Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 942478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1095 dnia: Lipiec 31, 2007, 04:05:34 pm »
Witajcie!

Poszukuję rysownika, który jest w stanie narysować 24-stronnicowy albumik w czerni i bieli.
Scenariusz jest przygotowany i czeka na realizację. Czytało go kilka osób i wszyscy są zgodni, że warto go zrealizować.
Dlatego jest to ogłoszenie dla osób, które naprawdę potrafią rysować, mają doświadczenie i czas, abym nie musiał czekać na koncowy efekt do 2010 roku.

Czekam na propozycje współpracy. Myślę, że scenariusz spodoba się każdemu.
Kontakt:

kingquest@o2.pl

W piątek wyjeżdżam na weekend, także na maile weekendowe odpiszę we wtorek lub środę.
Pozdrawiam

EDIT:
Bardziej szczegółowe informacje:
Komiks jest  poważny, skłaniający do przemyśleń na temat życia i wiary.
Chodzi mi o realistyczną kreskę, niezbyt skomplikowaną.
To ma być takie graphic novel w stylu Jar of Fools czy Umowy z Bogiem.
Większy nacisk na scenariusz, mniejszy na rysunki.

Offline exit

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1096 dnia: Lipiec 31, 2007, 04:50:03 pm »
Cytat: "kingquest"

Dlatego jest to ogłoszenie dla osób, które naprawdę potrafią rysować,


Co rozumiesz, przez "naprawdę potrafią rysowac"?

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipiec 31, 2007, 05:11:52 pm »
Cytat: "kingquest"

Czekam na propozycje współpracy. Myślę, że scenariusz spodoba się każdemu.


Nie ma takich scenariuszy co się podobają wszystkim.

Zarzuć chociaż gatunek, pożądany styl graficzny (realizm? kreskówkowo?), rodzaj humoru (albo też jego brak, jeżeli to poważny komiks dotykający poważnych spraw). Bo takimi ogólnikami mało kogo zachęcisz.

Offline empro

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1098 dnia: Sierpień 06, 2007, 02:44:20 pm »
hello
szukam rysownika, który machnąłby 3 strony komiksu do końca tego tygodnia, w kolorze i dla dzieciaków (czyli w jakimś takim swobodnym stylu znaczy się),
płatne nawet, nawet, ale szczegóły podam dopiero zainteresowanym :)
pisać proszę do mnie na maila empro@empro.pl
acha, no i w związku z tym, że termin goni, to też po pierwsze szybko proszę, a po drugie, jak nie da ktoś rady, to niech głowy nie zawraca :)
pozdrawiam
eM

edit: jużem znalazł, więc nieaktualne, ale pisać można, bo może w przyszłości coś się znajdzie :)

Offline EL-Kal

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1099 dnia: Sierpień 20, 2007, 03:24:34 pm »
Mam pewną prośbę. Otóż od września zabieram się za pisanie pracy dyplomowej, którą bronić będę pewnie w lipcu Anno domini 2008. Jako, że moje studiowanie to męczący ciąg poprawek, zbijania bąków i wlewania w siebie dużej ilości alkoholu- nie potrafiłem się zdecydować na temat z zakresu językoznawstwa, dziennikarstwa, bądź klasyków literatury. Po prostu nie chce mi się siedzieć przez dwa semestry nad banalnym, sztampowo nudnym tematem o fonemach, Jacku Soplicy albo prozie Flauberta (Bo takie tematy powybierały koleżanki z grupy) . Moja wiedza z tych dziedzin została wyparta przez wrodzone lenistwo. Jednym słowem- nie znam się na tym. Chciałem napisać coś o… komiksach.

Musiałem najpierw znaleźć doktora, który z chęcią wziął by pod swoje skrzydło i pomógł pisać pracę. Teoretycy literatury na mojej uczelni gardzą literaturą s-f, fantastyką (Jedna pani prof. nawet otwarcie stwierdziła, że według niej mają małą wartość artystyczną), więc komiks tym bardziej odpadał. Spróbowałem więc u doktora komunikacji językowej, zajmującego się m.in. PR, mediami, propagandą. Zgodził się. No więc wymyśliłem, że mój temat pracy dyplomowej to „KOMIKS JAKO NOŚNIK PROPAGANDY I IDEAOLOGII”.

 I teoretycznie, to już powinienem zbierać materiały na ten temat, zamawiać książki, komiksy, zbierać wycinki z gazet. I tutaj mały apel do użytkowników forum: Może macie jakieś uwagi, materiały, artykuły, pomysły dotyczące mojej pracy. Wszelka pomoc mile widziana.

