Autor Wątek: Berserk  (Przeczytany 7331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sukul Ankhadu

Berserk
« dnia: Luty 13, 2005, 05:06:38 pm »
Nie wiem, czy był już taki temat, ale co tam ;)
Poszukuję linków, skąd można ściągnąć berserka, ale nie przez torrent, bo w ogóle mi nie ściąga...

Offline SeeMoon

Berserk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2005, 10:55:27 am »
emule jest dobry na wszystko ;)
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Tyfon

Berserk
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2005, 01:12:13 am »
Czy ktoś ma choćby blade pojęcie ile ostatecznie ma być tomów mangi?
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!

Offline jinnai

Berserk
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2005, 08:20:17 am »
Z tego co sie orientuje jest juz chyba 27 tomow przelozonych na angielski, a w japonii caly czas wychodza nastepne odcinki/chaptery tak, ze chyba co pol roku - rok jest pelen tomik - najlepiej sprawdz na forum --> thehawks.org

BTW Tam gdzies jest link do karcianki Berserka - rysunki swietne, ale wszystko w krzaczkach  ;)
Szczesliwi, ktorzy czasu liczyc nie musza" Sneer, lifter.

Offline Nathaniel

Berserk
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2005, 08:41:16 am »
tomow mangi jest juz 29 (ang.), i jak to powiedzial Kentarou Miura w jednym z wywiadow "jestesmy w trakcie opowiesci, a w najblizeszj perspektywie nie widac zakonczenia". Interpretacje zostawiam wam  :roll:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Tyfon

Berserk
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2005, 09:18:21 am »
Ech...nie chce narzekać, ale skończyłem już 28 tomów i czy nie odnosicie wrażenia że odkąd pojawiły się przygłupie elfy, drużyna fantasy i magiczne przedmioty ta sera zupełnie zgubiła klimat?
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!

Offline SeeMoon

Berserk
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2005, 09:20:12 am »
oglądałem jedynie anime - jak się ma ostatni odcinek do mangi ? No i jak on z tamtąd wylazł ?
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Nathaniel

Berserk
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2005, 12:36:39 pm »
Tyfon: faktycznie odkad zrobila sie z tego "druzyna fantasy" jest ciut manij fajnie, ale mimo to jest kilka interesujaych watku... a co do elfow: Puk byl juz od 1-ego tomu  :roll:  Pozatym Puk RULEZ  :D

SeeMoon: ostatni odcinek anime to chyba 12 tom mangi, a jak wylazl...? wyniosl go Skull Knight  :roll:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline SeeMoon

Berserk
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2005, 02:42:06 pm »
THX - coś taki markotny ;)
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Nathaniel

Berserk
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2005, 03:13:52 pm »
ja?  :roll:

cos mi sie przykleilo do avatarka?  ;)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Tyfon

Berserk
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2005, 01:12:41 pm »
[Uwaga! Spoilery!]


Ze Skull Knightem jest ten problem że to straszna Deus ex Machina - wjakie gówno by bohaterowie nie wpadli (vide eclipse) to gdy czaszkowy pojawia się   na horyzoncie wszyscy mogą wrzzucić luz. Tak jak zmiana klimatu jest w momencie zaćmienia (koniec anime,12 tom mangi), tak samo zminia się klimat gdy do Gutsa przykleja się to całe badziewie - głownie chodzi mi o elfy, wiedźmę i tego szczyla co chce być wojownikiem.
Jestem po 29 tomach - ostatnia scena która mnie ruszyła to Gats wlokący Caskę na sznurze.
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!

Offline Nathaniel

Berserk
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2005, 01:38:09 pm »
to akurat ze SK jest taki mocny wynika z tego kim/czym jest, wiec ten problem mnie az tak bardzo nie mierzi....
co do czarodziejek i druzyny fantasy to trudno mi sie niezgodzic, seria nabiera innego klimatu... lecz mimo wszystko jest pare ciekawych plotow...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Tyfon

Berserk
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2005, 01:58:22 pm »
[SPOILER???]


Masz rację - ten gość to twardziel - ale troche denerwuje że w każdej ciężkiej sytuacji zjawia się i ratuje...
Seria nadal jest bardzo ciekawa, lecz wróciła do klimatów z początku - jest to bardziej typowe fantasy i ja chyba trochę na tym cierpię.
Nadal są ciekawe ploty - ja ze szczególną uwagą obserwuję Cascę i tego gościa z Watykanu (Scerpico?Scorpico? jakoś tak...)

PS - którykolwiek mod opatrzył mojego previous posta komentarzem :dziękuję i przepraszam...[Nie ma sprawy:)]
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!

Offline Nathaniel

Berserk
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2005, 04:27:39 pm »
SPOJLER
 

Cytat: "Tyfon"

Masz rację - ten gość to twardziel - ale troche denerwuje że w każdej ciężkiej sytuacji zjawia się i ratuje...


 hmmm... widzisz to nie takie proste - Skull Knight byl kiedys czlowiekim podobnym do Gattsa, a jest przepowiedziane ze zabije kogos z God Handu - o ile sie nie myle to tego "mozga" - dla niego Gatts i to sie teraz z nim dzieje (zbroja) to nadzieja na pomoc w walce, nic dziwnego ze mu odrobine pomaga (nie zgodze sie ze zawsze pomaga)... mnie ciekawi problem dziecka ktore sie przypaletalo i uczuc wrozki do Gattsa... swoja droga Gatts chyba po raz pierwszy nie jest zupelnie sam i juz nie walczy z tych powodow co kiedys - teraz polega na innych - tego mi w tej czesci brakuje

a koles nazywa sie Serpico...

Anyway zobaczymy co z tego wyjdzie...

[/b]
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline CoraX

Berserk
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2005, 10:03:23 am »
Witam
W wersji animowanej się poprostu zakochałem :D. Jest super świetna. Ale słyszałem, że wersja na papierze bije animowana na głowę. Niestety nie było mi dane jej przejrzeć :(.
Ogromna prośba: może ktoś zamieścić jakiego linka, skąd można by było sobie mangę zassać? Please!
Z góry dziękuję  ;)