trawa

Autor Wątek: Turniej par w Krakowie!!  (Przeczytany 26705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« dnia: Marzec 01, 2005, 09:15:28 pm »
Zakładam ten temat spodziewam się uzyskać ewentualne opinie forumowiczów  na temat: szkicu regulaminu turnieju par który niebawem się odbędzie..

Dlatego proszę o konkretne wypowiedzi/opinie a nie zaśmiecanie tematu!!!

Termin: druga połowa marca
Czas trwania: jeden dzień

Zasady:

1.Turniej odbędzie się w formie pojedynków par.

2.Parę bedą tworzyć dwie bandy o początkowej rekrutacji wynoszącej 400gc (grające razem).- dozwolone są jedynie sojusze dobrych z dobrymi i złych ze złymi..( patrz dopuszczone bandy)

3.Gramy 4 bitwy na stołach o wymiarach 48'na72' (scenariusze dopiero się pojawią)

4.Na początku każda banda można nająć tylko jednego najemnika!

5.Podzczas rozgrywki nie dozwolone są konsultacje i podpowiedzi ( wyjątek stanowi zmowa). Ewentualne wykroczenia będą karane punktami karnymi za każdorazowe złamanie tej zasady.. Po uzbieraniu 3 takich punktów drużyna (para) automatycznie przegrywa scenariusz ( punkty te będą się kumulować podzczas kolejnych zagrywek!!!-dyscyplina obowiązuje).

6. Każda z band rozbija się osobno! A Ld dowódcy działa tylko na bandę którą dowodzi ( nie można korzystać z Ld dowódcy sojuszniczej bandy)

7.Dozwolone bandy:
Dobrzy:Wich hunter, Marienburg, Midenheim, Reikland, Kislev, Ostland, Aveland, Sister of Sigmar, Dwarf
Zli:Possesed, Unded, Skaven, Carnival of Chaos, Ork & Goblin, Beastmen,

8.Obowiązuja wszystkie zasady z ostatniego Living role book-a, Annual-a, Empire in Flames. Z dodatkiem zasad bata z ostatniej erraty ( nie dopisano tego w Role Book-u)

9.Dozwoleni najemnicy z Podręcznika, Annuala , Empire in Flames i Kislev Renger z Fanatica.

10.Dozwolone jest porzyczanie ( darowywanie) sobie pieniędzy między sojusznikami!

Zasady spec.!
Zmowa - Podczas rozgrywki gracze mogą się porozumieć w celu ustalenia taktyki. Warunkiem jest zetknięcie swoich dowódców ( lub obecnie dowodzących w przypadku AOA dowódcy) band podstawkami ( twarzami skierowanymi do siebie) modele te przez całą tą runde nie moga wykonywać rzadnych innych akcji ( strzelać, czarować, itp.)

Tak jak już wcześniej powiedziałem jest to TYLKO szkic regulaminu, dlatego daleko mu jeszcze do ideału!!
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2005, 07:48:16 am »
Mniej więcej jest to to co ustaliliśmy.
Mam jedno duże zastrzeżenie do tego co napisałeś: Witch Hunters nie będą mogli być w sojuszu z SoS. Obie te grupy uważają się za heretyckie.

Dodam że poza pieniędzmi można wymieniać/darowywac sobie ekwipunke (za wyjątkeim specjalnego, tzn tego który jest wymieniony przy opisie dnaej bandy - Steel whip itp).

No i 4 bitwy. Zastanawiam się na 3.
paweł

Offline Demence

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2005, 08:58:22 am »
pomysł turnieju oczywiście mi się bardzo podoba ;] co z tego, że póki co nie mam z kim zagrać, ale może znajdzie się jakiś chętny ;]

mam uwagę co do jednego dnia gry...
musiałby się turniej bardzo wcześnie zacząć, coby uczestnicy spoza Krakowa i okolic mogli spokojnie potem wrócić do domów, ale też nie za wcześnie, coby w nocy nie musieli wstawać - przecież nie chcemy grać z niewyspanymi przeciwnikami ;)
można by też załatwić jakiś nocleg...

ale to tylko wolne sygestie :)
)

Offline Kris Leap

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2005, 10:01:44 am »
Już szykujemy się na ten turniej.

Jak możecie to podajcie termin jak w najbliższym czasie, bo w drugiej połowie marca sa święta.I weekend przed świętami może nie wszystkim pasować.

