trawa

Autor Wątek: Halloween Blues  (Przeczytany 67775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2008, 03:39:26 pm »

  Minęło pół roku od ostatniej aktywności w tym temacie i pragnę poinformować, o czym chyba niewiele osób wie (ja nie wiedziałem), że ma się ukazać, lub już ukazał się 6 album serii, zatytułowany "SWEET LOREENA".

Okładka ze strony autora: http://www.kas-bd.be/hallowenblues/bd/12.html

No, to za dwa lata seria się kończy i już za 3 premiera zbiorczego integrala, jak zapowiedział Tomek Kołodziejczak na forum w odpowiedziach wydawnictwa ostatnio  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 14, 2008, 02:06:43 pm »
Chyba sobie kupie tego integrala. Po tomie nie chcialo mi sie ciurkac tej serii (pierwszy tom kupilem z ciekawosci), ale jako calosc - nie odmowie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 14, 2008, 03:21:40 pm »
Chyba sobie kupie tego integrala. Po tomie nie chcialo mi sie ciurkac tej serii (pierwszy tom kupilem z ciekawosci), ale jako calosc - nie odmowie. :)


To jeszcze masz duuużo czasu do namysłu...  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2008, 08:52:42 pm »
Chyba za rok ma się ukazać ostatni tom, seria ma mieć, o ile pamiętam, 7 epizodów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 09:05:33 pm wysłana przez Rzezbiarz.wg »

Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2008, 05:37:17 am »
Chyba za rok ma się ukazać ostatni tom, seria ma mieć, o ile pamiętam, 7 epizodów.

Zgadza się - 7 tomów. Czyli został jeszcze jeden i za rok powinno być po wszystkim.
Zbyszek narzucił sobie duże tempo, bo nr 5-ąty ukazał się na poczatku roku, a 6-y na końcu.
Mam nadzieję, ze seria z powodu pośpiechu na tym nie ucierpi....
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:24:26 am »
Kurcze te okładki "Halloween Blues" to małe dzieła sztuki.
Co jedna to lepsza:
1
2
3
4
5
6

Jeśli Zbigniew Kasprzak mi narysuje taką kobitkę w czerwieni w moim egzemplarzu integrala to będę bardzo szczęśliwym człowiekiem.
Inna sprawa to, że dostaniemy aż 7 tomów za 149 złotych (okładkowa  ;-) ). Super sprawa.
Mam nadzieję, że tego Białystok nie drukuje  :neutral:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 12:27:51 am wysłana przez Death »

Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2009, 05:07:10 am »
 Death, możesz mi uwierzyć na słowo - te okładki na zywo robią 100 większe wrażenie - format typu Blacksad, wielki jak cholera, wewnątrz czerwona wyklejka, na której często Kas wpisuje dedykacje czarno-białe (obłęd), na stronach tytułowych kolejny "tytułowy" obrazek (jeden z nich jest w tej chwili wystawiony na francuskim ebayu za 800 euro), a jak wyglądają "normalne" dedykacje Zbigniewa i Grażyny to mozesz sobie zobaczyć tutaj:

http://cgi.ebay.fr/SUPERBE-DEDICACE-KAS-MYTHIC-HALLOWEEN-BLUES-T-1-E-O-TBE_W0QQitemZ150368569978QQcmdZViewItemQQptZFR_JG_Livres_Bd_BD?hash=item2302aa4a7a&_trksid=p3286.c0.m14

http://cgi.ebay.fr/RARE-et-SUPERBE-dedicace-KAS-sur-halloween-blues-t-4-eo_W0QQitemZ160359962654QQcmdZViewItemQQptZFR_JG_Livres_Bd_BD?hash=item255632d81e&_trksid=p3286.c0.m14

A jak wiadomo oboje w tym roku będą w Łodzi obecni  :D

I tylko Mythica nie mogę jakoś odżałować...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!


Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2009, 09:42:49 am »
Ja pierniczę...

Jakby ktoś jeszcze chciał zobaczyć o co chodzi z "czerwoną wyklejką" to tu jest kilka przykładów:

http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/Kas2.jpg

http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/Kas1.jpg

I największe CUDO:

http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/Kas121.jpg

To, jakbyście mieli wątpliwości odnośnie zakupu tej pozycji podczas MFK...  :D

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline jolan13

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:47:25 am »
Cholera... Już dziś zaczynam pluć sobie w brodę, że nie będę mógł zawitać na MFKiG. A "Halloween Blues" obowiązkowo zakupię, oczywiście z rabatem 25% ;-)

Offline Death

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2009, 11:17:20 am »
Zacząłem szukać po necie tych okładek po zobaczeniu wczoraj tej aukcji.

