trawa

Autor Wątek: WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA  (Przeczytany 9087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xioze

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 18, 2005, 10:09:04 am »
:D  :D  :D  :D
A w obu pod Żone ;)  :D  :D  :D

Offline Glorfindel

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2005, 05:28:52 pm »
Wyniki na gorąco:

1. Piotr Grzeszyk - Xioze
2. Dareiusz Dąbkowski -Darulus
3. ex aequo:
Tomasz Puczkowski - HeavenBringer
Jan Mikołajczak- DrowMaX

czekam na Wasze komentarze i raporty
od siebie wrzuce coś dopiero w okolicach piątku razem z pełnymi wynikami (WI+ oba ligowe turnieje razem)

aha, zapomniałem podziękować Pablo za laptopa - Wielkie Dzięki  :D
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline potworek

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2005, 05:57:53 pm »
Okiem sędziego:
Poziom kultury osobistej był wyjątkowo wysoki. Dochodziło jednak do kilku sprzeczek. Kilka osób zbyt poważnie traktowało turniej i z tego powodu były sprzeczki. Prośba więc, by przyjeżdżać na turniej z zamiarem pogrania i dobrej zabawy.  :D  Mam nadzieje, że Michał jeszcze kiedyś bedzie potrzebował pomocy i poprosi mnie o pomoc w sędziowaniu.  :D

Wielkie gratulacje w stronę Darulusa, który jako jedyny człowiek na jakimkolwiek turnieju wklepał masakrę Xiozowi!!  Jako pierwszemu mu sie to udało!!
Gratulacje!!

Mam nadzieje, że ja również sprawdziłem się jako sędzia. :D
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Kalins

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2005, 09:18:39 pm »
Witam,
pozwolę sobie na kilka słów koamentarza po Wielkiej Inkwizycji i tak:
Podziękowania dla Glorfindela za sprawną organizację, cierpliwość oraz wyrozumiałość w niektórych sytuacjach. Potworku - uważam, że sprawdziłeś się jako sędzia i generalnie to bardzo dobry pomysł, że jest dwóch sędziów, ponieważ ułatwia to rozgrywkę i moim zdaniem dla graczy stanowi to duży komfort gry. Rzeczywiście poziom kultury osobistej graczy był dla mnie bez zarzutu, ale chciałbym wnieść kilka uwag:
- apeluje o zabieranie ze sobą swoich rozpisek. Lubię mieć rozpiskę tego gracza który mnie wcisnął w glebę  :evil: jak i tego z którym wygrałem  :D
- raz rozstawione tereny nie powinny być modyfikowane przez gracza w zależności od rozstawienia jego armii  :!: ;
- każdy robi błędy (sam zrobiłem błąd podczas bitwy z armią Morii - Maciek raz jeszcze przepraszam, ponieważ liczyłem, że sztandar ma zasięg 6 cali, a nie 3 cale), ale przeprosiłem przeciwnika. Trudno jest mi jednak uznać za fair sytuację kiedy w rozgrywce z osobą będącą po raz pierwszy na Turnieju, stare wygi nie uznają prawidłowo zgłoszonej "heroic fight" lub też rzucają "will" bez deklaracji na ile kości, czyli aż do skutku. Panowie - proponuję poczytać zasady.
To są jednak drobiazgi - bawiłem się dobrze, fajnie się wygrywało i znośnie przegrywało (Haldir - mamy remis, ale za trzecim razem ...), i na koniec pozdrawiam generałów z którymi grałem i słowo do organizatorów - Szacuneczek.

Pozdrawiam,
Kalins

P.S. Ogromnie żałuję, że nie mogłem wziąść udziału drugiego dnia w Turnieju, ale Rodzinka rzecz święta  :D  :D  :D, jednak co się upiecze to się nie odwlecze (czy coś w tym stylu).
Powiedz Mitril i wejdź".

Offline xioze

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 20, 2005, 10:12:08 pm »
Cytuj
Wielkie gratulacje w stronę Darulusa, który jako jedyny człowiek na jakimkolwiek turnieju wklepał masakrę Xiozowi!! Jako pierwszemu mu sie to udało!!
Gratulacje!!

