Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 201391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 20, 2016, 09:42:13 pm »
A ja od swojej piękniejszej połowy dostałem kolejną szafkę (zwolniła mi miejsce) abym mógł w niej trzymać komiksy  :biggrin:
Drugi raz powiedziała, że to ostatni raz......  :badgrin: 
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 08:01:04 am wysłana przez Funny »

Offline laf

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 21, 2016, 07:32:19 am »

Bobo - mam to samo.
Czyli wszystko wylądowało w piwnicy.

Ja z kolei znaczną część swojej kolekcji (całe N52, cały Marvel NOW, kolekcja Thorgala od H. i dalsze części od E., WKKDC) trzymam na strychu, ale to tylko dlatego, że nie mam piwnicy :lol: . Swego czasu myślałem nawet żeby zrobić tam sobie jakich kącik czytelniczy (coś na kształt ołtarzyku  :lol: ), ale na razie nie wariuję tak bardzo i spokojnie czytam sobie w pokoju w fotelu przy herbatce. Choć swoich planów nie porzucam, ale to pewno dopiero jak złapie mnie kryzys wieku średniego.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 21, 2016, 07:59:59 am »
Ja z kolei znaczną część swojej kolekcji (całe N52, cały Marvel NOW, kolekcja Thorgala od H. i dalsze części od E., WKKDC) trzymam na strychu, ale to tylko dlatego, że nie mam piwnicy :lol: . Swego czasu myślałem nawet żeby zrobić tam sobie jakich kącik czytelniczy (coś na kształt ołtarzyku  :lol: ), ale na razie nie wariuję tak bardzo i spokojnie czytam sobie w pokoju w fotelu przy herbatce. Choć swoich planów nie porzucam, ale to pewno dopiero jak złapie mnie kryzys wieku średniego.

Ja bym nie mógł tak zrobić, bo niestety na mój strych nie ma wygodnych schodków, tylko trzeba ze stodoły drabinę przynosić, żeby tam się dostać. Poza tym to rupieciarnia jest, nie nadająca się do życia. :) Ale pomysł jest dobry - zrobić schodki, ocieplić krokwie, wstawić jakiś fotel i lampkę i można czytać. :) W ogóle własne miejsce - coś na kształt półpiętra w stodole Clarka Kenta ze Smallville to bardzo dobry pomysł.

P.S. Moja piwnica się też nie nadaje, bo jest tam tylko miejsce na piec, bojler i drzewo do palenia.

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 21, 2016, 08:10:01 am »
Każdy z nas chciałby mieć takie miejsce, pokój hobby tylko dla siebie......








« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 08:17:27 am wysłana przez Funny »

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 21, 2016, 08:24:05 am »
Od niedawna moje komiksy składuję w materiałowym pudle dostępnym w Ikei/Pepco. Pierwotnie służyło do przechowywania ubrań, ale zmieniłem jego przeznaczenie i spisuje się bardzo dobrze. Większość tytułów od Studio Lain, Cromwell Stone, 3x DC Deluxy a reszta pionowo jak widać na zdjęciu. Polecam.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Mawer

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 21, 2016, 08:38:36 am »
Osobiście wolę trzymać komiksy na regałach, ale gdy przyjdzie moment, że zabraknie miejsca na półkach to kto wie czy sam tak nie będę robić. Ogólnie takie pojemniki to dobra opcja na czas remontu, tylko droga sprawa żeby pomieścić całą kolekcję.


Offline amsterdream

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 21, 2016, 08:39:10 am »
A nie boicie się, że papier źle zniesie takie przechowywanie? W piwnicach są niskie temperatury, na strychu bardzo wysokie (lato) lub niskie (zima). Wilgoć też pewnie na wyższym poziomie niż w domu.

Offline Bobo

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 21, 2016, 09:47:30 am »
Bobo - mam to samo.
Czyli wszystko wylądowało w piwnicy. Ale w sumie- to same plusy.Bo :

- nikt nie kontroluje zakupów
- można wieczorem zejść i w spokoju pooglądać kolekcje
- można wieczorem zejść i pić alkohol i w spokoju pooglądać kolekcje
- itd

Fajnie masz :) U mnie niestety same minusy:
- regałów w piwnicy brak - komiksy leżą w pustej starej szafie na ubrania i w kilku mniejszych lub większych kupkach na podłodze,
- jednak dość spora wilgotność spowodowała, że wszystko musiałem poobwijać w folie spożywcze.

Raz na miesiąc tam schodzę tylko po to, żeby wziąć sobie kilkanaście nowych rzeczy do poczytania i zanieść już przeczytane, na które nie mam miejsca.
Kiedyś mam nadzieję to się zmieni, ale szczerze na razie jakoś brak perspektyw.

