Autor Wątek: Zasady  (Przeczytany 189624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Demence

Zasady
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 13, 2005, 02:18:59 pm »
no i właśnie o to mi chodzi, żeby to później tak nie wyglądało :)

czyli na czym stanęło? murki i in. przeszkadzajki od 1" chronią  całą postać przed pułapką? czy od 0,5"? i przez "szparę" pułapka nie działa? musi to być już coś w rodzaju okna, albo przejścia przez które może przedostać się cała postać?
)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 13, 2005, 02:50:20 pm »
drachu... pol cala ... kto ci pol cala bedzie mierzyl...? bo wnyki to na roznej wysokosci dzialaja... wiec ten 1" to nie jest taka zla wysokosc... zreszta wtedy pulapka jest gora 2" od murku i naprawde moze byc zainstalowana na nim (te 2" pokazuja np lancuch wbity kolkiem w ziemie na koncu ktorego jest wnyk... i nie wie sie gdzie dokladnie jest... (stad na +3 trafia)... wiec zakladamy ze 2 cale od pulapki to strafa gdzie ta pulapka moze byc - figurka pulapki tylko zaznacza srodek kola gdzie moze byc ukryta...)

Offline drachenfeles

Zasady
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 13, 2005, 05:11:57 pm »
no dobra, niech będzie 1"

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 14, 2005, 01:14:44 am »
A ja jednak będe sie upirał przy swoim zdaniu!
Pułapka widzi tylko w prosej lini! I wali mnie  to czy przeszkoda ma 1 cal wysokści czy dwa!! Jeśli przeszkoda przysłania cały model  to połapka (wnyk) nie działa a jesli jest widoczne choćby ręka to model jest attakowany przez wściekłe zemby pułapki!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 14, 2005, 07:47:12 am »
To dlaczego puplaka nie dziala TYLKO wtedy kiedy sie NA NIA wejdzie?! Dlaczego ma 2" działania? ... bo w tych 2" od znacznika MOZE BYĆ ZAMONTOWANA! Czyli jeśli w 2" od znacznika jest murek to MOŻĘ BYC ZAMONTOWANA NA TYM MURKU! 2" od polozonego znacznika to strefa prowdopodobnego zamontowania pułapki... i dlatego nie ma sie 100% pewnosci, że jakiś koleś w nią wejdzie (hit na +3) ale cala ta strefa jest zagrozona... i jesli mysilwy moze sie przewiesic przez murek to moze rownież po jego drugiej stronie zamontować pułapkę... przez sciane nie przeniknie i nie postawi tam pułapki ale nad murkiem, nad ktorym przechodząc, nie musi zdawac testu na inicjatywe, juz tak. Ma na to cała turę więc ma w cholere czaru.

Znacznik stawiany w styku z bergjaegerem to tylko środek strefy gdzie moze byc zamontowana pułapka (cala tura to wystarczająco czasu... inni  w tym czasie biegna, wspinaja sie, czaruja...) symbolicznie oznaczony np. figurką wnyków, wilczych dołow, porcją trutki na muszy albo czymkolwiek innym na co gracz na ochote. Moze ty byc model starych, biologicznie aktywnych skarpetek albo trójkącik przeterminowanego serka rokpol... idealny na skaveny... . Pułapka jest zamontowana w 2" od tego miejsca i jeśli druga strona murku, ktory leży w tej 2" strefie nie wymaga jakichś testów na inicjatywe itp. to pułapka MOZE być w tym miejscu aktywowana.



A teksty typu, ze "ci wali" zachowaj sobie na prywatne wizyty lekarskie. To nie Hyde Park ani kongres Samoobrony.


Cytuj
model to połapka (wnyk)


Wygodne, niepradziwe uogólnienie.

