trawa

Autor Wątek: Turniej par w Krakowie!!  (Przeczytany 26704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2005, 12:44:23 pm »
Ja swój głos co do najemników już wysłałem, ale i tak przyjme każdą decyzje jaka zapadnie.

Proponuje scenarisuze wybrać z podręcznika, ewnentualnie troche je dostosowac do gry multi i będzie fajnie.

Poza tym mi narazie wszystko odpowiada, czekam na regulamin ;)

Offline Nazroth

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2005, 05:06:21 pm »
Chłopaki - ja tu się obudziłęm trochę puźno... nie miałem czasu all czytac, ale napisze na tematy, które mnie iteresują... po pierwsze termin - nie wiem, jak to ustaliliście, ale jeśłi to możliwe prosiłbym o termin po 20 marca... (nie wiem, czy wam to pasuje, oraz jak już pisałem - co ustaliliście... po prostu mam wyjazd19/20 a Anka i ja chcieliśmy wziąśc udział w tym turnieju)...
Sprawa najemników... można ograniczy ich początkową ilośc do 2... albo po prostu do 80gc w najemnikach - to jest sprawiedliwe...dośc bo pamiętajcie, ze są min takie bandy jak łowcy, którzy żywcem nie mają w co innego inwestowac!  DO tego umówmy się, ze beastmeni i skaveni maja ogromną przewagę w grze bez najemników, ponieważ mają duże potwory (gw mądrze to rozkminił ograniczając dostęp do hs'ów bandom o dużych stworach!)... minimum jeden najemnik musi bymożliwy "na starcie" a potem w samej grze to chyba nie ograniczycie ich liczby w miarę rozwoju bandy, bo było by to krzywdząe i to bardzo... najemnicy to jedyna możliwośc dla mniejszych band, aby dogoniły te bardziej liczne... a po to jest "rating" by za najemnika się dużo podnosi i podstawiqac przeciwnika o podobnym współczynniku rt...

Czekam na końcową (prawie) wersję regulaminu :)

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Nazroth

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2005, 05:11:56 pm »
Ok doczytałęm... więc tak... "jeden taki sam najemnik na strone" - zgoda - doskonały pomysł... naprawde dobry, gdyż serio 4 warlocków to przesada - a tak nasi najemnicy będa uzupełnia braki sprzymieżeńca... ale ograniczenie liczby najemników na startowe rospiski do 0 to k**wa jest myśl misia, jak nadrobi brakiw  tym kierunku u skavóv, oraz bestów...czyli jak zwykle panie kolego stronnicze zagranie pana M... Misiu - baaardzo Cię lubię, ale zaobserwowałem, ze twoje pomysły są nader stronnicze...od zawsze czepiasz sie najemników, a to bbłąd - po to zostali wymyśleni i po to gw tak rozparcelował ich możliwości wynajmu, aby bandy, którym jest to przypisane moggły kożysta z ich jebanych usług!@;/... zstanów się, jaką przewage przy twoim rat ogrze i sebim minetotaurze daje wam brak najembnikó...min pit fighterówe i wearlocków;/... f**k... MISIO KALOSZ!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2005, 05:46:13 pm »
rat ogre = 5 modeli w bandzie.... zreszta co do najemnikow to nic nigdy nie wiadomo... a jak bede chcial to i tak warlocka wezzme wiec looz... zreszta nie ja robie regulamin...

Naz... zobaczymy na turnieju jak wygalda moja wizja :D


zreszta ja uwazam ze 1 to nie jest zle w kazdej bandzie.

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2005, 08:12:05 pm »
Ja jestem jak zwykle (nie przez to ze gram Beastami) za ograniczeniem najemników w początkowych rozpiskach, dlatego po jednym na gracza, albo strone wystarczy...!!!
A później można ich brac ilu wlezie...