A nie boicie się, że papier źle zniesie takie przechowywanie? W piwnicach są niskie temperatury, na strychu bardzo wysokie (lato) lub niskie (zima). Wilgoć też pewnie na wyższym poziomie niż w domu.
Tak tak, to był główny problem, ale nie miałem wyjścia - drugą opcją była sprzedaż. Jak pisałem wyżej wszystko trzymam w foliach - jak biorę rzeczy jakieś stare rzeczy do poczytania to po odwinięciu z folii jest ok. Żadnego zawilgotnienia czy brzydkiego zapachu, czyli jak na razie rozwiązanie zdaje egzamin.

Offline laf

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 21, 2016, 10:24:01 am »
A nie boicie się, że papier źle zniesie takie przechowywanie? W piwnicach są niskie temperatury, na strychu bardzo wysokie (lato) lub niskie (zima). Wilgoć też pewnie na wyższym poziomie niż w domu.
Na szczęście strych mam dobrze zabezpieczony (przygotowany do zrobienia tam pokoju). Martwi mnie inna rzecz - komiksy trzymam w kartonach, a wiem jaki wpływ na papier ma kwas znajdujący się w nich. Dlatego też muszę zainteresować się tymi pudłami, których zdjęcie zamieścił Ryba2111.

P.S. Prośba do adminów o przeniesienie postów do wątku Sposoby przechowywania komiksów.

Offline LordDisneyland

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 21, 2016, 01:21:19 pm »
laf- śmignij do najbliższego tesco, są niezłe pudła plastikowe do przechowywania dziecięcych zabawek.... wymiar 30x45x25 cm . Kupiłem [2szt za 15 zł sztuka]  i sprawdzają się jak ta lala. W jednym dvd, w drugim starocie komiksowe. Tyle, że otoczony komiksami/książkami/modelami redukcyjnymi/figurkami nie mam miejsca na więcej pudeł...

I zazdroszczę tych piwnic, w mojej -  mieszkam w bloku- rury ciepłownicze, więc ciepło i wilgoć...

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 21, 2016, 01:24:55 pm »
Niezależnie od wszystkiego, nie odważyłbym się wrzucić kolekcji do piwnicy.
Wydaje mi się, że Nawet mimo dobrego zabezpieczenia, takie przechowywanie będzie miało w przyszłości wpływ na stan poszczególnych pozycji.

Offline Wojtpil

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 21, 2016, 01:42:33 pm »
Z postępującego braku miejsca przyznam się swego czasu rozważałem chowanie komiksów w tapczanie. Jeszcze nie teraz, ale pewnie jakaś część tam pójdzie....
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 21, 2016, 01:48:09 pm »
Z postępującego braku miejsca przyznam się swego czasu rozważałem chowanie komiksów w tapczanie. Jeszcze nie teraz, ale pewnie jakaś część tam pójdzie....

Hmm - sejf w podłodze? :) W sumie jeśli komiksy się włoży do foliowej torebki, i włoży do kartonowego pudła, to nie powinno się mu nic stać w tej piwnicy. Chyba żeby szczury zaczęły gryźć. Oczywiście plastikowe lub drewniane skrzynki są lepsze, bo na pewno nie namokną. W każdym razie - folia to podstawa. Kto obejrzał 2 sezon Narcos, ten wie o co chodzi. :)

Offline niuklik

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 21, 2016, 02:38:50 pm »
A ja od swojej piękniejszej połowy dostałem kolejną szafkę (zwolniła mi miejsce) abym mógł w niej trzymać komiksy  :biggrin:
Drugi raz powiedziała, że to ostatni raz......  :badgrin:
Heh, ja swego czasu od mojej żonki usłyszałem rzucone przelotnie: jak dorobimy się nowego lokum z zadowalającym metrażem, to sprawisz sobie osobny pokoik na biblioteczkę  :D I dożyłem tego czasu, pokój czeka na wykończenie  8) Miejsca będzie dość, chociaż gdzieś muszę pomieścić 400 książek i 200 komiksów (w zdecydowanej większości twardookładkowych) i wygospodarować miejsce na kolejne zakupy. Doczekać się nie mogę, jak będzie gotowe - postaram się podesłać jakieś fotki..

Offline maxim1987

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 21, 2016, 04:42:46 pm »
niuklik, u mnie podobnie - jestem w fazie remontowej i czekam na regał na książki/komiksy robiony na zamówienie
tyle tylko, że muszę pomieścić ponad 2000 komiksów i drugie tyle książek :)