Autor Wątek: Jaka armia.....  (Przeczytany 2217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bless

Jaka armia.....
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2005, 07:20:27 am »
Cytat: "Soulles_Being"
Dobra nie wiem gdzie to wstawić więc tu to wkleje:
Jak wygląda zdejmowanie trupów, mam squig herd, i 5 squigów i z 10 gobasów, to przy obrywaniu w CC zdejmuje squigi czy gobasy, logika mówi squigi ale perfidnosć mówi że gobasy
Więc jak jest?


Ha ! Do zdejmowanie strat ze squig herdu potrzebna jest juz znajomosc wyzszej matematyki. ;)
O ile dobrze pamietam (wiem, ze jest to napisane w opisie jednostki, ale nie mam akurat przy sobie podrecznika), jednostki zdejmuje sie losowaniem, ktorego "parametry" sa zmienne. Chodzi o to, by zachowac prawodpodobienstwo odnoszonych strat. Wiec, jesli dostaniesz powiedzmy trzy obrazenia a masz np. 20 goblinow i 10 squig, to na 5,6 raniony zostaje "paszczak" a na 1-4 gobos. Jak masz po 10 goblinow i 10 squig, to squig  pada na 4+. I tak dalej. Wszystko jest dobrze, jak dlugo liczebnosc oddzialu pozwala na operowanie okraglymi cyframi, gorzej, jak dojdzie do ulamkow... bo wtedy wlasnie perfidia sklania, by smierc siegala raczej "zielonych", niz "zebatych". ;)

Ale grajacym orkami mozna spokojnie dawac tak trudne rachunki do prowadzenia. Wiadomo w koncu, ze sa to gracze najinteligentniejsi. ;)
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

szafa@poznań

  • Gość
Jaka armia.....
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2005, 07:31:49 am »
hehe, no i blessie nie do konca masz racje. Otóż to co powiedziales tyczy sie shootingu. zas w cc sam decydujesz przed rzuceniem koscia kogo kazdy w wojownikow atakuje  squiga czy goblina, i tegoż włąśnie zdejmujesz jesli sie uda zranić...

Offline bless

Jaka armia.....
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2005, 07:37:44 am »
Cytat: "szafa84"
hehe, no i blessie nie do konca masz racje. Otóż to co powiedziales tyczy sie shootingu. zas w cc sam decydujesz przed rzuceniem koscia kogo kazdy w wojownikow atakuje  squiga czy goblina, i tegoż włąśnie zdejmujesz jesli sie uda zranić...


Eee...no jasne, ze tyczy sie shootingu. A jakie bylo pytanie? Aa... "CC", tak? No to pewnie, ze nie mam racji ! Spada to, co sie atakuje (wedlug wszelkich regul).

(No dobra, moze i ci orkowi gracze nie sa wcale tacy intelignetni, jak plotka glosi... hehehe.... :D )

No slowo daje - dobrze, ze czuwasz Szafa. A czy poranna pora mnie usprawiedliwia? ;)
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

szafa@poznań

  • Gość
Jaka armia.....
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2005, 08:41:56 am »
czuwam czuwam, wróg rewolucji nigdy nie śpi :P

oczywiscie ze usprawiedliwia. tym bardziej ze co tu kryc, squigi nie naleza do najczescej uzywanego rodzaju zielonych :D

co nie zmienia faktu ze grało sie swego czasu na klocku snotlingów, squigach i wagonie - i nawet zdarzało sie wygrać :D

Offline Soulles_Being

Jaka armia.....
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2005, 02:55:56 pm »
no to jednak troche szkoda ale cóż squigi to idealne potwory flankujące :badgrin:
szafa: też sie grało na snoty i pumpwagony :badgrin:
squigi pewno dlatego rzadko używane bo brakuje slotów na to co tygrysy lubią najbardziej: black orcs, boar boyz, savage boar boyz, goblin chariots, czy chodźmy spear chukka :evil:
PS
pytanie offtopicowe tyczące sie VC:
wykupywane moce wampirów jak np zamiana w nietoperza to sie wlicza w ten limit battle gearu ? (hero:50, lord:100)
In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers.

'If brutal force isn't working you're not using enough!'

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Jaka armia.....
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2005, 03:13:42 pm »
odpowiedz offtopowa: tak wliczaja sie
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline oczko

Jaka armia.....
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2005, 04:21:19 pm »
armie ktore widuje najzadziej to:
1) Kislev chyba ani razu
2)Caos dwarfy
3) lizaki bez 30 skinkow
Chwala zwyciezonym"

Offline Dzwonsson

Jaka armia.....
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2005, 07:12:27 pm »
otoz czemu widzisz je najrzadziej
A)kislev nie jest osobna armia i wystepuja jak najemnicy
B)chaos dwarfow jeszcze nie ma w tej edycji(sa niedokonczeni i niebawem maja sie ukazac)

szafa@poznań

  • Gość
Jaka armia.....
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2005, 08:22:19 pm »
Cytat: "mizeroth"
otoz czemu widzisz je najrzadziej
A)kislev nie jest osobna armia i wystepuja jak najemnicy
B)chaos dwarfow jeszcze nie ma w tej edycji(sa niedokonczeni i niebawem maja sie ukazac)


lol skad informacja ze niebawem!!??

Offline Syrius

Jaka armia.....
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2005, 08:29:04 pm »
Niebawem z pkt. widzenia GW... czyli za kilka lat  :badgrin:  ;)
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Cześć mam na imie Władek mam 20 lat i jestem wyjebany pod niebiosa bo mam 1 m 80 wzrostu i jestem snobem gdyż piję wina od 10 zł.

Offline Dzwonsson

Jaka armia.....
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2005, 03:03:20 pm »
niebawem wg gw czyli za jakies 3 moze 4 lata moze troche pozniej bo z nimi bedzie jak z army bookiem do we :D