Jak dotychczas wymyśliłem, że zajmę się:

Komiksem Polskim: Kloss, Kapitan Sowa, Tytus (głównie problemy Papcia z władzami komunistycznymi).

Dziełami takimi jak: V jak Vendetta (Obawa przed totalitaryzmem, Orwellowska wizja świata), Kaznodzieja.

Komiksem mainstreamowym: Civil War (wiadomo!), Kapitan Ameryka (Walący Hitlera w ryj), Postawa bohaterów wobec różnych konfliktów.

Mam jeszcze dużo mniejszych, bądź większych pomysłów. Ale sądzę, że poczekam z nimi jeszcze i z chęcią poczytam, co Wy na to.
ttp://www.batcave.forall.pl/smf/index.php

http://www.kryptonleague.com.pl/

Offline JAPONfan

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1100 dnia: Sierpień 21, 2007, 12:43:53 pm »
Czemu w polkim nie ma naszego ulubionego Żbika?

Propaganda i ideologia, w tym przodowali nasi wspaniali biali pogromcy faszyzmu zza wielkiej wody.

http://www.samuelsdesign.com/comics/asuper_war.html

ogolnie komiksy amerykańskie okresu II wojny pełne sa rasizmu i okuriceństwa wobec zwlaszcza żóltków.

Offline tranway

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1101 dnia: Sierpień 21, 2007, 09:21:14 pm »
Witam!

Dawno nie zaglądałem na Gildię, a sprowadza mnie tu konkretne pytanko....
Jakiś artykuł / rozdział książki etc. na temat "cech superbohatera" (znaczy się cechy charakterystyczne dla superbohatera - wyznaczniki)?
Będę wdzięczny za adres bibliograficzny, a za jakiegoś linka lub nawet skan/pdf'a to "nieba uchylę" gdyż zależy mi na czasie....

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc....

Offline Vertigus

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1102 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:01:27 pm »
Mnie do głowy przychodzi tylko "Komiks" Jerzego Szyłaka(wyd.Znak, 2000r). Jest tam część pt. "Herosi o nadludzkich możliwościach". Opisuje co bardziej znanych superbohaterów, oraz kontekst historyczny ich powstania i popularności. Zawsze coś.

Offline JAPONfan

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1103 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:18:22 am »
No w " Sztuce komiksu" conieco pisze

Offline Spajder

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1104 dnia: Sierpień 25, 2007, 08:21:37 pm »
Ja już nie wierzę, że na Gildii można znaleźć rysownika i od pewnego czasu szukam na DA.
Efekty są i jestem zadowolony.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline tranway

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1105 dnia: Sierpień 26, 2007, 02:28:13 pm »
Cytat: "Vertigus"
...."Komiks" Jerzego Szyłaka(wyd.Znak, 2000r). Jest tam część pt. "Herosi o nadludzkich możliwościach". Opisuje co bardziej znanych superbohaterów, oraz kontekst historyczny ich powstania i popularności. Zawsze coś.

Ale czy są tam "wyliczone" jakoby podstawowe cechy standardowego superbohatera? Coś w rodzaju "schematu" tworzenia superhero?
Będę wdzięczny za trochę dokładniejsze przybliżenie tego rozdziału, bo przy sobie akurat tego nie mam, a zanim w bibliotece łaskawie mi to "wykopią" to trochę potrwa.....

Offline MmSs

Praca
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:49:27 pm »
Poszukuję rysownika z polotem... ;) -
... autora, który ma pomysł na fajny komiks dla dzieciaków i chce go zrealizować...
Interesują mnie propozycje skierowane do ~ 8-13-latków.
Warunki finansowe do ustalenia.
S

Offline 4-staczterdzieściicztery

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1107 dnia: Sierpień 27, 2007, 01:05:18 pm »
W ostatniej "Frondzie" na końcu wywiadu z Tomaszem Kołodziejczakiem, po spisie ilustracji znajduję się jeden nie podpisany rysunek, przedstawiający rozdziawioną gębę z wybałuszonymi oczami i cieknącą śliną faceta w czapce uszance, w tle widać odchodząca postać w prochowcu i kapeluszu, unoszącą lewą rękę do góry. Czy ktoś wie skąd pochodzi ten kadr?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Maciej

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpień 27, 2007, 01:10:42 pm »
Opis wskazuje na Zabójczy Żart Moora i Bollanda.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline 4-staczterdzieściicztery

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpień 27, 2007, 01:41:14 pm »
Dziękuje Macieju, to właśnie to.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything