trawa

Autor Wątek: Zasady  (Przeczytany 189558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

Zasady
« dnia: Marzec 05, 2005, 09:08:10 pm »
Pytanie proste i skomplikowane:
Czy Ostland może nająć Kislev Rangera?
Co ma zwierzni prymat oficjalności? Zasady bandy tworzone gdy nie było części rzeczy czy późniejsze zasady?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2005, 09:12:00 pm »
Jak dla mnie mogą.. zasady nie dzialaja w stecz..
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2005, 01:33:18 pm »
Moga bo to ten najemnicy z prowincji Ostland... (niestety argument ze dla kogos moga nie jest wystarczajacy :D hi hi hi)

ogolnie SG traktuje ludzkie bandy poza SoS i HW jako najemnikow...

A o jakich zasadach mowisz bo takie ogolnikowe rozwazanie do niczego dobrego nie doprowadzi :D

Offline Herudaio

Zasady
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2005, 02:01:00 pm »
Chodziło mi właśnie o tą sprawę czyli czy Ostland może nająć nowych najemników
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2005, 04:15:03 pm »
NIE moze... zasady bandy sa jasne TYLK OGRE... nie wazne czy pojawi sie 10 nowych... oni ciagle moga TYLKO ogre'a... taka zasada bandy.

Offline Wercyngetoryks

Zasady
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2005, 09:31:26 pm »
Misio ma racje Ostland może najac tylko Ogra i to jest jenda z zasada tej bandy...i niestety na nic zdaje się fakt ze Kislev Rangera moga najmować bandy najemników.

Np. Beasty nie moga najmowac żadnych najemników (ale mają zaznaczone ) chyba, że w ich opisie jest inaczej. Ostland niestety ma jasno sprecyzowane,ze tylko Ogry i dopóki nie pojawi się najemnik z wyraźnym opisem że Ostalnd równiez może go najmwoac to niestety nic z tego ;)

Offline Balaor

zasady po polskiemu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2005, 04:25:19 pm »
witam. mam maly problemos. dopiero zaczynam grac w mordheim i nie wiem z kad sciagnac polskie zasady. u mnie w kielcach w graczu sa takie wydrukowane ale sprzedawca nie pamieta z jakiej strony sa. pliski dajcie mi link z zasadami do wydrukowania

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2005, 04:58:45 pm »
na stronie klubu TREASURE HUNTERS:

http://www.treasure-hunters.prv.pl

w dziale  LINKI jest strona GROANA z polskimi zasadami... jednak pamietaj... od czasu tego tłumaczenia (poza bledami w tlumaczeniu) pojawily sie poprawki do zasad.

Jednak do nauki podstaawowych zasad wystarczy polskie tlumaczenie.

oryginalny podrecznik zciagniesz z:

http://www.mordheim.com (Living Rulebook)

Offline Balaor

Zasady
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2005, 05:11:43 pm »
ok dzieki bardzo. przeczytam sobie i moze zaczne grac undeadami

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Zasady
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2005, 09:55:45 pm »
Na początek zacytuję MiSiA z topicu o turnieju par...
Cytuj
nie jst tak latwo stzrelac kiedy mozna trafic swojego goscia w plecy! to DUZO zmienia bo gra staje sie bardziej kombinacujna (zasada z trafianiem covera przy nietrafieniu o "-1" (2 ostatnie gry jakie gralem pokazaly ze strzelanie przez swoje modele jest problemem - szczegolnie jak sa trereny i nie da sie stawac luzno. Nie dalej jak tydzien temu kolega zastzrelil swojego kapitana bo niefortunnie stana na drodze strzelania...)

Właśnie, jak to z tym jest? W jakiej odległości od celu musi stać model nasz, lub przeciwnika, żeby mógł zostać trafiony przez "zbłąkaną strzałę"?  :) Wystarczy, że po prostu stoi na linii strzału, lub w jej pobliżu, czy musi stać w bliskiej odległości od właściwego celu?

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2005, 10:08:52 pm »
Wystarczy że jest na lini strzału!
Skrucając zasade brzmi ona że kazdy model przysłaniajacy nam cel generuje covera ( zarówno swoi jak i wroga)!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2005, 10:22:39 pm »
i jesli rzucajac na trafienie  rzucimy o 1 mniej niz minimala wartosc na trafienie to dostaje cover czyli w tym przypadku nasz własny model.

Offline Balaor

ghule
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2005, 04:42:21 pm »
mam pytanie o ghuli z undeadow. w ekwipunku jest napisane ze nosza same kosci. czyli jaka maja bron bez kosci i z kosciami.

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2005, 08:10:57 pm »
Ghule "nie mają broni" tak to należy traktowac... ale nie mają tez minusów za nie posiadanie broni... krytyki jakie zadają to te same co "zwierzęta", czy "atak bez broni"...
Pozdrawiam
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline nahar

Zasady
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2005, 12:00:32 am »
Rozbijasz sie jak masz straty 25% (równo). Czyli przy 12 to jak tracisz 3, przy 13 jak 4. HS, liczą się do rozbicia. No i pamiętaj że rozbicie rzucamy co rundę po stracie 4 modelu (przy 13).

Na turniej wystawia się zwykle składy 9, 13, lub 17 (lub nawet 21) osobowe.
paweł