trawa

Autor Wątek: Najbardziej popularna karcianka w Polsce  (Przeczytany 20227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2005, 12:36:51 pm »
zastanawiające jest dla mnie to, że bardzo często spotykam się z sytuacją wzajemnej niechęci osób grających w doomtroopera i Mtg. czyżby wynikało to ze złości na utratę potencjalnego współgracza, który gdyby konkurencyjna gra nie istniała grał w to samo co sympatyk innej gry. oczywiście są też ludzie kolekcjonujący bardzo różne gry bez rozszczepienie osobowości aczkolwiek jak zaznaczyłem wcześniej są to raczej kolekcjonerzy niż gracze. nie chcę nieczego uogólniać. takie są moje doświadczenia w świecie karcianek

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2005, 07:29:00 pm »
Trzeba zaczac od tego ze Mtg-owcy wogole wykazuja niechec do innych graczy grajacych w inne gry. A moze to ja mam takiego pecha ze znam XX graczy i kazdy zle patrzy, dla nich MTG jest "bogiem" karcianek i tyle
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2005, 06:33:25 am »
hm.... może więc pora poruszyć nowy temat: "Źródła nienawiści fanów Mtg do miłośników innych karcianek (i nie tylko)"  :badgrin:  a tak szczerze mówiąc to w moim mieście Mtg położyło nie tylko inne karcianki ale też wszystkie rpg..... ehh szkoda bo  to właśnie różnorodność czyni człowieka bardziej interesującym.

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2005, 04:07:55 pm »
Bo Ci co przeszli na Mtg nie przejrzeli jeszcze na oczy i nie wiedza ile $ czeka ich na wladowanie w te hobby. Bo niestety aby byc naprawde dobry trzeba miec nadzianych rodzicow/byc nadzianym/miec naprawde dobry team (ale zeby w takim zaistniec, tez musisz cos miec i cos umiec). W Mtg niestety nie da sie grac tak o dla zabawy, bo to nie ma sensu. Co chwila wychodzi dodatek i chcac nie chcac cos trza kupic. Dla zabawy najlepiej grac w gry niszowe, lub w gry ktore juz niestety "poumieraly" a jest ich trochu i chyle czola przed grami ktore niestety umarly, a byly/sa godne polecenia
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Maeglin

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2005, 06:21:04 pm »
Best karcianka ever to Vampire the Ethernal Struggle - karcianka z 10 letnią tradycją, z najlepszą mechaniką na wielu graczy do tej pory

jak ktoś nie widział to polecam strony http://vtes.pl/forum/index.php oraz http://www.vtes.pl/

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2005, 10:09:53 pm »
Tak samo moze powiedziec gracz Pokemonow ;)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2005, 07:16:56 am »
najlepsza gra karciana to XXX, nieprawda bo najlepsza jest XX-Y, a co wy wiecie the best jest XX-Y_Y i tak w nieskończoność... nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale autorowi tego tematu chodziło chyba nie o argumenty w stylu "ta karcianka jest najlepsza bo mi najbardziej się podoba" ale o wskazanie najpopularniejszej gry a nie ulubionej. w tym wypadku zwycięża Mtg choć wcale za nią nie przepadam (szczerze mówiąc to wręcz przeciwnie :evil: ). nie poleciłbym jej też do kolekcjonowania. jeśli chodzi o samą grę to (jeśli nie chcesz zostać zamknięty za skok na bank wymuszony przez 54 dodatki z ostatniego miesiąca) najlepiej graj ze znajomymi, którzy mają mnóstwo kart, dobrych kart. tacy goście napewno mają po kilka talii. tacy goście uwielbiają spuścić komuś łomot swoją specjalnie wyselekcjonowaną "tajną bronią". w Mtg jak napisał ktoś wcześniej zawsze będziesz miał z kim pograć. Starczy