Ciekawe ile osób zasłuży sobie na taki rysunek. Muszę być pierwszy  8)

Macie też takie obawy jak ja:
a) że skoro za 149 zeta dostaniemy 7 tomów to może być mniejszy format i będzie duże zdziwienie jak w roku ubiegłym przy okazji premiery Fantastycznej Podróży? A Mefisto pisze że tam we Francji to jest format Blacksada a u nas i tak już w najlepszym wypadku będzie jak w innych Planszch Europy.
b) że Białystok da d... i nie zdąży wydrukować Halloween? ( :evil:)
c) że to w ogóle będzie Białystok? A oni (z tych rzeczy w HC co czytałem) to już spieprzyli Sygnał, Szeherezadę i Reduktora. W każdym z tych komiksów farba była tak źle nałożona że w komiksie było pełno białych kropek (Szeherezada to w ogóle na każdej stronie)
d) że Egmont nie da czerwonej wklejki?   ;-) :badgrin:

Offline Mefisto76

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2009, 11:52:47 am »
a) że skoro za 149 zeta dostaniemy 7 tomów to może być mniejszy format i będzie duże zdziwienie jak w roku ubiegłym przy okazji premiery Fantastycznej Podróży? A Mefisto pisze że tam we Francji to jest format Blacksada a u nas i tak już w najlepszym wypadku będzie jak w innych Planszch Europy.
b) że Białystok da d... i nie zdąży wydrukować Halloween? ( :evil:)
c) że to w ogóle będzie Białystok? A oni (z tych rzeczy w HC co czytałem) to już spieprzyli Sygnał, Szeherezadę i Reduktora. W każdym z tych komiksów farba była tak źle nałożona że w komiksie było pełno białych kropek (Szeherezada to w ogóle na każdej stronie)
d) że Egmont nie da czerwonej wklejki?   ;-) :badgrin:

Dear Death:

ad. a/ oczywiście pojęcia nie mam jak to będzie wyglądać, ale format będzie co najmniej A-4, a mam nadzieję, że będzie to Blacksad-Design. Oby. Za 150 zł nikt by nie kupił czegoś mniejszego.

ad. b/ ja bym tu nie obwiniał Białegostoku, jeżeli HB się jednak nie ukaże. Kas podobno dopiero co skończył ostatni tom, materiały pewnie dopiero spłynęły, a przecież tłumaczenie też trzeba zrobić... Moim zdaniem Egmont stanie na głowie, żeby ta pozycja - biorąc pod uwagę cenę - się w Łodzi ukazała, chyba że po prostu się nie będzie dało...

ad. c/ tego też się obawiam, ale to już zostawmy Opatrzności.

ad. d/ tego też może nie być, skoro ma to być wydanie zbiorcze, ale oczywiście wszystko jest możliwe :)

Proponuję patrzeć optymistycznie w przyszłość i być dobrej myśli, że tłumacze zdążą, drukarnia wydrukuje, a autorzy będą zadowoleni z jakości i terminowości wydania  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:00:03 pm »
Proponuję patrzeć optymistycznie w przyszłość i być dobrej myśli, że tłumacze zdążą, drukarnia wydrukuje, a autorzy będą zadowoleni z jakości i terminowości wydania  8)

Tak nam dopomóż Bóg  8)

Offline norbs

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 15, 2009, 01:28:12 pm »
a) że skoro za 149 zeta dostaniemy 7 tomów to może być mniejszy format i będzie duże zdziwienie jak w roku ubiegłym przy okazji premiery Fantastycznej Podróży?

Mniejsze niż A4 nie może być za taką cenę. ARQ, Dallas Barr to chyba po 120 złotych były a do cienkich (chodzi o objętość oczywiście) lektur nie należą. A że ma być wydany w PE to nie ma niczego inne się spodziwać.

Tak nam dopomóż Bóg  8)

Dobre, panie śmierć, dobre ;)

Offline Bane

Odp: Halloween Blues
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2009, 01:45:49 pm »
Nigdy nawet nie trzymałem "Halloween Blues" w rękach, więc spytam: dobry ten komiks jest, jako historia? Bo samo świetne wydanie kusi, ale to nie wszystko.

 

anything