Autor Wątek: Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!  (Przeczytany 8204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potworek

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2005, 08:07:23 pm »
Coś od potworków świata:
1. Podzielenie Gondoru nam się podoba
2. Dla goblinków testy męstwa to nie problem  :D  Łącząc szamana z Durburzem mamy duuuży automatyczny Stand Fast! a ewentualnie można wrzucić bębny
3. Myśle czy przerzucić się na Mordor, Isengard czy może Shire  :D
Poczekam, gdzie wynegocjujecie najlepsze warunki i tam przystąpie.
4. Dobrym pomysłem może być zezwolenie na uczestnictwo Drzewca na podobnej zasadzie jak Gandalfa Szarego i Radagasta Burego - wszędzie klimatyczny (poza Gondorem offcourse) :badgrin:
5. Balrog i Sauron - Nigdy w życiu. Jeżeli to wprowadzicie, kupuje Balroga, a pojedynki będą taaakie ciekawe...  :roll:
6. Zwiększanie limitu jednostek - sorry, ale to do mnie nie przemawia. Jak już pisałem, Głowa Morią z SALWY ściął mi łącznie 6 rangerów + 3 KoDA, a ja mu w BEZPOŚREDNIM strzale 3 goblinki (i to w ciągu wszystkich tur, czyli koło 5-6!!!)... I kto tu mówi że Gondor jest przesadzony??  8)  :D
7. Isengard na 75 jednostek?? Dla mnie OK, ale niech bedzie limit na berserkerów  ;)
8. To ja mam pomysł, zezwolcie na Balroga i Saurona, ale dobru też coś dodajcie... Toma i Jagódkę, ok?? ;)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2005, 08:08:26 pm »
Mads - na wstępie powiem że jestem bardzo miło zaskoczony twoim postem!
A teraz czas na  :D
Cytuj
Nikt nie zwrócił uwagi na chyba najistotniejszą rzecz - poziom graczy...
IMO to czy taki "przysłowiowy" Xioze  będzie grał Gondorem czy też Mordorem za wiele nie zmieni - wciąż będzie tym samym Księciem, który wygrywa turniej za turniejem...  
Fakt, że Gondorem grają właśnie Ci najlepsi? - uznałbym to zbiegiem okoliczności i dziwnym trafem, bo zarówno Mordor, Isengard czy też nawet teraz Harad (podziękowania dla White Dwarf'a) są bardziej przegięte niż Gondor!

Harad z WD jest IMHO najbardziej przegiętą armią w tym systemie (no może poza Elfami) i to jest prawda :D
Co do najlepszych Graczy to nie Dokońca
Daurlus - Mordor
Lu trz Isengard
Tufsog Isengard
Wszystkie te Armie są wstanie wklepać Gondorowi co zresztą udowodnił ostatnio Darek :D
Cytuj
Drugie przeoczenie - koszta armii, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale czołówka ma w swoich szeregach po 30-40 metali... pewien ktoś nawet 60...  
Za takie sumy mamony każdą armię można tak dozbroić aby była naprawdę mocna!

Można ale nie wszystkie równo :roll:
Cytuj
IMO Moria - 90 - niech się cieszą chłopcy...
Elfy - 60 i 33% łuków lub 50/55 i 40% łuków

Moria jak najbardziej Tak
Elfy nie - dlaczego
Walne ich na samych Wojakach (no moze jakis Ranger of North ) I naprawdę nic im nie podskoczy .
Statystycznie będą wtedy wygrywać ze wszystkim co się rusza :D

Offline Celeborn

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2005, 08:30:48 pm »
Cytuj
PS. Celeborn - Na WI rozniosłem coś bardzo, ale to bardzo podobnego...  ;)


Kuba, twoja armia jest jeszcze mocniejsza......F4, przerzuty, FG z D7, Imrahil, Rangerzy......Taki Gondor jest do zniszczenia przez.......może Mirkwood w płaszczach (nie postrzelasz sobie, będziesz musiał podejść, nawet w walkach możesz mieć problemy)........
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2005, 07:34:24 am »
Cytuj
1. Podzielenie Gondoru nam się podoba

