trawa

Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 02, 2007, 11:16:56 am »
o, vargas, zapomniałam o nim, czytałam jedną i byla całkiem całkiem, a zdaje się są jeszcze trzy czy dwie, nie pamiętam :) dziękuję. co do skandynawów - no ba! ale zawsze mogę przeczytać jeszcze raz...

Cytat: "vanswirr"
Cytat: "Szyszka"
 (bo to, co jest na rynku ma stosunek 1:3 dobrego i chłamu).


Pozwolę sobie wyrazić opinię, że to łaskawie określone proporcje. Ja bym dał 1/9 co najmniej.


a ja pozwoliłam sobie wziąć pod uwagę literaturę młodzieżową i dziecięcą, gdzie pojawiły sę perełki w postaci książek kosmowskiej, powtórne wydania bromby czy całkiem sympatyczna seria o karotce karolce (tak, ja też to czytuję, zajmuje to moze 15 minut dziennie, a jak odpręża :P), dlatego może moje proporcje są trochę inne. niemniej dla czytelnika dojrzałego nie ma nic, kolejne klony z fabryki, isa leci w kulki (nie żeby tam ogólnie wysoki poziom fantastyki był, ale jeśli chodzi o target 12-16 lat dzierżą palmę pierwszeństwa), prószyński daje ciała na prawie każdym froncie, od popłuczyn po kodzie leonarda z zasady mnie odrzuca
(na szczęście dzięki temu cień wiatru i klub dumas sprzedaję i mnie tak nie skręca).

ogólnie bieda. dobrze, że nie muszę być recenzentem książek, bo bym chyba umarła :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline WhiskeyWolf

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #301 dnia: Grudzień 01, 2007, 07:41:37 pm »
Ja gorąco polecam "Krzyżowców" Zofii Kossak. Jeżeli ktoś się interesuje historią i nie zraża go opisowa[momentami mocno stylizowana]narracja to myślę, że tą książką się nie zawiedzie. Sporo w niej ciekawych spostrzeżeń dotyczących ówczesnych stosunków społecznych i zjawisk kulturowych. Autorka opisuje losy dzielnych wojów śląskich którzy ścigani gniewem wojewody Sieciecha uchodzą z ziemi ojczystej by nieopatrznie wplątać sie w wichurę ogarniającą cały chrześcijański świat. Bohaterowie "zderzają się" najpierw z obyczajami zachodu by za chwilę fala euforii i "świętego" uniesienia poniosła ich w kraje o kulturze tak odmiennej, że nawet twarde mury ich rycerskiego etosu nie są w stanie obronić ich przed jej wpływami.
Poza tym bardzo dokładnie zarysowała portrety psychologiczne książąt, przywódców krucjaty, ich ambicje i motywy działania. Utwór ten w bardzo przyjemny sposób przybliża realia i klimat minionych wieków.

Offline talpa

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 10, 2008, 04:20:03 pm »
Wszystkie warto przeczytać, ale nie o wszystkich, należy po przeczytaniu pamiętać- o niektórych wręcz powinno sie zapomnieć (żeby nie zaśmiecać pamięci 8) )
Polecam te, które przeczytałam :lol:
Rodzimy się wolni, a żyjemy w kajdanach...  talpa.kvad:*

Offline KrzysiekW

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 13, 2008, 08:50:55 am »
Cytat: "WhiskeyWolf"
Ja gorąco polecam "Krzyżowców" Zofii Kossak.

Dołaczam się do powyższych słów. Będąć swieżo po podróży do Ziemi Swiętej najpierw przeczytałem "Historię wypraw krzyżowych" Runcimana, a potem z przyjemnością "popatrzyłem" na ten temat od strony bardziej fabularnej, czyli własnie czytając "Krzyżowców". Ciekawie było w trakcie czytania Z. Kossak co jakiś czas wracać do Runcimana i porównywać co tam napisano na temat danego zdarzenia.

