Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) > Forum Literatury

Książki, które warto przeczytać

<< < (3/81) > >>

Ayers:
Ja ze swojej strony polecę cykl książek pt.: "Księga Całości" Feliksa W. Kresa. Narazie przeczytałam tylko cztery tomy (z pięciu, które już są, bo będą jeszcze dalsze części). Jest porostu super, polecam szczególnie tym którzy lubią wojny i batalistkę, piratów i bitwy morskie, góry i bandy rozbójników, itp itd. Kres lubi chyba morderstwa itp, więc osobom o słabych nerwach nie bardzo polecam, chyba, że sami chcą. Podam tytuły:
I tom "Północna granica"
II tom "Król Bezmiarów"
III tom "Grombelardzka Legenda"
IV tom "Pani Dobrego Znaku"
V tom "Porzucone Królestwo"

Myślę, że komuś spodobają się, tak jak i mnie.

Milfilo:
Dla osób które są wytrwałe polecam trzy sagi "S. o Ludziach Lodu" S. o Czarnoksiężniku" i "S. o Królestwie światła" Wszystkie napisane przez Margit Sandemo :)

ICARIUM:
"Malazańska Księga Poległych".
 Nic więcej nie trzeba dodawać.

S&M:
Też polecam Dukaja. Oprócz tego warto przeczytać Świat Dysku Terr'iego Pratchetta. Cały cykl ma 25 tomów. Jest to pisane na wesoło, przypomina Monty Pythona. Oprócz tego świetna jest Ewa Białołęcka z Tkaczem Iluzji.

dune:
Wielu już Ci poradziło co warto przeczytać, ale ja dorzucę jeszcze jeden kamyczek. Zaznaczam, że jestem zwolennikiem SF raczej tradycyjnej np. space opera i choć uwielbiam Władcę Pierścieni to za fantasy raczej nie przepadam choć też czytam. Polecam: MISJA MIĘDZYPLANETARNA ( autor VAN VOGT,eksploracja kosmosu, nowe, groźne formy życia), CZŁOWIEK W LABIRYNCIE (autor  SILVERBERG, badanie starożytnego, pełnego pułapek labiryntu Obcych), MIASTO I GWIAZDY ( autor CLARKE, ludzkość żyjąca w odizolowanych miastach, właściwie nieśmiertelna ), TUF WĘDROWIEC ( autor MARTIN, kupiec zostaje właścicielem potężnego statku biowojennego) tę ostatnią uwielbiam. Mógłbym wymieniać bez końca ale na początek wystarczy.Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej