trawa

Autor Wątek: Najbardziej popularna karcianka w Polsce  (Przeczytany 20293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nieś

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« dnia: Luty 05, 2005, 12:24:05 am »
Mile widziane uwagi i przemyslenia nad wytypowaną grą :)

P.S. Szczególną prośbę mam do mieszkańców Rzeszowa i okolic o wytypowanie najbardziej popularnej karcianki w ich miescie. Dzięki.
img]http://hyperreal.info/wiki/go.to/binary/f5204fcf26ba7e7e17a42b483c707494.gif[/img]

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2005, 01:01:50 pm »
Baa nawet moge powiedziec jaka jest najpopularniejsza karcianka na świecie, czyli Magic, the Gathering.
A co do popularnych w Polsce, to w/w M:tg, L5K, Kult, Vampir, Veto, Zew Cthulu i wiele innych, bo to wszystko zalezy gdzie mieszkasz. U mnie w okolicach rzadzi Mtg i L5K i czasem czysto hobbistycznie gramy z kumplami w dawna gre Shadowrun
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Czarnooki

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2005, 10:23:49 pm »
Witam,
Biorąc pod uwagę
- zasięg: MtG
- wiek graczy: Pokemon
- "Palmę Pierwszeństwa": Doom Trooper

Ale sądzę, że jednak Mtg ma najwięcej zwolenników.
Pozdrawiam.

Offline Ermidius_

Re: Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2005, 06:00:08 pm »
Cytat: "nieś"
Mile widziane uwagi i przemyslenia nad wytypowaną grą :)

P.S. Szczególną prośbę mam do mieszkańców Rzeszowa i okolic o wytypowanie najbardziej popularnej karcianki w ich miescie. Dzięki.


Magic napewno

ale WarCry tez ;] szczegulnie ze polacy maja szanse na mistrza Swiata w WarCry biorac pod uwage ze mamy w rzeszowie mistrza Niemiec i mistrza polski w WarCry a co do Rzeszowa to tu Warcy i Mtg jest popularne reszta karcianek umiera w dosc szybkim czasie


Offline Crane

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2005, 08:26:16 pm »
Cytuj
Baa nawet moge powiedziec jaka jest najpopularniejsza karcianka na świecie, czyli Magic, the Gathering.

A ja myślałem że brydź  :lol:
Tak bardziej na poważnie to oczywiście wszystko zależy gdzie się spytać. W Częstochowie już od dłuższego czasu panują tylko dwie karcianki Magic i L5R. A już np. takie WarCry nie utrzymało się u nas chyba nawet miesiąc. Z ciekawostek powiem, że trzecią karcianką jeśli chodzi o popularność jest Babylon 5, gra martwa chyba już ponad 4 lata. Nie wiem natomiast co jest z Władcą Pierścieni grą chyba mimo wszystko nadal dosyć popularną. A ja i tak jestem fanem gier niszowych np. Star Trek :) w którego grają cztery osoby w Częstochowie (z tego jedna studiuje w Łodzi)

Offline kingquest

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2005, 11:32:58 am »
Niestety MtG rządzi u nas w kraju. Niestety bo nie lubię tego systemu

Last Viking

  • Gość
Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2005, 02:23:02 pm »
Tak jak i na świecie Magic the Gathering.
Chyba dlatego, że to pierwsza tego typu gra, pomysł z 5 kolorami magii - genialny, no i sama mechanika gry jest prosta. (nie mówię o detalach zasad - bo to dżungla)

Offline zielonaherbata

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2005, 01:28:48 pm »
ja akurat mieszkam za suwałkami.zadziwiający fakt że w tej dziczy wogóle ktoś gra,ale zdarzają się miłośnicy Magic'a, choc mimo wszystko, jako że angielski tu często nie gości, spotkamy się z entuzjastami DoomTroopera, Edenu i Kultu...Mam nadzieję że nie tymczasowo, przebywam w Olsztynie. Tu głównie rządzi Magic, czasem można potknać sie o DuelMastera (młodsi) i Yu-gi-oh....Niestety moje znajomości wraz z końcem studiów poginęły i aktualnie swoje karty oglądam co najwyżej w pudełku...szkoda..pograłoby się... ;)
ałe życie wśród wariatów...

