Autor Wątek: ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??  (Przeczytany 18521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darkshadow

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« dnia: Luty 26, 2005, 03:12:03 pm »
dzisiaj zobaczylem co to jest konfrontacja. wczesniej cos slysszalem ze jest taki system ale sie nie interesowalem zainteresowaly mnie figsy. system gry tez jest troche inny niz w wfb w ktorego gralem. zauwarzylem tez, ze ten system jest tanszy i to duzo od battla. chcial bym zeby ktos zorientowany powiedzial mi ile kosztuje uzbieranie takiej normalen grywalnej armi gdzie mam dosc duzy wybor strategi gry, czyli moge moja armie wystawic jak chce, czy na szalonych wojownikach czy na jakiejs kawalerii. taka armia troche turniejowa. ile by mnie to wynioslo, oczywiscie bez farbek same figsy(mam duzo wfarbek cytadelek) i inne takie jak podreczniki czo cos co potrzebne jest do gry. jakie to sa koszty??  :D

Offline Alchemik

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2005, 05:07:00 pm »
Witaj

żeby sobie tak naprawde poszaleć (czyt. do każdej rozpiski wkładać coś innego) to właściwie nie wydasz dużo mniej niż w batlu

ale jeśli chciałbyś mieć taką płynna rozpiske to zależy od armii ale zazwyczaj to będzie w granicach 500 - 600 złotych

turniejowa rozpiska to koszt rzędu 300 - 400 złotych

w konfrontacji narazie (po prostu juz nie jestem pewnien cz zbliżające sie tak zawane kompedium będzie płatne czy darmowe) zasady są darmowe, to takie male książeczki dodawane teoretycznie do każdego blisterka  

jest ich w sumie pięć rodzajów i sa dodawane do różnych typów jednostek


pozdr A

PS Francuzi wydają co miesiąc jakieś nowości do teoretycznie każdej armii więc tego sie powoli zbiera dużo jak sie kupuje wszystko co wychodzi :]
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Jaskier

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2005, 06:30:21 pm »
Dodatkowo wszystkie zasady są całkowicie legalnie i darmowo do ściągnięcia z internetu (także po polsku), tak samo jak wszelkie statystyki jednostek.
ale przede wszystki: WITAMY NA FORUM ;) i mamy nadzieję, ze z nami zostaniesz ;)
aha - i zapraszamy na forum dystrybutora na które przenieśli się prawie wszystcy urzytkownicy tego - to własnie przez to jest ono takie martwe :)

Offline zim

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2005, 08:09:10 pm »
kolejna kwestia > jaka armie chcesz zbierac??

zbierajac goblinki wydasz ok 2 razy wiecej niz na inna armie. niestety Rackham nie pakuje ich wiecej do blistera niz 3 przy sporo nizszym koszcie w porownaniu do innych armii :|
boli mnie ten fakt niesamowice gdyz jednak zdecydowalem sie na nich jako kolejna armie, rownoczesnie z Cynwallami (pewnie zaraz Alchemik wrzuci swoje piec groszy a'propos mojego maniactwa :P ) ale aktualnie Gobliny uwazam za zdecydowanie najciekawsza armie jesli chodzi i o wyglad figurek i o klimat > japonskie gobbo :)

generalnie przelicznik punkty-zlotowki mozesz spokojnie przyjac 1:1. choc sa odstepstwa od tej zasady. takze fakt ze system jest tanszy niz WFB jest nieco zludny, tylko dlatego ze gra sie na mniej punktow. jak zaczniesz sie interesowac Rag'narok-iem wspomnisz sobie moje slowa ;)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Dabi

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2005, 08:38:37 pm »
Mi się wydaje, że system jest tańszy od tego co prezentuje sobą WHB i to nie tylko ze względu na to iz turniejowa rozpiska to około 400 AP (co jednak pokazują turnieje "rankingowe" to tam se gra na stanowczo mniejsza liczbę.

A z tymi 1 PLN za punkt to nieco przesadzony jest
2 Thalionów -> 2 * 28 = 56 a cena 40 PLN
3 Templarów 3 * 22 = 66 a cena 48 PLN

Z herosami to zazwyczaj wychodzi jeszcze taniej
Arctos Templar Commander 120 a cena 30 PLN

Co prawda gryfy są dość droga w punktach armią ale nie sa to jakieś wielkie osztyu aby zacząć grę =)

Szczególnie że wszystko to metal
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Alchemik

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2005, 09:03:49 pm »
hehe zim dobry jesteś  :D  jak będe obstawiał gonitwy zasięgne u ciebie rady  :D

sorki za offtop zostałem sprowokowany :]
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline zim

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2005, 12:13:36 am »
myslalem o goblinach piszac 1:1 ;)

 :oops:
no dobra przesadzilem :roll:
szczegolnie ze ostatnio figurki potanialy...

dzisiejsza rozpiska ktora gralem na 500 AP kosztuje w zlotowkach ok 370. i nie uzylem wszystkich figurek ktore sa zawarte w boxie Praetorian.
zgoda > tego 1:1 nie bylo ;)

a gralem taka oto rozpiska (dodatkowo konsekrowalem obu Pretorian):

1 The Priestess of Steel @ 78.0 Pts
     Ardent Icon [19.0]
     Major-Perseverance [8.0]
     Burning of the Infidels [8.0]

1 Griffin Inquisitor @ 40.0 Pts
     Incandescent Chastiment [8.0]

1 Magistrate of the Griffin @ 51.0 Pts
     Major-Perseverance [12.0]
     Burning of the Infidels [8.0]

2 Praetorian Guard @ 76.0 Pts

2 Griffin Thallion @ 56.0 Pts

2 Griffin Thallion @ 56.0 Pts

2 Templar of the Inquisition @ 58.0 Pts

1 Griffin Executioner @ 20.0 Pts

3 Griffin Fusilier @ 57.0 Pts

Total Army Cost: 492.0
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline darkshadow

