trawa

Autor Wątek: Turniej par w Krakowie!!  (Przeczytany 26706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ventyl

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 10, 2005, 08:12:35 pm »
i taką odpowiedz rozumiem wszystko jasne i klarowne dziękuje bardzo :D
ie jestem wariatem, Jestem samolotem!!!

Offline rudikh

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 11, 2005, 10:42:38 am »
OK z Łodzi powinny przyjechac 3 pary. Dwie złe i jedna dobra.

Co do najemników to powinien być 1 na bandę od początku.
(Pamiętajcie, że mają swoją cenę a 400 na start wyrówna ich zdolności)

PS: Misiek będę wdzięczny jeśli przyślesz mi wzory papierowych makiet na hagi666@o2.pl

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2005, 09:55:24 pm »

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2005, 11:00:58 pm »
W kwestii regulaminu.

Musimy ustaclic jeszcze jedno - jak działają czary.
To znaczy, czy banda sprzymierzona jest liczona jako swoi czy nie. A to wiemy jest wazne.

Przyklad:
czy mozna leczyc członków sprzm bandy (healing hands/ czar taala)?
czy soulfire dziala na nich
itp

Poza tym mam jedna uwage - bardzo brutalną. Uwazam że wysywig powienie byc sprawdzany przy kazdej bitwie (przed).

BO NAKUPOIENIE SOBIE SPRZETU NA KONIEC TO NIE SZTUKA. Sztuka to miec cały czas Wisywig.

Oczywiscie dla tych co chcą miec te kilka pkt wiecej.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2005, 11:16:38 pm »
Cytuj
czy mozna leczyc członków sprzm bandy (healing hands/ czar taala)?


Tak jak najbardziej..

Cytuj
czy soulfire dziala na nich
itp


Jeśli w opisie czaru piszę że rani przeciwników to nie odnosi się to do naszego sojusznika- w końcu on naszym wrogiem nie jest!!!


Cytuj
Poza tym mam jedna uwage - bardzo brutalną. Uwazam że wysywig powienie byc sprawdzany przy kazdej bitwie (przed).

BO NAKUPOIENIE SOBIE SPRZETU NA KONIEC TO NIE SZTUKA. Sztuka to miec cały czas Wisywig.


Niestety to akurat jest technicznie niewykonalne- zbyt mało czasu mamy aby poswiecac ok 1h przed kazda nastepna bitwa! :(
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 14, 2005, 10:26:05 am »
Cytat: "nahar"
Poza tym mam jedna uwage - bardzo brutalną. Uwazam że wysywig powienie byc sprawdzany przy kazdej bitwie (przed).

BO NAKUPOIENIE SOBIE SPRZETU NA KONIEC TO NIE SZTUKA. Sztuka to miec cały czas Wisywig.

Oczywiscie dla tych co chcą miec te kilka pkt wiecej.


Raz że nie ma na to czasu...

A dwa  premiuje to bandy typu WITCH HUNTERS, które nie mają co z kasa robić ...no sorry ale dlaczego inni mają sobie osłabiac rozpiski...to, że wyswig jest oceniany tylko raz nie znaczy,że wszyscy będą z dwoma sztyletami na początku, tylko zamiast dwóch mieczy, ktoś da miecz (topór,pałka) i sztylet...
Gdyby było 5 gier to można by ustalic ocenę wyswiga po 3 grze, a przed 4..ale przy 4 dobrze jest jak jest i nie udziwniajmy!!! ;)


Na koniec ptyanko odnosnie punktacji, bo jakos tak troche to pokręcone...
Maskara to 10, remis to po 4 punkty dla pary...a co jest z tym 5-3...??

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 14, 2005, 05:38:20 pm »
No z Wysywigiem to przesadzasz Seba. Chodzi mi nie oto zeby podokupywac co sie ma na figurce (tzn pistolet 2h axe, miecz i pochodnia - to przyklada mojego lowcy) ale o to zeby zawsze sprzet z rozpiski znajdowal sie na figurce (to znaczy zeby w/w mial np axe, miecz, a nie kusze i garłacz).

Tylko tyle.

A i na koniec jeszcze prosba. Dajcei za kliamt 0-1-2 pkt.
Bo 0-1 nie ma sensu. Wiekszośc dostanie 1, bo takie kurioza jak w lodzi to sie mam nadzieje nie beda zadrzaly.
A jak bede mial 2 pkt to moge je dac komous kogo rozpiska wyjatkowo sie wyróżni - nie to nie będzie zaden z THowców, nie ma obawy.... ;-)))

komus kto wystawi skaveny z bladami i warplok pistolami, ogra z 2h axe, kupi do WTH freelancera, lub slayera (oczywiscie inne elementy tez bedzie musoial miec klimatyczne).

