Autor Wątek: Zasady  (Przeczytany 189632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Zasady
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 11, 2005, 04:38:02 pm »
mam propozycję,
skończcie tą rozmowę na priva

Offline skolo

Zasady
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 12, 2005, 09:29:28 am »
Ja pierdziele, odpowiedz na Wasze kwestie jest banalnie prosta. Pulapka to nie jest jakas wyimaginowana rzecz, narysowana zaczarowanym olowkiem na scianie. Pulapka powinna byc zdefiniowana podczas gry zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, rzutem koscmi podczas sporu itp.

Dla mnie oczywista rzecza jest ze mastakiller bedzie miec inne zdolnosci zakladania pulapek niz mysliwy, złodziejaszek itp itd.

Taki mysliwy bedzie miec przede wszystkim zdolnosci zakladania pulapek w lesie - wnyki, drewniane ostre kołki jak vietkong wyskakujace zza drzewa, liny i pulapki lapiace za nogi jak predator, wilcze doly itp. Zwykle takie pulapki sa na ziemi i jak sie nadepnie, przerwie linke to sie aktywuja.
Takie wnyki 1", lina 1", linka miedzy drzewami i kolce - tez latwo okreslic, a jezeli pulapka ma w zasadach oznaczenie przy mysliwym ze dziala within 2" taka lewitujaca postac jej nie uruchomi bo to nie SF tylko Fantasy, i zadne detektory ruchu tu nie maja prawa istniec.

Rozumiem ze mowilismy teraz o obszarze AKTYWACJI pulapki, a nie jej dzialania, bo to inna rzecz wiadomo. Jak taka bomba palnie to moze byc i within 10" i wiadomo ze nie przy samej ziemi, ale w granicach sfery 10", jezeli wystarczajaco mocna to takze przez sciany jakies pole razenia jest (moze byc zmniejszone odpowiednio)

Nie wiem czy to jest takie trudne czy brak checi porozumienia jest miedzy wami :)

Wszystko zalezy od graczy...wszsytko jest kwestia DOGADANIA SIE jezeli nie ma dokladnie sprecyzowanych zasad.

Offline skolo

Zasady
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 12, 2005, 09:36:24 am »
I Misio ma racje co do wnyków, to kawałek drutu

http://www.dzik13.lubfarm.pl/zdjecia%208bitow/wnyk.jpg
http://www.gdansk.lasy.gov.pl/images/user//3f8592ab21d73673ca87c1eb80f5a748.jpg

a co za tym idzie mozna je tez stawiac "w powietrzu" ale w rozsadnych miejscach np. obok drzewa, murów domu, czegoś, gdzie da sie coś takiego powiesić. dlatego zasada 2" w tym przypadku rowna sie SFERZE 2", bo nie jest to pulapka montowana litylko na ziemi.

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 12, 2005, 10:04:25 am »
Przepraszam i zwracam pełen honor Misiowi, a Tobie Skolo dziękuje za solidne wytłumaczenie sprawy!

W takim razie proponuje kompromis: pułapki działaja w sferze alen nie przez ściany.. Myslę że Misiu sie zgodzi (0wkońcy proponował podobne rozwiązanie) TAK Misiu??
Kamil. (miszczu)

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 13, 2005, 10:00:17 am »
Zgadzam się oczywiście z tym co mówi (pisze) Skolo  :D
(tak, żeby nie było, że tylko on się ze mną zgadza :D ale w drugą stronę to ja już nie chcę ;))

ale mam jeszcze dodatkowe zagmatwanie co do pułapek, a jak jest np. taka sytuacja że pułapka jest blisko ściany.. ale... uwaga - ściana nie jest cała tylko jest to np. taka wyrwana ściana(mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi  taka sobie obcięta ścianka) jakich jest pełno na terenach klubowych-czy wtedy powyżej tego obszarpanego kawałka pułapka już działa?

imo wg powyższych ustaleń powinna działać ;] i tylko do wysokości ściany/przeszkadzajki nie :) (tak ja to widzę :) )
)

Offline drachenfeles

Zasady
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 13, 2005, 10:08:39 am »
nie wystarczy, że pułapki są bronią typu ziemia powietrze?
sory, ale może jeszcze będą miały działanie granatu gazowego i będą przeciskały się przez szczeliny w murze, by dopaść ofiarę?
kwestię tego, jak ktoś stanie na piętrze ponad pułapką też będziecie osobno roztrząsać?