Jak powszechnie wiadomo nie gram KoDA - ale jestem przeciw było by to nie wpożądku w stosunku do osób które mają taki Gondor i które wpakowały w niego kupe kasy!
Cytuj
2. Dla goblinków testy męstwa to nie problem  Łącząc szamana z Durburzem mamy duuuży automatyczny Stand Fast! a ewentualnie można wrzucić bębny

Problemem Gobciów jest F2 !
Cytuj
3. Myśle czy przerzucić się na Mordor, Isengard czy może Shire  
Poczekam, gdzie wynegocjujecie najlepsze warunki i tam przystąpie.

 :D
Cytuj
4. Dobrym pomysłem może być zezwolenie na uczestnictwo Drzewca na podobnej zasadzie jak Gandalfa Szarego i Radagasta Burego - wszędzie klimatyczny (poza Gondorem offcourse)  

Niby Dlaczego - jestem w stanie znaleść w książkach Tolkiena fragmęty świadczące o udziale Gandalfa Szarego w walkach w Gondorze :D
Cytuj
5. Balrog i Sauron - Nigdy w życiu. Jeżeli to wprowadzicie, kupuje Balroga, a pojedynki będą taaakie ciekawe...  

Nie wprowadzimy - osiągneliśmy porozumienie :D
Cytuj
6. Zwiększanie limitu jednostek - sorry, ale to do mnie nie przemawia. Jak już pisałem, Głowa Morią z SALWY ściął mi łącznie 6 rangerów + 3 KoDA, a ja mu w BEZPOŚREDNIM strzale 3 goblinki (i to w ciągu wszystkich tur, czyli koło 5-6!!!)... I kto tu mówi że Gondor jest przesadzony??  

Nie mówimy o przypadkach losowych ale o właściwościach Armii
Mi 8 orków trafiających na 6 zabiło 5 Rangersów - Czy mam twierdzić że Gondor potrzebuje wzmocnienia :D
Gobcie go potrzebują bo mają F2!
Cytuj
7. Isengard na 75 jednostek?? Dla mnie OK, ale niech bedzie limit na berserkerów  

Limit 75 jednostek w Isengardzie nic nie zmieni i tak więcej niż 24-25 Bearsekerów nie wpakujesz 8)

A punkt 8 . Pomine :D  :shock:

Offline Mads

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2005, 07:42:25 am »
Adam, czepiasz się szczegółów... :D

Z Mirkwood'em dalibyśmy sobie radę... przynajmniej taką mam nadzieję... ;)

Gorzej byłoby z Haradem... 36 jednostek z D7, 24 haradrimskie łuki, kilka włóczni i Suladan - bohater z 3atakami, 3 mightami, koniem i dowodzeniem za 100pkt... :?
Tylko się modlić... ;)

Xioze z tymi elfami to rzeczywiście trochę przesadziłem... chociaż w sumie... czemu nie?
t!ffme!ster...

Offline Darulus

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2005, 07:50:34 am »
Oto moje propozycje jedna rewolucyjna, druga może mniej.
I. Strona zła bez limitów liczebności armii stona dobra limit jednakowy dla wszystkich tj. 60 figurek.
II. Wprowadzenie dwóch nowych armii, mianowicie lennicy gondoru oraz lennicy mordoru.
uzasadnienie
ad. I. Jeżeli wystawię w mordorze elitarne jednostki (uruki i morannoni) to nigdy nie przekroczę limitu 70 figurek, natomiast gdy wystawię samych orków to wtedy przewagę jakości strony dobrej zrównoważy liczba orków. Armia mordoru w układzie zarówno książkowym jaki i filmowym bazowała na przewadze liczebnej czego odzwierciedleniem są statystyki jej podstawowego elementu to jest orków. Dotyczy to także morii. Tak więc jako dowódca mordoru będę miał do wyboru wystawienie elity (wówczas będę miał mniej figurek) albo regularnego wojska (wówczas będę miał znaczną przewagę liczebną) albo wariantu pośredniego.
ad. II. tutaj wydzieliłbym z gondoru KoDA, a z mordoru esterlingów.