Mam nadzieję ze mnie rozumiecie. Bo tak jak jest to tylko jest kara dla takich jak (wiadomo jakich).
paweł

Offline MiSiO

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 14, 2005, 06:40:40 pm »
Troche pozno na zmiany...

wysywig musi byc oceniany ale nie jak chcemy byc w tej kwestii "upierdliwi" to czemu nie sprawdzac czy ktos ma blizny, ranna reke czy kuleje itp?!

Seba ma racje... jaki problem z wysy... maja beasty? :) a taki reikland czy marineburg... wystarczy ze oceniany wysywig w sordku turnieju. raz. i tak to nie jest tak prosto.

Ja rozumiem Naharze, ze chcialbyc aby kazdy mial po 25+ modeli do kazdej swojej bandy coby za kazdym razem ekwipunek pasowal ale to nierealne... ja skavenami mam prawie 30 szczurkow przy minimalnej liczbie sprzetu dostepnego... a takim averlandem to ile modeli by trzeba bylo miec? moje bandy maja prawie zawsze idealny wysywig ALE TO JEST TURNIEJ na 400 i sa problemy z daniem np. duellingow kazdemu kto ma je na modelu  I MIALBY JE NA 500! Na 500 to czemu nie. mam 99,9% wysywiga ale tymi samymi bandami na 400 musze ograniczyc drogi ekwipunek... a nie bede kolejnych modeli robil zeby w 1 grze koles czy 2ch mieli palki zamiast mieczy... na 500 ok. ale nie na 400.

zreszta musze sie troszke pozloscic bo regulamin jest juz gotowy i czas na takie rozmowy minal... przynajmniej jesli chodzi o ten turniej :D

teraz jedynie bledy merytoryczne czy scenariusze (most i osaczeni - czekamy Kamilu :D) beda dodawane do regulaminu... dajmy ludziom regulamin do ktorego beda mogli bandy itp przygotowac. bez obawy ze cos zmienimy! Bo sa takie osoby ktore od zera robia bande na ten turniej i chca wiedziec na co maja zwracac uwage.

teraz pomyslmy o nagrodach (ja juz dyplomy robie), sponsorach i braku terenow klubowych!

pozdrawiam chlopakow,,, i coraz wieksze grono Pań.

Offline Herudaio

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 14, 2005, 09:36:43 pm »
A ja zgłaszam sprzeciw do jednej rzeczy:
do słynnego czy własny model daje covera przy strzelaniu do przeciwnika, bo zostało to wyszczególnione, a to daje trochę nadużyć, (czyt. będziemy zasłaniać własnymi modelami mniej wartościowe przeciwnka by odstrzelić np. dowódce albo miększy model)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline nahar

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 14, 2005, 11:01:44 pm »
Z wysywigiem to ok - koniec tematu.

Ale co moją propozycją dotyczącą klimatu i jego punktowania??
Nie uważam żeby było za późno aby to zmienić.
A jak jest tak jak teraz to sorry - moge od reki kazdemu dac 1 pkt i spokój.


Wiec proszę o uwzglednienie moich uwag w tej kwestii - szczegolnie ze nie bralem zbyt czynnego udzialu w ukladania regulaminu. A jak cos mam oceniac to niech chociaz bedzie sens to robic.

To tyle.


ps.
Wcale nie chce zeby kazdy mial kupe figurek - tylko zeby Ci co lubią mieć Wysywig i sa gotowi dla niego poświecic kupowanie nowych sprzetow mieli jakąś nagrodę.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2005, 09:54:09 am »
Twoja prośba została uwzględniona Pawle. Otrzymasz skalę punktacji 2-1-0.

Cytuj
A ja zgłaszam sprzeciw do jednej rzeczy:
do słynnego czy własny model daje covera przy strzelaniu do przeciwnika, bo zostało to wyszczególnione, a to daje trochę nadużyć, (czyt. będziemy zasłaniać własnymi modelami mniej wartościowe przeciwnka by odstrzelić np. dowódce albo miększy model)


W pełni sie zgadzam z tym że niestety to jest prawdziwa oficjalna zasda..
A jak wiesz nasz klub jest poza kilkoma wyjatkami w pełni za oficjalnością!!!
Kamil. (miszczu)

