trawa

Autor Wątek: Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!  (Przeczytany 8409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« dnia: Marzec 21, 2005, 08:32:16 pm »
Pozwoliłem sobie założyć ten temat by dyskusja była przejżysta , oraz dlatego ze dotyczy ona nie tylko zgrupowania "Lotr Warszawa" ale jak gdyby tej Gry w całej Polsce przynajmniej na Turniejach.
Moderature prosze o Niekasowanie . Przynajmniej przez jakiś czas ;)
Jako Punkt wyjścia przyjąłem post Michała "Glorfindela"
Cytuj
wniosek po ostatnim turnieju:

zaczyna robić się nudno: Xioze cały czas wygrywa turnieje a wszyscy przerzucają sie na Gondor. Dlatego czas na zmiany  

Xioze'a biorę na siebie  teraz ja zaczne grać i biedaczek będzie musiął zacząc sędziowac  

co do Gondoru - nadszedł chyba czas aby coś zmienić w army listach

czekamy na Wasze propozycje nowych silnych armylistów:
na 100% po świętyach dodamy :

-Shire
-Lennicy Saurona czyli Harad+ Mordor
-Eregion
-Numernor

pewnie też Dunharrow

co jeszcze zrobić z tym przegiętym gondorem

może zwiększyć limit jednostek dla zła do 75-80 jedn (gobliny 85-90)?
a niektórym dobrym (na 100% nie gondorowi) podnieść do 65?
może dopuścić Saurona (bez Pierścienia) i Balroga?

BTW czy coś w regulaminie jest niejasne lub wymaga poprawy?
bo jak zmieniać to raz a dobrze.

czekamy na Wasze propozycje - oczywiście nie obiecujemy,ze je uwzględnimy

Czas na moje zdanie :D

Cytuj
Xioze'a biorę na siebie  teraz ja zaczne grać i biedaczek będzie musiął zacząc sędziowac  

Raczej w najbliższym czasie nie będe grał  na turniejach - zostanę Sędzią zobaczymy jak mi pójdzie
Powodem jest wiele jednim z nich jest budowa nowej Armii :D
Cytuj
co jeszcze zrobić z tym przegiętym gondorem

może zwiększyć limit jednostek dla zła do 75-80 jedn (gobliny 85-90)?
a niektórym dobrym (na 100% nie gondorowi) podnieść do 65?
może dopuścić Saurona (bez Pierścienia) i Balroga?

Najpierw Sauron i Barlog - jak mawia Wojewódzki jestem na nie
Dlaczego : Spowoduje to pełna monotonnie armii
Co masz Barloga - A ja Saurona - o kurna przegralem :D
Co masz Saurona - A ja dwa Trebuszety - robimy oblężenie
Co masz Barloga - A ja Hobbity  - Będzie Remis ( strace 20 milicjantów po 3pkt ;) )
Chyba nie o to chodzi
Limity jednostek  Tu problem jest Bardzo skąplikowany
W chwili obecnej między Gondorem a Isengardem czy Mordorem jest równowaga . Z jednej strony Gondor Oparty na Fontannach ; Kodach ; Rangerach /Cytadelach . Z drugiej Liczniejszy Mordor (Uruki na Morannionach ) i Isengard Barsekerzy na Szamanach . Każda z tych armii moze wygrać !
Jestem natomiast za zwiększeniem Limitów jednostek dla Morii -Fight Gobosów strasznie utrudnia im życie.
Teraz maly przykład co da zwiększenie Mordorowi limitu jednostek do 75 :D
1 Szaman Orków @ 50 ptk
     Wlócznia; Ciezka Zbroja; Furia; Przebicie

