Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 926442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michzi

Komiks z dziecinstwa. Pamietam tylko okladke. Pomozcie.
« Odpowiedź #1185 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:49:54 pm »
Pamietam, ze w wieku ok 8 lat (jakies 17 lat temu) mialem komiks ktorego ilustracje mnie fascynowaly ale poniewaz bylem strasznym leniuchem to go nigdy nie przeczytalem.

Bardzo bym chcial wiedziec jak sie nazywal.

Pamietam, ze glownym bohaterem byl czarnowlosy chlopiec ktory chyba byl pol czlowiekiem pol elfem. O ile dobrze pamietam mial duze uszy.

Pamietam tez ilustracje w ktorej bohaterowie unosili sie nad piekna dolina/gorami w balonach.

Kojazycie cos?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Re: Komiks z dziecinstwa. Pamietam tylko okladke. Pomozcie.
« Odpowiedź #1186 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:28:50 am »
Cytat: "michzi"
Pamietam, ze w wieku ok 8 lat (jakies 17 lat temu) mialem komiks ktorego ilustracje mnie fascynowaly ale poniewaz bylem strasznym leniuchem to go nigdy nie przeczytalem.

Bardzo bym chcial wiedziec jak sie nazywal.

Pamietam, ze glownym bohaterem byl czarnowlosy chlopiec ktory chyba byl pol czlowiekiem pol elfem. O ile dobrze pamietam mial duze uszy.

Pamietam tez ilustracje w ktorej bohaterowie unosili sie nad piekna dolina/gorami w balonach.

Kojazycie cos?


łatwiej by było jakbyś napisał czy to była seria, czy pojedynczy komiks, coś więcej o przygodach, nawet format okładki
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline zychu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1187 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:36:18 pm »
obstawiam "Hugo -zaklęcie w fasolę" rok sie zgadza,jest chłopiec (czerwonowłosy co prawda) i jest latanie balonami,baśniowy klimat (by the way-co to jest półelf?).Chiba to.Wielkiego wyboru wtedy nie było.

Offline JAPONfan

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1188 dnia: Styczeń 11, 2008, 01:15:12 pm »
Cytat: "zychu"
obstawiam "Hugo -zaklęcie w fasolę" rok sie zgadza,jest chłopiec (czerwonowłosy co prawda) i jest latanie balonami,baśniowy klimat (by the way-co to jest półelf?).Chiba to.Wielkiego wyboru wtedy nie było.

tez myslalem o Hugo, i cos mi kolor wlosow nie pasowal.

Offline Julek_

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1189 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:56:03 pm »
Chyba Chudy zbiera się do napisania czegoś do nowych <Zeszytów Komiksowych>...

Offline rokenroll

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1190 dnia: Styczeń 13, 2008, 01:32:04 pm »
Witam użytkowników forum,

Poszukuję osoby/osób (najchętniej z wrocławia, ale nie koniecznie), którym chciałoby się co 2 miesiące zrobić 'layout' do zina muzycznego. 'layout' czyli z grubsza oprawę graficzną w konwencji komiksu. Technika dowolna z zastrzeżeniem, że jest ograniczenie do czerni-bieli. Za dużo roboty nie będzie bo objętość wydawnictwa też jakaś porażająca nie będzie ;)

Do końca lutego zbierane są materiały na numer 0. Wstępnie dogadane są wywiady z kapelami Neurosis [usa], Kylesa [usa], Baroness [usa], We Are Idols [pl], Bongripper [usa], Swarrrm [jp], Insect Warfare [usa], Thousandswilldie [usa], więc jeśli te nazwy brzmią dla Ciebie znajomo (co oczywiście nie jest wymogiem, bo liczy się zapał;)) to pisz na maila rokenroll666[at]gmail.com

Offline dog_pooh

Komiks jako synteza sztuk
« Odpowiedź #1191 dnia: Styczeń 14, 2008, 10:53:17 am »
Hej. Która z pozycji J. Szyłaka: "Komiks" czy "Poetyka komiksu. Warstwa ikoniczna i językowa." będzie odpowiedniejsza dla omówienia tematu?

