Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 196832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr_Malkowski

Odp: Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:00:04 am »
"Wielki Marsz" Stephena Kinga. Mroczna wizja Ameryki w 2025, gdzie 100 chłopców ciągle idzie, bez przerw na chociażby potrzeby fizjologiczne. Meta jest tam, gdzie padnie przedostatni z chłopców. W moim prywatnym rankingu jest to najlepsza książka Kinga, chociaż sam nie wiem dlaczego. Może to dlatego, że ludzie od zawsze fascynowali się śmiercią i czytając tę książkę Ty też się nią fascynujesz.

brzmi ciekawie, a jakie jeszcze inne książki Kinga możesz polecić? :)

Offline Fezz

« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:28:32 pm »
"Solaris" Lema - mam uczulenie na słowo "kanon", ale tym razem było dobrze. :)
"Hate" Alan Gibbons - mocna książka już bardziej albo też na społeczne tematy. Do czego jest w stanie doprowadzić nienawiść albo uczulenie na inność, czasem tak błaha jak inny styl ubierania się, czy przynależenie do subkultury.

Offline Dzidek

« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 07, 2019, 09:58:22 am »
Obecnie czytam powieści Karin Slaughter, cykl Will Trent. Na rozkładzie mam właśnie 6 tom. Nie jest to mój ścisły top, ale dobrze mi się czyta, no i polubiłem agenta Trenta. W szczególności polecam tom 3 pt. "Geneza". Jeśli ktoś lubi historie o zwyrolach porywających i torturujących kobiety, powinien być zadowolony. Lektura to niezbyt przyjemna, ale wciągająca.

Offline Globalny

« Odpowiedź #393 dnia: Kwiecień 28, 2019, 12:46:54 pm »
Factfulness Hansa Roslinga - uważam, że to winna być lektura obowiązkowa. Wywróciła moje myślenie o świecie o 180 stopni. Polecam z całego serca ;)

Offline werwolff

« Odpowiedź #394 dnia: Maj 08, 2019, 12:20:08 pm »
guten morgen

Offline gentelmen

« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 02, 2019, 08:37:07 am »
Uwielbiam biografie i literaturę faktu. Jaka książka z gatunku zrobiła na Was największe wrażenie? Szukam nowych tytułów do zaopatrzenia mojej biblioteczki.

Offline erwin22

« Odpowiedź #396 dnia: Październik 30, 2019, 08:21:10 pm »
Lubię Stanisława Lema, wszystko co napisał, a najbardziej "Solaris", ciężka książka, lecz zasłużenie jest uważana, za Jego największe dzieło. Fajny jest "Niezwyciężony", a ostatnio czytałem zbiór opowiadań.

Offline fallen_angel

« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 04, 2019, 02:13:30 pm »
Uwielbiam biografie i literaturę faktu. Jaka książka z gatunku zrobiła na Was największe wrażenie? Szukam nowych tytułów do zaopatrzenia mojej biblioteczki.
na mnie spore wrażenie zrobił świąteczny dyżur

anything