Offline pretorianstalker

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2005, 10:39:24 am »
A ja nienawidzę graczy MtG za to, że grają jakimiś pi&^%^$^% karteczkami powsadzanymi do koszulek zamiast grać prawdziwymi kartami :) Poza tym MtG jest nienajgorszy, chociaż swiat jest w sumie do kitu - wszyscy piszą, że jest super oryginalny i wogóle, ale jeżeli się nad nim zastanowić to jest to bliżej niesprecyzowany fantasy, do którego mozna wepchnąć wszystko (Kamigawa), a i tak będzie pasowało :?
Powracając natomiast to tzw proxowania - uważam że jest to niezła głupota i zwykły brak wyobraźni. Magicowcy tłumaczą się tym, że to pozwala im sprawdzić czy dana talia dobrze działa i czy kupować karty, które wchodzą w jej skład - przykład na ogromny brak wyobraźni. Po kilku latach grania w karciankę, doskonale wiesz co razem z czym dobrze współgra i jak się sprawdzi, zawsze możesz jednak trafić fatalny układ kart i nic na to nie pomoże. Ich drugi argument to właśnie cena kart - "nie mam kasy żeby kupić sobie kartę, więc gram dowolną kartą przerobioną na tą droga kartę" - osobiści uwazam, że jeżeli nie masz kasy na drogie karty to graj tanimi, zawsze można coś ciekawego złożyć - w takich sytuacjach drogie karty tracą zupełnie sens :)
A wracając do tematu najpopularniejszej karcianki to niestety jest to własnie magic - gra osadzona w świecie bez pomysłu :badgrin:
(porównując np do DT - magic pod tym względem wysiada kompletnie)
ww.doomtrooper.pl

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 11, 2005, 11:20:55 am »
Proxowanie jak bajbardziej sie oplaca w Mtg, gdzie chodzi glownie o $, bo bezsensu kupic karte za X i ona sie okarze wogole nie skuteczna. Ale to sie tyczy tylko Mtg gdzie "rzadzi pieniadz" bo inaczej bez niego nic nie osiagniesz, tak wiec zanimsie kupi jedna karte a 50zl, lepiej ja przetestowac. Tak tez robilem kiedys sam, ale w Mtg nie gram juz ok 2 lat i dobrze:P
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Gieferg

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 11, 2005, 01:11:53 pm »
Grałem w pare karcianek tkóre kiedyś wydawal MAG - DT, Kult , Dark Eden (który się nie za bardzo przyjął) - to były niezłe gry. I nawet dało się je w całości uzbierać (zwłaszcza Kult nie sprawiał problemu w tym zakresie). Ale MTG jest jak dla mnie tylko przykladem tego jak nabijać kasę na ludziach którzy nei mają co z nią zrobić. Ludzie grają głównie w M:TG a rpgach w DnD, wielu z nich nawet nie zna niczego innego czy to z karcianek czy to z rpgów, ale dla mnie grać w te gry to tak jak być fanem wszystkiego co nam puszczą w MTV, M:TG to karciany badziewny pop i totalna komercha, podobnie DnD w kategorii RPG  - a dla mnie są to dwie gry których nie doktnę nawet kijem przez szmatę, zgadzam się z wszystkimi argumentami przedmówcow którzy mają coś przeciwko M:TG.
dziekuję za uwagę

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2005, 11:18:03 am »
hmmm.... czemu piszecie w stylu najbardziej lubię DT, a ja najbardziej lubię KULT,... a ja najbardziej lubię cośtam.....? właściwie oprócz tego, że jest szansa na napotkanie kogoś kto gra w to samo co my i mieszka rozsądnie blisko to czy kogoś to obchodzi? nie chcę obrażać niczyich uczuć ale dyskusja na forum nabiera formatu do któego pasuje mi tylko jedna odpowiedź:  "....chcesz o tym porozmawiać???..."  :p

Offline pretorianstalker

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2005, 09:46:23 pm »
Piszemy tak bo właśnie jesteśmy na etapie niszczenia magic'a - wiadomo, że jest to najpopularniejsza karcianka, więc temat ten w sumie już wyczerpany. Teraz rozmawiamy na temat: "Skąd ta popluarnośc, skoro Magic to kicha" :D  To całkiem ciekawe jest, bo w sumie to żaden magicowiec nie bardzo chce magica bronić - może z powodu braku argumentów :)
ww.doomtrooper.pl