Pozdrawiam
Constantine

Muuuu.I say Muuuuuuuu:)

Offline Herudaio

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2005, 02:36:06 pm »
Jak na razie całkiem fajnie się zapowiada, ja mam tylko zastrzeżenie do jednej rzeczy: terminu - druga połowa marca to nie jest najszęśliwszy termin, chyba lepszy będzie np. zaraz po świętach mimo że to później
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2005, 08:44:42 pm »
Turniej par...mniam :badgrin:

No faktycznie trzeba by to po świętach zrobić...pogadamy o tym z chłopakami ale to chyba rozsądny termin.

Poza tym wiadomo...przynajmniej teraz...że Witch Huntersi nie mogą być w parzez z sistrami.

A co do ilości gier to powinniśmy zdążyć z 4, bo tura jednej strony obejmuje dwóch graczy, którzy wykonują wszystko równocześnie, ruch, strzały, walka...w dowolnej kolejności...tworza jakby jendą bande, którą kieruje dwóch graczy i kazdy z nich osobno się rozbija...bandy w parze mają się wspomagać itp. No ja zakładam jakieś 2 - 2,5 godziny na gre z rozwinieciami.
Choć mozemy także przygotowac jakies nieco bardziej rozbudowane scenariusze i zrobić tylko 3 gry ;)

Offline Demence

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2005, 08:45:30 pm »
zgadzam się z przedmówcą, może by tak przenieść na pierwszy weekend kwietnia? albo spotkajmy się w prima aprilis ;)
ale tak.. tydzień przed Świętami to albo już ludziska wyjeżdżają do bliskich, albo zaczynają wielkie porządki wiosenne, następny weekend to Święta więc wiadomo - odpada, bo nie sądzę by wiele ludzi w tym terminie chętnych było.
Myślę, że nic się nei stanie a Turniej nawet na tym zyska (głównie uczestników ;] ) jeśli się on odbędzie 2/3 kwietnia :)
)

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2005, 11:55:05 pm »
Rozmawiałem z Strychem i postanowiliśmy że turniej odbędzie sie na początku ( pierwszy tydzień) Kwietnia po świętach..

Co do par to macie rację!! i takie było pierwotne załorzenie z tym że mało którzy gracze mają możliwość wystawienia kilku bannd. I dlatego mogą mieć problemy z znalezieniem sojuszników.. Np. taka Anka i Naz ( napewno by sobie z chęcią zagrali w sojuszu WH+ Siostry)
Kamil. (miszczu)

Offline RafiK

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2005, 06:16:54 am »
Ciekawy pomysł! Termin też wygląda przystępnie.
Będę zaglądał na forum i dam Wam znać jaki odzew z Jastrzębia nastąpi. Fajnie byłoby jakby udało się w jakieś 2-3 pary u Was pojawić :)
Pozdrawiam

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2005, 03:11:53 pm »
I mała propozycja ze strony Misia, którą mam przekazać ;)

Obydwie bandy powinny mieć maksymalnie jednego takiego samego najemnika.


A ze swojej strony proponuje, że skoro pod wieloma względami traktujemy bandy jako całość to powinien być jeden najemnik danego rodzaju na strone...jakos nie mam ochoty ogladac dwóch tileańczyków, czy ogrów po drugiej stronie stołu :D

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2005, 04:36:33 pm »
Misiowi chodzi o to ze jeden najemnik moze sie powtarzać. Moim zdaniem wogóle nie powinno być możliwości mieć dwóch takich samych najemników (np dwóch halflingów) po jednej stronie.
paweł

Offline ReyQ

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2005, 07:11:53 pm »
No dobra jak znajdzie się para dla moich Possessed to jadę.
iłować wroga swego aż do bólu jego.

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2005, 07:36:41 pm »
Chyba zostalem NIEZROZUMIANY!

Jeden tak isam najemnik na strone... nie chce 4 warlockow na stole!

czyli to co seba powiedzial :D a co bylo moja propozycja...

Aha... co do najemnikow... nie powinno byc ich w poczatkowych rozpiskach... banda sojusznika powinna uzupełniać nasza a nie najemnik (najemnicy sa za mocni na te 400... sa nieproporcjonalni)

potem... nich kazdy najmuje kogo tam chce..

a... i czemu tylko 4 gry?

5 gier zdarzymy spokojnie! (nie bedize za mieszania z terenami bo bedziemy mieli swoje)

Offline Demence

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2005, 07:51:08 pm »
ja się tam z wami o najemników nie będę kłóciła.... i tak nie mogę mieć żadnego :D:D:D
)

Offline Kris Leap

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2005, 08:47:37 pm »
Przynajmniej dwie pary z Łodzi będa Maciek ze mna i chyba Iza z Krasnalami:)

Już sie nie mozemy doczekac tego turnieju
Constantine

Muuuu.I say Muuuuuuuu:)

 

anything