trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 253124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BlackRider666

  • Gość
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 08, 2005, 06:22:28 am »
Witam

Polecic z czystym sercem moge ci sage o wiedźminie A. Sapkowskiego i książki Ursuli K Le. Guin o czarnoksiężniku Gedzie. Reszta to już jest kwestia gustu.


Pozdrawiam

Offline Maladie

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 08, 2005, 07:59:07 am »
Ja szczerze moge polecić:

Zaklęty miecz, Andersona
Mgły Avalonu, Marion Zimmer Bradley (sam jestem w trakcie lektury)
Conan: Godzina Smoka, R.E. Howarda (bardzo dobra opowieść, choć mało wymagająca)

I dużo innych. Powyższe świetnie nadają się do czytania w taką deszczową pogode.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline 5zyCh4

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 08, 2005, 08:04:21 am »
Ok. Dzięki  :D .

Na razie przeczytałem tylko jedną książke z sagi o Wiedzminie ("Ostatnie życzenie").

O "Mgłach Avalonu" też słyszałem.

Teraz tylko musi mnie wciągnąć  ;) .

Jeszcze raz dziex.
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline zaciekawiony

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 08, 2005, 10:07:57 am »
Douglas Adams- Autostopem przez galaktykę- nie długie, śmieszne,ostatnio ekranizowane , powinno wciągnąć ;)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline mr.maras

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 08, 2005, 10:38:52 am »
Co warto przeczytać? Wątek "Książki, które warto przeczytać". Może wtedy nikt nie zakładałby po raz drugi tego samego tematu, na dodatek (zdaje się) w swoim pierwszym poście na Forum Fantastów?  

A teraz łączę oba tematy i ślę upomnienie dla 5zyCh4.
Spalić po przeczytaniu.

Offline helmik

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 09, 2005, 10:16:54 pm »
Rzuce pare tytulow, ktore ostatnio rzucily mnie na kolana ;)

Przede wszytskim Dan Simmons i saga -Hyperion-. Pierwszy tom zdecydowanie najlepszy, ale polecam calosc zlozona z bodajze 5 ksiazek.
Bardzo dobra ksiazka dwóch znanych pisarzy: I Asimova i R. Silverberga: -Nastanie Nocy-. Swietny, mroczny kilmat.
Do trzech razy sztuka, wiec niezastapiona Ula Le Guin, jedna z moich ulubionych autorek.  Goraco polecam -Miasto Zludzen-.

Edit:I jeszcze moze -Glizdawce- Carda utkwily mi ostatnio w pamieci.
Koniec świata nadejdzie jutro.

Offline hero

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 20, 2005, 10:46:09 pm »
Przeczytałem wszystki książki Ursuli Le Guin mówiące o Ziemiomorzu, poznałem dogłębnie Śródziemie Tolkiena natomias historię Mrocznej Wieży właśnie kończę... What's next? Szukam porady. Co teraz doświadczeni czytelnicy polecacie???  :)  przepadam za sagami, im dłuższe tym lepsze :)
iedy ojciec daje synowi, obaj się śmieją.         Kiedy syn daje ojcu, obaj płaczą.                      Przysłowie żydowskie.

Offline Jakub Wędrowycz

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 21, 2005, 02:25:35 pm »
Ja teraz jestem w połowie cyklu "Mroczna Wieża" Stephena Kinga i bardzo polecam tą serie. Następnie mam zamiar przeczytać sage Martina (Gra o Tron, Starcie Królów i 2 czesci Nawałnicy Mieczy), pózniej cykl Jordana "Koło Czasu" a następnie "Malazańska Księga Poległych" i dalsze częsci, co po tem to nie wiem :D. A oprócz Kinga polecam Pratchetta, Sapkowskiego, Lema, Diune Herberta, Piekare, Pilipiuka ...
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline Kozoroh

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:43:42 pm »
Wydaje mi się, że mniej znanym, a godnym polecenia cyklem jest "Killashandra" (autora nie pamiętam) o śpiewakach kryształów. Ciekawy pomysł i nieźle napisane sf, szczególnie pierwszy z trzech tomów. Czytałem to wprawdzie kilka lat temu więc może teraz odbiór byłby inny, ale ogólnie niezłe.

Offline mr.maras

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:49:57 pm »
Cytat: "Kozoroh"
Wydaje mi się, że mniej znanym, a godnym polecenia cyklem jest "Killashandra" (autora nie pamiętam) o śpiewakach kryształów. Ciekawy pomysł i nieźle napisane sf, szczególnie pierwszy z trzech tomów. Czytałem to wprawdzie kilka lat temu więc może teraz odbiór byłby inny, ale ogólnie niezłe.


Autorką jest Anne McCaffrey, pierwszy tom cyklu ukazał się w NF, potem wydawał to Amber. Jeżeli już coś polecasz, wypadałoby pofatygować się, odszukać i podać autora. Z Google zajęłoby to zapewne kilka sekund.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Kozoroh

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:23:06 pm »
No tak, Anne McCaffrey. Moja wina, rzeczywiście kilka sekund.

Na cykl składają się:
"Pieśń kryształu", "Killashandra" i "Kryształowa więź".

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 15, 2005, 03:26:39 pm »
Polecanki Wojtka Sedeńko - najnowsze są tutaj.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Lessa

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 17, 2005, 11:24:35 am »
Dzisiaj skończyłam czytać książkę "Ruchomy Zamek Hauru" Diany Wynne Jones. Pozycja ta przeznaczona jest wprawdzie dla młodszego czytelnika, ale ja się przy niej świetnie bawiłam. Przyznaję, że kupiłam ją tylko ze względu na to, ze na jej podstawie Hayao Miyazaki zrobił film. Film był świetny, więc założyłam, że książka też i nie rozczarowałam się.
Polecam!
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline K-phuloz KAOX

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 17, 2005, 10:03:45 pm »
Cytat: "hero"
Co teraz doświadczeni czytelnicy polecacie???  przepadam za sagami, im dłuższe tym lepsze

Diunę przeczytaj - będziesz oczarowany...zapewne. 7 tomów...
Z takich niesamowitości fantasy, które mnie chwyciły za serce - polecam mocno sagę Tada Williamsa - Pamięć, Smutek i Cierń... też trochę czasu niezapomnianego przy niej spędzisz... No i George R.R. Martina powszechnie zachwalanego nie można nie polecić...

Mam natomiast bardzo dziwne odczucia w związku z Ziemiomorzem LeGuin. Po prostu przeczytałem ją dopiero ok. rok temu i na tle młodszych konkurentów (chociażby Martina, Pullmana czy Kearney'a) wypadła jakoś blado i mizernie... nie poczułem atmosfery...

Offline mr.maras

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 21, 2005, 01:29:21 pm »
Zapomniałem zapytać: o jakiego Achemda chodzi?*

Edit: * Post przeniesiony z wątku o najciekawszych bohaterach.
Spalić po przeczytaniu.

 

anything