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2005, 08:15:36 am »
Cytuj
I. Strona zła bez limitów liczebności armii stona dobra limit jednakowy dla wszystkich tj. 60 figurek.

Elfy na 60 - nie!
Hobbity na 60 - nawet się nie da a dając Wszystkich Bohaterów + Gandalf +RoN = Wyjdzie ..........
Cytuj
II. Wprowadzenie dwóch nowych armii, mianowicie lennicy gondoru oraz lennicy mordoru.

Tylko co mają zrobić ci ludzie którzy majac na początku Ligi jasną Sytuacje zainwestowali kupe Kasy w Gondor na Kodach - grać sojuszem :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
To nie bedzie O.K.
Cytuj
ad. I. Jeżeli wystawię w mordorze elitarne jednostki (uruki i morannoni) to nigdy nie przekroczę limitu 70 figurek, natomiast gdy wystawię samych orków to wtedy przewagę jakości strony dobrej zrównoważy liczba orków. Armia mordoru w układzie zarówno książkowym jaki i filmowym bazowała na przewadze liczebnej czego odzwierciedleniem są statystyki jej podstawowego elementu to jest orków. Dotyczy to także morii. Tak więc jako dowódca mordoru będę miał do wyboru wystawienie elity (wówczas będę miał mniej figurek) albo regularnego wojska (wówczas będę miał znaczną przewagę liczebną) albo wariantu pośredniego.

Wszystko to prawda - ale wystawie Mordor na 80-85 jenostkach w układzie Moranion /Uruk /Trakers
Rozwal to wtedy Gondorem nawet na Koda  :D
Cytuj
ad. II. tutaj wydzieliłbym z gondoru KoDA, a z mordoru esterlingów.

Easterlingow tak
Co do Gondoru wyraziłem swoje zdanie wcześniej
Oczywiście jeżeli znajdzie się osoba która odkupi Koda od wszystkich armii Gondoru które będą chciały się ich pozbyć - Będe na Tak
Inaczej będe się czuł odpowiedzialny za małe świnstwo zrobione tym Ludzią ;)  8)

Offline Mads

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2005, 08:32:43 am »
Cytat: "xioze"
Cytuj
1. Podzielenie Gondoru nam się podoba

Jak powszechnie wiadomo nie gram KoDA - ale jestem przeciw było by to nie wpożądku w stosunku do osób które mają taki Gondor i które wpakowały w niego kupe kasy!


Będe się tego trzymał ręcami i nogicami! :D

Sorry Potworek, ale nie po to wpakowałem 1000zł, żeby teraz usłyszeć, że nie ma sensu grać tym co mam bo na starcie obetnie mi się 20VP za klimat! :?  A takich graczy jest więcej!
Gdybym wiedział, że jest rozpatrywana taka możliwość to przegiąłbym coś innego. ;)  Ewentualnie kupiłbym Lorien, o którym zawsze marzyłem. :D
Więcej ciężko zarobionych Mads'owych pieniążków już nie mam i nic więcej jak na razie nie kupię, dlatego ta wypowiedź.
Jak zasponsorujesz porządną armię to możemy przejść do konkretów dzielenia Gondoru... :D

Co do tych limitów na jednostki...
Ciekawe jak taki Rohan, Shire czy nawet Gondor na 60 jednostkach ma pokonać orki lub gobliny na 120? Zakładając, nawet, że zło będzie podchodzić - co jest przecież głupotą bo ma więcej łuków... to i tak dobro się pogrąży, bo na przewagę dwukrotnie większej ilości ataków nie ma rady... ;)
Nie wiem jak reszcie, ale mi się to nie uśmiecha... ;)

Co do Morii to w moim starciu z Głową, Moria robiła testy męstwa przed starciem... efekt? dwa trolle uciekły...
F2 skutecznie pozbawiło szans goblinów i w teoretycznie równe starcie skończyło się masakrą, gdzie po jednej stronie leżała zwała trupów, a po drugiej 5 chwalebnie poległych... :D
Dlatego jestem za limitem na 90 jednostek dla Morii...
t!ffme!ster...

