trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 199542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 06, 2016, 08:03:45 pm »
Te plastiki są więcej warte niż niektóre Semici. Przemyśl ten pomysł :wink: Do Semiców zaopatrz się w folie polietylenowe i tekturki a następnie umieść w takich segregatorach jak podlinkowałeś. Widziałem takie rozwiązanie i wygląda to bardzo estetycznie. Jeżeli bardzo zależy Ci na super ochronie swoich egzemplarzy to masz jeszcze MyLar, ale to znacznie droższe rozwiązanie niz standardowe folie+tekturki. Wszystkie swoje wartościowe egzemplarze pakuję w zestawy MyLar i sprawują się one świetnie.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline tabasko21

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 06, 2016, 08:12:34 pm »
Wychodze poprostu z zalozenia ze napewno tych komiksow sie nie pozbede zatem chce je jakos fajnie opakowac skoro juz maja na tych polkach lezec i w zasadzie nie pomyslalem o tekturkach na komiksy bo folie mam takze , racja to powinno wystarczyc nie bede szedl zbytnio w koszty . Dzieki

Offline darekso123

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 25, 2016, 11:02:48 am »
Pytanie do was mam w czym trzymacie wkkm lub w czym polecacie trzymac bo juz setka jest i sie zastanawiam czy by do jakis folii nie dac.

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 25, 2016, 12:00:40 pm »
Pytanie do was mam w czym trzymacie wkkm lub w czym polecacie trzymac bo juz setka jest i sie zastanawiam czy by do jakis folii nie dac.
W drewnie. Najlepiej jakaś zamykana półka żeby się mniej kurzyło i tylko trzeba przetrzeć raz na miesiąc, dwa. Nie dajmy się zwariować.

Offline Mawer

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 25, 2016, 12:36:16 pm »
Up. ,,Wolnoć Tomku w swoim domku''  :badgrin:


Na WKKM/WKKDC polecam - http://safetrade.pl/koszulki-na-komiksy-ultimate-guard-golden
Inne komiksy tak gdzieś do 250 stron max też wejdą.

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 25, 2016, 03:33:08 pm »
Czyli tak: WKKM to minimum 150 komiksów, WKKDC też, a MMH minimum 100. Hmmm - jak to spozycjonować?
na pewno moja półka 144 cm wraca do łask. Nie wiem, czy wejdzie na nią 100 tomów, ale z 90 na pewno. Będzie to zależeć od ich grubości - może zrobię jakąś dostawkę i wejdzie jeszcze 10. A WKKM i WKKDC idą na dwa regały, plus jeszcze po lewej trzeba będzie dokręcić półki, bo 150 jednak się na nich nie pomieści.




Offline darekso123

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:11:49 am »
Witam chcę niedługo zrobić sobie boxy(case'y pudełka nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) na zeszytówki z mandragory (wolv koniec,venom itp) lecz jestem kompletnym laikiem i nie wiem od czego zacząć. Może ktoś z was zna jakieś filmiki na yt np z procesem tworzenia takich bajerów lub sam tworzy takie cuda i jest w stanie pomóc? Jeśli w złym miejscu jest temat to przepraszam :)

Offline Ryba2111



Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline darekso123

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 22, 2017, 06:17:02 pm »

Offline LordDisneyland

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:33:56 am »
Świetny instruktaż- dzięki, Ryba2111.

Offline darekso123

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:41:45 pm »
Panowie a jakie koszulki ochronne polecacie do grubszych wydań np Batman mroczne zwycięstwo,kryzys na nieskończonych ziemiach, wieczne batmany itp itd?

Offline juras9

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 30, 2017, 09:17:53 pm »
Panowie a jakie koszulki ochronne polecacie do grubszych wydań np Batman mroczne zwycięstwo,kryzys na nieskończonych ziemiach, wieczne batmany itp itd?


Ja kiedyś nakupiłem koszulek w zaszyba_pl na allegro i nie narzekam. Całkiem mocne i w miarę tanie. Można dobrać dokładnie rozmiar pod wydania. Minusem jest, że na grzbiecie mają zagięcie, ale tego chyba się nie da przeskoczyć. Przejściowo trzymam w takiej folii zanim się przeprowadzę i zainwestuję w lepsze półki za szkłem.


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34107090
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 09:26:04 pm wysłana przez juras9 »

Offline darekso123

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 07, 2017, 11:43:58 pm »
Witam czy ma ktoś może ten regał:
http://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/5583,regal-nepo.html
i może się o nim wypowiedzieć? Ogólnie rozchodzi mi się o to czy zmieszczą się w nim wydania większe np Thorgale/blueberry/yansy itp.

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 08, 2017, 06:49:40 am »
Niski jest strasznie.
Ale policzmy to na chłopski rozum.


Wysokość : 149,5


Odejmujemy grubość desek górna i dolna - powiedzmy 7 cm
Odejmujemy grubość półek powiedzmy 2 cm x 3


Daje nam: 139,5 cm


Dzielimy na 4 i zostaje nam ich wysokość - 34,875 cm


Deski mogą mieć inną grubość, ale tak latwo policzysz .

Offline Mawer

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 08, 2017, 07:32:13 am »
W instrukcji widać, że półki są regulowane (3 wysokości), więc nie powinno być problemu :)