Autor Wątek: Scenariusze  (Przeczytany 5001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Scenariusze
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2005, 08:19:45 pm »
Ja przybęde z CARNAWAŁEM!! A nie z kislevem!! Więc będzie full klimat!
Kamil. (miszczu)

Offline Wojtek_Krz

Scenariusze
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2005, 10:58:55 am »
Napisałes że smok nie oddala sie od swojego leża 8". Najprościej w świecie mozna go wystrzelac z oddali. Choc to moze okazac sie pracochłonne.

Ave

Offline Nazroth

Scenariusze
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2005, 11:34:21 am »
a widziałeś scenariusz "MONSTER HUNT" na którego podstawie jest zrobiony ten?... orginał...z annaula - tam smok wogóle nie wychodzi ze swojego leża... więc i tak poszedłem bestii na rękę...:)

a strzelanie do bydlęcia z takimi statsami i niemodyfikowanym savem - owszem...czemu nie?! ale wtedy przeciwnik podejdzie swoją banda i gdy już zaciukasz smoka to WYGRA...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Scenariusze
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 26, 2005, 11:54:17 am »
Maciek ma rację!
Gdyby smok zaczoł się zbytnio panoszyć po planszy to można by było go wywabic z kryjówki i spokojnie oczyścić skarbiec!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Scenariusze
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:28:26 am »
Zrodził mi się w gowie doskonały pomysł... na kolejny scenariusz ma się rozumieć. Wyobraźmy to sobie tak: NOC! Ciemno jak oko wykol. Do tego na stole rozstawione są 4 latarnie, które w promieniu 6" dają doskonałe oświetlenie (wszystko do 6" od latarni jest widziane jak na dłoni)  Standardowo proponował bym widoczność 8" + inicjatywa. Dodatkowo takie rasy jak Krasnoludy, Elfy, Gobliny, Demony wszelkiego rodzaju, Nieumarli (zombi, D.wolf, Wampir, który widzi i nimi steruje), Ogry widziały by o te swoje Ix2 więcej instead of 1xI. Spowodowane jest to głównie faktem, że np: Krasnale, gobasy i ogry żyją w podziemiach (jaskiniach, bądź korytarzach wewnątrz gór) wampir to "władca nocy"... a pozostali neiumarli NIE WIDZĄ... wogóle... bo nie muszą... Elfy mają infrawizję, demony to chyba nie trzeba nawet tłumaczyć...

Ogólnie latarnie ztłoczone wokół placu na którym COŚ się znajduje - jakiś objectiv... dzięki temu zarówno bandy na hth, jak i strzelające mają szansę... hth (podkraść się w ciemności), a strzelające wystrzelać wroga gdy pojawi się w obrębie światła rzucanego przez latarnie...

czy to wogóle jest ciekawy pomysł?...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Scenariusze
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:05:42 am »
Pomysł przedni!
Ja bym jeszcze dał bandom ludzkim (któe mało widzą!) np K3 pochodnie na starcie takiego scenariusza!
Kamil. (miszczu)

Offline Possessed

Scenariusze
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2005, 01:36:26 pm »
Ciekawy pomysł lecz uwarzam że Ogr nie powinien mieć 2xI zasięgu widzenia gdyż one nie żyją w jaskiniach tylko raczej w normalnych wioskach, można poczytać o takich rzeczach w podręczniku OK dp WFB, lecz oczywiście czepiam się szczegółów ...  :) ale i tak fajny pomysł, to coś w stylu Armii Skavenów z SoC ...
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Nazroth

Scenariusze
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:29:14 pm »
Może i żąosne ogry z nowej armii do battla żyją w wioskach... ale te PRAWDZIWE jak szrek i takie tam... jeszcze z czasów starych edycji żyją w grotach, jaskiniach... blablabla... i nie ma w świecie warhammera takiego syfu jak globlar... cś takiego to nowośc.. dla starych wyjadaczy zawsze to będzie kicha i tyle... toteż NIE BIORĘ NAWET POD UWAGĘ NOWYCH OGRÓW... piszę o tych, do których przywykłem...

swoją drogą, od kiedy powstao "królestwo ogrów" straciłem ich klimat na maxa...żałość... bryndza... po prostu komercha i wiocha...to tak jakby zrobili armię trolli... albo armię smoków...

pochodnie miałem dać, ale to bez sensu... kto wexmie w rękę pochodie, aby mu wróg zasadził strzałę w czoło?! bo typa z pochodnią widac z drugiego końca mapy a on widzi tylko kilka cali więcej... po prostu nikt by ich nie chciał nieśc waznymi modelami, aby ich ni estracić...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Scenariusze
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:56:17 pm »
Wiesz maćku każdy będzie mógł zrobić z pochodnniami co my sie żywnie podoba! Ale nie wyobrażam sobie ludzi którzy ida po omackuw ciemnicy ulicami mordheim! Ja niezaleznie czy by mnie widziano czy nie użyłbym takich pochodni!!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Scenariusze
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:12:47 pm »
Cóż... co innego iśc z pochodnią w nocy.. co innego skradać się pod osłoną ciemności, gdy bełty latają obok uszu... człowiek, pies, mrówka - każde ma jakiś rozum i w takiej sytuacji żadne pochodzni nie użyje..:P
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'