Offline Herudaio

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2005, 12:12:36 pm »
Nie chodzi o oficjalność a o to że ta gra rozbalansowuje gre i jest ewidentną luką w grze, a "oficjalność" której tak panicznie się boicie można zachować wprowadzając oficjalne uściślenia sędziowskie, mające pierwszeństwo ważności i tyle. Z resztą już coś takiego wprowadziliście stwierdzająć że sztylet nie ma krytyków ;)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline rudikh

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2005, 02:24:51 pm »
Zgadzam sie z powyższą wypowiedzią i mam wlasną propozycje "żywej osłony":

1.Jeżeli przed modelem przeciwnika stoi jego model tak, że go zasłania to w przypadku chybienia (o 1 punkt) dostanie ten z przodu (zasada ta ma zastosowanie dla strzelca np. z wyższą pozycją lub hochlandem)

2.Jeżeli przeciwnika zasłania nasz sojusznik ale go nie dotyka to nie stanowi on osłony (strzelec krzyknie tamten padnie ... cokolwiek)

3.Jeżeli przeciwnika zasłania grupa walczących to dostaje pierwszy na lini strzału (ewentualnie losowo)

Przedyskutujcie może coś się przyda.

Pozatym mam jeszcze kilka pytań:

1. Jakie krytyki mają bicze i ghule

2. Ile figórek może szarżować na jeden model
    ( i co z np. pieskami ludzie mają na małych podstawkach  beastmeni  
    na dużych a statystycznie nie różnią sie specjalnie)

To narazie chyba wszystko pozdrawiam serdecznie i ostrze kły.

PS: Dzięki Misio.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2005, 04:07:21 pm »
Cytuj
1. Jakie krytyki mają bicze i ghule


Ghule zwierzece. A co do biczów to muszę to jeszcze przedyskutować z chłpoakami. A narazie przyjmujemy je jako obuchowe!( są to krytyki najbardziej zbliżone do tych jakie mogłby wywołać bicz)

Cytuj
2. Ile figórek może szarżować na jeden model
( i co z np. pieskami ludzie mają na małych podstawkach beastmeni
na dużych a statystycznie nie różnią sie specjalnie)


Dokładnie tyle ile jest wstanie zetknąc sie podstawka z wrogiem ( uwaga nie liczy się zasada "Corner to corner" która obowiązuje w battlu!!)
A pieski to żecz kłopotliwa.. I tak przyjmjemy że modele takiej jak:
1.Psy Beastmenów i Undead są na podstawkach kawaleryjskich
2. warhaunds na podstawkach małych

Cytuj
To narazie chyba wszystko pozdrawiam serdecznie i ostrze kły.

Niemożemy się doczekać Twojego występu :)
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Turniej par w Krakowie!!
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2005, 07:21:10 pm »
Czytam tak sobei regulamin, nawet wzruszyłęm się, gdy zobaczyłem - iż gramy min mój własny scenariusz:) nareszcie ktos docenił prace wujka Naza...

Wszystko wydaje się spoko - poza strasznymi błędami literowymi, których co jak co - ale w regulaminei ni epowino byc... nie oto się jednak rozchodzi

REGULAMIN JEST DOŚC OK!!

ale rozwalają mnei taki emotywy:

"Jeśli przynajmniej 50% bandy ma proste konwersje i choć jedną wymagającą sporo pracy i pomysłu (pierwotny wygląd figurki jest trudny do rozpoznania, zastosowana konwersja jest pomysłowa, efektowna np. Odcięta broń od rąk trolla czy futro Rat Ogre’a zrobione z GS)."

Wybaczcie, ale moim zdaniem odcięcie trollowi broni, lub futro dla rat ogra ze statica - to jest konwersja na poziomie korkiego;/... naprawde ŻADNA konwersja, dzieci uczą się ich w modelarskim przedszkolu - TAK mi teżpodobają się pomysły misia, wykonanie, ale moze zwrómy uwagę na to jak skonwertowane sa niektóre jego krasnale, a nie RAT OGR/ TROLL - bo to naprawde zero pracy;/... śmiac mi się chce, że jak zwykle kolega bardzo stronniczo zaznaczył, ze otrzyma za to MAX... MISIU - jako przykłądy bierz coś co nie występuje w twoich własnych modelach - to wygląda potem jak wygląda..a z tym przykładem to wogule nie trafiłeś... sory stary, ale poważnie... LOL LOL LOL

na razie tyle...reszta wyfdaje się wporzo - ale ludzie... APELUJĘ... przeczytajcie: tylko powoli: O D C I Ę T A B R O Ń O D R Ą K T R O L L A - Grubego z barda stac na takie rzeczy...serio...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'