trawa

Autor Wątek: Iced Earth  (Przeczytany 5363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzuf

Iced Earth
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2005, 12:07:25 pm »
Iced Earth- solidny kawałek Heavy/Power. Nie genialny, nie odkrywczy i nowatorski ale dobry i solidny. Słucham sporadycznie ale doceniam.

Cytat: "Gołąb"
Wokal jakis taki hammerfallowski

No zwałaszcza że IE powstało na 11 lat  przed Hammerfallem. Ale pewnie mają w zespole jasnowidza i już wtedy mogli się inspirować Hammerfallem. Gratuluje porównania.
img]http://www.danasoft.com/sig/Cain_sdz.jpg[/img]

Offline Gołąb

Iced Earth
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2005, 01:28:08 pm »
"IE powstalo 11 lat przed hammerfallem".No i?Dla mnei to jest ten sam typ śpiewania jakby koles chcial a nie mogl.
So long as there are men there will be wars"

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Iced Earth
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2005, 05:04:50 pm »
Cytat: "Gołąb"
"IE powstalo 11 lat przed hammerfallem".No i?Dla mnei to jest ten sam typ śpiewania jakby koles chcial a nie mogl.


Dobrze, że dodałeś "dla mnie". ;)  
IE jest starszy od Hammerfalla, więc jeśli ktoś miał się wzorować na kimś to jedynie Hammerfall na Iced... Poza tym skąd ten pomysł? Przecież te dwa zespoły mają ze sobą tyle wspólnego, co moje oceny z matmy z ilością Wietnamczyków na stadionie... Dwa zupełnie różne style wokalu, a jednak obydwa zespoły są w porządku. Jednak Zmrożoną Ziemię lubię bardziej. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Gołąb

Iced Earth
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2005, 05:30:16 pm »
Hammerfalla nie strawię ni cholery-zbyt monotonny...podobne tempo...podobne początki utworów...klimat piosenek  jakiś taki nijaki.Muzycznie zmrożona gleba jest lepsza od upadłych młotkow.
So long as there are men there will be wars"

Offline Robuzz

Iced Earth
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2005, 09:10:51 pm »
ja tam najlepiej trawie "Horror Show", a "Demons & Wizards" - IMO jedna z najlepszych powermetalowych kapel
.k.a. Rider, !!!FIRE!!!

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Iced Earth
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2005, 02:55:26 pm »
Cytat: "Robuzz"
ja tam najlepiej trawie "Horror Show", a "Demons & Wizards" - IMO jedna z najlepszych powermetalowych kapel


Kapel? A ja zawsze sądziłem, że D&W to wspólny album artystów z Iced Earth i Blinda... ;) Zmrożony Grunt gra raczej thrash/power, niż sam power, ale takie szufladkowanie zespołów, uwazam za zbędne, a nawet szkodliwe. Po co z miejsca zrażać się do grupy muzycznej, tylko dlatego, że gra np. Heavy, a nie Death..? Niemniej Robuzz, masz rację - przyjemnie czasem posłuchać D&W.

Ostatnio słucham szczególnie intensywnie tej płyty, opowiadającej historię spod Gettysburga. Słuchając np. High Water Mark, można "wczuć się" w realia tamtej bitwy. Ambicje i doskonały gen. Lee, szarża na centrum Unii, przytłaczająca siła artylerii i koncowe starcie - krwawa klęska. Gdyby cała nauka historii mogła przebiegać w ten sposób. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Christoph

Iced Earth
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2005, 11:13:14 pm »
Ojej nie mogłem się powstrzymać przed dopisaniem się do tego wątku...

No przecież IE wymiata! Jakkolwiek to już nie to, co w czasach "Night Of The Stormrider" i "Burnt Offerings".
A sam "Glorious Burden" to dosyć średnia płyta. O ile Owens wypada na niej IMO całkiem dobrze, to niestety samym utworom czegoś brakuje... Są jakieś takie bezpłciowe i blado wypadają nawet przy dokonaniach z "Horror Show". Chociaż trylogia Gettysburg jest warta uwagi, jakkolwiek z metalem ma moim zdaniem mało wspólnego...
Ktoś się tutaj jeszcze zachwycał nad "The Blessed And The Damned", przecież to zwyczajny skok na kasę wykonany przez Century Media - poprzedniego wydawcę IE. Parę utworów z każdego albumu grupy pomieszanych bez ładu i składu, kompletnie nie warte wydawania pieniędzy...