Gratulacje dla Darka - Mordor Był Fenomenalny  :D
W sumie najmilszy Turniej jeżeli chodzi o Przeciwników ze wszystkimi Grało sie Fajnie i Przyjemnie :D

Offline Herudaio

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 20, 2005, 10:12:24 pm »
Czy można zobaczyć rozpiske Darulusa
ciekawość nie sługa :>
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline xioze

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 20, 2005, 10:16:35 pm »
Poszukaj na Cytadeli w Rozpiskach w którymś z Moich tematów jak dobrze Pamiętam
W skrócie 30 Morannionów 9 Uruków Shaman dwóch Kapitanów i 18 Łucznikow w tym 6 Trakersów
Rozpiska nie dla Dziadka brak Drogiego Bohatera :?  ;)

Offline Darulus

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 21, 2005, 07:53:50 am »
Dla zainteresowanych moja armia Mordoru
Shargat 60 (zbroja, tarcza, broń jednoręczna)
Grishnakh 50 (zbroja, tarcza, broń jednoręczna)
orc shaman 50 (ciężka zbroja, włócznia)
uruk-hai mordor 9 99 (zbroja, tarcza, broń jednoręczna)
morannon orc 30 270 (ciężka zbroja, włócznia, broń jednoręczna)
great uruk of Dol Gundur 4 28 (zbroja, pika)
orc warrior 5 30 (zbroja, tarcza, )
orc warrior 1 5 (zbroja, broń dwuręczna)
orc warrior 6 42 (łuk, zbroja, włócznia)
orc warrior 6 36 (łuk, zbroja)
orc tracker 6 30 (łuk, zbroja)
razem 70 figurek, w tym 18 łuczników na 700pkt

Offline HeavenBringer

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 21, 2005, 11:25:52 am »
Witam @ll,
Na poczatku chcialem podziekowac sedziom za super sedziowanie oraz zagwarantowanie nam - uczestnikom - swietnej zabawy przez caly weekend.  :D Tak trzmac Panowie!!! :D
Oczywiscie chcialem tez podziekowac moim przeciwnikom za dobra gre, mila atmosfere i w wiekszosci postawe fair play. :)
Pragne rowniez zlozyc gratulacje Xioze, Darulusowi i DrowMaxowi z czego temu srodkowemu najwieksze za masakre vs Xioze(tutaj uklony w kierunku Xioze za fair play - podpowiedz przed koncem bitwy - postawa godna nasladowania:)). Bravo! :D

No, a teraz troche krytyki. Calym sercem podpisuje sie pod postem Kalinsa:
- wydaje mi sie, ze rozpiski powinny byc dawane przed bitwa, powinny byc czytelne i zawierac podstawowe dane dot. punktacji, statsow i zasad specjalnych wystawianej armii - a na tym turnieju ten aspekt gry troche kulal :( Nie kazdy musi znac wszystkie armie dostepne w LOTRze!
- co do terenow to rowniez uwazam, ze raz wystawione przez sedziego nie powinny byc przestawiane przez graczy!!! pod zadnym pretekstem!!! teren potrafi b. ulatwic badz utrudnic rozgrywke... po to jest losowanie strony stolu, zeby ktos mial szanse to wykorzystac... ponad to wymusza to wymyslanie jakis dobrych ruchow strategicznych i urozmaica rozgrywke... hawk :)
- jezeli natomiast chodzi o przestrzeganie zasad to oczywiscie, nie kazdy musi znac je wszystkie.... ale jezeli nie jest pewien, albo slyszy, ze przeciwnik mowi cos innego to niech sie nie upiera przy swoim tylko zawola sedziego, zeby sie upewnic co do konkretnego zapisu w regulach... Nie znajomosc wszystkich zasad nie jest czyms zlym, ale wmawianie komus niedoswiadczonemu nieprawdy jest w mojej opinii ponizej krytyki  (albo wykorzystywanie niewiedzy nowych graczy) :!:

Pamietajcie drodzy turniejowicze, ze rozgrywki maja sprawiac przyjemnosc, a nie powodowac zle emocje, spiecia czy tez awantury. To ma byc przyjemna zabawa dla nas wszystkich. ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na kolejnym turnieju!
HeavenBringer

Offline potworek

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 21, 2005, 11:53:19 am »
Co do przestawiania terenów, nie jest to juz pierwszy raz. Chcę od razu powiedzieć, że gdyby tylko któryś z graczy o tym powiedział, od razu poleciałyby Fair Point. Na zabawie z dawna oczekiwanej, ktoś w scenariuszu zabić generała, przestawił sobie las i włożył do niego bohatera. Co my jednak możemy, skoro gracze nic o tym nie mówią. Teraz od razu apeluje - w takich sytuacjach od razu powiadamiajcie sędziów, gdyż gracze nie przestaną oszukiwać.
Przypominam, że sedzia może zabrać Fair Pointy TYLKO po apelacji gracza!!!
Nie bójcie się więc zgłaszać wszystkie nieprawidłowości.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Glorfindel

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 21, 2005, 12:08:26 pm »
dzięki wszystkim za dobre słowo :D

terz trochę się potłumacze

Cytuj
apeluje o zabieranie ze sobą swoich rozpisek. Lubię mieć rozpiskę tego gracza który mnie wcisnął w glebę  :evil: jak i tego z którym wygrałem  :D


widzę jednak, że zapis w regulaminie, że rozpiskę należy posiadać ze sobą nie trafił do wszystkich proszę o wskazanie kto z graczy nie miał rozpisek ze sobą - założyłem, że mam do czynienia z odpowiedzialnymi ludźmi i przyznałem wszystkim 2 p za rozpiskę, widzę ,że trzeba będzie je niektórym cofnąć...

