Autor Wątek: Turniej par w Krakowie!!  (Przeczytany 26703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2005, 09:49:12 pm »
Po waszych nażekaniach ( z kondinąt uzasadnionych) doszedłem do wniosku że:
Na początku nie najmyjemy rzadnych najemników, a w następnych walkach "sojusz" mioże nająć tylko jednego najemnika tego samego rodzaju!

Myślę że to zadowoli takie osoby jak Misiu i Seba (który mogą nająć jedynie jednego warloca he he he- grają skavenami i beastmenami) i nie osłabi na tyle możliwości band ludzkich które z najmu słynną..

W końcu nie bez powodu Takie bandy jak beastmeni czy carnawal nie mogą mieć najemników.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2005, 10:46:10 pm »
Ale przyznasz ze np. 4 warlockow czy pit fighterow na stole to bymoby bez sensu...

Carnival nie ma najemnikow... tylko dlatego ze zdychaja od chorob... bo ta banda jest wyrownana i w sumie takiego np. warlocka by mogla miec :D

A to ze w parze bedzie 3-4 najemnikow i tak jest wtsarczającym problemem dla tych co HS nie mogla mieć wcale... i nie na"Ż"ekamy tylko proponujemy... zreszta z sensownym uzasadnieniem :D

jak widac... bo przeszło :D

Kamil... zdradzasz nasze CENNE pary lol!

p.s.

Zła wiadomość... Anglicy na Wojennym Młocie 2005 chcą w sobotę zrobić tylko 3 turnieje: WFB, W40k i LotR... sa gupio uparci i nie chcą pozwolić na zrobienie Mordheim'a w sobotę... a w niedziele między 10 a 16 Mordheim'a nie zrobimy ponieważ: raz, że ludzie chcą brać udział w pokazach, a dwa, czasowo się nie da wyrobić.. więc jeśli Anlicy (bo polska cześć organizatorów nie widzi problemów) nie ulegnął... nie będzie Młotka&Mordheim.

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2005, 11:05:54 pm »
Kamil nie zgadzam się.
Jednego najemnika na start można mieć!!!
Tylko każda banda innego.

A to że skaveny mogą mieć warlocka tylko - trudno, zresztą beasty to nie mogą mieć nikogo!!!!
paweł

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2005, 10:15:02 am »
Pawel... rozpiski sa na 400!!! a nie na 500. Najemnicy beda wypaczac gre!

bedziesz mial dwie bandy po 8miu i np. gladiatora i assasina... troche wypaczaja siłę... na taka biedna ilosc startowa... zreszta po to jest turniej PAR coby nie najemnicy UZUPEŁNIALI braki a wspołtowarzysze!

zreszta jak chcecie to mozna zaglosowac i juz.



p.s.

wlasnie wyslalem bardzo milego maila do GW w sprawie tego ze traktują ludzi tylko w kategoriach "dochodowych"

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2005, 12:20:19 pm »
Sprawe najemników rozstrzygniemy głosowaniem ( ja się wstrzymam od głosu i w przypadku remisu rozstrzygne na dana korzyść- narazie pozostawiam to w tajemnicy :))

Czekam na głosy!!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2005, 01:52:10 pm »
zostawmy sprawęglosowania poza forum (poslalem maial kazdemu) i zajmijmy sie lista scenaiuszy... ja proponuje:


- wyrdstone hunt (z punktami za kazdy kawalek)
- chance encounter
- przebić się
- i moze occupy?

i sie zastanawiam czy nie daloby sie zrobic 5 gier. :D


ciekaw jestem jakie wy widzicie scenariusze ... takie aby dalo sie wykazać parom :)

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2005, 01:53:08 pm »
Jestem za najemnikami.
Tylko jeden na bandę i nie moga się powtarzać.

A w kwestii wypaczania gry - nie sądzę że będą wypaczać. Że niby jak masz na 400 z najemnikiem, to inaczej niż 500???

Ja tam chcę najemników.
Pewnie bede odosobniony bo Misio z Sebą moga wziąc tylko jednego wógóle (warlock).

Jak bedzie bez najemników to sie dostosuje.
paweł

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2005, 02:04:01 pm »
pewnie ze inaczej... ma sie np. 6-8 ludkow i taka iloscia trudniej pobic assassina czy pit fightera... a na 500 ma cie wiecej ludzi i taki najemnik nie jest juz tak twardy proporcjonalnie oczywiscie.

dobra... glosowac mailem :D

I co z tymi scenariuszami ?

DO NASTĘPNEGO PIATKU POWINNISMY MIEC GOTOWY REGULAMIN ze scenariuszami, zasadami par, troche oceny chobbystycznej no i zaczynamy zbierac ZGLOSZENIA! 2-3 sedziow liniowych sie wyznaczy i juz! no i trzeba zrobic tez liste osob ktore chca gra a nei maja pary coby ich dobrac do siebie! bo takie osoby tez sa...

Kamilu... podeslesz mi szkic zasad? ja go jakos zedytuje rozesle reszcie klubowiczow i szybko ustalimy wersje ostatneczna.. i dam go trez w formacie PDF!

a co ze sponsorami? poza tym co juz mamy? robimy cos? zalatwiamy?

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2005, 10:38:39 pm »
Cytuj
pewnie ze inaczej... ma sie np. 6-8 ludkow i taka iloscia trudniej pobic assassina czy pit fightera... a na 500 ma cie wiecej ludzi i taki najemnik nie jest juz tak twardy proporcjonalnie oczywiscie.


Nie jest to dla mnie rzaden arguument!! Na stole gramy na 800gc (2Xpo 400gc) dlatego sądzęże najemnicy zginą w masie figórek naszych wrogów.

