Autor Wątek: Aż do Nieba  (Przeczytany 3366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nico

Aż do Nieba
« dnia: Marzec 01, 2005, 03:49:44 pm »
Witam,
Ostatni przeczytalem o tym komiksie - Aż do Nieba, podobno glownym bohaterem jest ksiaze Poniatowski. Czy ktos moze cos wiecej o nim powiedziec, bo na necie poza krotkimi i takimi samymi recenzjami nie moglem nic znalesc. Czy jest dobra, czy bardzo ahistoryczna (to ze ksiaze ma siostre zamiast brata juz wiem ;) ).

Z gory dziekuje!:)

grzybek

  • Gość
Aż do Nieba
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2005, 09:49:37 pm »
Nie czytalem. Slyszalem jednak, ze spotykaja sie wazne postacie historyczne, ktore zyly w roznych czasach i nie mogly sie spotkac. Tyle, ze jak ktos nie zna historii to tego nie zauwazy. Tylko lepiej nie dawac tej mangi dzieciom w podstawowce. Jeszcze sie tak historii naucza i potem bedzie kolejna woljna, ze mangi to sposob na "zapomnienie tozszamosci narodowej" czy cos w ten wzorek :P

Grzybek

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Aż do Nieba
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2005, 10:27:19 am »
Komiks przedstawia historię Księstwa Polskiego na przełomie XVIII i XIX wieku (oczywiście naginając fakty  ;)  ), a głównym bohaterem jest książe Józef Poniatowski.
Oldschoolowa kreska Riyoko Ikedy nie każdemu przypadnie do gustu. Fabuła dla tych, co lubią komiksy historyczne. Dużo polityki, odrobina przemocy, odrobina golizny. Romans wpleciony w realia wojen i zmian ustrojowych.

Offline raseku

Aż do Nieba
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2005, 12:18:37 pm »
a jak wygląda sprawa z jakości wydania? z tego co pamietam to była jdena z pierwszysch pozycji jpf

Offline graves

Aż do Nieba
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2005, 12:23:15 pm »
Cytat: "raseku"
a jak wygląda sprawa z jakości wydania? z tego co pamietam to była jdena z pierwszysch pozycji jpf

nie jest źle, poza tym, że jest nieco większe od reszty mang (nie dużo, ale zawsze  :roll: ) i tam gdzie inne się nie mieści.
To była pierwsza pozycja JPF-u potem długo same Czarodziejki :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline raseku

Aż do Nieba
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2005, 12:31:40 pm »
Chyba sie skusze,cho z tego co ostatnio patrzyłam to kosztuje 5 zł tom :-)
Cytat: "graves"

nie jest źle, poza tym, że jest nieco większe od reszty mang (nie dużo, ale zawsze  :roll: ) i tam gdzie inne się nie mieści.:

Lepsze to niż Kenshin co każdy tom ma innej wielkosci...co prawda niewielkie róznice...ale ja lubie mieć równo a nie g.... :?

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Aż do Nieba
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2005, 05:21:45 pm »
Cytuj
a jak wygląda sprawa z jakości wydania?


Niestety klej bardzo szybko puszcza i po kilku przeglądnięciach czy  przeczytaniu kartki będziesz mieć luzem.

Offline Puchiko0007

Aż do Nieba
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2005, 07:56:10 am »
jakosc wydania 'Aż do Nieba' sama wskazuje na okres wydania mangi u nas.. ;)

Offline frostqueen

Aż do Nieba
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2005, 02:03:41 pm »
ale na pewno jest warta kupienia, zwlaszcza ze wzgledow historycznych ^_-
nawet ja tego dziesiataka znalazlam na 2 tomy ktore mozna jeszcze dostac
sama manga jest naprawde ciekawa - w koncu byl to bardzo powiklany okres w polskiej historii, a autorka dobrze sobie z nim poradzila ^^ a na koncu tomu zawsze jest notka odnosnie tego co jest fikcja literacka
mimo ze nie trawie romansow, az do nieba czytalam z przyjemnoscia chocby z tego powodu ze interesujace jest jak osoba z drugiego konca swiata widzi w naszej wlasnej historii material na intryge w stylu prawie ze plaszcza i szpady
no i, the last but not the least - Wratka rzadzi!  ;)
url=www.yuri.pl][/url]

