Autor Wątek: 4D  (Przeczytany 23818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zompi

4D
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2005, 07:49:25 pm »
Film jest super ;)
Po za tym.. Jeżeli chodzi o czas, to ja sądze, że czas to jakaś specyficzna fala, nie dostrzegalna przez ludzkie oko i nie wykrywalna na razie przez rzadne instrumenty.. No. poza zegrakiem :p
Ale czy fala, może być wymiarem? :?
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline jasisz

4D
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2005, 09:15:40 pm »
Aleś zompi namieszał z tym rozszerzaniem wszechświata. Tam gdzie wchodzi nieskończonośc tam zaczyna się niewiedza i paradoksy.

Popatrz np. na to:
Ile jest liczb naturalnych? Nieskończenie wiele.
Ile jest liczb parzystych? Nieskończenie wiele.
Ile jest liczb nieparzystych? Nieskończenie wiele.
Wg twojego rozumowania powinno to doprowadzić do takiego dzialania:
moc zbioru liczb parzystych + moc zbioru liczb nieparzystych = moc zbioru liczb naturalnych
czyli
nieskończoność + nieskończoność = nieskończoność

Jest mnóstwo takich przykładów, m.in. ten z krasnoludkami w hotelu, o którym ktoś wspominał. Dziwne co nie?
Poczytaj trochę o nieskończoności i przestanie się takie wydawać ;)
mój blog - a co!

Offline zaciekawiony

4D
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2005, 11:18:41 am »
Jeśli chodzi o nieskończoność , to dawno zauważyłem że na jaką liczbę byśmy niesk. nie dzielili to zawsze wyjdzie nam niesk.,wyjątkiem jest sama niesk. -wychodzi 1.Przy mnożeniu nie ma tego wyjątku . Zdaje sie że to samo działa i w niesk. przestrzeni, ale nie wiem .
Czytał kto ,,wechikuł czasu" Wellsa?, jest tam ciekawie objaśniona teoria czterowymiarowego świata , jest też wyjaśnione dlaczego nie możemy dostrzec owego czwartego wymiaru, a jedynie go zmierzyć .
Stara dobra klasyka  :)
jeśli chodzi o rozumienie trzech wymiarów przez istoty dwówymiarowe, to chyba pod koniec XIX w. , jakiś nauczyciel napisał ,, Flatlandia, w krainie płaszczaków". czasem wspomina się o tym przy okazji ufo , bo tak bryły były przez płaszczaków odbierane. :shock:
pozdrawiam płaszczaki  , nie gnijcie sie :!:  ;)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline jasisz

4D
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2005, 02:15:12 pm »
Cytat: "zaciekawiony"
Jeśli chodzi o nieskończoność , to dawno zauważyłem że na jaką liczbę byśmy niesk. nie dzielili to zawsze wyjdzie nam niesk.,wyjątkiem jest sama niesk. -wychodzi 1.Przy mnożeniu nie ma tego wyjątku . Zdaje sie że to samo działa i w niesk. przestrzeni, ale nie wiem .

Podstawowym błędem jest nazywanie nieskończonością jakiejś konkretnej, JEDNEJ liczby.
Prawda jest inna. Jedne zbiory nieskończone są liczniejsze (mają więcej elementów) niż inne.
mój blog - a co!

Offline zompi

4D
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 11, 2005, 03:51:16 pm »
Fakt, nieskończoność nie może być liczbą. Bo jak ją zapiszemy? 999999(...)9 ? Nie.. Bo będzie brakowało kilka dziewiątak. Więc 999999999999999999999999(...)9? Różwnież nie! Można by zapisać równaniem n*?.. No właśnie. Ile? Nieskończoność! (n=dowolna liczba naturalna).

Możemy ją jedynie określać znakiem Uroborosa.
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline zaciekawiony

4D
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2005, 10:14:41 am »
Ależ chyba nieskończoność to  wszystkie liczby a nie jaka konkretna.
a co myślicie o płaszczakach? :?:
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline zompi

4D
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 25, 2005, 11:11:50 am »
Płaszczaki Rulez.
Ale powracając do tematu i 4D, to mam taką oto hipotezę. Skoro 2D jest zbiorem 1D (kwadrat może być zbiorem uporządkowanych linii), 3D, jest zbiorem 2D (sześcian jest uporządkowanym zbiorem kwadratów), to 4D, jest zbiorem 3D (coś, co jest zbiorem uporządkowanych sześcianów). No i znowu pojawia się udowodnienie, że czwarty wymiar, jest granicą między innymi światami :)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline alevius