1 Szaman Orków @ 50 ptk
     Wlócznia; Ciezka Zbroja; Furia; Przebicie

15 Orki z Morannonu @ 135 ptk
     Wlócznia; Ciezka Zbroja; Tarcza

15 Orki z Morannonu @ 120 ptk
     Broń Reczna; Ciezka Zbroja; Tarcza

14 Orki - Tropiciele @ 70 ptk
     Łuk orków; Broń Reczna; Zbroja

11 Wojownicy Orków @ 77 ptk
     Łuk orków; Wlócznia; Zbroja

18 Wojownicy Uruk-hai @ 198 ptk
     Broń Reczna; Zbroja; Tarcza

Liczba jednostek: 75

Rozpiska jeszcze nie dopracowana robiona na kolanie ale ......
Już widać że ani Rohan na 60 jednostkach  nie powalczy ani Elfy nie powalczą.
A Gondor Tylko "Kuta w czystym Srebrze Rozpiska " powalczy podczas gdy ten Mordor da się złożyć na DeAg. (konwersje).
Imho Podział Gondoru O.K.
Wszystkim którzy dotrwali do końca tego postu dziękuje i prosze o opinie.
Modów upraszam o nie Kasowanie
Tyle mojego 8)

Offline drachenfeles

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2005, 09:39:47 pm »
;)
U nas na (ku lekkiemu zaskoczeniu) wygyrwa rohan i to w 100% (lub prawie 100%) na konikach.

Pomysł z ograniczeniem jednostek uważam za dobry, lecz nadmierne komplikowanie uważam za trochę przesadzone - po co komplikować?
U nas obowiązuje jeden podział: Wolne ludy i Siły Ciemności.
ze względu na czas robimy 500p a jednsotki ograniczyamy z stosunku 50:65 i takiej proporcji trzymamy się przy zwiększeniu liczby punktów.
Przy 700 będzie w zaokrągleniu 70:90
Jeśli chodzi o armylisty to u nas są tworzone na zupełnie innej zasadzie stąd nie będę zabierał głosu.

Offline Lugburc

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2005, 07:21:46 am »
Moim skromnym zdaniem Zło poniżej limitu 800 pt jest mało efektywne. Osobiście uważam, że bardzo ciężko wygrać Isengardem, którego jest mniej, i który musi atakować, bowiem wróg to na nim wymusza salwami z broni miotanej. Straty wśród walecznych sięgają po ostrzale nawet do 30% a przecież, gdy dochodzi do zwarcia zabawa dopiero się zaczyna.
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Last Viking

  • Gość
Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2005, 08:03:25 am »
Naprawdę świetny temat.
To wszystko prawda.
Jeszcze kiedyś moje Uruki miały wyrównane szanse z Gondorem, teraz niestety nie.
1. Jak stwierdził Lugburc - uruki muszą cały czas atakować, aby nie zostać rostrzelanym przez trubushery, łuczników, avangera, a idąc do przodu, przeciwnik się cofa i strzela,strzela,strzela... (zresztą opisany był już ten problem wcześniej w innym temacie)
2. Ostatnio mój przeciwnik zmasakrował mnie grając "metalami" Gondoru tj. rangersi, fantannicy, Dol Amroth z Imbrahilem + avanger. Kaplica! :cry:  W momencie kiedy doszło do walki wręcz, po drugiej rundzie się poddałem.
3. Zwiększenie liczby limitu modeli dla Ciemnej Strony to IMO dobry pomysł. (ostatnio zaczęłem grać Urukami z Orkami, chociaż nie lubię łączyć ras to inaczej się nie da. Przerobiłem orki mordoru na orki Isengardu - nawet fajnie wyglądają :D )

PS. Drach, podaj rozpiskę armii Rohanu, która u was wygrywa.

Offline drachenfeles

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2005, 10:30:15 am »
Cytuj

PS. Drach, podaj rozpiskę armii Rohanu, która u was wygrywa.


nie pamiętam szczegółów, ale wszystkie modele na konikach, w większości royal guardzi.

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2005, 10:53:13 am »
Cytat: "drachenfeles"
Cytuj

PS. Drach, podaj rozpiskę armii Rohanu, która u was wygrywa.


nie pamiętam szczegółów, ale wszystkie modele na konikach, w większości royal guardzi.

A jak wygląda z terenami bo u nas na stole 48"/48" są przynajmniej dwa Lasy(duze) dwa wzgórza , kilka plotków czasem Chatka jakieś skałki....

Offline drachenfeles

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2005, 11:10:48 am »
tereny są dość gęste, rzecz jasna zalezy to od scenariusza, są laski jeźiorka wzgórza trochę ruinek.