Wczoraj przeczytałem z kolei "Żabiego króla" Adama Daviesa i spodobało mi się. Główny bohater to dupek jakich mało, ale w końcu wychodzi na jakąś prostą. Całość napisana bardzo ciekawie, z pewnym poczuciem humoru. Bardzo podoba mi się przedstawienie bohaterów, można ich "poczuć". Tak mnie wciągnęło, że łyknąłem w jedno popołudnie. :)

A teraz wracam do czytania B. Marshalla.
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Kruszynka88

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:32:19 pm »
Witam,

Jeśli chcecie poczytać trochę dobrych i fajnych książek zapraszam na tani-antykwariat.pl. każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 10, 2010, 03:25:54 pm »
moderated...

Pecunia non olet. Ale wioskowa kryptoreklama poradnikow juz jak najbardziej olet. Flawiusz Tytus kazal krzyzowac za reklamowy spam na forach literackich. Jego  mniej dobrotliwy ojciec wyrywal za to gonady i zsylal do Pannonii bez prawa do internetu.

Nietaktowne zaś jest moim zdaniem jej cytowanie, które także dodaje mi pracę w postaci ekstra moderacji...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 08:57:14 pm wysłana przez Gabriel »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Radan

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 14, 2010, 09:10:33 am »
Myślę, że Valve się nie przejął.

Offline Enrico1212

Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 14, 2010, 12:57:11 pm »
1)Witam ostatnio zastanawian się nad wyborek książki.
Może mogli byście mi coś doradzić zależymi aby książka którą chce przeczytać była podobna do Wiedźmina . Przynajmniej chodzi mi o ten klimat a także o dużo interesującej wali a tekże aby występowała w niej magia.
2)Ostatnio ogloądałem film Constantine. Moze ktoś wie czy jest jakaś książka podobna do tego filmu która opisuje walke z demonami i egzorcyzmy.
 
Z góry dziękuje z a odpowiedzi.

Offline gabriela

Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 14, 2010, 01:53:27 pm »

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 14, 2010, 02:21:21 pm »
2)Ostatnio ogloądałem film Constantine. Moze ktoś wie czy jest jakaś książka podobna do tego filmu która opisuje walke z demonami i egzorcyzmy.
Twórca postaci Constantina Mike Carey stworzył też cykl książek o egzorcyście Felixie Castorze. Do tej pory w Polsce wyszły 4 książki z tego cyklu, pierwsza to Felix Castor - Mój własny diabeł.
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 14, 2010, 02:33:47 pm »
Nie wierz wszystkiemu co napiszą na okładce. Constantine'a stworzył Alan Moore. Carey tylko przez jakiś czas pisał Hellblazera.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 14, 2010, 08:14:06 pm »
Użyj człowieku skrótu myślowego i zaraz ktoś się musi przyczepic.
Nawet w trakcie jak to pisałem przypomniało mi się, że to Moore wymyślił Constantine'a, ale po co mam się wdawac w szczegóły jak kolega pytał o książki, a nie komiksy i najwyraźniej nawet nie słyszał o Hellblazerze. To ja Mu mam tutaj komiksologię wykładac? Po co?
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Enrico1212

Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 14, 2010, 08:28:14 pm »
Rzeczywiście na komiksach się nieznam  :lol:  dzięki chyba się skuszę na ,,Mój własny diabeł" .A czytał może ktoś z was ,,Historia pana B" C. Barker?
Ale nadal oczekuje na jeszcze jakieś ciekawe propozycje.

Offline radosiewka

Odp: Ksiązki którem możecie polecić.
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 15, 2010, 08:17:49 am »
Może przypadły by Ci do gustu książki Piekary o inkwizytorze Mordimerze? Są one napisane lekkim stylem, przyjemne i szybko się je czyta.
Z innych książek "Nigdziebądź" Neila Gaimana jest bardzo ciekawe. Jest to urban fantasy, akcja przedstawia losy Richard. Ostatnio nic mu nie idzie, ale wszystko się zmienia gdy ratuje dziewczynę lleżącą na ulicy, a potem trafia do Londynu Pod...

morgoroth

  • Gość
Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 22, 2010, 12:53:04 pm »
A ja polecam opowiadania Edgara Allana Poe. Mimo upływu czasu nie tracą klimatu. No i to zresztą klasyk więc :>