4D
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2005, 12:22:54 pm »
Idąc zompi Twoją drogą myślenia możemy założyć, że ma prawo istnieś każdy kolejny wymiar. Np 5D może być zbiorem odpowiednio uprządkowanych tesseraktów i tak w nieskończoność :) Czy możemy zatem powiedzieć, że istnieje coś jeszcze, coś co jest ponad zbiorem wszechświatów, coś co je skupia ?? I zastanawiam sie, czy jimmy byłby w stanie wykombinować graficzną interpretację 5D ;)  Musiało by to być wyjątkowo ciekawe  :D
..gdy się śmiejesz, cały świat śmieje się razem z tobą. Gdy płaczesz, płaczesz sam...

Offline zompi

4D
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2005, 11:17:01 am »
Jeżeli tesserakt narysował na 2D monitorze, to czemu i nie 5D. Ale i tak nie będą to w pełni odzwierciedlone obiekty :p
Świat pełen jest nieskończoności.. Bóg jest nieskończony, wszechświat jest nieskończony, to co było przed BigBangiem i wcześniej też musiało być nieskończone, no i liczba wymiarów jest nieskończona.
No, a że ta liczba przyprawia mnie o mdłości i bóle głowy to inna sprawa :p
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline zaciekawiony

4D
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2005, 12:45:11 pm »
Jak by chcieć łącząc bryły stworzyć bryłę nieskończenie wymiarową to by powstał niezły galimatias kresek.
Wyobrażam to to sobie jako kulę.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline cichy

4D
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2005, 11:37:37 am »
Dlaczego kulę? To raczej poskręcana elipsojda. No chyba, że wyobraźnia mnie zawodzi. ;)
img]http://img235.imageshack.us/img235/1360/sig27lo.gif[/img]

Offline pretorianstalker

4D
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2005, 11:20:00 pm »
Tak się tylko zastanawiam czy ktokolwiek z was ma na tyle rozbudowaną wyobraźnię, żeby mógł wyobraźić sobie to o czym mówi :D  A wracając do Einsteina, to ja bym mu za bardzo nie wierzył. Te swoje teorie różne opierał na błędnych założeniach, więc nic dobrego z tego wyniknąć nie może ;)  Bo czemu niby prędkość światła w próżni ma być największą możliwą prędkością?? Tego chyba nie wie nikt, a zwłaszcza uczeni, którzy dowiedli że wcale taką nie jest, bo istnieją warunki, w których światło rozchodzi się szybciej. W tym momencie według Einsteina, w takich warunkach możnaby zobaczyć coś co jeszcze się nie wydarzyło. Czyli czas jako czwarty wymiar można odrzucić :D
ww.doomtrooper.pl

Offline Grant

4D
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2005, 08:10:41 am »
Chciałbym zauważyć, że pomimo wielu teorii przeciwstawnych teorii względności i wielu badań, które miały ją obalić, do dziś nie ma zbyt wielu podstaw naukowych, by uważać ją za niesłuszną, choć stworzono ją na początku XX wieku.
A ja słyszałem taką teorię: wszechświaty są dwa - materialny i antymaterialny. W obo dzieje się to samo, równolegle o siebie. Np kiedy my tworzymy czastkę antymateriii, w antymaterialnym odpowiedniku tego labolatorium tworzona jest cząstka materii itd. A czarne dziury łączą oba wszechświaty, i w nich zderzają się cząsteczki z obu ulegając dezintegracji.

Offline pretorianstalker

4D
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2005, 09:02:39 am »
Ale chciałbym zauważyć, że nie ma też zbyt wielu podstaw aby uważać ją za słuszną :D  Jak do tej pory człowiek nie dysponuje techniką, dzięki której mógłby sprawdzić czy paradoks bliźniąt rzeczywiście się sprawdza, albo czy wzór na relatywistyczne dodawanie prędkości jest prawdziwy. ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline zaciekawiony

4D
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2005, 11:59:46 am »
A mi przyszła ciekawa myśl o tym jak ominąć zasadę że nic nie może poruszać się szybciej od światła, a jednocześnie ją potwierdzić.
Mianowicie szybciej niż światło w próżni moze się poruszać tylko ...
...światło, ale w innych dość szczegulnych warunkach.
Wówczas coś będzie się mogło poruszać szybciej od światła w prózni, i nic nie będzie się moglo poruszać szybciej od światła!
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

 

anything