Offline Nazroth

Zasady
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 14, 2005, 11:19:53 am »
Ja się całkowicie z misiem zgadzam. Tak samo myślę - nie możliwe by koleś miał czas na obejście 8" murku dookołoa (jakiegoś wyższego niż powiedzmy 2/3") i postawienie pułapki po drugiej stronie... NAtomiast murek do 1" nie zmusza nas do testu inicjatywy, koles isę przewiesza, kładzie pułapkę i po kłopocie. I niezależnie od wyniku tej dennej dyskusji, którą niektórzy na siłę chcą przeciągać... ja już podjąłem decyzję i pokrywa się ona z tym co misio napisał w ostatnim poście... (odpowiedź z gw i tak chyba nie najdzie... nie psy zasikają monitor tego thortona)...

a 2" tak jak pisał misio pokazują obszar, gdzie może być ukryta pułapka...inaczej przecież d k... nędzy nie byłą by to zaje.... pułapka no nie?! przestańcie już fasolić, bo drachu ma koszmary po nocach związane z forum... popier.... ten temat, dokonajcie samomastur.. przed snem i zakończmy tą idiotyczną dyskusję raz na zawsze - nei ma już czego tu poruszać jeśłi chodzi o temat pułapek... a teraz, ponieważ takie teksty nie skutkują to pobawmy się w przetrzkole: "Kto poruszy znów ten temat ten fasolowy pomiot z mokrymi gadziami od soku marchwiowego";]... może to do was przemówi :evil:
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 15, 2005, 01:56:13 pm »
Cytuj
od murku i naprawde moze byc zainstalowana na nim (te 2" pokazuja np lancuch wbity kolkiem w ziemie na koncu ktorego jest wnyk... i nie wie sie gdzie dokladnie jest... (stad na +3 trafia)... wiec zakladamy ze 2 cale od pulapki to strafa gdzie ta pulapka moze byc - figurka pulapki tylko zaznacza srodek kola gdzie moze byc ukryta...)


Bardzo wszystkich przepraszam za ostatnia wypowiedz! Otóż zmęczony po pracy nie doczytałem zacytowanego fragmentu a jedynie lecac po łepkach przeczytałem pierwsze zdanie.. A wypowiedz typu że mnie cos wali nie miało byc skierowane w sposób obrażliwy w stosunku do nikogo.. Było jedynie przejawem mojego uporu! I dosadniejszym stwierdzeniem "nie i basta".. Ale teraz doczytawszy do końca (kiedyś lenistwo mnie zabije!) zwracam honory i przyznje Misiowi i Nazowi rację!
Nie zmnienai to faktu że ostrzeżenie mi się należało (Ha!ha! nie będę dłużej zazdrościł Nazowi tego słodkiego opisu:P)
Kamil. (miszczu)

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 20, 2005, 11:50:40 am »
Cytuj
Cytat:
Jakiej logiki...niby jakim sposobem łatwiej trafić np. w ogra...niż w gościa na koniu???...gość siedzący na koniu jest wyższy niż ogr...

Jak dla mnie i w to i w to powinno sie łatwiej trafiać niż w pieszy model...i tyle!!!


Odezwał sie kurde reiklandczyk!!

Powiem tyle pojedyńczego konia w galopie nie trafisz choćbyś sie ... wysilił bardzo! A w ogra jest żeczywiście łatwo poniewaz jest to wyjatkowo szerokie bydle!!

Dziwi mnie jeszce fakt ze koń daje tak małą osłone dla Rycerza!
Normalnie w bitwach to konie bojowe dojeżdzały do przeciwników najeżone strzałami!

Lecz proponuję przenieś ta dyskusja do działu zasad! (co niniejszym czynię!)
_________________
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

Zasady
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 20, 2005, 12:05:21 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Powiem tyle pojedyńczego konia w galopie nie trafisz choćbyś sie ... wysilił bardzo! A w ogra jest żeczywiście łatwo poniewaz jest to wyjatkowo szerokie bydle!!


W galopie...pomijając chory pomysł jeźdźców w zrujnowanym mieście...powiedz mi gdzie poza szarżą ten jeździec będzie szybko jechał...gdzie nie spojrzysz to ruiny i gruzy, niewiele otwartej przestrzeni,że o jakości podłoża nie wspomne...wiadomo,ze są miejsca gdzie pojedynczy jeździec mialby szanse sie rozpędzić się do galopu (a nie jest to maksymalna prędkosć konia...cwał to ta szybkosć gdzie trudno w niego trafić)...ale nie uogólniajmy, bo to raczej pojedyncze sytuacje...a na ogół to raczej byłby kłus po mieście...tudziez lekki rozpęd przy szarży i tyle...i może koń jest węższy od ogra, ale tylko jesli stoisz na wpros niego...

Cytat: "Mistrz wałków :)"
Odezwał sie kurde reiklandczyk!!