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 13, 2005, 10:24:58 am »
piętra mają zazwyczaj powyżej 2 cali a do tego od pułapki dzieli je jeszcze sufit(podłoga - w zależności od pkt siedzenia) - więc tematu nie będzie(a chyba był wcześniej ;]). A do tego jest uzgodnione, że nie działa przez ściany :)
)

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 13, 2005, 10:45:24 am »
Odpowiedz jest prosta! Jeśli można w lini prostej od pułapki ujżeć model to urucjhamia on pułapkę! Czyli jeśli fragment tej ściany jest dostatecznie duzy żeby przysłonić twój model to pozostajesz za nim bezpieczna!
Kamil. (miszczu)

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 13, 2005, 10:46:52 am »
no tak też myślałam :)
)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 13, 2005, 12:43:12 pm »
najlepiej idac z duchem zasad ustalic, żę przeszkoda nizsze niż 1" (nie trzeba inicjatywy coby je przekroczyć) nie daja zasłony od pułapki...

wiec rozumiem je jak jest nieduza wyrwa w murku to przez te szpare zadziala...?

Offline drachenfeles

Zasady
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 13, 2005, 01:00:07 pm »
mówiąc o szparach, szczelinach i przejściach - proponuję, by ustalić, że pulapka działa przez takie, przez które może przejść model na zwykłej (25mm) podstawce.

Jeśli chodzi o murki to IMO dzialają jak ściany, chyba że są niższe niż pół cala, bo 1" to stanowcze przegięcie.

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 13, 2005, 01:01:57 pm »
no wg tego co do tej pory ustaliliśmy to by tak działało ;]
na starych terenach Naza te pułapki były by niezłym zaskoczeniem dla przeciwnika :D
)

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 13, 2005, 01:20:52 pm »
Nie tylk na starych:) na nowych też...nowych, które mało kto widział:)... ale ja proponuję, by ograniczyć zasięg pułapek "do szpary" za którą się znajduje, a nie przez szparę... wiemy, że ona gdzies tam jest ukryta...ok, ale bez przesady - jak można powiesić takie wnyki w powietrzu:P?... a bez sensu by tez było mówienie jaki to rodzaj pułąpki przy zakładaniu... a pozatym temat naprawdę wypadało by zakończyć - Misiu jako jedyny obecnie gra tu ta bandą... nie ma sensu tego roztrząsać...on raczej mądrze stawia pułapki i nigdy problemu ni ema z nimi;/...ehh... ludzie... wyluzujcie:)...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 13, 2005, 01:40:07 pm »
można np. łyżką dziurę w ścianie zrobić i tam zamontowac pułapkę :D :P
no Michał na razie tylko gra z pułapkami, ale miło by było wyjaśnić np z tymi szparami bo co.. bo np. taki cwaniak sprytnie sobie postawi pułapkę przy ścianie z dziurą, a tu ktoś kto w to wpadł nagle będzie krzyczał, że "to się nie liczy" (niczym moja siostra jak się z nią ścigam :D). Lepiej to teraz jeszcze rozwiązać niż potem z kimś na turnieju się dochodzić :)
(żeby np. potem po turnieju nie było, że Misiu wygrał bo oszukiwał, bo tak to nie mogło działać - trzeba patrzeć przyszłościowo jakie problemy mogą z tego wyniknąć by ich uniknąć ;P :) (nawet człowiek nie czuje jak mu się rymuje :D))
)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 13, 2005, 01:49:46 pm »
Cytuj
żeby np. potem po turnieju nie było, że Misiu wygrał bo oszukiwał, bo tak to nie mogło działać


jakie to "stare, dobre" zalozenie co do moich wynikow turniejowych...

po prosu wezmy to na zdrowy rozsadek bo nie jestesmy w stanie kazdej sytuacji rozwizac... wyszedlby 2gi podrecznik z tego...

 

anything