trawa

Autor Wątek: Najlepsze polskie komiksy 2002?  (Przeczytany 8735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« dnia: Styczeń 20, 2003, 05:10:45 pm »
Propoponuje rozpocząc dyskusje na temat: podsumujmy rok 2002 ale tylko jeżeli chodzi o komiksy polskie(polscy twórcy!).
Dla mnie bezapelacyjnym zwyciesca jest tu (prosze o oklaski):
"Jeż Jerzy" którego ukazały się dwa albumy. Wspaniały "Nie dla dzieci" który umieściłby jako najlepszy polski komiks roku 2002. Bardzo dobry jest także "Wróg Publiczny" jak dla mnie komiks numer 3.
Zapytacie zapewnie o numer drugi mojej listy? Jest to "Status7" cześć 1 czyli "Breakoff". jaka szkoda że niedoczekaliśmy się w mienionym roku  cześci drugiej. Miejmy nadzieje że długie oczekiwanie nam się opłaci i bedzie to rzecz naprawde na poziomie. Oby!
Niewszystko jednak co polskie warte jest moim zdaniem pochwały. najwieksze "wpadki" to "Difenbah" i "Doktor Brayan" szczerze odradzam te pozycje. Po pierwszy z nich spodziewałem się czegoś ciekawego, taki wydawał się pomysł scenariusza, a tu taka klapa. Drugi ma może i ciekawy pomysł na ... dwie trzy strony! Z pewnościa jednak nie na album.
Niezbyt przepadam za "Likwidatorem" ale "Krwawy rajd" musze (choć to dla mnie trudne) pochwalić. W porównaniu do "Trylogi' widac tu postep w rysunku. W pierwszej chwili wydawało mi się też że jest to mniej krwawa rzeź, ale to tylko wrażenie spowodowane tym że nasz "ulubieniec" wiecej czasu poswieca na tłumaczenie swoich zachowań. Wszystko bedzie okey dopuki jakiś świr nie weźmie Likwidatora powżanie i nie zacznie go naśladować :D
Jeżeli zaś chodzi o reedycje to moim zdecydowanym faworytem jest tu "Funky Koval" to był komiks. Pisze był bo ewentualny cdn nie zapowiada się najlepiej(obym się mylił!).

Offline Sid

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:21:23 pm »
Jak dla mnie wygrywa 'Mikropolis-moherowe sny', i to na całej lini, zarówno pod względem grafiki, tekstu i edycji. Jeż jest w porządku, ale Mikropolis jest niesamowite :D
History Abhors a Paradox"

Offline mykupyku

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:31:24 pm »
48 stron - zawarte w czymś takim zwanym G v. P :)
Mikropolis #2
Jeż #2
opyright by mykupyku

Offline Rzezbiarz.wg

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:50:29 pm »
1. Jeż Jerzy 1;
2. Mikropolis Moherowe Sny;
3. Jeż Jerzy 2

Offline Clayman_

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:53:06 pm »
48 stron bylo chyba wydane w 2001,

moje typy to
golota vs predator
funky koval
orient man forever
breakoff
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline mykupyku

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2003, 07:16:40 pm »
Cytat: "Clayman_"
48 stron bylo chyba wydane w 2001


tak jest :)


a miejsca pozamedalowe:
orient man
Jez #1
funky koval
wesoły finał
breakoff
antologia z Łodzi '02 (Komiks 2002)
doktor bryan (fakt krótki, ale co tam)
opyright by mykupyku

Offline wilk

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2003, 10:06:59 pm »
A ja typuje tylko jeden - Mikropolis

Offline Janek Pietkiewicz

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2003, 10:54:15 am »
Przepraszam, że nic nowego nie wnoszę, ale:
1. Moherowe sny < głównie atmosfera + scenariusz, choć grafice niczego nie można odmówić
2. Gołota vs. Predator < niesamowity humor, świetne dialogi, wysoka jakość wydania, niezłe rysunki

Offline Kurczaczek

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2003, 11:23:17 am »
Zaczne od tego, ze nie bardzo trawie kreske Adlera, wiec od razu odpada Breakoff i 48 stron... ble

1) Mikropolis- Moherowe sny- debesciak tego roku
2) Reedycja- jasne, ze Funky!
3) W prasie: Phantasmata!!!
...

Offline ponury_jay

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2003, 01:38:47 pm »
Breakoff (bo 48stron już było  :) )
Z prasowych: Phantasmata/Wilq/Osiedle Swoboda

Offline wilk

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2003, 05:21:23 pm »
Z prasowych - Karaoke - Ostrowskiego

Offline grifter

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2003, 07:21:39 pm »
Bezapelacyjnie BREAKOFF ten komiks jest wielki, przywrócił mi nadzieję, że w naszym malutkim grajdołku moża jeszcze robić komiksy które nie są sztampowe i nic nie warte... Zresztą to jest dzieło jakie ja lubię, dużo odwołań do pop-kultury, różnych cytatów i nawiązań do kina. A do tego świetnie zrobiony graficznie, dynamiczne kadrowanie, świetne dialogi... Oby więcej takich albumów, a teraz pozostało tylko czekać na OVERLOAD :!:
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)

Offline Clayman_

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2003, 08:08:32 pm »
prasowe:wilq
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Macias

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2003, 10:01:57 pm »
wilq, status7:breakoff, 48 stron. i graficznie:gudrun

Offline jax

Najlepsze polskie komiksy 2002?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2003, 07:22:15 am »
Zupełnie nie rozumiem co widzicie w Breakkoff-ie.  Ja po lekturze byłem mocno rozczarowany.  Pomijam już rysunki - uproszczone i w porównianiu z zachodnimi produkcjami infantylne i słabiutkie.  Ale przede wszystkim ta fabuła i narracja - nic ciekawego i oryginalnego a na dodatek strasznie się męczyłem ze zrozumieniem przebiegu akcji (chyba jakiś ułomny jestem).  Parę aluzji i cytatów z filmów naprawdę nie wystarczy.  A także to, że to chyba drugi (po 'dziełach' Kowalskiego) albumowy przypadek próby polskiej kreski realistycznej (pomijam 'eksportowych')- jestem absolutnie za aby polscy twórcy ją stosowali (zamiast ciągle tylko i wyłącznie kreski humorystycznej, umownej i awangardowej), ale bez przesady - musi to być jeszcze na jakimś poziomie, sam fakt pojawienia się takiego albumu nie wystarczy.

Mimo to seria ma jakiś tam potencjał i dam szansę 2-ej części - moooże będzie lepiej - liczę na to.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

 

anything