Autor Wątek: kolczuga na treningi  (Przeczytany 4596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arthast

kolczuga na treningi
« dnia: Luty 14, 2005, 06:48:17 pm »
z czego wedlug was jest lepsza kolczuga tylko do treningow a z czego lepsza na jakies pokazy!

wg. mnie na treningi nawet fajna jest z podkladek :)

Offline Chevalier

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2005, 09:03:24 pm »
Możesz sobie sweter pomalować na szaro! taka tez jest fajna i lekka!
Albo z drutu stalowego nieocynkowanego taka jest cięzka i historyczna.....
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Kronos[CS]

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2005, 09:09:35 pm »
Na trening najlepsza jest z podkładek - długo trzyma - zaś na pokaz możesz zanużyć kolczuge w smaru co da jej ciemny kolor (imponująco wygląda na pokazach i powinien ją posiadać każdy ciemny charakter ;) )

Offline Chevalier

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2005, 09:14:06 pm »
Każdy mrok!! Chała ruchu rycerskiego.....
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Bosak

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2005, 12:29:29 pm »
jak nawinąć drut żeby można go było pociąć na kolczuge.... na co go nawinąć....najlepiej (nie chodzi mi o nawijanie ręcznie) i jaki powinien być to drut :)
ight with honor and die with honor !!

Offline ghost666

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2005, 06:37:48 pm »
na jakis metalowy pręt - poszukaj czegos w swoim otoczeniu co ma odpowiedni rozmiar.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Bosak

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2005, 07:26:23 pm »
a jaki powinien byc to rozmiar ???????
ight with honor and die with honor !!

Offline Boomshanka

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2005, 05:08:16 pm »
To chyba za późnoe na opdowiedź w tym temacie ale napiszę a co mi tam, a propos nawijania kółek to najlepsza jest prosta nawijarka każdy moze ja wykonać minimalnym nakładem środków, taka jak tu > http://www.gildia.com/teksty/robert_bagrit/kolczuga A co do rozmiaru pręta w nawijarce to powienien mieć średnicę taką jaka maja mieć kółka wewnątrz (światło), np. 8-9 mm do naszycia na rekawicę 10-12 mm nakolczugę. Drut najlepszy jest stalowy 1,6 mm grubości, można kupic w prawie każdym "żeleźniaku", jest jeszcze ocynkowany ale mam z ocynkowanego rekawy w kolczudze i ona są jakieś słabe rozginaja się. :x Ten ocynkowany jest za miekki bo z tego co wiem to on nie jest pocynkowany tylko to jakis stop z cynkiem, stalowy ma taką wade że czasem rdzewieje, trzeba kolczuge konserwować i śmierdzi trochę olejem.  :)
p.s. nie polecam robienia kolczugi z podkładek, to jest mordęga a do tego taka kolczuga jest makabrycznie ciężka, robiłem taką z podkładek sprężynujących 10 fakt że jest mega wytrzymała ale okupiona wieloma ku... wami, a do tego generalnie do niczego sie nie nadaje. :D

Offline Roland

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2005, 06:06:16 am »
ale kolcza z podkładek mimo wszystko bardzo dobrze chroni jesli jest dobrze zrobiona
mój dowódca ma ową i waży jakieś 28 kg  :p
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Boomshanka

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2005, 10:03:30 am »
To fakt że jest wytrzymała ale 28 kilo to miazga normalnie :D i wygląda nie za ładnie jednak na pokazy się nie nadaje, na trening owszem ale kolo musi być byk jak to dźwiga z rsztą oparządzenia waży pewnie ze 120 kilo :D
p.s. Moja z kółek waży 13 kg a ma czepiec i rękawy do łokci, z tej z podkładek został mi kawałek przódu to on sam waży 6 kg  :? chce ktoś kupić 6 kg podkładek? :D

Offline Narghul

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2005, 06:46:23 pm »
LUDZIE ???? 28 kg ?!?!?! to moja pelna plyta mniej wazy a znacznie lepiej chroni :)
.Do Parszywego Końca !!!!!!...

Offline Solitaire

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2005, 06:55:24 pm »
Cytat: "Roland"
ale kolcza z podkładek mimo wszystko bardzo dobrze chroni jesli jest dobrze zrobiona
mój dowódca ma ową i waży jakieś 28 kg  :p

Ja wiem, że w tym wieku nie myśli się o takich drobiazgach, ale jednak napiszę.
Kręgosłup, kolana, stawy biodrowe potencjalnie na wymianę. Ryzyko uszkodzenia splotów barkowych. To opinia lekarza, który sam zażywa rozrywki w kręgach RR.
Zdrowie naprawdę ma się jedno.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Narghul

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2005, 07:17:54 pm »
Swieta prawda niestety :( w nastepnym sezonie ide do bitwy ostatni raz w blaszkach bo mi kolana padaja na pysk  :cry:

Do wszystkich tzw Mlodych - myslcie co bedzie z waszym zdrowiem za 5-6 lat !!!
.Do Parszywego Końca !!!!!!...

Offline Boomshanka

kolczuga na treningi
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2005, 07:23:30 pm »
Co racja to racja "Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz..." ja  mam chełm strasznie go lubię waży dokładnie 2,93 kg, ale jak go noszę to juz po krótkim czasie cholernie mnie kark boli i czasem głowa, ciekawe czy to przez środek cięzkości źle rozłożony czy przy takim ciężarze to norma?