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2005, 06:37:39 am »
skąd popularność Magica? z KOMERCHY. podstawowa zasada rynku- towar gorszy wypiera towar lepszy jeśli jest bardziej dostępny i ma lepszą reklamę. Co ciekawe ta sama zasada mówi, że jeśli jest tańszy. a to się tu nie zgadza. Magic ma bardzo dużą różnorodność uniwersum gry- tym samym jest bardzo bardzo bardzo ........bardzo mało oryginalny, jednakże większość zjadaczy chleba z tego właśnie powodu znajdzie w Magic'u coś co go najbardziej kręci. mogą to być żywe trupy, może gobliny a może samuraje wymac**jący katanami. przyszłość pokaże czy do gry załapią się Terminator, Batman i Obcy. a co jeśli przeciwnik wyskoczy z jakąś lipą której nie lubimy w fantasy? wtedy właśnie należy mu UDOWODNIĆ mocą swojej talii, że to właśnie żywe trupy są cool a samurajowie nie. Każdy może się wypowiedzieć poprzez grę  i tyle.

Offline Muerte

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2005, 10:16:35 pm »
oj koszula35 troszku bym sie tu klocil. Tak Mtg to czysta komercja, ale zobacz jakie ta gra ma zaplecze logistyczne: pelno turnieji, rozne typy turniejow Mistrzostwa miast, Polski, Europy, Swiata, prawie w kkazdym sklepie gdzie choc troszku jest RPG i innnych gier jest wlasnie Mtg. Po prostu REKLAMA, a ona jakby nie bylo jest dzignia handlu. I nie powiem ze towar gorszy wypiera towar lepszy, moze tak by bylo gdyby Mtg bylo o wiele tansze niz inne, a tak nie jest (chodzi o cene boosterkow, bo o singlach nie mowie nawet).Czy karcianka jest prosta? moze jest a moze i nie jest jak sie zobaczy format T1, ale ona jest wlasnie genialna w swojej prostocie. Mtg jest masakrycznie popularne i wiele osob zaczyna wlasnie od Mtg i z tego co widze zaczynaja mlodzi ludzie, ale z wiekiem ta gra dla nich robi sie wlasnie za prosta i szukaja nowych wyzwan. Zreszta wystarczy zobaczyc na ludzi ktorzy graja w Mtg. W zyciu jak gralem nie dostalem kart za freeko od graczy, a od innych nawet nie znajac, spotykajac nawte na necie tylko i zamieniajac 3 slowa dostalem karty od Kultu, L5k, ME i sadze ze gdybym sie zakrecil wwsrod innych graczy i inne karty bym dostal za free. tego nie ma w Mtg niestety, propagowanie tej karcianki lezy przez ISE, graczy i nawet nie ma reklamy. A ludzie zaczynaja grac w to po prostu z ciekawosci ze to cos nowego i chca sprobowac.
Ja w zaden sposob nie chce bronic/karcic mtg. Mnie sie ta gra podoba, ale dla mnie jest za banalna. Ale co mnie najbardziej boli to po prostu ludzie grajacy w to...... zero pomocy, leszczenie i smianie sie ze slabe masz decki. Porazka. Dlatego gram w gry niszowe, no moze nie w L5k bo to nawet dobrze wyglada :)
Koniec mojego wywodu :)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline koszal35

Najbardziej popularna karcianka w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2005, 12:40:50 pm »
Masz zatem dużo pecha jeśli nigdy nie spotkałeś kogoś kto by Ci odpalił karty do Mtg. Sam dostałem walizkę i nie wiem ile tego tam było. łatwo przyszło, łatwo poszło- puściłem rzecz dalej jak mi się znudziła czyli jakieś dwa tygodnie później. całe liceum przegrałem na cudzych kartach i nikt nigdy mi tego nie wypomniał. dzisiaj sam "sponsoruję" 8 talii dla moich kumpli do doomtrooperka, zrzucamy się razem z innym kumplem na KULT (a osób gra 5, 6) a w Mtg nie gram bo mi się po prostu nie chce, aczkolwiek jest u mnie dużo ludzi w mieście, którzy chętnie dzielą się swoimi skarbami, bo w ten sposób wciągają do swojej ulubionej gry nowych ludzi (których można ograć jak się im samemu układa talie he he... i to mnie właśnie rozkłada). Nie zapominaj też że turnieje w Mtg są organizowane właśnie po to by pozyskać nowych klientów.
Koniec głupot.
:)