Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 249245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VIIIX

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 23, 2007, 11:21:42 am »
Coś mi mówi, że być może już udzielałem odpowiedzi na podobne... pytanie, ech, starość...
POLECAM (tak, tak, bardzo duże litery) Mervyn Peake: Tytus Groan, Gormenghast, Tytus sam. Rzecz, jak dla mnie tak niesamowita i przytłaczająca, iz każdy, ktoremu fantastyka (hmmm) nie jest obca, winnien się zapoznać z tym rozkosznym cyklem.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 23, 2007, 03:19:20 pm »
Polecam Trylogię Bartimaneusa(Amulet z Samarkandy, Oko Golema, Wrota Ptolemeusza) - świetnie napisana, wspaniały styl.

Dziesięciu Murzynków(I nie było już nikogo) Agathy Christie. Polecam.

Offline nabializm

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 23, 2007, 10:56:11 pm »
Witam,

Polecam zgłębić mroki średniowiecza, ciekawie opisuje to Pan Witold Jabłoński w cyklu tetralogii o Witelonie,
I tom. Uczeń Czarnoksiężnika
II tom. Metamorfozy
III tom. Ogród miłości
IV tom. Trupi korowód (mam nadzieję że już niebawem się ukaże)

Jestem pod dużym wrażeniem znajomości tematu co się działo w tym czasie w Polsce. Psychologia głównego bohatera jego przygody i popędy, perwersje nadają tej powieści ciekawy klimat, bohater i jego otoczenie jest wszystko oddane tak namacalnie i żywo. Podoba mi się język jakim jest napisana powieść, brak tu wulgaryzmów typowych przecinków co stosują z łatwością Asy literatury fantastycznej.

pozdrawiam,
życzę miłej lektury cokolwiek teraz czytacie
ttp://www.tpzn.fora.pl/

Offline Gietki

Jak nie A.S. to co...?
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 17, 2007, 02:51:00 pm »
Czytasz wszystkie książki Andrzeja Sapkowskiego i co... co dalej, chciałoby się czytać, ale wszystko, co chwycisz po pierwszych stronach traci smak. Jestem w rozpaczy, bo nie mogę czytać słabszych rzeczy niż to, co napisał A.S. Możecie mi polecić coś naprawdę dobrego, żeby nie kupować w ciemno?
oczuj to człowieku. Poczuj to.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #274 dnia: Wrzesień 17, 2007, 03:32:35 pm »
A może wymienisz te książki, które Ci nie podeszły? Bo to, że Ci się nie spodobały wcale nie musi oznaczać, że to słabe książki są.

Offline Konował

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #275 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:51:18 pm »
Sapkowskiego przeczytałem tylko Krew Elfów, książka ciekawa, ale nie do tego stopnia bym sięgnął w najbliższym czasie po resztę pozycji z cyklu o Wiedźminie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nakago

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #276 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:52:58 pm »
Mało która rzecz jest ciekawa, jak się ją czyta od środka ;-).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Konował

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 17, 2007, 10:38:27 pm »
Nakago: czytałem od środka ponieważ książka kończy się: KONIEC TOMU PIERWSZEGO :) a na marlinie (http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,535040.html) też jest wprowadzająca w błąd informacja że jest to pierwszy tom sagi o wiedźminie. Chciałem zacząć czytać od początku ^^
Czytałem kilka serii od środka i potrafiły sprawić że sięgnąłem po więcej np CK Cook'a zacząłem czytać od A imię jej ciemność i pomimo tego uważam ten cykl za jeden z moich ulubionych (co po nicku można stwierdzić :P)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nakago

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #278 dnia: Wrzesień 18, 2007, 06:03:37 am »
Nic straconego, nadal możesz zacząć od początku ;-).

CK czytałam od pierwszego tomu i początek uważam za najlepszy. Z biegiem tomów jest gorzej, a już dwa ostatnie w ogóle mi nie podeszły. Chyba muszę sobie całość powtórzyć, bo pamiętam tylko nieliczne sceny i imiona... (Konowała oczywiście, jakże mogłoby być inaczej ;-)).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Konował

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #279 dnia: Wrzesień 18, 2007, 06:28:44 am »
fakt, ostatnie zwłaszcza 2 tomy trzymają zadziwiająco niski poziom w porównaniu do pierwszych trzech. Z całego cyklu najbardziej lubiłem Duszołap, szkoda że skończyła w gorszej sytuacji niż po walce z Białą Różą.
Teraz nie mam czasu na Sapkowskiego ponieważ czytam pod maturę, zwłaszcza książki historyczne, ale w przyszłości.... :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Duderson

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 18, 2007, 07:38:15 am »
Też jestem fanem Sapka i ciężko mi znaleźć coś do czytania... Ale  książki, które nie straciły smaku po przeczytaniu Sagi, to:
"Zły" Leopolda Tyrmanda
"1984" Georga Orwella
Z fantastyki polecam trylogię Endera Orsona Scott Carda.
Wiem, że nic nie wiem

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 18, 2007, 08:03:41 am »
Ja jestem fanem Sapkowskiego i dla mnie jest masa lepszych książek ;) Ale ja dziwnym fanem jestem bo wolę jego nowy cykl od Wiedźmina :)

Offline Konował

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:36:12 pm »
a jakie znacie książki które podeszły by pod temat: Różne postacie zła ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 22, 2007, 06:27:04 am »
jakakolwiek książka profesora Dymkowskiego. to jest zuo w dziesięciu wymiarach. ludzie płaczą z bólu w połowie czytania :P

czy muszę dodawać, że musiałam przeczytać obie na dwa różne egzaminy, z czego oba u Dymka? zuooooooo!


próbuję sobie przypomnieć jaką ksiazke ostatnio czytałam, która coś w moim życiu zmieniła, zachwyciła i wprowadziła w te cudowne niecierpliwe drżenie. i nic. żadnych odkryć, wzruszeń, nic. podbijam temat, mozę ktoś coś napisze i drogę ciemnym szyszkom wskaże...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Domino76

Książki, które warto przeczytać
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 21, 2007, 07:15:40 pm »
Chyba starzejemy się, Szyszko, i nie tak łatwo nas już zachwycić  :roll: . Też jak pomyślę, to nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy - ostatnią książką, która mnie zachwyciła, były "Wody głębokie jak niebo" Anny Brzezińskiej, ale to miało miejsce dobrych parę lat temu  :( .
Phoca vitulina :)

 

anything