trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądaliście?  (Przeczytany 276316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reboot

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 18, 2007, 04:26:03 pm »
Gabinet chcę właśnie zdobyć... Poszukam na necie, na razie kupiłem "Nosferatu Wampira" Wernera Herzoga - widziałem oryginalną wersję i bardzo mi się podobała, a ta podobno jest jeszcze lepsza...
Czy lubię? Po prostu mama prosiła mnie o ściągnięcie "Frankensteina", bo widziała to w dzieciństwie i chciała sobie przypomnieć  ;)

Dzisiaj natomiast obejrzałem "Skinned Alive" z Mary Jackson i Scottem Spiegelem. Film całkiem śmieszny, w kilku momentach czuć pewne napięcie, choć scena zdejmowania skóry z żywego faceta wypadła nieprzekonywająco (tzn. skóra nie przypominała skóry - za mało giętka była). Ogólnie sceny gore na przyzwoitym poziomie i jest ich całkiem dużo (ale bez przesady), kolejną zaletą jest to, że film jest dość krótki - trwa tylko godzinę i 17 minut - więc nie zdąży znudzić, a ogląda się i tak całkiem szybko i przyjemnie  :D
Minusy - widać jednak, że to amatorszczyzna. Jestem jednak w stanie wybaczyć twórcom idiotyczny scenariusz, bo przynajmniej trochę się rozładowałem.

Offline Maclav

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 18, 2007, 10:27:05 pm »
Skoro to temat co ostatnio ogladalem, to ja sie tez zapisze ze:

INVASION OF THE BODY SNATCHERS / INWAZJA PORYWACZY CIAL z D.Sutherlandem (1978)
Powrocilem po latach do tego filmu i nadal uwazam ze jest b dobry.

Polecam rowniez stare klasyczne pozycje R. Cormana. Wlasnie wczoraj obejrzalem po raz n-ty THE FALL OF THE HOUSE OF USHER / UPADEK DOMU USHEROW (196O)

Mam tez pytanie co sadzicie (skoro czesto jest wymieniany THE THING Carpentera ) o starej wersji  THE THING FROM ANOTHER WORLD z 1951 roku.
And You shall face the sea of darkness, and all there in that may be explored"

Offline Dr.Crane

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 18, 2007, 10:32:38 pm »
Cytuj
Polecam rowniez stare klasyczne pozycje R. Cormana. Wlasnie wczoraj obejrzalem po raz n-ty THE FALL OF THE HOUSE OF USHER / UPADEK DOMU USHEROW (196O)


mocno pozmieniali watki w tym filmie..chyba wole ksiazke..
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Dr.Crane

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 20, 2007, 12:44:22 am »
"Cannibal Holocaust"- perwersyjne i chore to zbyt lagodne okreslenia...ten film to chyba prekusor filmow gore, a jesli nie to napewno jeden z pierwszych...podobno podczas seansu ludzie dostawali zawalu...jest tez zakazany w wielu krajach...
  A fabula? No coz najoglniej mowiac jest on o grupie chorych naukowcow ktorzy docieraja do samego serca dzungli szukajac zaginionego plemienia kannibali....zabawiaja sie przy dzikusach dosc swobodnie i wkrotce spotyka ich kara....mozna sie domyslec jaka...
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Katoholiczka

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 21, 2007, 06:31:56 pm »
"Begotten" mało znany film, ale pewnie co bardziej zapaleni kinomani kojarzą czarno biały obraz z 1991(chyba). W pierwszych minutach obserwujemy samobójstwo Boga, a później jest coraz gorzej tzn. lepiej;)

Film reżyserii Eliasa Merhige należy do tych nielicznych dzieł, które ciężko wepchnąć do jakiej kolwiek szufladki. Można go nazwać horrorem(bo do tego mu najbliżej), można powiedzieć, że to gore (oj można). Trwa ok. godziny.

