trawa

Autor Wątek: Co powinienem zakupić do armii O&G?  (Przeczytany 2850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Green Knight

Re: Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2005, 07:31:47 pm »
Rozumiem, ale raczej nie sugeruj sie tym jakie zobaczysz rospiski. Powinieneś grać tym co sprawi ci przyjemność. W tej armi Jest niewiele niepotrzebnych jednostek. Takimi są arrer boyzi i kawaleria dzikich orków. Rzdko urzywane są też rydwany orków. Lepsze są goblińskie.

Jeśli chcesz grać rzeby czerpać z tego przyjemność i niezłą zabawe to proponuje ci taką rospiske:
1500

Bohatery:

Black ork Big Boss
Dwurak, Dzik, Ard armour, Colar of zorga

Night Goblin szaman
2lvl, DS, Ditto's double...

Cory

25 goblinów
light armour, shield. Full comand

25 Night goba
shield. Full comand 3 Fanole

25 Night goba
shield. Full comand 3 Fanole

3 snotling swarmy

Speciale

squig herd
15 squigów i 5 goblinów

2 spear chucki

12 Boar boyz
Full comand, Baner of Butchery

rare

3 river trolle

Taka rospiska daje wielką satysfakcje i dużo naprawde super zabawy. Oczywiscie nie zwojujesz nią zawiele na turniejach ale grając czymś takim nie nudzisz się.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Cyel

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2005, 08:22:56 pm »
Nie zgadzam sie że kawaleria dzikich orków jest kiepska, wprost przeciwnie, odpowiednio użyta ( i nie majaca pecha w animozji) może być bardzo destruktywna.

Do nieuzytecznych jednostek sam zaliczyłbym : szamanów savage orcs, bohaterów walczących Night Gobbo, Error Boyzów, Squigi, Trolle, Pump Wagon... z całej reszty mozna już kombinować coś fajnego.

Offline cauliflower

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2005, 08:46:25 pm »
Ja może odpowiem na pytanie w temacie, czyli co się opłaca kupować...

na początek myślę, że jakiś klocek night goblinów i wolf riderów, ci drudzy są potrzebni w każdej armii... poza tym kupując ich oddział masz 10 wolf fiderów i zostają ci częsći z ktorych możesz pokombinować, np. dorabiając brzuszki z green stuffu lub modeliny zyskujesz kolejne 10 piechotnych goblinów...
mozesz tesh dowolnie zrobić sobie z tych czesci bohaterów itd...
rydwany zrobisz bardzo prosto z roznych innych częsci, a nawet patyczków po lodach...bolce podobnie...

nie jestem masterem w tych sprawach, wiec proponuję z pytaniem odwołać się do Cyel'a i Swing'a:)

Pozdrawiam i życze powodzenia:)
Marcin
Girls don't like boys, girls like cars and money..."

Offline Vallarr

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2005, 09:30:25 pm »
i jeszcze dodam , ze Cyel ma racje do co kawalerii dzikusow - zaslaniani przez fasta przed zgubnym dzialaniem frenzy juz nie daja sie wodzic za nos , a jak sie im da banner of butchery , wystawi 6 , to policzcie sobie sami ile atakow i z jaka sila ma ten oddzial - gralem przeciw Barkowi na bazylu 2003 i musialem baaardzo uwazac by to nigdzie nie dojechalo ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline MAD_DOGG

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2005, 06:46:03 pm »
już mam 2 shamanów goblińskich, gienia, 20 orkasów, 2 chukki!!
ogólnie chcem mieć elastyczna armię tzn poszukuje jeszcze wolf raidersów, goblińskich rydwanów, savagey na dzikach!!
tak chyba bedzie najrozsądniej!!

Offline Dyd

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2005, 09:29:50 pm »
jak jużKolega zauważył - zdania są podzielone, ja bym się żadnym nie sugerował tylko kupił to co mi się podoba i samemu nabył doświadczenia w sterowaniu różnymi jednostkami - to podstawa by zostać dobrym graczem uważam...
A savage orcami na dzikach też da isę skutecznie grać, jak to udowodnił niegdyś Bless..

Error boyz....aż się uśmiałem..dobre

Offline POmidor666

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2005, 09:52:43 pm »
Dyd ma racje, zacznij od tego co musisz mjieć, ale później kupuj po kolei to co Ci się przyda, a nie to co według innych musisz mieć w rozpisce...
Napewno najważniejsza jest przyjemnośc z grania, a to zagwarantuje Ci tylko i wyłącznie Twój własny styl grania, a nie z góry narzucony tryb, "bo tak masz masakre w kieszeni".

Ale pamiętaj że error boyzów jednak NIEOPŁACA się kupować :D

reszta sie przydaje i w sumie wszystkiego da się użyć.
Rzeczy nie  są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Tomek Ramus

Offline bless

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2005, 10:03:25 pm »
Cytat: "Dyd"

A savage orcami na dzikach też da isę skutecznie grać, jak to udowodnił niegdyś Bless..