I prosze forumowiczów o głosy na mojego priva!! chcę poznac terz ich zdanie! I po skonfrontowaniu zdania klubowiczów i forumowiczów dopiero podejmę decyzję!.. Czekam na głosy!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2005, 10:46:17 pm »
Cytuj
I prosze forumowiczów o głosy na mojego priva!! chcę poznac terz ich zdanie! I po skonfrontowaniu zdania klubowiczów i forumowiczów dopiero podejmę decyzję!..


a.. czyli rozumiem ze to mistrzu twoj turniej... to sie juz nie wtracam... nie 800 a 2x400 co jest duza roznica.

tylko podeslijcie mi regulamin cobym go dal np. na stronke klubu (nie kazdy zaglada na forum a duzo znanych mi osob zaglada na stronke). z zasadami, scenariuszami, hobbystyczna czescia, terminem, kosztem wejsciowki, punktacja, kto bedzie sedziowal (lotni/liniowi) itp... bo rozumiem ze pary to sie ustala tak jak juz wczesniej ustalalismy tyle sie sie bierze SUME ratingów oby graczy z pary ...

I jakby sie dalo dosc szybko bo Lodz, Lublin i Katowice czekaja na regulamin... bo th i tak sie dostosuje bo maja turniej "na miejscu"

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2005, 10:57:10 pm »
Nie mój turniej alle klubu.. Ztym że czuję sie jego głównym organizatorem poniewarz odemnie wyszła incjatywa o jego zorganizowaniu- że już o pomyślę nie wspomnę!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2005, 11:07:24 pm »
nie raz seba czy ja tez wspominalismy o turnieju par :D ale to nie istotne ...

ok. to w takim razie głowny organizator powinien podac zasady bo inaczej kazdy będzie wymyslal...

to czekam na spisane zasady... ladnie je zredaguje i zrobie z nich pdf'a  i linka na stronie. Tak coby zawierały elementy:
Cytuj
z zasadami, scenariuszami, hobbystyczna czescia, terminem, kosztem wejsciowki, punktacja, kto bedzie sedziowal (lotni/liniowi) itp... bo rozumiem ze pary to sie ustala tak jak juz wczesniej ustalalismy tyle sie sie bierze SUME ratingów oby graczy z pary ...

. I to szybko trzeba zrobic. w ciagu paru dni GÓRA! jak znam podejscie do hobbystycznej oceny to raczej bedzie biednie ale trudno.

i prosba do klubowiczow.. robmy domki bo sie na razie obijamy (brzydsze slowo by zaraz mi moderator wypomnial) i na ten turniej bedziemy znowu z barda porzyczac... a osobiscie nie widzi mi sie gra na "terenach do W40k"... srodowe robienie domkow powoli zdycha... najpierw 8 w 3ke... potem 2 w pojedynke właściwie... porażka...

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2005, 11:37:40 pm »
Misiu może ty bedziesz miał 6-8 ma stole (razem z Sebą??)
Ja tam mam rozpiske na 13 modeli z najemnikiem. I dlatego sie stawiam bo jak nie bedzie najemników to:
1. bede miał 12 modeli (znane sa przycyzny dlaczego to źle)
2. Co zrobie z dodatkową kasą przy max 12 modelach u łowców???

Domki - no nie kazdy ma czas zawsze. Wyszło łyso w środe - ale ja byłem około 11!!!! W tygodniu wpadne i coś skleje.

No i może damy punkty za konsturkcję band??
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2005, 11:05:34 am »
Cytuj
nie raz seba czy ja tez wspominalismy o turnieju par  ale to nie istotne ...

Lecz ja trombiłem o tym daleko jeszcze przed Łodziom.. Jeśli nie wierzysz to możesz spytać Sebę.. Ale tak jak już wspomniałeś jest to nieważne..

Czekam nadal na głosy.. Narazie zgłosił sie Paweł i Seba rozumiem że Misiu jesteś przeciw..

Cytuj
. I to szybko trzeba zrobic. w ciagu paru dni GÓRA! jak znam podejscie do hobbystycznej oceny to raczej bedzie biednie ale trudno.

I tu sie mylisz!!! Mam zamiar położyc spory nacisk równierz na malowanie ale z nieco odmiennymi proporcjami ( tak aby bardziej liczył sie wisiwig a nie podstawki!!-jak to dotychczas było)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2005, 12:02:56 pm »
Cytuj
tu sie mylisz!!! Mam zamiar poło;życ terz na to spory nacisk ale z nieco odmiennymi proporcjami ( tak aby bardziej liczył sie wisiwig a nie podstawki!!-jak to dotychczas było)


najbardziej powinno sie liczyc malowanie (nie to czy komus sie kolory podobaja ale UMIEJETNOSC malowania)... wrazenie calosci (nawet niezle pomalowane figurki ale kazda z innej parafii wygladaja niecalkiem fajnie). a regulamin powinien byc szybko gotowy... ito jest czytelne z mojej w/w wypowiedzi. ale nie ja organizuje wiec czekam az cos bedzie gotowe  wtedy sie pomysli nad rozpiska i doborem bandy...

zreszta zrobienie podstawke jest turdniejsze niz posiadanie wysywiga... do to tylko odpowiednio napisana rozpiska... czyli 0 problemu.

w kazdym razie jak Mistrzu bedziesz chcial to przyslij regulamin bo umieszczania na stronie bo tylko na froum troche ogranicza do niego dostep.

a co do najemnikow... robcie jak uwazacie... ja mam juz swoja wizje i nic mi nie przeszkodzi !!! HA HA HA

 

anything