trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 258033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konik

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 17, 2005, 09:43:10 pm »
Ja chciałbym polecić 5 książek z polskich autorów trochę jakby zapomniane a swego czasu bardzo wysoko cenione.
"Robot" i Według łotra" Adama Wisniewskiego-Snerga
"Limes Inferior" i "Paradyzja" Janusza Zajdla
oraz "Druga jesień " Wiktora Żwikiewicza
I jeśli mówimy o klasyce gatunku to napewno dwie z nich powinny się tam znaleźć.

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 18, 2005, 07:31:50 am »
Od siebie poleciłbym dwie książki Marcina Mortki:
"Ostatnia saga" i
"Wojna runów"
Moim zdaniem, w ostatnim czasie - jedne z najlepszych książek polskiej fantastyki. Naprawdę ciekawe dzieła, obydwa nawiązujące do mitologii skandynawskiej. Fabuła pierwszej obraca się wokół procesu chrystianizacji Norwegii, zaś drugiej - inwazji nazistowskich Niemiec na kraj fiordów.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Sztormcia

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 22, 2005, 08:36:50 pm »
ja polecam Eragona. Chociarz przez wielu jestuwaanyza drugiego Harrego Pottera to bujda. moje argumenty śa zamieszczone w dziae o tej ksiażce. Naprawde niejest ona taka straszna.

Polecam też Tajemnice Sztormowego Domu. Nizwykła gra charakterów.Niektorych moze odstraszać to, że jest to tylko zbiór opowiadań, ale książka jest warta mojej ksywki w tytule.

Offline misha

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 02, 2005, 03:21:38 pm »
Może nie reklamowane szeroko, ale naprawdę świetne :
Andreas Echbach "Gobeliniarze"

Gwarantuję satysfakcję - książka, która ma genialny pomysł i przyzwoity warsztat, który nie pozwolił go zmarnować.

Z tego co wiem "Video z Jezusem" też "trzyma poziom"  ;)

Polecam !

Offline Jimmy

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 13, 2005, 06:27:02 pm »
Cytat: "garak"
I jeszcze Opiekun snu Vondy McINTYRE.Jeżeli się nie mylę drugie wydanie miało zmieniony tytuł na Wąż lub Węże snu.Chyba niezbyt szczęśliwie. :lol:

O wlasnie, czytalem kiedys "Z trawy, mgly i piasku" w Fantastyce bodaj(nie chce mi sie szukac w jakim tlumaczeniu - zreszta to i tak nieistotne bo zbyt slabo pamietam zeby sentyment/podobienstwo mialo na czyms zawazyc), a powiesci mam przypadkiem rzeczone dwa egzemplarze - ktora warto sobie zostawic (a ktora kapitalistycznie wykorzystac i sprzedac jakiemus naiwnemu fanowi fantastyki ;)) i przeczytac: starszego "Opiekuna snu" z PhantomPressu w tłumaczeniu Marzeny Beaty Guzowskiej czy nowszego "Weza snu" z ZYSKu w tlumaczeniu Leslawa Halinskiego. Ja mam ochote na wydanie PP bo bardziej komponuje mi sie na polce (sie ma juz troche ksiazek z tym smiesznym znaczkiem) i z imion wole chyba "Gada" niz "Wezyca"... ale jezeli ktos ma jakies porownanie i ktores tlumaczenie jest wybitnie slabsze to prosze o info.
TIA ;)

Offline Formaldehyd

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 13, 2005, 08:37:41 pm »
"Ilion" Simmonsa. Zaskakuje mnie, ze tak malo uwagi poswieca się tej ze wszech miar godnej wszelkich pochwal pozycji. Ksiazka rozwala przede wszystkim fabula i pomyslem.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Achmed

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 13, 2005, 11:38:57 pm »
Cytat: "Formaldehyd"
"Ilion" Simmonsa. Zaskakuje mnie, ze tak malo uwagi poswieca się tej ze wszech miar godnej wszelkich pochwal pozycji.

Bo i wydawca wydał rzecz po cichu, jakby się jej wstydził, w dodatku z ceną iście, jak na jakość wydania i ilość stron, kosmiczną... :/
size=9]Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.[/size]

Offline Formaldehyd

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 14, 2005, 08:41:19 am »
Cytat: "Achmed"
Cytat: "Formaldehyd"
"Ilion" Simmonsa. Zaskakuje mnie, ze tak malo uwagi poswieca się tej ze wszech miar godnej wszelkich pochwal pozycji.

Bo i wydawca wydał rzecz po cichu, jakby się jej wstydził, w dodatku z ceną iście, jak na jakość wydania i ilość stron, kosmiczną... :/


Jest warta kazdej ceny.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline mr.maras

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 14, 2005, 09:27:36 am »
Jest warta lepszej oprawy.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Shadowmage

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 14, 2005, 04:03:53 pm »
Czy każdej ceny? Rzecz dyskusyjna... Kupięłm ja pormocyyjnie za połowę ceny i po przeczytaniu wiem, że warto byłoby i wydać cała przewidziana przez wydawcę sumę. Ale o tym musi sie sam ażdy przekonać. NIemnniej polecam "Ilion" każdemu... no moze poza fascynatami fabułęk prostych, łatwych  przyjemnych gdzie od samego poczatku wiadomo o co chodzi.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Achmed

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 14, 2005, 05:33:13 pm »
Shadow, a powiedz, to się kończy cliffhangerem, czy normalnie? (bo to dopiero, o ile wiem, pierwsza część dylogii jest)
size=9]Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.[/size]

Offline Vanin

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 14, 2005, 08:43:24 pm »
Cytat: "Achmed"
Shadow, a powiedz, to się kończy cliffhangerem, czy normalnie? (bo to dopiero, o ile wiem, pierwsza część dylogii jest)

Owszem.

Offline Shadowmage

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 15, 2005, 06:08:25 pm »
Cytat: "Achmed"
Shadow, a powiedz, to się kończy cliffhangerem, czy normalnie? (bo to dopiero, o ile wiem, pierwsza część dylogii jest)


No więc tak - glówny wątek zostaje zakońćzony, mozna to traktować jako całosć, choc jest oczywiscie wiele wątków, które nawet w połowie nie zostały rozwinięte. Coś jak z Martinem czy Eriksonem - jest wątek przewodni tomu, ale jest tez wiele elementów ciągnących sie dalej.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline mr.maras

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 03, 2005, 12:08:39 pm »
Warto przeczytać "Modyfikowany węgiel" Richarda Morgana, nie wiem jeszcze jak z "Upadłymi aniołami" ale ponoć też warto.
Spalić po przeczytaniu.

Offline 5zyCh4

To jest dobra książka..., czyli co warto przeczytać...
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 07, 2005, 11:13:08 pm »
Witam.

Jestem czytelnikiem na pół etatu, czyli czytam gdy mam ochote i czas  :D. Wiem haniebne nie mieć chęci do czytania, ale cóż... Lubie dobrą książkę.

Czy możecie mi coś poradzić? Jakieś ciekawe tytuły? Co warto przeczytać?

Na razie najlepsze co czytałem z fantastyki to pierwsze 5 tomów Świata Dysku.

Z góry dzięki za odpowiedzi i zachęcam do rozmowy  8).
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com