trawa

Autor Wątek: Co powinienem zakupić do armii O&G?  (Przeczytany 2851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAD_DOGG

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« dnia: Luty 28, 2005, 09:11:22 pm »
Zaczynam zbierać armię O&G ale szczeże mówiąc nie wiem co powinienem uwzglednić w jej składzie??
Powiedzmy na razie do 2000 pkt. szciałbym zebrać a później zobaczymy!!
Prosiłbym o profesjonalne podejście do sprawy!!

Offline Neverwinter

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2005, 09:54:23 pm »
A jaką armie chciałbys stworzyć?Na piechocie, na kawalerii, na goblinach, na snotlingach (wiem, że przesadzam  :) )? Bo wszystko zależy od tego.

Blacklotos

  • Gość
Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2005, 10:00:11 pm »
No ale są jednostki, które (przynajmniej w moim mniemaniu) powinny znaleźć się w każdej armi O&G. Są to napewno nocne gobliny z fanatykami i goblińska kawaleria na wilkach. Poza tym cokolwiek innego nie kupisz na pewno Ci się przyda (no może z wyjątkiem arrer boyzów :D)

Offline Tytus

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2005, 10:18:05 pm »
Zwanych równierz prześmiewczo Error Boyzami ;) (tych gości poprostu przerabia się na zwykłe oki przestawiając ręce i ucinając łuki).
Najpierw pal, a potem rabuj, to co zostało- czyli Złoto"
Istnieje 10 rodzajów ludzi, ci którzy rozumieją kodowanie binarne liczb dziesiętnych i ci którzy tego nie rozumieją...

Blacklotos

  • Gość
Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2005, 10:50:49 pm »
Cytat: "Tytus"
Zwanych równierz prześmiewczo Error Boyzami ;) (tych gości poprostu przerabia się na zwykłe oki przestawiając ręce i ucinając łuki).

Tak, wiem mam ponad 30 takich :D

Offline MAD_DOGG

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2005, 07:38:58 am »
widzisz wiem jedno nie chce grać dzikusami a trolle to też nie to!!
myślałem nad 2 spear chukkami, gigantem, boar boyz, goblinami na wilkach, nocnikach (co najmniej 2x20 z 6 fanatykami), orc boyz i może balck orki

Offline MAD_DOGG

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2005, 08:44:17 am »
mam narazie aż 2 goblińskich schamanów!!
nie wiem jaką składać armie??
bardzo często bedę grał z Bretonią, High Elfami(patyczaki) i resztą  tej głupiej rasy włączając Darki!!
Jak zwykle najwiecej problemów bedzie z puszkami(save na 2+ i ward na 6+ lub 5+)
doradzcie mi coś plizz!!
Co to jest ten samograj??

Offline POmidor666

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2005, 09:04:32 am »
Najlepiej weź 4 szamanów goblińskich, 6 spearchukk, 2 rydwany goblińskie, 4 razy po 23 gobliny z 2 fanolami każde, tam jakieś 15 chłopaków goblińskich na wilkach i jakichś savage orków do ochrony lorda maga, aha i oczywiście 2 doomdivery... taka miła rozpiska =D
Rzeczy nie  są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Tomek Ramus

Offline MrM___

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2005, 09:07:36 am »
hmmm samograj ... moze tak... mój kumpel gra orkami i goblinami i rozpiske miał takową ( w skrócie) 6 spear chukk, 2 doom divery 4 shamanów, 3 x 20 nocników ze spearami i tarczami z 9 fanatykami łacznie do tego wolf ridersi z BSB okolo 10 ich bylo ... , 2 goblińskie rydwany ( za 60 pkt D6+1 impact hitów z siła 5 -PLEWY).. do tego cały POCIĄG savage orków (musiał dopakowac punkty ) ale zamiast nich mogłyby byc Black orki bo sa fajne i trudne do ubicia ... albo jeszcze 2 kolcuszki nocników hehehe z fanatykami. Łącznie 15 fanatyków na stole MIAZGA !( dla niego i dla Ciebie hehe)
dobrym zakupem jest tez gigant - calkiem nieobliczalna maszynka :)i pump wagon bo jest unbrakeable jak Chaosowy spawn a w dodatku mozna miec troche radości z głupich Snottlingów

Offline Green Knight

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2005, 09:35:36 am »
Ja bym zainwestował w 20 common goblinów. Oddział kosztuje jakieś 80 punktów a też się przydaje.