Cytuj
IE i BG nagrali wspólnie trochę utworów, a także płytę - Demons & Wizards. Też niczego sobie


IE i BG nie nagrało niczego razem... A D&W to projekt Jona Schaffera z IE i wokalisty BG Hansiego Kurscha.
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Maladie

Iced Earth
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2005, 07:14:22 am »
Cytuj
IE i BG nie nagrało niczego razem... A D&W to projekt Jona Schaffera z IE i wokalisty BG Hansiego Kurscha.

Czy nie grało razem? No cóż... Wprawdzie nie było tam ani Thomena, ani Andre, ale z IE śpiewał Hansi, a solo wymiatał Marcus. Ciżęko więc powiedzieć żeby nie grali razem Częściowo tak. Bo np. po co 2 perkusje i 4 gitary? D&W nawet swego czasu było reklamowane jako wspólny projekt BG i IE.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Christoph

Iced Earth
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2005, 06:19:51 pm »
Cytuj
Czy nie grało razem? No cóż... Wprawdzie nie było tam ani Thomena, ani Andre, ale z IE śpiewał Hansi, a solo wymiatał Marcus. Ciżęko więc powiedzieć żeby nie grali razem Częściowo tak. Bo np. po co 2 perkusje i 4 gitary?


Chodzi Ci o występy live? Czy o jakieś studyjne dokonania? Bo w studiu oba zespoły się nie spotkały... A tego, że koncertowali razem nie podważam, w końcu w czasie swojej pierwszej trasy koncertowej po Europie IE grało właśnie w towarzystwie BG, a i później też się spotkali.

Cytuj
D&W nawet swego czasu było reklamowane jako wspólny projekt BG i IE.


Poczytaj co jest napisane na oficjalnej stronie D&W (dawno już zresztą nieaktualizowanej), albo na jakiejkolwiek stronie o tym zespole.
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Maladie

Iced Earth
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 17, 2005, 06:26:27 pm »
Cytuj
Chodzi Ci o występy live? Czy o jakieś studyjne dokonania? Bo w studiu oba zespoły się nie spotkały... A tego, że koncertowali razem nie podważam, w końcu w czasie swojej pierwszej trasy koncertowej po Europie IE grało właśnie w towarzystwie BG, a i później też się spotkali.

Głównie live, ale były też kawałki studyjne. Przynajmniej w tej chwili kojarze takie coś jak "Excalibur".

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Raven

Iced Earth
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2005, 07:45:46 pm »
No właśnie. Czyj jest "Excalibur"? Bo Sas twierdzi,że to kawałek skomponowany przez Grave Diggera, ale ja też mam jakąś mptrójkę na kompie opisaną jako wspólny utwór BG i IE. Wokal to tak zapijaczony gulgot ,ze nie moge poznać kto to śpiewa :/
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Christoph

Iced Earth
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2005, 12:36:01 pm »
"Excalibur" to utwór Grave Diggera... Te utwory nagrane rzekomo przez BG i IE to po prostu doknania D&W albo BG źle podpisane przez jakiegoś człowieka i udostępnione w internecie (chyba na Kaazie takie coś widziałem). Dlatego lepiej kupować oryginały :badgrin: albo korzystać z jakichś lepszych programów p2p (co jest oczywiście nielegalne :P ) ...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Raven

Iced Earth
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2005, 02:55:02 pm »
A tak a propos D&W to słyszeliście moze ich ostatnią płytkę? Bo według Metal Archives w tym roku wyszła takowa.
A debiut znakomity, balladka Fiddler on the Green czy potężna Poor's man crusade, to heavy metalowe cacuszka do których wracam nie raz!!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Squall

  • Gość
Iced Earth
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2005, 04:23:30 pm »
Cytat: "Raven"
A tak a propos D&W to słyszeliście moze ich ostatnią płytkę? Bo według Metal Archives w tym roku wyszła takowa.
A debiut znakomity, balladka Fiddler on the Green czy potężna Poor's man crusade, to heavy metalowe cacuszka do których wracam nie raz!!

Znalazłem cuś takiego: http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=35719. Może o to Ci chodziło? Prezentuje się ciekawie i chyba to nabędę :).
BTW. to "The Glorious Burden" mi się bardzo podoba :).

Offline Ivy

Iced Earth
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:08:36 pm »
Cytat: "Maladie"
Cytuj
Znam jeden utwor, i jest bardzo przyjemny, Watching Over Me sie to nazywa. Mozna sluchac i sluchac.


Święta prawda :)

Przylacze sie. Uwielbiam ten kawalek jak i cala pyte the melancholy z tytulowym utworem na czele. Ten album mam jakies 1,5 roku i jeszcze sie mi nie znudzil. Poza tym klip do melancholy byl w zasadzie miom pierwszym kontaktem z power metalem ktory jest dzisiaj jednym z moich ulubionych jak nie ulubionym gatunkiem muzy.