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2005, 08:49:41 am »
Cytuj
Dlatego jestem za limitem na 90 jednostek dla Morii...

Wtej kwestii swoje zdanie uzależniam od limitu Hobbitów
musi być ich conajmniej 25%-33% wiecej niz Gobosów
Szeryfowie maja co prawda F wyższy niż Gobliny ale Def 3 (schodzą na 4+)
Łucznicy sa zabójczy ale F2 i -1na wygranie walki no i def nadal 3
Milicja F1 (niższy niż Gobciów ;) ) i def 3
A wszyscy siłe na poziomie 2!
I kamienie tu naprawdę niewiele zmieniają ;)

Offline Glorfindel

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2005, 08:57:14 am »
ale sie nam ciekawa dyskusja zrobiła :D

Cytuj
1. Podzielenie Gondoru nam się podoba


nie ponieważ:
a) z powodu wskazanego przez Xioze'a
b) lennicy Gondoru nie występowali nigdy jako samodzielna armia
zawsze wspierali Gondor a nie stanowili odrębną siłe pod przwodnictwem Imrahila ;)

Cytuj
4. Dobrym pomysłem może być zezwolenie na uczestnictwo Drzewca na podobnej zasadzie jak Gandalfa Szarego i Radagasta Burego - wszędzie klimatyczny (poza Gondorem offcourse) :

drzewiec tylko Rohan no i może Leśne Elfy - do zastanowenia sie ;)

Cytuj
5. Balrog i Sauron - Nigdy w życiu. Jeżeli to wprowadzicie, kupuje Balroga, a pojedynki będą taaakie ciekawe...  :roll:


Surona rzucilem tak na ''na rybkę'' ... jakbym wiedział,że tak Was to wzburzy to bym sie nie wygłupiuał.

Cytuj
6. Zwiększanie limitu jednostek - sorry, ale to do mnie nie przemawia. Jak już pisałem, Głowa Morią z SALWY ściął mi łącznie 6 rangerów + 3 KoDA, a ja mu w BEZPOŚREDNIM strzale 3 goblinki (i to w ciągu wszystkich tur, czyli koło 5-6!!!)... I kto tu mówi że Gondor jest przesadzony??  8)  :D


a pewien gośc to zabił drugiemu w jednej bitwie dwadzieścia Aragornów jednym goblinem :p
sorry, ale nie przemawia do mnie wypowiedź '' jak grałem to było tak a tak, więc jest to reguła''  nastepnym razem może być inaczej.


7. Isengard na 75 jednostek?? Dla mnie OK, ale niech bedzie limit na berserkerów  ;)

nie ,nie i jeszcze raz nie! limit na bersekkerów=limit na Kody, Fontanny ,Cytadeli, Morannony,khazady RG itd jedynie elfy na tym korzystają :D

Cytuj
ad. II. tutaj wydzieliłbym z gondoru KoDA, a z mordoru esterlingów


do czasu ukazania się nowego dodatku Easterliongowie pozostaną w Mordorze mimo stworzenia odrebnego armylistu
Cytuj

Trzecia sprawa, wydająca się głupią, ale może jakiś wpływ jest...
Elfy... mają tak wielkie ograniczenia, że niektóre osoby zrezygnowały z gry nimi - choćby Mads...  

Uważam jednak, że mimo to nad niewielkimi znamianami trzeba pomyśleć...
Po pierwsze elfy i Moria - IMO na turniejach zdecydowanie najsłabsze...