Offline Encaitar

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2005, 12:19:59 pm »
IMO Gondor to najlepsza i najlepiej wywazona armia. Dlatego tak duzo osod chce nia grac. Nie jest tak przegieta jak elfy albo hob...... (no wiecie co ;) ). Jest naprawede roznorodna. Ale w Mordorze tez jest bardzo duzo jednostek. Moze zaczniemy na turniejach dopuszczac nieoficjalny dodatek "The Age of the King"? Tam jest sporo nowych jednostek z Khandu, Rhun itp. Zgadzam sie tylko ze stwierdzeniem, ze armie Zla na mala ilosc punktow maja trudniej, bo nie moga wyciagnac takiej przewagi liczebnej. Acha i co do goblinow to faktycznie mozna powiekszyc limity.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Glorfindel

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2005, 02:59:50 pm »
Cytuj
W chwili obecnej między Gondorem a Isengardem czy Mordorem jest równowaga .
 :badgrin:
tyle mojego w tej kwestii...


Cytuj
Z jednej strony Gondor Oparty na Fontannach ; Kodach ; Rangerach /Cytadelach . Z drugiej Liczniejszy Mordor (Uruki na Morannionach ) i Isengard Barsekerzy na Szamanach . Każda z tych armii moze wygrać !


problem w tym ,ze isengard na berserkerach i mordor na urukach i morannonach ( w proporcji takiej jak w jakiej znajdują sie w Gondorze fontanny, KoDa, rangersi i cytadelki) nie da Ci przewagi liczebnej


Cytuj
Jestem natomiast za zwiększeniem Limitów jednostek dla Morii -Fight Gobosów strasznie utrudnia im życie.


czyli przynajmniej jeden punkt mamy z głowy :D
już czuję ,że połowe świąt będę wisiał na telefonie...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2005, 03:46:27 pm »
Cytuj
Z jednej strony Gondor Oparty na Fontannach ; Kodach ; Rangerach /Cytadelach . Z drugiej Liczniejszy Mordor (Uruki na Morannionach ) i Isengard Barsekerzy na Szamanach . Każda z tych armii moze wygrać !  


problem w tym ,ze isengard na berserkerach i mordor na urukach i morannonach ( w proporcji takiej jak w jakiej znajdują sie w Gondorze fontanny, KoDa, rangersi i cytadelki) nie da Ci przewagi liczebnej

Mordor Darka  Isengard Łukasza :D -oba mają!
Wyjściem byłoby podzielene Gondoru na Sojuszników i Gondor Właściwy
Z jednej strony Fontan ,Minas , Cytadel i Rangers z drugiej KoDA i Lennicy
Z tym że byłaby to zmiana konia w polowie wyścigu.
Lub limity jednostek
Gondor 60
Rohan  70
Mordor 75
Isengard 75
Elfy 55
Harad 75 przy zachowaniu obecnego Limitu Łuków
Powinno to oslabić Gondor !

Cytuj
już czuję ,że połowe świąt będę wisiał na telefonie...

Niekoniecznie  8)
Jeżeli sklepiesz Mordor 75 jednostek Rohanem na 65 jednostkach ustąpie we wszystkich kwestiach :D Poza Sauronem i Barlogiem
Ale w tej kwesti też się zgadzamy - chyba 8)

Offline Tufzog

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2005, 04:11:17 pm »
Cytat: "drachenfeles"
;)
Pomysł z ograniczeniem jednostek uważam za dobry, lecz nadmierne komplikowanie uważam za trochę przesadzone - po co komplikować?
U nas obowiązuje jeden podział: Wolne ludy i Siły Ciemności.
ze względu na czas robimy 500p a jednsotki ograniczyamy z stosunku 50:65 i takiej proporcji trzymamy się przy zwiększeniu liczby punktów.
Przy 700 będzie w zaokrągleniu 70:90
Jeśli chodzi o armylisty to u nas są tworzone na zupełnie innej zasadzie stąd nie będę zabierał głosu.


Wiem ze zabrzmi to jakbym sie z choinki urwal ale w takim razie wedlug jakich zasad bedziemy grac na Mlotku?