Czarno biały obraz, duża ziarnistość czasem, ale tylko w nielicznych miejscach przeszkadza skojarzyć co jest pokazywane na ekranie. Takie przedstawienie czyni film niezwykle klimatycznym, mrocznym i trudnym w odbiorze. Film prawie całkowicie pozbawiony jest ścieżki dźwiękowej, słyszymy jedynie cykanie świerszczy, i w odpowiednich momentach odgłosy dławienia się, krzyki, piski wydawane przez ludzi. Żadnych dialogów. Kamera zatrzymuje się często na długo na jednym obiekcie co niektórzy uważają za nużące.

Zaczyna się malowniczym i pokazanym w szczegółach samobójstwem Boga, z jego krwi "rodzi" się Matka Ziemia, która po pewnych "zabiegach" z wykorzystaniem zwłok Boga, rodzi syna, który mieni się Flesh on Bone.
Oboje są czczeni przez Wyznawców, po pewnym czasie jednak chcą opuścić swoich poddanych. ten pomysł nie podoba sie jednak "ludowi", który buntuje się i srogo karze swoje bóstwa.

O tym filmie krążą bardzo skrajne opinie od uwielbienia przez objeżdżanie za chore pomysły i brutalność. Mój opis jest malutką namiastką filmu, jeśli cenicie oryginalne pomysły i wykonanie to ja gorąco polecam.

Oglądałam ten film w dzień i na początku się nawet uśmiechałam, kiedy widziałam pewne sceny. Oglądałam później go w nocy, nigdy więcej nie powtórze tego błędu.
nigdy mnie nie znajdziecie, jestem niewidzialna bo jestem nikim

Offline grzEGOrz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 22, 2007, 03:19:44 pm »
łeee tam, 'Begotten' - pomysł na krótki metraż rozciągnięty na kilkadziesiąt minut. parę fajnych ujęć i pomysł wyjściowy ok, a poza tym nuda  8)

Offline Katoholiczka

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 23, 2007, 01:22:58 pm »
Wiele razy spotykałam się z podobnymi stwierdzeniami, ale jak już pisałam każdy odbiera ten film inaczej. To Twoje zadnie, mnie bardzo zaciekawił pomysł, miła alternatywa dla wysokobudżetowych hollywoodzkich produkcji.
nigdy mnie nie znajdziecie, jestem niewidzialna bo jestem nikim

Offline Shirosama

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 28, 2007, 07:11:03 pm »
Ostatnio oglądałem 3 części One Missed Call. A tak w ogóle to jak wam się wydaje. Czy popularniejsze na zachodzie są remake japońskich horrorów wykonane przez amerykanów czy oryginały? Bo niestety z przykrością stwierdzam że głośniej robi się o danym tytule dopiero jak pojawia się jego amerykańska wersja chociaż dla mnie jest całkowicie zbędna.

Offline Dr.Crane

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 13, 2007, 03:44:54 pm »
Feast

Nie wiem czy to horror czy to komedia. Pierwszy raz widzialem zeby potwory nie tylko zabijaly ludzi, ale ich jeszcze wykorzystywaly seksualnie na rozne sposoby. Film jest pelen roznych niespodzianek co sprawia ze nie staje sie przewidywalny a przez to nudny. Zdecydowanie polecam- choc nie wiem komu- milosnikom horrorow czy komedii... 8)
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 18, 2007, 07:48:07 am »
"Maniac nurses find ecstasy" (1992)
 Jedna ze sztandarowych produkcji Tromy - roznegliżowane pielęgniarki biegają po ekranie mordując, kogo popadnie. Dźwięk był wprawdzie skopany, ale niesłyszalność części dialogów nie była zadną przeszkodą w oglądaniu - debilność tych, które dało się słyszeć plus głos narratora z offu dawały doskonałe pojęcie o ogólnym poziomie ścieżki dialogowej. Takich filmów właściwie nie powinno się oglądać na trzeźwo, ale z drugiej strony, jakbym kiedyś miał zabrać się za prowadzenie Macho Women With Guns, to psychopatyczne pielęgniarki z kałachami będą jak znalazł.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 10, 2008, 12:31:30 pm »
"Combat Shock" (1984)

 W zasadzie ciężko znaleźć powód, dla którego ten film został zakwalifikowany jako horror - chyba jedynie dlatego, że wyszedł z wytwórni Troma.

