Autor Wątek: Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)  (Przeczytany 53603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dalmar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« dnia: Marzec 25, 2005, 09:05:58 pm »
Witam

Zamieszczam jeszcze raz temat WM 2005. Prosba do wszystkich o sensowne i konstruktywne pytania dotyczace samej imprezy\regulaminu itp. poniewaz osoby ktore wchodza na forum zadziej maja bardzo utrudniony dostep do najwazniejszych spraw dotyczacych imprezy gdy 10 stron postow jest nie na temat. Tak stalo sie z tematami na WI i chcialbym teraz tego uniknac. Prosba tez do moderatorow aby wycinali posty zbedne.

Mam przyjemnosc byc glownym sedzia WFB na Wojennym Mlocie 2005. Oficjalna strona WM 2005 jest www.gtpl.hg.pl
Tutaj bede staral sie dopisywac bierzace informacje odnoscie samej imprezy i odpowiadac na pytania. Na stronie bedzie tez FAQ z najczesciej pojawiajacymi sie pytaniami. W niedziele bede ocenial rozpiski.

Jest prosba aby do oceny armii w niedziele dodawac kartke na ktorej jest szczeglowo opisana kazda konwersia w danej armii, gdyz w znaczacy sposob ulatwi to sprawdzenie tej kategorii przez sedziego.  

Sklad sedziowski WM w tym roku to:
Krzysztof Jerzak - Ordin  Warszawa  - ocenia WYSIWYG
Zbyszek "Barbarosa" Lobocki - Black Company Warszawa  
Mariusz "Marios" Krakowczyk - Inkwizytor  Warszawa - ocenia Malownie
Maciej Paraszczak - Legion  Kraków - ocenia Konwersje
Krzysztof  "Szafa" Szafrański - Inkwizytor Warszawa  
Lukasz "Niedziel" Niedzielski - Legion Krakow - ocenia Klimat
Marek "Buszman" Buszkiewicz - Rogaty Szczur Gorzów Wlkp. - ocenia Podstawki  

Pozdrawiam
Darek "Dalmar" Polit

Offline Syrius

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2005, 10:10:47 am »
Witam

Mam pytanko odnośnie moving Tray' ów. Patrzę na Q&A i tam napisane jest, że Fast Cavalery ich potrzebują..
Jednak tego nigdy nie było..
Swoja drogą po co one... przecież formację zmienia się co chwila...
Wydaje mi się to dość niepotrzebne  :roll:
To prawie, jak moving tray pod skirmisherów  :?
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Cześć mam na imie Władek mam 20 lat i jestem wyjebany pod niebiosa bo mam 1 m 80 wzrostu i jestem snobem gdyż piję wina od 10 zł.

Offline crusader

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2005, 10:21:06 am »
To jest bardzo istotna kwestia. Na PGA była taka kategoria w malowaniu 0-3pkt ja miałem calusieńką armie w skirmishu i dostałem 1 pkt tylko dlatego bo miałem niechceacy ze soba 2traye ktore wyciagnalem z pudełka...
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline szafa

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2005, 10:25:48 am »
pod harcownikow nie trzeba, ale szybka kawaleria mimo wszystko przez wiekszosc czasu operuje w formacji ktora wymusza tray, dlatego tez taki wymog.
przy okazji chodzi tez o szybkosc transportowania jednostek.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline bless

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2005, 10:42:28 am »
Cytat: "szafa"
pod harcownikow nie trzeba, ale szybka kawaleria mimo wszystko przez wiekszosc czasu operuje w formacji ktora wymusza tray, dlatego tez taki wymog.
przy okazji chodzi tez o szybkosc transportowania jednostek.


Szybkosc transportowania? To znaczy w trakcie bitwy, czy po bitwie? Bo w trakcie bitwy to nie wiem, czy bezustanne nakladania i zdejmowanie figurek z podstawki to bedzie taka znowu oszczednosc czasu. A po bitwie lekkie jazdy na walizke i smigam na inny stol - tu nie ma problemu. Mnie to w sumie nie boli, bo pod wszystkie jazdy, nawet lekkie, podstawki posiadam, ale nie zmienia to faktu, iz wymog ten wydaje mi sie dosc bezsensowny. :?
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Blacklotos

  • Gość
Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2005, 10:47:41 am »
Czy do wysiwyg-u potrzebne jest sprezentowanie runów na runsmicie takich jak spellbreking, czy balance? Jeżeli tak to w jaki sposób to trzeba zrobić?