Poza tym nie mogę się zgodzic z tezą Naza że bandy z dużymi potworami mają przewage nad resztą i dlatego maja ograniczony dostęp do najemników...orki mogą miec aż 3...i tak jak Miso wspomniał duży potwór to zazwyczaj 6-7 modeli (zwłaszcza na 400gc) i tu po drugiej stronie mamy 2 tileańczyków no i pchaj się 6 modelami do przodu :?

Zgadzam się za to w stu procentach z tym co napusał Naz odnośnie jednego takiego samego najemnika na strone...bo po pierwsze najemników jest na tyle dużo,ze jest w czym wybierać, a nie kazdy ma 2 tileańczyków, 2 ogry itp. A po drugie część bandy nie może najmować niektórych najemników, za to banda drugiego gracza może i tym sposobem najemnikami również się uzupełniaja.
Ja juz o tym pisałem do Kamila, a teraz powtarzam to niejako publicznie ;)

Offline Nazroth

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2005, 11:28:31 pm »
Turturu mi włąsnie napisał na gg wstępny regulamin, tzn to co sam już wie... i wygląda to spoko...

Wercy... mi nie chodzi o początkowe rospy i dfywagacje o najemnikach - tylko o całokształt kampanii... w pierwszych bitwach najemnicy dają niesamowita przewagę, dlatego powinno sie ograniczy ich liczbę do max 1 na bande (bez pokrywania się najemników w sprzymiezonych bandach)...
zaczynając temat najemników miałem na myśli ogół tych wojów... banda beastówe/skavóv w kampanii dochodzi do maxa + taki rat ogr...a banda np: ludzi dochodzi do maxa + 3 najemników... po to oni są:)...

Po prostu bałem się, ze ktoś w swej chorej wyobraźni moze wykmini zasadę, ze na tym turnieju będzie ograniczona ilośc hs'ów na stałe, nie tylko na pierszy combat:P

Pozdrawiam doods...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2005, 10:51:17 am »
Po wielu dysputach i kłutniach na poczatku bedzie dopuszczona mozliwośc najmu po jednym najemniku na bandę ( dwa na stronne) bez mozliwości powtarzania ich!!

Cytuj
Zgadzam się za to w stu procentach z tym co napusał Naz odnośnie jednego takiego samego najemnika na strone...bo po pierwsze najemników jest na tyle dużo,ze jest w czym wybierać, a nie kazdy ma 2 tileańczyków, 2 ogry itp. A po drugie część bandy nie może najmować niektórych najemników, za to banda drugiego gracza może i tym sposobem najemnikami również się uzupełniaja.
Ja juz o tym pisałem do Kamila, a teraz powtarzam to niejako publicznie

Widze że niektórzy do teraz nie moga odchorowac mojego tielańskiego Kislevity :))))))))))
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2005, 01:03:16 pm »
Najemnicy naprawdę nie wpływają tak bardzo na wynik. Ale na pewno należy ograniczyć ich do jednego rodzaju na stronę.

A wszystko zawdzięczamy GW. Bo jakby bardziej zbalansowali HS to nie było by krzyków 4 warlocków/ 4 assasinów, pit fighterów itp.
Dlatego być moze jesli bedę organizował np kampanię to zmienię staty co najmniej slayera i rycerza. Reszta chyba jest ok.
Ci dwaj wybitnie odstają. Ale nie ma co gadąc to nie ten temat.
paweł

Offline ReyQ

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 08, 2005, 02:20:18 pm »
Dobra to kiedy i gdzie będzie ten turniej bo już sam nie wiem.A mamy(ja i moja para) już mroczny plan zwycięstwa?
iłować wroga swego aż do bólu jego.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 08, 2005, 08:33:39 pm »
Cytuj
Dobra to kiedy i gdzie będzie ten turniej bo już sam nie wiem.A mamy(ja i moja para) już mroczny plan zwycięstwa?

W klubie Strych, najprawdopodobniej w pierwszą sobote Kwietnia.