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2005, 12:35:26 pm »
a czy wszystkie figorki sa metalowe?? ja sie zastanawialem nad armia barbarzyncow s...costam bo maja kobietki w armii, ale w sumie lubie tez elfy. a czy w tym systemie sa jekies machiny?? niedlugo zapewne przeczytam zasady bo na necie znalazlem wiec bede wiecej wiedzial. a ja bede gral w konforntacje jesli moj kumpel z klasy sie namysli bo na razie to mu wfb po glowie chodzi ale jest zadrogi jak dla niego:P

Offline Alchemik

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2005, 12:47:43 pm »
tak wszystkie są metalami :]

machiny narazie są wprowadzane i już kilka armi je ma

co do sesairów to jeszcze nie posiadają ale znając francuzów można sie domysleć ze coś wykombinuja :]

elfow jest narazie jedna armia ale mają dojść jeszcze dwie :]

ta co jest ma posiadac smoki na utrzymaniu :]

a dojda jeszcze leśne elfyh bedące połaczeniem roślin owadów i elfów :]

i ciemne elfki które będą półpajęczycami :]
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline zim

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2005, 02:26:01 pm »
Cytat: "Alchemik"
machiny narazie są wprowadzane i już kilka armi je ma

de facto dopeiro dwie armie dostaly dopiero Rag'Narokowe machiny :roll:

Cytat: "Alchemik"
a dojda jeszcze leśne elfyh bedące połaczeniem roślin owadów i elfów :]

moze byc nteresujaco ...szczegolnie pierwsze arty podgrzewaja atmosfere oczekiwania

Cytat: "Alchemik"
i ciemne elfki które będą półpajęczycami :]

na ta armie czekac to samobojstwo ...ma wyjsc jako ostatnia :?
inna sprawa ze arty poki co studza moje oczekiwanie :roll:
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Dabi

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2005, 02:29:20 pm »
Cytuj
de facto dopeiro dwie armie dostaly dopiero Rag'Narokowe machiny Rolling Eyes


Hech mylisz sie Zimie :P

machiny bojowe mają póki co

Gryfy -> Działa

Lwy -> Balisty

Gobsy -> Montain breaker aka Niszczyciel Gór (ogromne działo zrobione ze śmieci)

Krasnale z Tir Na Bor -> Czołg
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline zim

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2005, 05:06:02 pm »
czy ja mam niewyrazny charakter pisma Dabi?? :p

napisalem Rag'Narokowe ...dla mnie to takie ktore sa w pudelku Rag'Narok a nie Confrontation ;)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline darkshadow

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2005, 05:31:25 pm »
widze ze ja poczekam na te mroczne elfki :D nie dosc ze sa mroczne to jeszcze kobitki. mniam. juz wiem czym bede gral. na razie kase zbieram. a czy ktos mogl by mi podac jakis link do strony o tych mrocznych elfkach/ a predzej o jakiches zapowiedziach, 1st figorkach itp :D

Offline cielaq

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2005, 05:57:10 pm »
Cytat: "zim"

generalnie przelicznik punkty-zlotowki mozesz spokojnie przyjac 1:1. choc sa odstepstwa od tej zasady. takze fakt ze system jest tanszy niz WFB jest nieco zludny, tylko dlatego ze gra sie na mniej punktow. jak zaczniesz sie interesowac Rag'narok-iem wspomnisz sobie moje slowa ;)
Wiesz, w Ragu nadal wychodzi taniej, niz porównwalna punktowo armia do WFB. Z tego co pamiętam przykładowe rozpiski veyDera, to cena 1000-punktowej armi to ok. 800-850PLN.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline zim

ile mnie wyniesie armia do konfrontacji??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2005, 07:34:44 pm »
Cytat: "darkshadow"
widze ze ja poczekam na te mroczne elfki :D nie dosc ze sa mroczne to jeszcze kobitki. mniam. juz wiem czym bede gral. na razie kase zbieram. a czy ktos mogl by mi podac jakis link do strony o tych mrocznych elfkach/ a predzej o jakiches zapowiedziach, 1st figorkach itp :D

oj kolego sadze ze zanim wyjda figurki Akkyshan to uzbierasz kupe kasy. nie liczylbym na cokolwiek w tym roku. a i w przyszlym niewiadomo kiedy wyjda. w kolejce przed nimi sa co najmniej dwie armie > Elfy Daikinee i Ophidianie, starozytna rasa obslizglych. dodatkowo Rackham zaczal wypuszczac japonskie klany goblinow. i w tym roku ma na nich polozyc spory nacisk oprocze tego rok 2005 zapowiadano jako rok Drune ...czego bym tu jeszcze nie dopisal, bedziesz sporo czekal az bedziesz mogl cos sensownego z Akkyshan zlozyc :?

Cytat: "cielaq"
Cytat: "zim"

generalnie przelicznik punkty-zlotowki mozesz spokojnie przyjac 1:1. choc sa odstepstwa od tej zasady. takze fakt ze system jest tanszy niz WFB jest nieco zludny, tylko dlatego ze gra sie na mniej punktow. jak zaczniesz sie interesowac Rag'narok-iem wspomnisz sobie moje slowa ;)
Wiesz, w Ragu nadal wychodzi taniej, niz porównwalna punktowo armia do WFB. Z tego co pamiętam przykładowe rozpiski veyDera, to cena 1000-punktowej armi to ok. 800-850PLN.

wiem wiem ...poprawilem sie.
w sumie z glupa rzucilem tym 1:1 ...czasami zdarza mi sie bezmyslnie cos palnac ;)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

 

anything