Autor Wątek: Czyżby odrodzenie Chronopii ?  (Przeczytany 3883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sosna

Czyżby odrodzenie Chronopii ?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2005, 02:48:25 pm »
Zerknij na strone Wargamera a w szczególności na forum gry:

www.wargamer.pl/forum

Tam znajdziesz interesujące Cie informacje
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Perek

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2005, 06:17:02 pm »
No a czy Ktoś/Coś orientuje się co w sprawie tego cudnego systemu zamierza dalej robić wydawca ? I dlaczego mimo ( nie )oficjalnego upadku systemu ceny są tak Kur***** wysokie ?! Kiedy jeszcze grałem regularnie figurki były o wiele tańsze, a system przeżywał swój złoty wiek.
I po co są te karty ?! - grałem tylko w 1 ed.    Proszę o szczegóły.

Offline Vatier

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2005, 09:13:25 pm »
Cytat: "Perek"
No a czy Ktoś/Coś orientuje się co w sprawie tego cudnego systemu zamierza dalej robić wydawca ? I dlaczego mimo ( nie )oficjalnego upadku systemu ceny są tak Kur***** wysokie ?! Kiedy jeszcze grałem regularnie figurki były o wiele tańsze, a system przeżywał swój złoty wiek.
I po co są te karty ?! - grałem tylko w 1 ed.    Proszę o szczegóły.

Wydawca planuje dodatek a na luty/marzec zaplanowal wydanie kilku nowych figurek. Dokładnie co sie święci możesz zobaczyc na http://www.excelsiorentertainment.com/index.php
Ceny dyktowane są przez wydawcę tj. Amerykanów, i niestety oni ustalają warunki. Ponadto musisz wziąc pod uwagę iz polski dystrybutor musi doliczyc transport i wszelkie opłaty (np cło).

Kart są niezbedne do nowego systemu wystawiania oddziałów. Mniej więcej polega to na tym iż nie rozstawiasz figsów tylko kartę. Powoduje to iz przeciwnik nie wie co tam sie znajduje. Zasady pozwalaja na ruszanie sie niektórymi kartami co dodatkowo utrudnia grę. Taki sytem jest bardzej ciekawy poniweaż nie jestes na 100% pewien co gdzie sie znajduje. Zreszta do dyspozycji dostajesz jeszcze czyste karty :D.

Mam nadzieje iz pomogłem.

A na forum wargamera (link powyżej mozesz pogadać z innymi fanami Chrono...
e never sleep. We don't need to. CYBERCURITY.

Offline Perek

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2005, 05:27:31 pm »
Dzięki, po prostu od pewnego czasu traktowałem swoje orki jako ładny fragment pokoju, ewentulanie przydatny do pogrania z kumplami...
No a 2 ed. jeszcze jakoś do Mnie nie dotarła... może kiedyś ją sobie przyswoję.
 No ale obecne ceny to po prostu makabra, szczególnie, jeśli do Wymarzonej rozpiski brakuje ci ... 3 modeli pojedyńczych.
Niestety, na kolekcjonowanie dla samej ideii "Gotcha cath them all" zwyczajnie Mnie nie stać.

Zaraz, przecież ceny w dolcach też małe nie są... To znaczy nie odbiegają aż tak od polskich.

Offline Perek

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2005, 05:35:08 pm »
A tak Swoją Drogą to jeszcze dużo osób gra ?
I co to za dodatek, który ma wydać Excelsior ??
I dlaczemu nic się nie zmieniło u Czarnokrwistych ?!
Nie pamiętam tylko żeby ogrzy myrmadon był... a poza tym NIC !

Offline Sosna

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2005, 07:04:03 pm »
Perek

Ceny zależa nie tylko od kursu dolara ale takze od kosztow transportu, cła i niezawdonego polskiego VAT. nawet jaby koszty transportu i cło nie istniało to i tak figurki byłyby w Polsce droższe o 22% (VAT). Dlaczego? Spytaj naszego ukochanego rządu.

nie wiem dlaczego uważasz ceny za makabrycznie wysokie - i tak modele do Chrono są znacznie tańsze niż do warhammera.

Ile osób gra? Sporo. Sprawdx na forum Wargamera.

W przygotowaniu jest dodatek Cruelan Mist. Powinien się ukazać w tym roku.

Zmieniło sie mnóstwo rzeczy i nie tylko Myrmadon. Wolałbys aby wszystko sie zmieniło jak w battlu i abyś musial swoje modele wyrzucic do śmieci? ;)
ww.wargamer.pl

Offline Perek

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2005, 06:30:44 pm »
Może i racja z tym porównaniem do WarCepa...
Ale i tak uważam że Oddani i Pierworodni są bardziej dopieszczeni od Elfów i Czarnokrwistych ( co nie znaczy że coś im brakuje ).

Ludki mają Herosów na miarę Wfb, odziałki niczego sobie, nawet zabójcę...
A Oddani podobnie ( z herosami ) no i Golemka dostali i Jakieś Coś Avatarowe, I Inne Cuda-Niewidy ...
Nawet elfy dostały bohatera po przejściach.
A Sojusz Wszech Młodzieży Orczej wciąż jest lekko traktowany po macoszemu. Choć z drugiej strony w 1 ed. wcale nie był aż taki słaby, przyznam że wrogie oddziały szły w rozsypkę ( strach i panika od Oddanych nie robiły specjalnego wrażenia na orkach, Pierworodnych zmuszało się strzałami do podjęcia szarży przeciw Szturmowcom i Miszczom Miecza, Elfy... szkoda gadać, padały zanim wogle dobiegły (chłopak jakoś nie pomyślał o magii ani razu), jedyny problem sprawiał Strażnik z Totemiszczem i obstawa krasnali, a myramdon jak zwykle biegał i tratował co popadnie ( odrobina zamieszania nigdy nie zaszkodzi )

Ale jak to wygląda Teraz ? Czy aby armie  przestały być zbilansowane ?Bo znowu zaczynam odnosić wrażenie że dopinguje się główne strony konfliktu -  Ludki i Plugastwo...

No i drugi mini temat: Jakie były/są wasze sposoby na wygraną ?

Offline Sosna

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2005, 08:09:35 pm »
perek
please zadajj to pytanie na fourm Chrono na wargamerze - na tym forum raczej nie znajdziesz interesujaceych Cie opinii, tam jest dużo ludzi grajacych w Chrono i z pewnością chętne podziela sie z Tobą spostrzeżeniami.
ww.wargamer.pl

anything