Regulamin pojawi sie najpuźniej w piątek.. ( wtedy będzie już wszystko wiadomo )
Kamil. (miszczu)

Offline ReyQ

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2005, 07:53:01 am »
Kurcze.W tym samym terminie jest turniej Battla w Łodzi.
No i nie wiem już gdzie jechać.
Przerąbane.
iłować wroga swego aż do bólu jego.

Offline Demence

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2005, 09:34:30 am »
jak to nie wiesz gdzie?! :>
Masz jechać na Turniej Par do Kraka :>
)

Offline ReyQ

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2005, 10:13:22 am »
Wchodzi też dodatkowo problem z finansami i tu szala się przechyla ku turniejowi bitewniaka.Ale nie martw się jak by co to do pary będa Beastmani Mareckiego.

Mam prośbę do organizatorów.Czy nie dało by się zrobić tyrnieju w drugi weekend kwietnia?Chciałbym zagrać w tym turnieju ale jak juz wcześniej pisałem 2 kwietnia jest w Łodzi turniej bitewniaka którego nie mogę opuścić.
iłować wroga swego aż do bólu jego.

Offline Ventyl

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 10, 2005, 10:46:24 am »
Witam wszystkich  :D przestoodiawalewm calązawartość tego forum i jak każdy mam kilka pytań:


Po pirewsze primo: jak to jest z tym malowaniem ja nigdy nie malowalem figurek a zamieżam zacząć więc nie spodziewam się że będą ładne ale czy przesto bede mieć mniej lub jakieś pkt ujemne?

Po drugie primo: jeżeli przykłądacie tak dużą wage do figurek to co z zasadą WYSIWYG?

Po trzecie primo: 800gc na pare tzn 400-400, ale czy bedzie istnieć możliwość 300-500 bo to by zmieniało postać rzeczy z tego co wiem po 1 bitwie bedzie można porzyczać sobie cenne gc-ki więc nawet jeśli nie będziecie chcieć 300-500 to po pierwszej bitwie i tak zostanie to zmienione?

Po piąte primo: czy jest jakis ostateczny termin zgłaszania par? i czy będzie jakieś wpisowe?
ie jestem wariatem, Jestem samolotem!!!

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 10, 2005, 11:42:03 am »
Cytat: "Ventyl"
Po pirewsze primo: jak to jest z tym malowaniem ja nigdy nie malowalem figurek a zamieżam zacząć więc nie spodziewam się że będą ładne ale czy przesto bede mieć mniej lub jakieś pkt ujemne?


Po prostu w regulaminie będą podane kryteria oceny hobbystycznej i zgodnie z nią zostanie oceniona Twoja banda pod względem malowania, konwersji, podstawek itp. To są dodatkowe pkt.!!!


Cytat: "Ventyl"
Po drugie primo: jeżeli przykłądacie tak dużą wage do figurek to co z zasadą WYSIWYG?


WYSWIG to cześć oceny hobbystycznej i jak będzie to będzie oceniany przed przed ostatnią grą:)

Cytat: "Ventyl"
Po trzecie primo: 800gc na pare tzn 400-400, ale czy bedzie istnieć możliwość 300-500 bo to by zmieniało postać rzeczy z tego co wiem po 1 bitwie bedzie można porzyczać sobie cenne gc-ki więc nawet jeśli nie będziecie chcieć 300-500 to po pierwszej bitwie i tak zostanie to zmienione?


Nie nie można, jest jasno podane, że początkowe rozpiski mają być na 400 dla każdej bandy...nie ma czegoś takiego jak wspólne 800gc do wykorzystania...a po pierwsze grze bandy w parze nie musza być już równe.

Cytat: "Ventyl"
Po piąte primo: czy jest jakis ostateczny termin zgłaszania par? i czy będzie jakieś wpisowe?


Ilosć miejsc bedzie raczej ograniczona, dlatego ostateczny termin pewnie będzie na tydzień przed data turnieju...
Tak bedzie wpisowe pewnie ok 10 złotych...w kazdym razie w tych granicach.

Regulamni pojawi się do końca tego tygodnia,a wtedy wszystko bedzie jasne ;)

 

anything