Autor Wątek: Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?  (Przeczytany 48579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CINEK

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 18, 2005, 05:29:20 pm »
No i mamy kolejną płyte Grammatik... jest świetna, poziom utrzymany, chłopaki nie zawiedli... chociaż szkoda, że tak mało numerów na tej płycie... ale przecież nie licy się ilosć tylko jakość (oczywiście nie we wszystkim :D )... POLECAM - "LEKTURA OBOWIAZKOWA" :lol:

Musley przesłucham jeszcze raz łone i sprubuje się czegoś doszukać, jesli nie... to podam konkretne przykłądy, żeby nie było, ze wale ogólnikami.... :idea:

Offline Josef Knecht

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 19, 2005, 05:07:03 pm »
Cytat: "Cinek"
Musley przesłucham jeszcze raz łone i sprubuje się czegoś doszukać, jesli nie... to podam konkretne przykłądy, żeby nie było, ze wale ogólnikami....


Byłoby miło, bo póki co, jeżeli treści się musisz tam doszukiwać to szczerze Ci współczuje. I co tu dużo mówić, tak się kończy postrzeganie muzyki poprzez schematy.

 :roll:
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline kingquest

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2005, 03:44:42 pm »
Ja wolę hh zagraniczny gdyż stoi on na o wiele wyższym poziomie niż polski. Jest kawałem niezłej muzyki.Wiem że teraz narażę się wielu fanom ale polski hip hop tylko do pewnego momentu był fajny i prawdziwy teraz zrobiła się z niego wielka lipa

Offline login

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2005, 05:59:24 pm »
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2005, 06:53:37 pm »
:shock:
"...Podkręć muzykę bo właśnie leci Living Proof..." ...

Offline burberry

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 22, 2005, 12:40:12 pm »
Ciekawy komentarz:

"No... Wy pedały possacie maxisingla z netu, Dap c**ja zarobi (bo w Stanach to już tylko hotdogi może cisnąć) i wielką lachę na ten kraj walnie. Na bank wydanie płyty w Prosto to dla niego JEDYNA DESKA RATUNKU... po za tym na bity Preem'a po prostu go nie stać.
Powodzenia Lil' Homie... mam nadzieję, że Polacy Cię wspomogą i kupią płytę.


... już to widzę."
Bóg Cię kocha

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 22, 2005, 04:39:06 pm »
Group Home to legenda. A komentarze na wuwuwudobryrappeel... no cóż, można poczytać. Taki poziom...

Offline lone_wolf_in_run

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2005, 12:37:48 pm »
Co do Lil' Dapa to sprawa jest naprawde bezprecedensowa...
Mistrzowski głos i flow... Zawsze na dobrych bitach...  Przez ostatnie 6 lat tylko parę kawałków i pare koncertów w Polsce (ja byłem bodajże w 2000 w Lokomotywie)... To jak na razie druga rzecz z Prosto po WWO jaką na pewno kupię...

Offline Julek_

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 25, 2005, 08:00:39 am »
tak jeszcze szybko o Łonie - chłopek ma (miom zdaniem) świetne skillsy, mnóstwo niedkoładnych i mało czasowników, sili sie na innowacyjnosc, rozwija.

ja nie rozrózniam hiphopu na polski i zagraniczny, tylko na taki co mnie odopowiada tudziez nie.hiphop jest jeden. lubie zarówno imprezowe bangey (shake ja taillifter!) a`la Lil`Jon, Snoop Double G, lubie MosDefa i Akrobatika (ostatnio go usłyszałem), szukam Safe Francisa i Jean Grae bo duzo o nich słuszyszałem.
Z polskich nie obrazazam sie nawet na UMC (swietny PE), lubie rzeczy starsze (PWRD,RdoHdoX Skład z Fiszem, niezłe Wiele C.T., no i klasyka), polski bauns (BRX<kręc mi dupą, kręć> Projekt Hamas tegoż, Eis i Tedzik), owy trendowy truskul, co go sytudenci słuchają, buce jedne za przeproszeniem (przereklamowany i lansowany Grammatik i Eldo, Pzt, Płomień, Dizkret i reszta) no i straram sie trochce grzebać, nie oograniczam sie (ludzie np. z <nielegali> SLG, TeTris, Reno, Faczyński i Kidd). i troche składó z mojego miasta.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 25, 2005, 03:58:42 pm »
Cytuj
owy trendowy truskul, co go sytudenci słuchają, buce jedne za przeproszeniem (przereklamowany i lansowany Grammatik i Eldo, Pzt, Płomień, Dizkret i reszta)