Offline Puchiko0007

Aż do Nieba
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2005, 01:04:59 pm »
mnie najbardziej zdziwilo wlasnie to, ze niektorzy japonczycy slyszeli o kraju zwanym Polska. nasz kraj ma bardzo bogata przeszlosc historyczna i szkoda by bylo, gdyby skonczylo sie tylko na "Az do Nieba"..

Offline raseku

Aż do Nieba
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2005, 08:49:42 pm »
Cytat: "Puchiko0007"
mnie najbardziej zdziwilo wlasnie to, ze niektorzy japonczycy slyszeli o kraju zwanym Polska. nasz kraj ma bardzo bogata przeszlosc historyczna i szkoda by bylo, gdyby skonczylo sie tylko na "Az do Nieba"..


Z ta Polską nie jest tak źle jest jescze Chopin i Vader.
Co do historii to nie wiem czy jest jakisciekawszy okres( do zmangowania) niz panowanie króla Stasia i w ogóle zabory, no moze jeszcze dwudziestolecie ale bardziej życie artystyczne niz polityka.
Moze kiedys Japończyków weźmie na Srodkowoeuropeizację :-)

Offline frostqueen

Aż do Nieba
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2005, 01:32:06 pm »
dobrze robi tak usiasc i spojrzec na wlasny kraj oczami kogos z drugiego konca swiata, przypomniec sobie ze dla takiego japonczyka nasza kultura jest prawie tak samo egzotyczna jak nasza dla nich - a i dla nas samych powoli taka sie robi bo dotykamy swoich tradycji kulturowych znacznie rzadziej oni swoich
mozna sobie odswierzyc spojrzenie i stwierdzic ze to rzeczywiscie jest interesujace - ten slowianski swiat. :D moze dzieki temu wiekszej ilosci ludzi bedzie zalezalo na tym zeby go gdzies po drodze nie zgubic
url=www.yuri.pl][/url]

Offline Puchiko0007

Aż do Nieba
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2005, 11:46:41 am »
naszej historii po drodze raczej nie zgubimy, jestesmy do niej zbyt przywiazani i przetyka sie ona z naszym zyciem codziennym. dobrze, ze ludzie z innych krajow interesuja sie nasza historia, moze dzieki temu wiecej osob bedzie znalo prawde o wielu wydarzeniach..

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Aż do Nieba
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2005, 05:30:32 pm »
To, że "Aż do Nieba" nagina fakty mnie zupełnie nie przeszkadza. Zawsze przyda się inne spojrzenie na naszą historię  :)   Zresztą to jest raczej cecha charakterystyczna historycznych mang Ikedy, że zawsze przedstawiają one daną historię inaczej niżby to przyjęli historycy. Tak było i w "Aż do Nieba" i w "Joitei Ekaterina" i w "Eroice".

Offline frostqueen

Aż do Nieba
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2005, 07:08:44 pm »
o historie to ja sie nie martwie ^_-
mowie raczej o zrodlach kulturowych - o nich nic nie uswiadczysz poza prasa branzowa dla archeologow. jaka czesc z nas potrafi wymienic plemiona slowianskie z ktorych sie przeciez wywodzimy? z grubsza chociaz okreslic skad przyszly? powiedziec cos o slowianskim panteonie /pomijajac swiatowida ;)/? bogatej galerii istot ktore poza nami mialy ten swiat zamieszkiwac? zwyczajach? na naszych ziemiach - niezwyklych rowniez geograficznie, ktore od zawsze lezaly 'w srodku' spotykalo sie wiele niezwyklych kultur i to one sa naszymi prawdziwymi _korzeniami_ - i jedyne co na razie trafilo o nich do szerszej swiadomosci to krol popiel...
url=www.yuri.pl][/url]