Autor Wątek: Co ostatnio oglądaliście?  (Przeczytany 275353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 22, 2008, 10:41:52 am »
Terror Firmer (2000)

 Raz jeszcze Troma, tym razem dokładnie taka, jak lubią ją jej fani - mnóstwo keczupu, golizny i bezsensownej przemocy z efektami specjalnymi, które śmieszą niemal do łez. Idealne, jeżeli ktoś chce się odmóżdżyć.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 05, 2008, 03:47:19 pm »
Sweeney Todd the Demon Barber from Fleet Street...

Może nie do końca horror, ale bardziej musical z elementami gore :) Cóż można rzec. Wystarczą dwa nazwiska: Burton i Depp. No i wszystko jasne. Kapitalny klimat, niezła gra aktorska (choć postać Deppa miała w sobie coś z Jacka Sparowa). Opowiedziana historia całkiem sympatyczna, zakończenie też.

Ogólnie polecam. Nie zraźcie się śpiewem...naprawdę pasuje do filmu.

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 16, 2008, 09:01:52 pm »
Mgła (2007)

 Adaptacja nowelki Kinga pod tym samym tytułe, miejscami dość luźna zresztą. Śluzomacki a'la Lovecraft w sosie własnym, dobrzy aktorzy zazwyczaj kojarzeni z drugiego planu, nierealne obrazki okraszone muzyką Dead Can Dance. Niestety polski dystrybutor stwierdził, że oryginalna wersja filmu jest za długa i okroił ją o jakieś dwadzieścia minut - co niestety widać; pełna ma ponoć być wersja na DVD - pożyjemy, zobaczymy.

 Potworki chwilami nadmiernie pikselowe, raczej śmieszne niż straszne, momentami obrzydliwe. Najlepsze są wtedy, kiedy ich nie widać, ale to normalne. Miłośnicy erpegowego Zewu Cthulhu mogą się licytować, kto w filmowej menażerii rozpozna więcej rezydentów systemowych bestiariuszy.
 
 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:05:14 pm »
 Sadysta (Captive) (2006)

 Straszydełko o tym, jak to psychopatyczny sadysta porywa znaną modelkę i się nad nią znęca. Miejscami śmieszne, miejscami obrzydliwe, grozy za grosz nie ma, przewidywalność fabuły dorównuje poziomem absurdu niektórym zagraniom głównej bohaterki - omijać szerokim łukiem.

 Pora Mroku (2008)

 Polskie arcydzieło, które ma ponoć przywrócić horror do łask rodzimej kinematografii. Fajne zdjęcia, świetne pejzaże, rewelacyjne osadzenie akcji w polskich realiach, całkiem zgrabna fabułka. Na minus trzeba niestey zaliczyć dialogi które momentami aż rażą sztucznością, ale na filmie generalnie bawiłem się dobrze. Z wielkobudżetowymi produkcjami z Ameryki czy Azji nie ma się co równać, ale obawiałem się, że będzie gorzej.

Offline Tweener

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 20, 2008, 11:09:02 pm »
Atak na posterunek (John Carpenter)
Film świetny, zresztą tak samo jak wersja z roku 2005.

The Fog (John Carpenter)
Jednak filmy Johna nie zawodzą i w tym przypadku było tak samo.

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 06, 2008, 05:21:50 pm »
Krew jak czekolada (2007)

 Historyjka o nieszczęśliwej miłości rumuńskiej wilkołaczycy i amerykańskiego komiksiarza. Porażka na całej linii, nic się kupy nie trzyma, jedynym plusem jest chyba tylko to, że wilkołaki zamieniają się w wilki, a nie jakieś pseudo-humanoidalne hybrydy. Nie polecam, zmarnowane półtorej godziny.

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 10, 2008, 10:51:57 am »
 Underworld: Evolution

 Mając w pamięci jakieś przebłyski z oglądanej dawno temu pierwszej części powinienem darować sobie dwójkę, ale chęć odmóżdżenia się przy hamerykańskim straszydle zwyciężyła. Jeżeli komuś podobała się pierwsza część - polecam, jeżeli nie - odradzam. Generalnie film zgodny z zasadą sequeli "jeszcze raz to samo, tylko więcej". A mnie do łez rozśmieszyły wstawki z ponoć XIII wieku, w których kostiumy wyglądały jak żywcem przeniesione z Władcy Pierścieni - wampiry w zbrojach elfów, czego chcieć więcej?

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Adam Waśkiewicz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 17, 2008, 11:46:10 am »
 BloodRayne

 Reżyseria Uwe Boll - i właściwie na tym możnaby skończyć. Gry komputerowej, która posłużyła za kanwę tej produkcji, nie znam, ale nie wierzę, że mogłaby być równie koszmarna jak to filmidło. Jedynym plusem jest epizodyczna rólka Meat Loafa jako wampira - hedonisty. Ale dla niej nie warto marnować czasu na ten odmóżdżacz.

 Passa beznadziejnych horrorów trwa, oby nasępny obbejrzany film wart był poświęconego na niego czasu.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline grzEGOrz

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 25, 2008, 04:09:40 pm »
hieh, BloodRayne przy takich arcydziełach Uwe Bolla jak Alone In The Dark czy House Of The Dead to naprawdę oglądalne filmidło  8)


Offline ladybird

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 03, 2008, 10:24:53 am »
a ja oglądałam messenger of evil. staroć, ale naprawdę fajna

Offline p52

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 18, 2008, 09:24:54 pm »
[REC] tak smiesznego filmu dawno nie widzialem, reakcje ludzi na ataki zombi, cwierc-zombi i anorektyczki i ich komentarze  bezcenne  :lol:

Offline ManiaC

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:59:19 am »
[REC] tak smiesznego filmu dawno nie widzialem, reakcje ludzi na ataki zombi, cwierc-zombi i anorektyczki i ich komentarze  bezcenne  :lol:

Eee ja myślę, że przesadzasz. Głowna bohaterka uszy miała całkiem niezłe  8)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Animus

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:07:48 am »
Film w założeniach miał przypominać Blair Witch Project ale wyszło jak wyszło , dla mnie też jedynym atutem tego filmu była główna aktorka.

Offline yaro2004

Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 04, 2008, 03:07:47 pm »
1408

Jak każda opowieść Stephena Kinga ma coś w sobie, może to nie jest mercedes w swojej klasie, ale ogląda się przyjemnie. I czasami nawet zaskoczy. Polecam

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Co ostatnio oglądaliście?
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 15, 2008, 02:22:19 pm »
1408

Jak każda opowieść Stephena Kinga ma coś w sobie, może to nie jest mercedes w swojej klasie, ale ogląda się przyjemnie. I czasami nawet zaskoczy. Polecam

dla mnie 1408 totalny niewypał jaki i wszystkie adaptacje Kinga  ;-)
I'm a master for these cookies

 

anything