Offline Merry

ekhm
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2005, 01:05:39 pm »
BTW: Duel Masters i YUGIOH to przeklenstwo gier karcianych - na kazdym straganie mozna kupic podrobki ( Konami ) starterow, deckow i boosterow po gora 5zl. Wiadomo, iz lepiej gdy Gracz placi mniej - ale w tym wypadku pojecie Kolekcjoner - chyba juz nie istnieje. Szkoda.
/// U mnie nie ma juz wielu graczy; spotyka sie oczywiscie Koneserow Klasyki ( pozdro : Pretorian_Stalker  ;)  natomiast nie ma wielu osob poza Magicowcami  :?

Offline Faolinar

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2005, 04:37:53 pm »
troche osób pogrywa w Veto! , w Wawie rusza zaraz 3cia edycja Warszawskiej Ligi Veto, wiem też, że Liga startuje w Trójmieście. Ale jest to karcianka, w której nazwijmy to "ruch" zmienia się sezonowo. Kiedyś grano w nią w np. Głogowie, Łodzi, Tczewie czy Częstochowie, a teraz najlepiej trzyma się Wawa i pomorze.
Ogólnie rządzi Magic. Mi od czasu do czasu udaje się prócz Veto i MtG zagrać jeszcze w Dark Eden i bardzo rzadko w MECCG .

Offline Nicodemus

Re: ekhm
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2005, 04:21:21 pm »
Cytat: "Merry"
BTW: Duel Masters i YUGIOH to przeklenstwo gier karcianych - na kazdym straganie mozna kupic podrobki ( Konami ) starterow, deckow i boosterow po gora 5zl. Wiadomo, iz lepiej gdy Gracz placi mniej - ale w tym wypadku pojecie Kolekcjoner - chyba juz nie istnieje. Szkoda.
/// U mnie nie ma juz wielu graczy; spotyka sie oczywiscie Koneserow Klasyki ( pozdro : Pretorian_Stalker  ;)  natomiast nie ma wielu osob poza Magicowcami  :?


Ja gram w Doom Troopera juz ponad 10 lat i jakos mi sie nie znudzil. Jak przyjda fundusze zaczne zbierac kolekcje. Co do podrobek wyzej wymienionych to nawet nie wiedzialem, bo dla mnie te gry nie istnieja a Magica nienawidze i do naprawde bardzo. Moze po krotce przytocze historie. Byl kiedys sklep IMP w Chełmie, wszyscy do niego chodzili i bylo po prostu kapitalnie. Sprzedawali tam wszystko tylko nie Magica, Magic byl w empiku i kiedy zdobyl duze powodzenie wspanialy sklep splajtowal, rozsypaly sie wszystkie gry w calym miescie i moj DT miedzy nimi, a byly to czasy kiedy mogles nawet zatrzymac kogos w swoim wieku na ulicy i miales 80% szans ze gra w DT :) Piekne lata.
url=http://www.doomtrooper.xon.pl[/url]

Offline Witchdom

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2005, 10:31:05 am »
Najpopularniejsza karcianka bez wachania jest MTG. Wspanialy klimat, wiele mozliwosci, miliony kart....tego sie nie da opisac :). Nastepna chyba jest Zew Cthulu. YGO i DM nie wymienie, bo to...........eh szkoda slow :roll:
Czemu MTG? Jest prote, oryginalne, wszedzie mozesz w to  grac no i mozesz wymieniac karty do woli.
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2005, 05:24:28 pm »
Przy tych atutach Mtg, zapomnialem dodac jeden "malutki" minusik - CENA KART
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Witchdom

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2005, 07:49:28 pm »
Cytat: "Muerte"
Przy tych atutach Mtg, zapomnialem dodac jeden "malutki" minusik - CENA KART

No niestety, za przyjemnosci trzeba placic.
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2005, 03:24:20 pm »
Uwiez mi jest wiele gier karcianych ktore rowniez daja duzo przyjemnosci i o wiele tansza jest ta przyjemnosc :)
Wybacz, ale placenie po 50zl/szt za lad ktorych musisz miec x4, dodatkowo miec innych 56 kart + Side, gdzie sumy sa rowniez "chore" ma za malo z przyjemnoscia wspolnego.
Ale wszystko to rzecz gustu, a o gustach sie nie dyskutuje :)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"