Autor Wątek: Rozpiska, a raczej "banda"  (Przeczytany 9717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nilgar

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2003, 08:18:18 am »
Nie znam za dobrze Skavenów, ale mam wrażenie, że Fighting Claws to ustrojstwo przywiązane do łap na stałe i w związku z tym szczurek"may not use any other weapons in the entire battle", bo zwyczajnie nie ma ich jak trzymać, to samo byłoby z procą: aby mógł ją rozkręcić z powiedzmy dziesięciocalowym drutem przedłużającym mu rękę to musiałby być prwdziwym prestidigitatorem :wink:

Offline drachenfeles

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2003, 10:39:58 am »
Cytuj

Czy jak to jest? kiedy mozna zmienic zestaw broni zeby nie przesadzać?
Może tylko w swojej turze deklaruje sie czego się używa?


nie można jak ma topór, tarczę i włócznię, to musi wybrać jakim zestawem chce walczyćalbo ma topór i tarczę, albo topór i włócznię, albo włócznię i tarczę. Jednak może mieć przy sobie tarczę i walczyć toporem i włócznią, jednak wtedy będzie miał +1 do armour save tylko przeciwko pociskom.

Cytuj

jeszcze jedno pytanko ale to juz tylko tak dla ścisłości: jeżeli postać jest 2" nad podłożem i strzela to strzela do dowolnego. i wtedy każdy też może do niej strzelać? oczywiście zakładając ze nikogo innego nie widzi (strzelający do tego na podwyższeniu) czyli: on mnie widzi ja go zawsze tez.


tak stojąc na podwyższeniu obowiązuje zasada 'pick target' czyli ty wybierasz dowolny cel, ale jak słusznie zauważyłeś ciebie też bardzo dobrze widać i będzie można do ciebie strzelać.

Cytuj

Cumbersome: A model armed with Fighting Claws May not use any other weapons in the entire battle


Aaaa skoro tak to nie można... nie wiedziałem, że mają zasadę 'Cumbersome'. Ta zasada mówi o tym, że mając taką broń można mieć tylko tą.

Cytuj

szarżuje na niego, on mi oddaje tylko włócznią, ja go wale swoje i on mi oddaje dopiero toporem. Ok to chyba tak ma być.


tak, tak jest oki

Aha i jeszczee jedno, gratuluję zwycięstwa, orki to nie lada przeciwnik :-D

Offline Dracon2

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 28, 2003, 07:47:56 pm »
tak sobie czytam zasady i czytam i znalazłem jeden kruczek: z jaką ilością doświadczenia startuje Wilczy Kapłan Uryka?

Offline drachenfeles

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 28, 2003, 08:21:38 pm »
Zero!
i to jest jego największa zaleta :-D

Offline Dracon2

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 29, 2003, 06:38:55 pm »
jak tak to super, szybko levele będzie zdobywał  :D  :D  :D

Offline Pianandrill

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 31, 2003, 09:06:27 am »
Kilka pytań:

1 Animozje: jeżeli jeden goblin/ork rzuca sie na drugiego to czy to jest normalna 1 runda walki, czy ten rzucający sie atakuje a ten drugi nie odddaje.

2 Jezeli dobrze rozumiem Big Una nie da się dorekrutować skoro ma 15 pd na początku

3 Jak to jest ze stunned i knocked down.
Stunned wstaje w najbliższej fazie recovery, a knocked down w najbliższej swojej fazie recovery? czyli jeżeli:
a) koles pada stunned w swojej turze to jest knocked down w turze przeciwnika, a później wstaje w najblizszej swojej turze?
b) koles jest stunned w turze przeciwnika, w swojej jest knocked down i całą turę przeciwnika leży knocked down?

nie wiem czy dobrze to ujołem, ale chodzi mi o rozpatrzenie sytuacji co sie dzieje i kiedy moze być atakowany w jakim stanie koles, zależnie od tury w której cos sie z nim stało.

uff
hose who are about to die, we salute to you!

Offline Dracon2

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2003, 10:14:42 pm »
no, to banda middenheimów już jest to teraz kolej na skavenów wymyśliłem taką bandę:

1 Assassin Adept @ 122 GC
     Free Dagger; Sling; Weeping Blades (x1); Helmet

1 Black Skaven @ 75 GC
     Free Dagger; Fighting Claws (x1)

1 Black Skaven @ 75 GC
     Free Dagger; Fighting Claws (x1)

1 Night Runner @ 24 GC
     Free Dagger; Sling; Dagger (x1)

1 Night Runner @ 24 GC
     Free Dagger; Sling; Dagger (x1)

3 Verminkin @ 105 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1); Sword (x1)

2 Verminkin @ 74 GC
     Free Dagger; Sling; Spear (x1); Shield

Warband Rating: 86

Number of models: 10


Total Warband Cost: 499

Offline drachenfeles

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2003, 10:45:26 pm »
Zamiast kupować drogie włócznie i miecze spróbuj coś lepszego runnerom dać.

Offline Descartes

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 03, 2003, 10:58:57 am »
witam
spear dla skavenow to pomylka - to oni najczesciej atakuja, wiec bron defensywna rzadko sie im przyda.
pozdrawiam
Descartes
ance with the Sword

Offline Dracon2

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 07, 2003, 09:08:27 pm »
no włócznie są tak dla beki i dla taktyki ustawiam ich w strefie przejęcia szarży i w razie szarży wroga to on wpada w nich, a jak nie to reszta szczurków szarżuje na nich. Night runnersi to będą stać na dachach/domkach, a w następnej walce to dostaną coś "macz beter" :D .

A i pomalowałem już trzech swordsmenów i kapłana Ulryka fotka tutaj (a i w tle ładnie zrobiony przeze mnie budynek :D ): http://dracon2.w.interia.pl/middenheimers_dracon2.jpg

Offline Giovanii

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 27, 2003, 11:18:27 pm »
Band Marienburgczyków nastawiona na walke wręcz:

Kapitan-miecz, kusza, p.pojedynkowy,l.zbroja, tarcza
Champion- miecz, p.pojedynkowy
Champion - korbacz, tarcza, p.pojedynkowy
2 X Youngblood -darmowy sztylet
2 X Żołnierz - włócznia, topór
Miecznik - miecz, p. pojedynkowy
Miecznik - miecz, włócznia
Strzelec - dł Łuk
Najemnik - Stirlandzki Łucznki (to jest dopiero wymiatacz)

11 modeli
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Nilgar

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 29, 2003, 03:43:33 pm »
Jak to jest z tymi najemnikami? Można ich w kampanii wrzucac od samego początku?

Offline Giovanii

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2003, 11:52:30 pm »
Nie przypominam sobie zasady mówiące że nie można, a jeśli jednak nie to 1 bitwe bym bez niego przepękał...ale było by ciężko
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Nilgar

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2003, 09:55:05 am »
Hmm, na początku taki koleś daje rzeczywiście niesamowitą przewagę. Druchii Assasin sprawiał mi kłopoty jeszcze po dziesięciu bitwach (na szczęścię nie pojawił się od samego początku).

Offline drachenfeles

Rozpiska, a raczej "banda"
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2003, 03:54:25 pm »
Cytuj

Jak to jest z tymi najemnikami? Można ich w kampanii wrzucac od samego początku?


Hired Swords mogą być w rozpiskach od samego początku, Dramatis Personae nie.