 Historia weterana z Wietnamu, który nie może normalnie egzystować w realiach kryzysu to klasyczny dramat - i, swoją drogą, film jak na tromę zaskakująco poważny. Oczywiście nie zabrakło kiczowatych keczupowych scenek a skromność budżetu wyłazi praktycznie zewsząd, ale generalnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, spodziewając się odmóżdżającej szmiry.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:49:27 pm »
Czerwone pantofelki (2005)

 Południowokoreańskie straszydło ponoć oparte na motywach jednej z baśni Andersena. Tytułowe czerwone (a właściwie różowe) pantofelki sprowadzają na główną bohaterkę same nieszczęścia, trup się ściele, a następna w kolejce zdaje się być mała córeczka nieszczęsnej posiadaczki felernego obuwia.

 Niestety po wyjaśnieniu całej intrygi autorzy serwują nam jeszcze kompletnie zbyteczny kwadrans akcji, która odkrywa drugie dno - denne do bólu. Gdyby nie to, film pewnie zostawiłby lepsze wrażenie, nawet pomimo standardowych dla azjatyckich produkcji sztampowych zagrywek w rodzaju świateł gasnących na stacji metra i pustookich bladolicych dzieci.

 Arcydzieło to nie jest, ale obejrzeć się da.
 
 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 18, 2008, 12:49:31 pm »
Zdjęcie śmierci (Abnormal beauty) - Hongkong 2004

 Historia dziewczyny, którą nagle zaczynają fascynować zdjęcia śmierci. Fascynacja powoli przeradza się w obsesję, na szczęście mamy happy end - a przynajmniej tak się wydaje, bo dopiero wtedy widz dostaje po łbie.

 Wreszcie azjatycki horror bez wszechobecnych duchów i bladosinych dzieci. Dobre zdjęcia, muzyka wręcz kapitalna, no i fabuła, która jest chyba najsilniejszą stroną filmu - wiarygodna, niezbyt nachalna, nawet nagły zwrot akcji nie wydaje się wymuszony.  

 Jeśli komuś podobało się najgłośniejszy chyba obraz braci Pang, The Eye, ten film też powinien zobaczyć.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline grzEGOrz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 28, 2008, 12:57:30 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
"Combat Shock" (1984)

 W zasadzie ciężko znaleźć powód, dla którego ten film został zakwalifikowany jako horror - chyba jedynie dlatego, że wyszedł z wytwórni Troma.

 Historia weterana z Wietnamu, który nie może normalnie egzystować w realiach kryzysu to klasyczny dramat - i, swoją drogą, film jak na tromę zaskakująco poważny. Oczywiście nie zabrakło kiczowatych keczupowych scenek a skromność budżetu wyłazi praktycznie zewsząd, ale generalnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, spodziewając się odmóżdżającej szmiry.

 Pozdrawiam,
 Adam


chyba jeden z lepszych tytułów wypuszczonych przez Tromę - syf, brud i nihilizm wyłazi z każdego kadru. a końcówka niszczy!

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 12, 2008, 08:50:55 am »
Unspeakable (2000)

 Troma, i znowu nie horror, w sumie schemat podobny do Combat Shock - główny bohater przeżywa traumatyczne wydarzenie, które rozwala mu pchychikę i zmienia w potwora. Dużo słabsze od CS, w sumie nie polecam. Ja w każdym razie się zawiodłem - spodziewałem się radosnego keczupowego horrorzydła, a tu taka porażka.

 Pozdrawiam,
 Adam

 

anything