trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vulwsztyn

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 26, 2010, 05:52:12 pm »
"Czarna Kompania" Glena Cook'a.
Najlepsza Książka Jaką Czytałem.

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."

Offline Katrina86

Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:28:26 am »
Dla osób, które lubią sensację połączoną z kryminałem mogę śmiało polecić książkę Emily Craig "Tajemnice wydarte zmarłym". Ciekawa fabuła, akcja i zaskakujące wątki. Generalnie jeśli lubicie zagadki owiane wielką tajemnicą to coś dla Was.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 10, 2010, 08:57:17 am »
Ostatnio przeczytałem "Mrocznego zbawiciela" oba tomy i przyznam, że diablo mi się podobało. Taka sieczka z fajnymi pomysłami i umieszczona w bardzo dla mnie kuszącym świecie (po apokalipsie - mistycznej dla odmiany).

Czy znacie może książki utrzymane w podobnej konwencji? Zniszczony świat, broń palna + magia, brak cukru w sklepach? Mam w planach zabrać się za "Czarny horyzont" Tomka Kołodziejczaka - warto?

Offline kazar

Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 10, 2010, 02:11:06 pm »
Dla osób lubiących dobry obyczaj, polecam lekturę e-booka Renaty Zielińskiej "Kochać za bardzo".
Kiedy się mówi o anoreksji w głowie powstaje obraz wychudzonej nastolatki, która kategorycznie odmawia jedzenia. Tymczasem powody anoreksji są różne, nie tylko jest to chęć odchudzenia się i uzyskania szczupłej sylwetki.Nazywana chorobą "duszy i ciała" anoreksja wciągnęła Renatę, zakochana bez pamięci w nieodpowiednim mężczyźnie. Lekceważona, straszona i wyśmiewana przez niego kobieta stopniowo przestaje jeść, próbując zniknąć z powierzchni ziemi.
"Kochać za bardzo" to książka wstrząsająca, opowiadająca nie tylko o samej chorobie ale i trudnych relacjach damsko-męskich oraz brakiem szacunku do samej siebie.
Miłej lektury:-)

Offline guzik8

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:46:46 am »
    Jako, że nie lubię spędzać długich  godzin nad książkami bardzo chętnie sięgam po audiobooki. Wyszukuję w  internetowych księgarniach najciekawszych pozycji. Uwielbiam książki akcji,  które są bardzo dobrze czytane. Ostatnio znalazłem ciekawą pozycję w bibliotece  audiobooków. Mianowicie audiobook „Na srebrnym Globie” Jerzego Żuławskiego, a  czytany przez Romana Gancarczyka (wyd. Audea). Zastanawiam się czy jest więcej  tak dobrych, polskich pozycji science-fiction. Jakie książki lub audiobooki  możecie polecić?
[/color] [/size]

Offline gama

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:43:50 pm »
"Żona godna zaufania" Roberta Goolricka
Bardzo dobry, klasyczny romans. Książka, w której oprócz opisanych namiętności jest też dużo akcji i wątek kryminalny. Polecam ze względu na to, ze autor zaczerpną z klasyki gatunku, książka ma wiele wspólnych cech z powieściami na przykład Jane Austin.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:02:42 pm »
Ja tam na romansach się wprawdzie nie znam, ale moja mama stwierdziła, że w "Żonie godnej zaufania" wieje nudą, brakuje akcji, a cały wątek kryminalny jest lichy i jedyne co tam jest to opisy namiętności.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Alexis

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 17, 2010, 05:51:02 pm »
jeżeli chodzi o opowiadania z wątkiem miłosnym to mi się podobała np.,,Saga o Ludziach Lodu''

Offline Saber

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:33:29 am »
Ja osobiście polecam dla fanów fantasy książkę  Alison Goodman "EON powrót lustrzanego smoka" w której zawarte są sceny pełne akcji, dramat, tajemnica i smoki jak wskazuje sam tytuł :wink: oraz A.R. Reystone "Dziewiąty mag" w której jest  magia, smoki, akcja, miłość, tajemnica,dramat i ...moc nie sposób się przy niej nudzić.
Dla fanów thrillerów prawniczych i nie tylko, polecam serię Briana Haiga z majorem Seanem Drummondem w roli głównej. Książka jest pisana z ironią, która potrafi rozbawić i oczywiście nie zabrakło też pięknych kobiet dla panów :wink:
Ostatnią książką, którą pragnę polecić jest seria ze Stephanie Plum Janet Evanovich. Jest to sensacja napisana z dużą dawką poczucia humoru, interesującą fabułą , zaskakującym zakończeniem, a i fan romansu znajdzie tu coś dla siebie. Poczynania głównej bohaterki czy pomysły jej babci rozbawią do łez największych ponuraków.
Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rób, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogła potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz

Offline gama

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 04, 2010, 02:45:34 pm »
A mi się "Zona godna zaufania" bardzo podobała, przypominała mi trochę "Wichrowe wzgórza", które też bardzo lubię, ale każdy ma inny gust.
Teraz przeczytałam "Opowieść ojca" Ruperta Isaacsona, która jest oparta na faktach, na historii samego autora. Bardzo intymna, osobista książka o zmaganiach i trudach rodziców, aby ich autystyczny syn miał się lepiej. W tym celu porywają się na szaleństwo i deskę ratunku zarazem i zabierają go w podróż do Mongolii w jej najbardziej naturalne zakątki...

Offline PilotNes

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 08, 2010, 02:58:28 pm »
Zdecydowanie warto przeczytać  :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2019, 07:10:44 am wysłana przez PilotNes »

Offline vanswirr

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 09, 2010, 08:33:56 pm »
Na podstawie dostępnych fragmentów to stwierdzam, kolego PilotNes, że jeszcze długa droga przed Tobą, zanim napiszesz coś naprawdę wartego czytania. Ale masz na to szanse, bo zupełnie źle nie jest.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline serrek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 14, 2011, 11:11:38 am »
Wydaje mi się, że do takich książek należy "Ibis" R. Grodowskiego. Jest to debiut literacki tego autora więc wydaje mi się, że tym bardziej warto przeczytać, sama uwielbiam czytać książki nieznanych autorów, o których nie jest głośno - można w ten sposób trafić na coś na prawdę świetnego i w pewien sposób odkryć takie coś przed innymi:). "Ibis" raczej sobie kupię, kosztuje niedużo (bo mnie interesuje e-book) wiem, że aktualnie mają tą pozycję na goneta.net. A może odkryję jakąś perełkę wśród książek:).

Offline groszek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 23, 2011, 08:50:07 am »
Polecam książkę młodzieżową "Dziewczyna i chlopak wszystko na opak" Wendelin Van Draanen, jest niesamowita, wciąga i przenosi w zupełnie inny, świat;-)

Offline tromari

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 21, 2011, 10:14:41 am »
Ja polecam w szczególności "Wyspę Skazańców" na podstawie, której nakręcono film z Dicaprio. Ksiązkę czyta się jednym tchem i czasami ma sie uczucie pomieszania fikcji z rzeczywistością. Silna i trzymajaca w napięciu książa. Końcowa interpretacja jest jednak inna niż ta ukazana w filmie. Dlatego też polecam najpierw przeczytania a potem film .

 

anything