trawa

Autor Wątek: Tworzenie uścisleń.  (Przeczytany 10156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ushabti

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2008, 12:14:47 pm »
No i szlag jasny trafił pomysł zajęcia się wszystkim "po kolei", żeby to potem można było ładnie w .pdf wrzucić bez kłopotów z szukaniem ;)

I weźcie pod uwagę, że to co wydaje nam się dziecinnie proste i oczywiste nie wszystkim się takim wydaje, bo początkującym nadal sprawia to wiele problemów, a nie każdy chce się przedzierać przez prawie 200stron tematów o zasadach które można znaleźć i tutaj i na BP z nadzieją, że a nuż coś znajdą (zwłaszcza, że opcja "szukaj"  działa jak działa).

Jeśli byłaby taka możliwość byłbym wdzięczny, jakby się okazało, że te "oczywiste" pytania doczekały się wreszcie po jednaj, a nie dwóch-trzech różnych odpowiedzi...
Dałoby się?
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 14, 2008, 06:39:16 pm »
Cytat: "Ushabti"
Jeśli byłaby taka możliwość byłbym wdzięczny, jakby się okazało, że te "oczywiste" pytania doczekały się wreszcie po jednaj, a nie dwóch-trzech różnych odpowiedzi...
Dałoby się?


Ludzie czekajta!

Potrzebujemy na to osobne forum.

MSZ postępowanie powinno być następujące:
1. Ushabtii lub ktoś inny umieszcza pytania.
2. Odpowiadamy na pytania. Puki mówimy jednogłośnie lub zostaną znaleźne odpowiednie klarowne cytaty to sprawę zamykamy!
3. Jeśli pojawiają się dwa glosy z różna interpretację to otwieramy nowy watek dla tej jednej konkretnej zasady!
4. Koordynator spisuje klaryfikacje.

Najlepiej by było mieć osobne forum. Koordynator powinni albo powinny to być moderatorzy tego forum, odpowiadający za poziom dyskusji i klarowność wątków czyli to co zwykle do ich obowiązków należy..

Radze na razie przystopować bo bałagan się robi.

Offline Motorek

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 14, 2008, 06:43:48 pm »
Inkq ma rację, jeden temat to za mało osobne forum podzielone na działy CC, Shooting, Movment etc. Nie ma co działać na hura, inicjatywa dobra, ale potrzeba nam spokojnego podejścia.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2008, 06:52:42 pm »
Cytat: "Motorek"
Inkq ma rację, jeden temat to za mało osobne forum podzielone na działy CC, Shooting, Movment etc. Nie ma co działać na hura, inicjatywa dobra, ale potrzeba nam spokojnego podejścia.


Mogę sie zająć Koordynatorstwem=Moderatorstwem.


Teraz pytanie gdzie tworzymy forum:

Gildia?
BP?
Czy jakieś własne?

Offline Skavenblight

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2008, 06:54:51 pm »
BP będzie przenoszone w najbliższym czasie na nowy serwer, tak że raczej dopiero potem będzie to możliwe.
Nie wiem, co na ten pomysł admini NG.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Motorek

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2008, 07:14:26 pm »
Nowe, a na BP i NG dać linki do niego.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2008, 07:31:41 pm »
Cytat: "Skavenblight"
Nie wiem, co na ten pomysł admini NG.


Sądzę, że jest to do zrobienia.

Ale tez byłbym za nowym. Ma ktoś jakieś doświadczenie w stawianiu stabilnego, nie wieszającego i non stop działającego forum internetowego?

P.S. Mogę założyć na szybkiego, ale czy na dłuższą metę w postaci portalu Mordheimowego pomysł MSZ byłby chybiony. więc to pytanie o forum głównie tyczy sie Ushabtiego.

Offline Ushabti

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2008, 07:58:24 pm »
Jeszcze nie mam informacji czy serwer ma już podczepioną domenę, jak tylko ją dostaniemy możemy tam wchodzić z całym portalem nawet. Na początek pewnie całkowicie okrojonym z grafiki, ale forum powinno działać mam nadzieję w przeciągu tygodnia.

Pytanie czy chcemy to na CMS Dragonfly czy Yomli uważam za drugorzędne: wszystko jedno na czym, byle ruszyło :)

Póki co jest idea, żeby na stronie nie było żadnych artykułów poza streszczeniami tych zawartych w e-zinach, uściśleniami (w .pdf`ach) i samymi zasadami po Polsku (o ile autor się zgodzi).

A co do samego e-zinu to fajnie by było jakby udało nam się do niego zebrać wszystkie jakościowo dobre artykuły dotyczące Mordheim z rodzimej sieci (oczywiście z podaniem tego, gdzie były pierwotnie umieszczone i za zgodą autorów), więc jeśli na jakieś natraficie albo macie własne zapasy to chyba trzeba by było już je gdzieś składować i planować pierwszy numer ;)
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2008, 10:29:48 am »
Cytat: "Ushabti"
Jeszcze nie mam informacji czy serwer ma już podczepioną domenę, jak tylko ją dostaniemy możemy tam wchodzić z całym portalem nawet. Na początek pewnie całkowicie okrojonym z grafiki, ale forum powinno działać mam nadzieję w przeciągu tygodnia.


Jak już założysz forum Ushabti to zróbmy je zamknięte. Tzn. rejestracja powinna przebiegać w ten sposób że kandydat przysyła adminowi maila np. z nickiem  innego forum Mordheimowego. Jest nas na tyle mało że taka rejestracja uchroni nas od Botów i Trolli a dostęp będzie miał każdy zainteresowany.

Offline Ushabti

Tworzenie uścisleń.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2008, 11:23:52 am »
Cytuj
Jak już założysz forum Ushabti to zróbmy je zamknięte. Tzn. rejestracja powinna przebiegać w ten sposób że kandydat przysyła adminowi maila np. z nickiem innego forum Mordheimowego. Jest nas na tyle mało że taka rejestracja uchroni nas od Botów i Trolli a dostęp będzie miał każdy zainteresowany.

Akceptacja admina powinna wystarczyć... a że będzie ich trzech to już w ogóle będzie po problemie. Najfajniej by było, jakby można się było na nie dostać w ogóle tylko przez zaproszenie (dla podkreślenia rangi), ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej: informatykiem nie jestem i raczej nigdy nie będę ;)
Może dziś coś się w jego sprawie już wyjaśni...
Pozdrawiam!
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

 

anything