Error boyz....aż się uśmiałem..dobre


Tieaa.. nagralem sie kiedys tymi savagami. :) Taki klocuszek 17 orkow+big boss. Mowie o kawalerii, zeby nie bylo watpliwosci...  :D
Sam Gork wie, jak roznie bywalo - czasem ten "regimencik" po prostu wymiatal, czasem zas zawodzil kompletnie. Frustrujace na pewno bylo pilnowanie tego klocka, zeby mi go w pole nie wyprowadzili. W koncu do dzikusow stracilem cierpliwosc i ich sprzedalem. Teraz gram na zwyklych boar boyzach. Sprawuja sie swietnie. Jesli wiec chodzi o moje zdanie w tym temacie, to choc zdaje sobie sprawe, iz savage maja swoje plusy, bardziej polecalbym zwyklych orkow.
Ogolnie jestem na ten czas podjarany orkami. Nawet teraz majstruje przy orc boyzach. Planuje na najblizszym GT zagrac 'Ard Boyzami. :)
Pierwsze proby ta armia nie sa moze zbyt obiecujace (Lancelot, ktory nie pamietal juz kiedy ostatnio ze mna wygral, tym razem rozjechal mnie dwukrotnie...  :oops: ), ale zrzucam to na karb braku doswiadczenia w graniu piechota zielonoskorych. Na pocieszenie zostaje mi to, ze wizualnie armia szykuje sie na piateczke... hehehe...
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline kartofelek

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2005, 12:01:28 pm »
fajnie jest dac dwa klocki po 10 jednych na big'uns i żeź :badgrin:

pozdrawiam
przedam 2 spear chukki;)

Offline MAD_DOGG

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2005, 12:59:53 pm »
łatwo powiedziec trudniej zrobić bo jak któś ma bolce to niedaleko zajdą takie klocki!!

Offline Lord_Masciarz

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2005, 02:23:59 pm »
JA bymna początek kupił figurki z  podstawy do WHFB

Zdaje się 2 regimenty orków, kapitan na dziku i rydwan... można na allegro kupić za 70zł (+/- 10zł)
 mam was w... znaczy się jak chcecie pogadać to piszcie na GG2375154


http://www.gracz.com.pl/ -> Najlepszy i najtańszy sklep internetowy
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1491768

Offline kartofelek

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2005, 05:50:45 pm »
na początek (ja tak przynajmniej zrobilem jestem z tego dumny) to kup klocek night gobosow wolfow i chukki a reszta "wyjdzie w praniu"
przedam 2 spear chukki;)

Ziemko

  • Gość
Re: Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2005, 09:11:22 pm »
Cytat: "MAD_DOGG"
Zaczynam zbierać armię O&G ale szczeże mówiąc nie wiem co powinienem uwzglednić w jej składzie??
Powiedzmy na razie do 2000 pkt. szciałbym zebrać a później zobaczymy!!
Prosiłbym o profesjonalne podejście do sprawy!!



Powtorze sie i powiem jak wszyscy , ze zdanie sa podzielone , bo poprostu orki to jedna z nielicznych armii w wfb gdzie mozna stworzyc 45453453 rozp kazda w znaczacy sposob rozna od drugiej ... Zasadnicza kwestia jest czy chcesz grac ofensywnie  czy defensywnie ... Oczywiscie najbardziej skutecznesa defensy , albo mieszane armie ... Jednak b.nudne i wszyscy je znaja na pamiec.... Moj qmpel swego czasu gral rozpa taka :black ork na wywernie z tarcza dajaca ward na 4+ i pigstika , 2 szamanami , 4x5 wolf riderow , 2x6 savygow na dzikach jedni biguni (bez CG ) , 4xrydwany , 2xgiganty i chyba tradycyjnie 2 albo 3 klocki night gobosow ... W prawdzie nie osiagal takich sukcesow jak rozpa z 4 magami , ale i tak dawal rade ...  Armia O&G jest ogolnie armia mocna i tak naprawde slabych i niegrywalnych jednostek jest tutaj brak( poza error boyzami i pump wagonem ) , dobrze grajac to nawet trolle potrafia zrobic duzo na stole - to tylko kwestia umiejetnosci gry... Oczywiscie latwiej jest zrobic rozpiske samograja.... Az zazdroszcze orkom takiej roznorodnosci , jak chcialbym zeby lizaki mialy taki wybor ...  Reasumujac wszystko zalezy od tego jak chcesz grac , sa jednak rzeczy uniwersalne , ktore zawsze sie powinno wystawiac i naleza do nich( tak jak u lizzich skinki ) NG , wolf ridersi i giganty ...

Offline Woo

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2005, 09:37:00 pm »
A ja powiem tak: Jeżeli wydawać kasę na orczasy, to kup kolesi ze spearami (Uważam, że orki z double choppa są do kitu w porównaniu ze spear-orkami ;)). Klocek choćby 5x3 zwykłych orków wystarczy. Stawiasz takie 2, z jednego robisz big'unów. To bardzo fajnie zatrzymuje lance... Oczywicie każdą lancę trzeba wcześniej "przygotować"  przy pomocy fanoli i/lub doomdivera i/lub spearchuk.
BlackOrków wszyscy się boją, co najczęściej kończy się tym, że nie udaje mi się wprowadzić ich do hth... czyli punkty w błocko... ale generał BO, jak najbardziej (quell animosity - bardzo przydatne w pierwszej turze).

Ja na bretonię wystawiam się mniej więcej tak (2000)

Gienio na dziku: BO, dwuręczniak, heavy armor, ward na 5+.
NG Great Shaman (lvl4): z Knobbly Staff (żeby szybko nie wybuchł)
Orc Shaman (lvl2): z Double-Doin Doo Dahs

Wspomniane 2 klocki piechoty ze spearami (2x15 orków),

4x21 NG, każdy z kompletem fanoli

3x5 wilczków - żeby skrzywiać szarże,

jakieś 2 rydwany wilcze, w zasadzie do brania odwetu, jak już pegazy przlecą po maszynach :)

4 albo 6 spearchuk
2 doomdivery

i do tego, jak się zmieszczą to dziki, albo BO.

Offline asgard

Co powinienem zakupić do armii O&G?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2005, 09:38:58 pm »
ja tylko dodam ze warto sie po allegro rozejrzec i po drugie duzo rzeczy warto samemu konwertowac jak np rydwany thx za rade Cyel  ;)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

 

anything