trawa

Autor Wątek: LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach  (Przeczytany 4220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« dnia: Luty 14, 2005, 09:04:02 pm »
Ostanio miałem wątpliwą przyjemność dostać łomot od następującej rozpiski:

Treebeard
Gimli

Ent - Dąb
Ent - Głóg
12 krasnoludzkich gwardzistów
7 krasnoludzkich łuczników

w sumie 24 modele, czyli śmieszna liczba. Niestety w praktyce okazało się, że przebicie się przez krasnale i treebearda nawet przy ponad dwukrotnej przewadze liczebnej nie jest takie proste. Potem przyszyły pozostałe dwa enty i rozpoczęła się rzeź. Rzecz jasna mój przeciwnik miał trochę szczęścia, ale tak czy owak rozpiska nie należy do słabych. Co sądzicie?

PS tak naprawdę łomot to nie był, walka była dość wyrównana ale przegrałem.

Offline Herudaio

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2005, 09:26:56 pm »
Ta armia ma dwa problemy... mobilność i strzelanie, miała by według mnie duuuże problemy z takim np. rohanem albo samymi wargami, wtedy kwintesencja wad tej rozpiski się uaktywania
czyli brak włóczni (in plus dla kawalerii) jedynie enty mogą dogonić kawalerię (jak się obudzą) a reszta da się wymanewrować. To tak z pierwszej myśli
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Last Viking

  • Gość
LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2005, 07:47:15 am »
Napisz Drach czym grałeś?

IMO na Enty najlepsza jest katapulta, trolle, na krasnoludy kusznicy Uruk-Hai, do tego potrójna falanga (Uruk+włócznik orkowy+ pikinier Urukowy).
Podkreślam, że to tylko przypuszczenia. Tylko dwa razy grałem przeciwko Treebeard'owi i faktycznie było ciężko. :roll:
Taka armia może mieć przyszłość :idea:

Pozdrawiam

Offline xioze

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2005, 08:05:39 am »
Jaki kolwiek Czarodziej (najlepiej Saruman  ;) ) i duzo jenostek
Czarujemy enty - tłuczemy krasnoludy potem ....... 8)

Offline drachenfeles

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2005, 11:17:29 am »
Z mojej strony wyglądało to tak:

Sheloba
Upiór z Kurhanu
18 Uruków z mieczami
19 uruków z pikami
2 jaskiniowców z łańcuchami
1 Balista Uruk-hai

Do momentu, gdy te dwa zdrzeiwałe pasqudztwa stały w strefie wystawienia nie było tak źle, niestety jak przyszyły to był koniec, nawet sparaliżowany dąb był nie do zdjęcia ze swoim D9. Inna sprawa, że przecinik miał idealne warunki na taką armię - stół o wymiarach 40x40" plus 6" strefy wystawienia z każdej strony. Ruinkami na środku, także balista niepostrzelała (za całą bitwę udało mi się ustrzelić 1 krasnala), a zdrzewiałe enty były w walce w jeden ruch po przebudzeniu.
Z mojej strony też można doliczyć się kilku poważnych wielbłądów taktycznych ;)
Armia nie jest taka trudna do rozbicia, jak się wie przeciw czemu się walczy, ja wiedziałem o treebeardzie, stąd balista.

Offline KędzioR_vo

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2005, 03:21:35 pm »
po pierwsze pRimo: Enty są przegięte
po drugie pRimo: KRasnale są przegięte
po trzecie pRimo: łączenie ich to już chamski powergaming  ;)  :lol:  ;)

tyle subiektywów...
sądzę, że mogłeś się wyposażyć w trolle mordorskie a nie jaskiniowców. Albo w kapitana trolli :) on miałby odrobinę większe szanse na wyrównaną walkę z drzewcami...
zastanawiam się, czy Sheloba się sprawdziła? jak tam jej walory batalistyczne?
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline xioze

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2005, 03:21:46 pm »
Drach wszystko rozumiem poza 19 pikinierami , Szelobą i brakiem orków z dwurakami i , lub Barsekerów.
Mialeś strasznie mało jednostek

Offline drachenfeles

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2005, 03:45:55 pm »
piknierzy sprawili się akurat najlepiej, sheloba jest fajna. Najpierw szarża po ścianie i atak... tylko gdy zarobiła od treebearda pierwszego wounda to na M rzuciłem 1 i 1... i to by było na tyle.
A enty są bardziej przegięte od elfuf i krasnoludów razem wziętych...

Offline Glorfindel

LOTR - Tartak na 750 czyli enty na krasnoludach
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2005, 09:23:26 am »
Cytat: "drachenfeles"
A enty są bardziej przegięte od elfuf i krasnoludów razem wziętych...


a o tree-ish pamiętaliście?

jak dobrze pójdzie to masz trzy-cztery rundy kiedy entowie stoją ''zadrzewieni'' i co najwyżej mogą rzecz ''burarum'' czy ''Huuum-huuum'' a Ty sieczesz Krasnoludków
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

 

anything