Pozdrawiam
Tufzog
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline Encaitar

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2005, 04:52:51 pm »
Cytat: "xioze"
Gondor 60
Rohan  70
Mordor 75
Isengard 75
Elfy 55
Harad 75 przy zachowaniu obecnego Limitu Łuków


Gdyby mnie ktos zapytal o zdanie (a wiem, ze nie zapyta) to bym powiedzial, ze mi sie podoba :D wszystko z wyjatkiem Isengardu. 75 jednostek przy dobraj rozpisce zalatwi Gondor i wszystko inne z latwoscia.

Cytat: "Tufzog"
Wiem ze zabrzmi to jakbym sie z choinki urwal ale w takim razie wedlug jakich zasad bedziemy grac na Mlotku?

Drach mowi o zasadach obowiazujacych w Krakowie i to na 500 pkt., a na Mlotku to chyba wedlug wskaznika, ktory wlasnie staramy sie ustalic :D

pozdorowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2005, 05:07:47 pm »
Cytuj
Wiem ze zabrzmi to jakbym sie z choinki urwal ale w takim razie wedlug jakich zasad bedziemy grac na Mlotku?

Pozdrawiam
Tufzog

Na młotku żadnych zasadniczych zmian nie będzie
Dyskusja dotyczy raczej tego co po młotku

Offline Celeborn

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2005, 06:45:01 pm »
Ok, a co by było np w przypadku sojuszu Pelennor-Good?? Czy ilość zostałaby zmieniona?? Poza tym IMO Isengard na 75 to za dużo -> chyba żeby wprowadzić limit na berserkerów  :badgrin:  :badgrin:  (joke!!) Przecież taka armia rozgromi każdego:

1 Uruk-Hai Shaman @ 50 Pts
     Spear; Fury; Transfix

20 Uruk-Hai Berserker Isengard @ 300 Pts
     Berserker Hand Weapon

15 Orc Warrior @ 90 Pts
     Hand Weapon; Armour; Shield

20 Orc Warrior @ 140 Pts
     Spear; Armour; Shield

19 Orc Warrior @ 114 Pts
     Orc Bow; Armour

Total Models: 75


Total Force Cost: 694

Pozdrawiam
Celeborn
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline Mads

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2005, 07:45:50 pm »
Pozwolicie, że wtrącę swoję trzy grosze do całej sprawy...

Chciałbym rzucić trochę światła na kilka faktów, które co tu mówić pozostawały trochę w cieniu...

Nikt nie zwrócił uwagi na chyba najistotniejszą rzecz - poziom graczy...
IMO to czy taki "przysłowiowy" Xioze  :D  będzie grał Gondorem czy też Mordorem za wiele nie zmieni - wciąż będzie tym samym Księciem, który wygrywa turniej za turniejem... ;)
Fakt, że Gondorem grają właśnie Ci najlepsi? - uznałbym to zbiegiem okoliczności i dziwnym trafem, bo zarówno Mordor, Isengard czy też nawet teraz Harad (podziękowania dla White Dwarf'a) są bardziej przegięte niż Gondor!

Drugie przeoczenie - koszta armii, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale czołówka ma w swoich szeregach po 30-40 metali... pewien ktoś nawet 60... ;)
Za takie sumy mamony każdą armię można tak dozbroić aby była naprawdę mocna!

Trzecia sprawa, wydająca się głupią, ale może jakiś wpływ jest...
Elfy... mają tak wielkie ograniczenia, że niektóre osoby zrezygnowały z gry nimi - choćby Mads... ;)

Uważam jednak, że mimo to nad niewielkimi znamianami trzeba pomyśleć...
Po pierwsze elfy i Moria - IMO na turniejach zdecydowanie najsłabsze...

Elfy, które zawsze słyneły z najlepszych łuczników same musza podchodzić do wroga bo zostaną rozstrzelane...  :D

A Moria dochodzi do testów męstwa z racji straty połowy jednostek przed starciem! ;)

Po prostu paradoks...

IMO Moria - 90 - niech się cieszą chłopcy...
Elfy - 60 i 33% łuków lub 50/55 i 40% łuków.

Pozdrawiam
Mads

PS. Celeborn - Na WI rozniosłem coś bardzo, ale to bardzo podobnego...  ;)
t!ffme!ster...