trawa

Autor Wątek: Zasady  (Przeczytany 190240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 03, 2005, 08:30:17 pm »
Jak się wam podoba nowy Dramtis dla CoC i Possessed?!

Offline Wojtek_Krz

Zasady
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 03, 2005, 09:22:46 pm »
A co to za postac. Pwoedz gdzie o niej poczytac?

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 03, 2005, 10:26:51 pm »

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 03, 2005, 10:27:49 pm »

Offline Pablo_von_kozlow

Zasady
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 03, 2005, 10:46:26 pm »
czy w sieci mozna znalexc statsy do dwarf treasure hunter oprócz AB czy są tylko w tym anualu 2002??
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 03, 2005, 11:22:16 pm »
Cytuj
czy w sieci mozna znalexc statsy do dwarf treasure hunter oprócz AB czy są tylko w tym anualu 2002??


http://www.mordheim.com-jak zawsze :)
Kamil. (miszczu)

Offline Wojtek_Krz

Zasady
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 06, 2005, 08:56:00 pm »
Witam, mam problem. Sytuacja wygląda następująco, strzelam z blundera do kolesia na linii strzału stoi tez koles jeszcze jeden ale ukryty. Czy on tez dostanie hita :?:  :?:

Offline drachenfeles

Zasady
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 06, 2005, 09:31:18 pm »
tak

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 08, 2005, 10:07:21 am »
Kilka wyjasnien:


1. To jest a propo's tego jak to jest z procą itp (nie musze deklarowac od razu ilosci i celu tych strzałow):

Cytuj

Q: Does a model with more than one shooting attack need to declare all of his target(s) before rolling any dice, or can he decide before each shot?
A: He may decide before each shot.


2. Ochroniarz merchanta:


Cytuj

Q: What happens if a Merchant’s bodyguard dies?
A: The bodyguard is defined as a skill, so the Merchant will be without one until he can take the skill again as the result of gaining Experience. On the other hand, if the Merchant dies then the bodyguard leaves the warband after that battle.

Q: Is a Merchant’s bodyguard a Hero or a Henchman for purposes of rolling for serious injuries?
A: A Henchman.


Wiec mozna go jako czlonka bandy nadliczbowego traktowac... liczymy wiec do RT.


3. Zmiana broni:

Cytuj

Q: Can weapons be swapped during a combat?
A: No, with the exceptions of pistols and lances which may be exchanged for a different weapon after their first turn special attack.

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 08, 2005, 11:02:39 am »
nie wiem co tu takiego nowego nam kolega prezentuje - każdy kto czytał erratę o tych zasadach wie:)... ja wiedziałem:)... moze nie zawsze sie pamieta wszystk co w erracie, ale jednak...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 08, 2005, 12:25:18 pm »
Nie zmiena to faktu że zanim strzelisz procą musisz zadeklarować czy strzlesz pojedyńczo czy podwójnie! -1 do hita przy podwujnym strzale wymaga takiej decyzji! LOL
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 08, 2005, 02:42:42 pm »
Nigdzie nie jest napisane, ze trzeba deklarowac taki strzał.

Cytuj
-1 do hita przy podwujnym strzale wymaga takiej decyzji!



Nie wymaga.

1. Mowie, ze strzelam, deklaruje cel,

2. mierze (jak mam na bliski to przy rzucie na trafienie moze miec "-1" jak sie zdecysuje na oddanie 2ch strzałów),

3. rzucam (jak chce 2x strzrelac to mam "-1")... potem, jak moge (krótki zasięg), to deklaruje drugi strzał.


oto źródło... :

Cytuj
range
Once you have decided to shoot and have chosen a
target you must measure to see whether the shot is
within range
. Each type of missile weapon has a
maximum range, as described in the Weapons &
Armour section of the book.
Assuming that your target is within range your warrior
can proceed with the shot. If the target is out of range
then he has automatically missed this turn.

hitting the target
To determine whether a shot hits its target, roll a D6.The dice score needed will depend upon how good a
shot the firer is (as indicated by his Ballistic Skill). The
chart below shows the minimum D6 roll needed to
score a hit.
BS of shooter 1 2 3


Wiec widać, że najpierw sie zasięg mierzy, a potem strzela (rzuca). Oznacza to, ze pierwszy strzal, jak sie okaze, ze jest na bliski, moze być z modyfikatorem "-1" za podwójny strzał.

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 08, 2005, 04:08:42 pm »
szybko obalamy to co pisze Misio - przeczytajk zasadę działania procy w podręczniku głównym. Napisane jest min: "He cannot shoot over half range (9") tough, if he firee twice."

Oznacza to, że trzeba najpierw deklarować, czy strzelasz podwójnie, czy nie... a potem możesz po kolei wybierać cele... już wtedy wedle uznania... ale jak któryś z nich nie będzie w zasięgu - to kapa i strzał nie doleciał...

najważniejsze jest to, że DEKLARUJEMY NAJPIERW co można z zacytowanego zdania wywnioskować "On nie może strzelać powyżej połowy zasięgu (9") mając pogląd (myśląc, przewidując), że strzela podwójnie"

Dlatego wiadomo, ze najpierw decyduje się, czy strzela dwa razy, czy raz, apotem jak już pisali8śmy wszyscy - wybierasz sobei do woli cele...

Misiu - wiem, że własnei zapoznajesz się z Q&A erratowymi, ale nie zmieniaj nam tu zasad ok:)?... do tej pory byłem przekonany, że wszystkie te Q&A znasz:)...




ps:pisząc tutaj takie smuty (wynikłe z niedoczytania prostej zasady) traci się autorytet ;)  :lol:
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 08, 2005, 04:38:38 pm »
ja czytam errate bo jak widac z dyskusji np o zmianie broni, nikt jej nie czyta.


"... nie moze strzelac poza bliski zasieg jesli strzela sie dwa razy..."

jest to troche niejasne bo fakt ze nie mozna strzelac poza bliski nie znaczy ze nie moge sie zdecydować po sprawdzeniu zasiegu. CO sugeruje to co zacytowalem.

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:19:36 pm »
to jest inaczej napisane... popatrz na moje tłumaczenie bo jest prawie dosłowne z uwzględnieniem różnic językowych. Koles przygotowany psychicznie na większa ilośc strzałów nie wprowadza poprawek NAGLE... zresztą dla mnie ta dyskusja jest bezsensowna - ja to widze czarno na białym... możesz napisac do gw i odpowiedzą Ci od kopa to co ja - jestem pewien...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

 

anything