I prosiłbym o ograniczenie tego typu tekstów, do tematu z kłótniami...bo tam jest miejsce dla tych, którzy chcą każdą wypowiedź zaczynać od czepiania się innych...i tylko tam powinno to być tolerowane, bo takie akcje niektórych osób robią się nude...no chyba,że ktoś chce miec wojne z wszytkimi na około!!! ;)

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 20, 2005, 01:20:13 pm »
Cytuj
Mistrz wałków  napisał:
Odezwał sie kurde reiklandczyk!!  


I prosiłbym o ograniczenie tego typu tekstów, do tematu z kłótniami...bo tam jest miejsce dla tych, którzy chcą każdą wypowiedź zaczynać od czepiania się innych...i tylko tam powinno to być tolerowane, bo takie akcje niektórych osób robią się nude...no chyba,że ktoś chce miec wojne z wszytkimi na około!!!


Bardzo Cię przepraszam jeśli to tak odebrałeś!! To była ironia! i nie maiałem na względzie atakowania Cię! Od tej pory jeśli bedę coś chciał powiedzieć za pomocą ironi bede uzywał tej twarzyczki :badgrin:

Ps. pozatym odkąd zrobiłeś się taki wrażliwy seba?? Wcześniej wyczuwałeś te drobne ironie!
Kamil. (miszczu)

Offline Pablo_von_kozlow

Zasady
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 20, 2005, 04:56:59 pm »
ej mam pytanie gdzie można zdobyc zasady do tego ??
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 20, 2005, 07:31:03 pm »
Cytuj
ej mam pytanie gdzie można zdobyc zasady do tego ??


Najłatwiej wchodząc na http://www.mordheim.com i ściągnąć odpowiednie pliki.. Od Rulebook-a zaczynając!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Zasady
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 21, 2005, 12:10:02 pm »
Wracajac do tematu pułapek Big Game Huntera... zamiast gdybać co i jak i wymyślać zasady poszukalem w necie i prosze... :

Cytuj
Set Traps: The Hunter may place up to six
counters to represent these traps on the
board immediately after the Hunter model is
placed. They must be placed at ground level
with at least 6" between them. Any model
(except the Hunter) that moves within 3" of a
trap counter must roll a D6. On a 1-3, nothing
happens. On a 4-6, the model takes a single
hit automatically at the strength shown on the
dice. The trap counter is then removed. A
single model can only set off one trap at a
time. If an animal of any sort is put Out of
Action by a trap, it is automatically captured
after the game to be sent to the Old World.


Tak dzialaja... i nie sa znowu strasznie przegiete LOL... tylko troszeczke. Sila miedzy 4-6... ale tylko 50% ze odpali.. (Averlandzkie 67%)

p.s.

koledze juz wczoraj posalem na priva co cza (o zasadach)... :D nie ma co spamu robic...

Offline nahar

Zasady
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 22, 2005, 10:53:21 pm »
Przenoszę temat o wielkościach modeli konnych tu - do ZASAD.

No to teraz juz się wyjasnia wszystko - łącznie z tym ze Bretonia to mega dziadoska banda, kupa jakich mało. Oto dlaczego:

Page 66, 2nd column
Add a new special rule between Armour Bonus and Bolting Mounts:
“Large Target: All models mounted on a riding creature from this section count as
Large Targets as defined in the shooting rules. Unridden riding creatures are not Large
Targets.”

Do tego:
Page 31, Hit Modifiers
Change the definition of +1 Large Target to:
“If either the target model has the Large Target special rule (such as an Ogre), or whose
main ‘body’ is over 2” tall or wide (such as most buildings).”


No comment.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Zasady
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 23, 2005, 12:21:29 am »
Zgadzam sie Pawle takie zasady obowiązywały aż do wydania Empire in Flames!
Lecz jasno jest napisane że obecne z EiF sa obowiązującym rozwinieciem obecnych z podręcznika! Zmiany sa nieduże w stosunku do tych z Town crayera (chyba w nim sie one wcześniej pokazały) a między innymi zniesiono zasadę Large target!!

Przecierz Ci już to nie raz tłumaczyłem i podawałem jako sensacyjkę!
Dlatego panowie według OFICJANYCH zasad modele konne same w sobie nie sa Large Target (co innego ze trzeba się nieżle nakombinować aby nie osiągneły długości 2 cali!)
Kamil. (miszczu)