Elfy, które zawsze słyneły z najlepszych łuczników same musza podchodzić do wroga bo zostaną rozstrzelane...  


Elfy padły ofira akcji ''czysta rozpiska - czyste rece'' ponieważ gram Elfami nie chciałem dać im za dużo żeby nie pojawiły się podejrzenia o to że układam regulamin pod siebie

poza tym ten fight 6 :badgrin:

co do przegrywania pojedynków strzeleckich..
a)Lorien - światełko Galadrieli :D
b)Mirkwood -szkoda słów -jak strzelać do czegoś czego nie widać?
c)High Elfy - def 5 robi dużo - generalnie (pomijam kilka przypadków) schodzisz na 6 a przeciwnicy na 5

ten limit 40% - może i słuszny-  będzie wygładał bardzo nieładnie - teraz kilka turniejów posędziuje Xioze, a ja pogram. I jak to będzie wyglądało?- Glorfindel wchodzi do gry =  dopakowujemy elfy?
wolę poprzegrywac niż być oskarżonym o to,że dostosowuje regulamin do swoich potrzeb...

moria dostanie więcej jednostek bo faktycznie jest słaba -  rzeczywistoć zweryfikowała plany -na papierze prezentowła się  dużo lepiej niż na polu bitwy
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Darulus

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2005, 09:11:47 am »
No dobra, argument ekonomiczno-moralny dotyczący gondoru przemawia za jego niedzieleniem :) , natomiast co z armią lenników mordoru (zakładam że taka armia byłaby klimatyczna), w  skład której wchodziliby esterlingowie oraz harad. Przy ogólnym założeniu, że mordor to orki, uruki i trolle, natomaist lennicy to źli ludzie. Acha jeszcze jeden waszki argument estetyczny połaczenie esterlingów i haradu dałoby naprawdę piękną armię :D . Dodatkowo taka armia uruchomiłaby nieistniejacy do tej pory na wojennych stołach harad.

Offline Glorfindel

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 23, 2005, 09:16:29 am »
lennicy mordoru = jak najbardziej
ale w mordorze Easterlingowie ciągle pozostaną - zobaczymy co przyniesie nowy dodatek :D

a co do pozytywnych skutk ów tego kroku to masz całkowitą racje
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline xioze

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2005, 09:18:05 am »
Michał chyba mnie uprzedził  :D
Easterlingowie i Tu i Tu

Offline Mads

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 23, 2005, 09:41:23 am »
W takim razie chyba wszystko stało się już jasne...
Może poza kwestią hobbitów :D  Ja stawiam na 120-140. Jak będzie ich więcej to nawet podejść się nie będzie dało... :)

Co do Haradu to z tego co wiem dwóch graczy będzie nim grać:
-Beregond
-Vash
obaj proklamują przegiętą wersję z White Dwarf'a i chyba trzeba będzie się ich obawiać na następnych turniejach... ;)
Szczególnie, że ten drugi gra naprawdę nieźle...  należy do grupy 3 honorowych "Pałer Gejmerów" :D , którzy kiedykolwiek mnie pokonali... :D
Oby tylko dość długa przerwa z lotr'em mu nie zaszkodziła... :(
t!ffme!ster...

Offline Lu-trz

Czas na zmiany ! Idzie wiosna !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2005, 09:57:34 am »
A może dopakować „słabe” armie darmowym bohaterem ?  :idea:
Wystawiasz morię – Durburz za friko
Rohan – Eomer za darmo
Isengard – Saruman za 15 pkt.  :lol:
Sauron + Balrog jak najbardziej za. Każda z tych figurek jest w stanie zaatakować max. 2 figurki na turę (no Sauron może jeszcze czarować  :evil: ). Generalnie nie są to zbyt wydajne figurki turniejowe, chociaż w kilku scenariuszach mogą się świetnie sprawdzać. Urozmaicą rozgrywkę, będzie lepsza zabawa. I o to chodzi BRODA, o to chodzi ...
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

 

anything