Offline gogosy

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2005, 11:24:32 am »
jezeli to pytanie nie wyda sie za bardzo sensowne to zlikwidujcie je jak najszybciej  :D .czy jako sylvian levy moge wystawic zwykłe szkielety????
All you bitches puts your hands in the air..."
System of A Down

gogosy = GĄSIOR :)
____
Klub Killing Blow!!!
www.killingblow.prv.pl

Offline duke

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2005, 11:45:18 am »
ja mam pytanie odnośnie regulainu:
mianowicie czy  obowiązuje zasada że można wystawić 2 sloty special+rare lub :) 3 sloty special+0 rare
url=http://profile.xfire.com/catzua][/url]

Offline thurion

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2005, 11:54:55 am »
Cytat: "duke"
ja mam pytanie odnośnie regulainu:
mianowicie czy  obowiązuje zasada że można wystawić 2 sloty special+rare lub :) 3 sloty special+0 rare


w reg. jest jasno ujete ze jedyna zmiana jest 2 Hero Sloty, z czego mozna wywnioskowac ze jest normalnie 3 Special + 1 rare...

Offline Dalmar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2005, 12:19:43 pm »
Cytat: "duke"
ja mam pytanie odnośnie regulainu:
mianowicie czy  obowiązuje zasada że można wystawić 2 sloty special+rare lub :) 3 sloty special+0 rare


Blazej jedynymi ograniczeniem na WM sa 2 bohaterzy (armie ktora moga wiecej, maja wiecej), ograniczone sa eteryki i nie ma dzial w Dog of War. Reszta jest normalna czyli mozna miec 3 Speciale i jeden Rare.

Jelsi chodzi o Tray-e w Fast Cavalery taki jest regulamin. Nie widze powodu dlaczego nie mozna sobie dorobic 2-3 podstawek po takie regimenty. Argumenty ktore za tym przemawiaja opisal Szafa. Pod skirmishem sie tego nie wymaga i nie demonizujcie.

Offline Dalmar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2005, 12:24:15 pm »
Cytat: "gogosy"
jezeli to pytanie nie wyda sie za bardzo sensowne to zlikwidujcie je jak najszybciej  :D .czy jako sylvian levy moge wystawic zwykłe szkielety????


Jesli sie nie myle to Sylvanian Levy to zombiaki, a Sylwanian Militia to szkielety. Nie ma zatem mozliwosci wystawiania zombich jako szkielety i odwrotnie.

Offline Scimitar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2005, 02:00:30 pm »
Cytat: "szafa"
pod harcownikow nie trzeba, ale szybka kawaleria mimo wszystko przez wiekszosc czasu operuje w formacji ktora wymusza tray, dlatego tez taki wymog.
przy okazji chodzi tez o szybkosc transportowania jednostek.

To jakie wilki powinny mieć movingi ?? Takie do Sneakinga jeśli go się stosuje :)
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Kensiorek

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2005, 02:21:09 pm »
Cytat: "Scimitar"
Cytat: "szafa"
pod harcownikow nie trzeba, ale szybka kawaleria mimo wszystko przez wiekszosc czasu operuje w formacji ktora wymusza tray, dlatego tez taki wymog.
przy okazji chodzi tez o szybkosc transportowania jednostek.

To jakie wilki powinny mieć movingi ?? Takie do Sneakinga jeśli go się stosuje :)
wiec to  raczej proste zadanie z kombinatoryki :) liczysz poprostu wszystkie mozliwe formacje w jakich moze sie ten oddzial poruszac a potem robisz odpowiednia liczbe trayow proste:)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Dalmar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2005, 03:20:05 pm »
Cytat: "Blacklotos"
Czy do wysiwyg-u potrzebne jest sprezentowanie runów na runsmicie takich jak spellbreking, czy balance? Jeżeli tak to w jaki sposób to trzeba zrobić?


Nie trzeba wykazywac na runesmithie magicznych runow. W ocenie WYSIWYG jest napisane-"Nie trzeba wykazywać na modelach magicznych przedmiotów, rozróżniać rodzajów zbroi itp." i tego sie trzymajmy...

Offline Dalmar

Wojenny Mlotek 2005 - konstruktywne pytania (nie pogadanki)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2005, 03:30:20 pm »
Scimitarze i Kensiorku mam prosbe zebyscie sie powstrzymali ze swoimi komentarzami. Tak jest w regulaminie i tak to bedzie oeniane. Jak gram elfami i mam do swoich Dark Ridersow\Elerian Ridersow\Glade Ridersow podstawki. Zrobienie ich zajelo mi 30 min. na kazda i nie wiem dlaczego podnosicie taki raban w zwiazku z tym. Gralem na GT w USA i tam ludzie nawet pod skirmish robia podstawki....u nas jest inaczej ale wydaje mi sie ze podstawki pod fasy nie sa zadnym "big dealem" - zwlaszcza na 1350 pkt. Prosba abyscie nie drazyli tego tematu......

 

anything