Cytuj
- raz rozstawione tereny nie powinny być modyfikowane przez gracza w zależności od rozstawienia jego armii  :!:


trzeba by je chyba przyklejać  ;) - winni temu są głownie gracze wkladający na stól stos podręczników, napój, jedzenie , walizkę itp
rozwiązaniem wydaje mi się zrobienie rysunku każdego stołu i kontrola przed bitwami - tylko na wszystko brak czasu, nawet przy dwóch sędziach... zobaczymyu jak to ''wyjdzie w praniu''

 
Cytuj
każdy robi błędy (sam zrobiłem błąd podczas bitwy z armią Morii - Maciek raz jeszcze przepraszam, ponieważ liczyłem, że sztandar ma zasięg 6 cali, a nie 3 cale), ale przeprosiłem przeciwnika. Trudno jest mi jednak uznać za fair sytuację kiedy w rozgrywce z osobą będącą po raz pierwszy na Turnieju, stare wygi nie uznają prawidłowo zgłoszonej "heroic fight" lub też rzucają "will" bez deklaracji na ile kości, czyli aż do skutku. Panowie - proponuję poczytać zasady.


czy potrafisz podać mi kto tak sie zachowywał (najlepiej na priw)?
konsekwencji tym razem nie wyciągne, ale na następnym turnieju będę na niektórych szczególnie uważał...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline DRowMaX

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 21, 2005, 05:49:08 pm »
no to tak:

Gratuluje Xioze, Darlusowi, HeavenBringerowi i Haldirowi(bo dzięki nie mu udało mi się osiągnąć 3 miejsce...czytaj ostatnia bitwa z HeavenBringerem 17:3)

Podziękuje też Glorfindelowi za organizację turnieju i sędziowanie

Ja odrazu mówię że miałem moich rozpisek więcej niż potrzeba...

Na jednym stole, po każdej bitwie elementy makiety zmieniały miejsce aż wreszcie była tak jakby zapora z wzgórz, murów i lasów.

A i jeszcze jedno pytanie(takie troszkę na żarty) czy bilbo to jest standartowa nagroda?? czy kiedyś będzie jakaś inna figurka na nagrodę??

Pytam się bo Xioze może mieć po kilku turniejach 5/6 bilb i co będzie??
óżkolwiek piszesz, chroń się pisać stylem podłym

Offline xioze

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 21, 2005, 07:59:42 pm »
Ja narazie troszkę po sędziuje  :D
Co do "Bilb"to walczymy by było coś innego 8)

Offline Glorfindel

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 25, 2005, 09:54:52 pm »
Wyniki:

punktacja i podsumowanie dotychczasowych zmagań ligowych trafiło do zainteresowanych
(jak do kogoś nie doszło piszcie glorfindel@buziaczek.pl)

1. Piotr Grzeszyk Xioze Gondor
2. Dariusz Dąbkowski Darulus Mordor
3. Tomek Puczkowski HeavenBringer Gondor
3. Jan Mikołajczak DrowMaX Isengard
4. Patryk Rudnik Amandil Gondor
5 Jakub Olbryś Mads Gondor
6 Michał Szostakowski Gil-galad Rivendell
7 Michał Głowala Głowa Moria
8 Ania Rabczyńska Garves Krasnoludy
9 Paweł Kozłowski Pablo Rohan
10 Rafał Kaim Elrond Rivendell
11 Marcin Jadczak Łycha Isengard
12 Rafał Wawrowski RaLpHi 5 armii
13 Michał Kaliński Kalins Mordor
14 Maciej Szewczyk Valadir Isengard
15 Jakub Charmo Kubbek Gondor
16 Wiktor Kowalczuk Haldir Gondor
17 Dawid Konieczny Beregond Angmar
18 Maciej Adamczyk Truten1 Moria
19 Marcin Kur Predator Isengard
20 Bartłomiej Ciołek GICO Pellenor-G
21 Adam Kielar Celeborn Pellenor-G
22 Mateusz Naumiuk Mordor
23 Robert Kielar Thorin Isengard
24 Piotr Bednarski Bednarz Gondor
25 Maciej Dołbień Strażnik Dobro
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Kalins

WIELKA INKWIZYCJA 19-20 MARCA - WARSZAWA
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 26, 2005, 05:54:37 am »
Witam,
wydaje mi się, że są to dane z WI, a nie z podsumowania całej ligi.
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź".

 

anything