Profanu! Przypomina mi się gadka Sokoła, jaką strzelił kiedyś-tam gdzieś-tam nt. Afro Kolektywu (przyjemna kapela, rymują, do tego żywe instrumenty, sekcja denta bardzo pozytywnie), że to studenci, więc c**jnia. I wyznawcy Sokoła na najbliższym koncercie wygwizdali Afro Kolektyw. A szkoda. To ludzie wykształceni i elokwentni nie moga robić hip-hopu?  :roll:
Płomień nie jest taki lansowany! To pierwszy zespół Pezeta, Onara i Deusa. Mam płytę "Nasze dni" z muzyką robioną przez Ośkę, ale to już nie te czasy... Jak na dzisiaj to trochu archaiczne. Bez rewelacji, ale da się posłuchać.
A Borixon to chodzący skansen i szopka i nie wiem po co ten koleś jeszcze płyty nagrywa. Nie jestem też w stanie ustalić grupy jego odbiorców  :roll: .

Offline Kormak

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 25, 2005, 04:33:03 pm »
BRXa to się chyba tylko słucha, żeby się pośmiać z głupich tekstów, jak Karramby. Przecież takie kawałki jak "Platynowe sombrero", "Kręć dupą" itd. to kopalnia durnych rymów :)

Offline Josef Knecht

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 26, 2005, 07:56:13 am »
Albo się z pożytkiem dla siebie, nie wie co to  8)
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Julek_

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 01, 2005, 07:32:45 am »
Musley:
wiem kto tworzy Płomień, mam obie płyty (oryginalne nawet) - Nasze dni i nmowszą - Na zwsze bedzie płonął (8zeta za płyke z holgramem). zwaz ile lat miałę Pezet kiedy ja nagrywł - o ile mnie pamiec nie myli to koło 18 czy jeszcze mniej. wiec jego skillsy były jakie były.

do BRX, ludzie jaki skansen? jedyny aktywny członek WYP3, ze stazem takim jak Dab,Joka,TDF,Nr1,Volt czy Peja. a prpop wkrótce nowe rzeczy od WOjtasa i Zajki, dwie solówki jeszcze w tym roku (nakłądem CkRekords)

target BRX`a?sam nie wiem. stilo ma niezłe na muj gust - nie rymuje czasowników i konwencjonalnych koncóke, a jak juz sa to sa na poziomie(mam buty na nogach, a nogi na schodach), ma ciekawe metafory dot. .. no wiecie czego, niucha do refrenów - chwytliwe, nie banalne, ale proste-nie ukrywajmy (krec mi dupą, budz sie juz 14).
ma przyjemnie teksty, wrecz propagujace hedonizm. i trzyma sie tego mimo małej popularnosci (niewiele mozna go trafic w tivi). choc z camey to moze zminiec.

kiedys Volt wspominał jak z załozenie muzyka wzorowaba na amerylańskim mainstreamie w polsce sie nie sprawdza.

a z tymi studentami to sprawa jest głebsza.

Offline CINEK

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 01, 2005, 02:55:44 pm »
Kto z was zajmuje się muzą na powarznie.... chodzi mi o tworzenie... ale mówie poważnie :D....bo miałbym kilka pytań, a jeśli nie to czy może znacie jakieś strony lub fora poswięcone temu...  byłbym wdzieczny

Offline lone_wolf_in_run

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 02, 2005, 01:30:41 pm »
Co do BRX to burak po trzydziestce z kiepskimi tekstami, marnym głosem, ale ja lubie w samochodzie posłuchać płytkę "Mam 5 gram" - głownie ze względu na swoją debilną bezpretensjonalność i chwytliwe refreny np. "Marcin i Tomek zdzwonmili się telefonem, Elo ziom ziomeek" itp...
Solówka Wojtasa już się ukazała, jak dla mnie bronią sie tylko niezłe bity, za poziom niech posłuży mistrzowski cytat o początkach lat 90 i o tym jak ten baran poznał hip hop: "Pomyślałem - do c**ja, taka prosta muzyka, tak zajebiście buja"... Hmm... Karramba to przy nim chodząca inteligencja...
A co do studentów to takie podziały są już mocno nieaktualne...
A Eis to niestety (a raczej na szczęscię) żaden bauns...