Jeśli chcesz mieć kawalerie to tylko boar boyzów, Nigdy dzikich orków. Do tego proponuje Black orka na dziku z jakimś szeleszczącyym dwurakiem.  :roll:  

Troluchu są dobre jak mają blisko siebie generała. w innym przypadku ( jak masz goblińskich bohaterów) to lepszy jest gigant.

Co do reszty piechoty to jakieś dzikie orki w ilościach 20. Dwa takie oddziały z czego jeden Big'unów. Bardzo fajna zabawa jest jak masz squigi. Jak podejdziesz na dobry zasięg i "zdetonujesz" ten oddział to jest masakra.  
Dorzucasz 2 bolece, tak na bretke to ze 4.

Nigdy nie lubiłem się magować więc ci magów nie polecam. Ale jednego zawsze warto mieć.

Co do NG. Ich wadą jest to że po wypuszczeniu fanoli są do dupy. A na samych fanatykach bym nie polegał. nie zawsze się spisują.

I niech Waaagh!!! będzie z tobą.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Vallarr

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2005, 09:47:13 am »
Chukki to sie na smoki bardziej przydaja ;)
common goblinki roznia sie od night tym , ze maja 1 ld wiecej ... imho lepiej night z 1-2 fanolami ...  
podstawa tej armii przy praktycznie dowolnym ustawieniu , sa fasty goblinskie - 5 sztuk w optymalnej konfiguracji kosztuje 66 pkt - stracic nie zal , a przydaje sie bardzo ... dlatego imho kup conajmniej jedno pudelko fastow
na te pancerne armie w okolicy dobry bylby doom diver albo dwa ;) tanie i dobre ;) ewentualnie lobba , ale ja bym wolal doom divera , ze speciali lepsze chukki i rydwany .
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Green Knight

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2005, 03:26:57 pm »
Cytat: "Vallarr"

common goblinki roznia sie od night tym , ze maja 1 ld wiecej ... imho lepiej night z 1-2 fanolami ...


A widzisz. Ludzie lekceważą common gobliny, w przeciwieństwie do NG. Night goblinów się boją bo tam są fanatycy. Uważają że common gobasy to nic nie potrafia i są do dupy. Taki oddział jak juz nie walczy może całą bitwe przetrwać w lasku i na końiec zaklepać ćwiartke.

Common gobasy mają 4+ save'a. Jak za 3punkty za model to dość wysoki. Ja dzięki nim wygrałem kilka kombatów. Nawet z chaosem.

Jak lubisz przyjemną i zabawną gre to zwsze wystawiaj Squigi, makabrycznie najfajniejszą w tej armi jednostke. Może po trollach.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Neverwinter

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2005, 04:04:02 pm »
Osobiscie doradzam też rock lobbę.Z doświadzczenia wiem,  że potrafi zaleźć za skórę, no i wietnie zdejmue ciężką kawalerię.

Offline Green Knight

Re: Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2005, 05:48:17 pm »
Cytat: "MAD_DOGG"
Zaczynam zbierać armię O&G ale szczeże mówiąc nie wiem co powinienem uwzglednić w jej składzie??
Powiedzmy na razie do 2000 pkt. szciałbym zebrać a później zobaczymy!!
Cytuj


Jak widzisz zdania są podzielone. Armia gobasów daje prawie  nieskończone moożliwości. każdy z nas może ci sypnąć jakąś rospiske. Ale jeśli nie umiesz grać to nie wygrasz nawet najmocniejszą rospiską. najlepiej będzie jak sam wykreujesz własną wizję tej armii. my możemy ci przedstawić oddziały byś wiedział jaką mają wrtość na polu.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline MAD_DOGG

Re: Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2005, 05:58:55 pm »
Jak widzisz zdania są podzielone. Armia gobasów daje prawie  nieskończone moożliwości. każdy z nas może ci sypnąć jakąś rospiske. Ale jeśli nie umiesz grać to nie wygrasz nawet najmocniejszą rospiską. najlepiej będzie jak sam wykreujesz własną wizję tej armii. my możemy ci przedstawić oddziały byś wiedział jaką mają wrtość na polu.[/quote]


grałem juz kilka razy i wiem że nie należy wystawiać dzikusów bo się po prostu nie sprawdzają!!
zamiast nich lepiej wsadziś big unsów lub black orki!!
zawsze grałem składakami od innych ludzi a nie swoimi modelami!!
wcześniej kilka lat grałem w Necromunde także odrobine wiedzy taktycznej mam !!
potrzebuje kilka rozpisek i komentarzy do nich żeby wiedzieć co mam kupić i nie pakować kasy w niepotrzebne jednostki!!

 

anything