Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 248850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr_Malkowski

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:00:04 am »
"Wielki Marsz" Stephena Kinga. Mroczna wizja Ameryki w 2025, gdzie 100 chłopców ciągle idzie, bez przerw na chociażby potrzeby fizjologiczne. Meta jest tam, gdzie padnie przedostatni z chłopców. W moim prywatnym rankingu jest to najlepsza książka Kinga, chociaż sam nie wiem dlaczego. Może to dlatego, że ludzie od zawsze fascynowali się śmiercią i czytając tę książkę Ty też się nią fascynujesz.


brzmi ciekawie, a jakie jeszcze inne książki Kinga możesz polecić? :)

Offline Fezz

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:28:32 pm »
"Solaris" Lema - mam uczulenie na słowo "kanon", ale tym razem było dobrze. :)
"Hate" Alan Gibbons - mocna książka już bardziej albo też na społeczne tematy. Do czego jest w stanie doprowadzić nienawiść albo uczulenie na inność, czasem tak błaha jak inny styl ubierania się, czy przynależenie do subkultury.

Offline Dzidek

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 07, 2019, 09:58:22 am »
Obecnie czytam powieści Karin Slaughter, cykl Will Trent. Na rozkładzie mam właśnie 6 tom. Nie jest to mój ścisły top, ale dobrze mi się czyta, no i polubiłem agenta Trenta. W szczególności polecam tom 3 pt. "Geneza". Jeśli ktoś lubi historie o zwyrolach porywających i torturujących kobiety, powinien być zadowolony. Lektura to niezbyt przyjemna, ale wciągająca.

Offline Globalny

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #393 dnia: Kwiecień 28, 2019, 12:46:54 pm »
Factfulness Hansa Roslinga - uważam, że to winna być lektura obowiązkowa. Wywróciła moje myślenie o świecie o 180 stopni. Polecam z całego serca ;)

Offline werwolff

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 08, 2019, 12:20:08 pm »
guten morgen

Offline gentelmen

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 02, 2019, 08:37:07 am »
Uwielbiam biografie i literaturę faktu. Jaka książka z gatunku zrobiła na Was największe wrażenie? Szukam nowych tytułów do zaopatrzenia mojej biblioteczki.

Offline erwin22

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 30, 2019, 08:21:10 pm »
Lubię Stanisława Lema, wszystko co napisał, a najbardziej "Solaris", ciężka książka, lecz zasłużenie jest uważana, za Jego największe dzieło. Fajny jest "Niezwyciężony", a ostatnio czytałem zbiór opowiadań.

Offline Barb

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:26:38 am »
Obowiązkowo Instytut Kinga dla miłośników kryminałów oraz Małego Księcia, książka dla dzieci jak i dorosłych, która daje do myślenia.

Offline Manowar

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #398 dnia: Kwiecień 27, 2020, 10:49:19 am »
"Hajmdal" space opera Dariusza Domagalskiego, wyszedł już 4 tom. Jak zwykle świetne i bardzo szybko się czyta.

Offline Anchel

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 27, 2020, 08:07:03 pm »
Witam, Może to nie ten wątek ale szukam książki z lat 1992-98. Nie znam tytułu a chciałem jeszcze raz koniecznie przeczytać. Pomóżcie. Opis: " Główny bohater jest bogatym inteligentnym, wpływowym człowiekiem. Pojawia się mesjasz z wyznania chyba żydowskiego który zaczyna niszczyć jego wpływy. Nasz bohater je traci przez całą książki gdyż mesjasz ma moce które wydają się nie do powstrzymania. Ostatecznie znajduje na niego sposób studiując żydowską religię." Tyle pamiętam ...ktoś kojarzy co to było ? PLLLIIISS

Offline Orff

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #400 dnia: Listopad 16, 2022, 09:59:03 am »
Od siebie mogę dodać serie Wiedźmina, humor, wykreowani bohaterzy jak i świat fantastyki robią swoje! Z kryminałów ,, Pacjentkę" - gwarantuje, że końcówka wbije was w fotel. No i jak mógłbym zapomnieć o Żulczyku ,,Ślepnąc od świateł" - historia, dużo metafor do naszego życia i mądrości, niebanalni bohaterzy, bardzo dobra książka.
Pozdrawiam

Offline Hoover

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #401 dnia: Listopad 19, 2022, 02:05:34 pm »
Nie będę odkrywczy, władca pierścieni- ma moje całe serie, ale nie tylko. Mogę też polecić książki Kossakowskiej, z działu kryminał np. Wrzask Janiszewskiej, czy Chmielarza serie o detektywie Mortce. Jest z czego wybierać :D
My mom always encouraged me, it was never weird.

Offline Bernik

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 09, 2022, 09:57:47 pm »
Wszystko od Tolkiena, jako fan dla mnie to jest must have w książkach, szczególnie lubię dzieci hurina
To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

 

anything