Z góry THX za odpowiedzi.

Offline manufaktura48

Szukam scenarzysty, rysowników, gotowych projektow
« Odpowiedź #1192 dnia: Styczeń 15, 2008, 07:45:33 am »
Witam
Szukamy gotowych do wydania komiksów, opowiadań.
Z naszej strony oferujemy przygotowanie materiałów do druku, druk oraz kolportaż.
Oferty (wraz z próbkami jesli jest taka możliwość)
proszę kierować na adres manufaktura48@yahoo.com.

N.N.

  • Gość
Re: Komiks jako synteza sztuk
« Odpowiedź #1193 dnia: Styczeń 15, 2008, 08:55:32 am »
Cytat: "dog_pooh"
Hej. Która z pozycji J. Szyłaka: "Komiks" czy "Poetyka komiksu. Warstwa ikoniczna i językowa." będzie odpowiedniejsza dla omówienia tematu?

Z góry THX za odpowiedzi.


Jakiego tematu?

"Komiks" jest książką prostszą, przystępniejszą i trudno się w niej pogubić, ale jest to rzecz raczej o historii gatunku - mały rozdzialik teoretyczny na poczatku. W "Poetyce komiksu" jest dużo analiz konkretnych rozwiązań artystycznych, ale rozdział o obrazie w komiksie jest napisany paskudnie.

Temat jest w temacie postu ;) - Komiks jako synteza sztuk
Był po takim tytułem  założony, ale w tym temacie to pytanie bardziej pasowało, więc zostało scalone.
graves

Offline KTDabrowski

KONKURS KOMIKSOWY GUTEK FILM + propozycja współpracy
« Odpowiedź #1194 dnia: Styczeń 24, 2008, 05:04:44 pm »
KONKURS KOMIKSOWY ORGANIZOWANY PRZEZ GUTEK FILM:

http://www.gutekfilm.pl/artykuly.php?tresc=78414513dba5a1d

Mogę zaproponować współpracę osobie, ktora rysuje komiksy.
Mam opowiadanie które świetnie wpisuje się w temat konkursu. Jeśli szukasz tematu to możemy zadziałać jako duet - podpisani bylibysmy: Ty jako autor rysunków a ja jako autor scenariusza do opowiadania. Jestem na tyle otwarty na współpracę, że zgodzę się na ewentualne zmiany lub rozbudowe opowiadania.
Zainteresowanych proszę o kontakt:
kt.dabrowski@interia.pl


Ps.: Poza konkursem tez chętnie podejmę tego typu współpracę - jeśli jesteś dobrym rysownikiem a brakuje Ci pomysłów uderzaj smiało może razem podziałamy :)

Offline turucorp

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1195 dnia: Styczeń 24, 2008, 05:51:40 pm »
te "scenarzysta", na poczatek naucz sie czytac zamiast robic bajzel na forum :roll:
TU MASZ PRZYKLEJONY (JAK BYK) TOPIC NA TAKIE TEMATY
swoja droga, ciekawe jak jak organizatorzy wyobrazaja sobie podzial nagody?
przekroja ten tablet na pol?

Offline Trreker

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1196 dnia: Styczeń 24, 2008, 06:45:16 pm »
Cytat: "turucorp"

swoja droga, ciekawe jak jak organizatorzy wyobrazaja sobie podzial nagody?
przekroja ten tablet na pol?


Normalnie, nie są za bardzi w temacie i nie podejrzewaja jak jeden komiks mogą robic dwie osoby:)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1197 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:28:56 pm »
Ja do jutra skończę scenar. Rysownika już mam. Tylko po jakiego bolka mi tablet?!

Offline Rzenio

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1198 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:46:22 pm »
Oj... bo wy nic nie rozumiecie. Na technice się nie znacie. Scenarzysta weźmie sobie myszkę z taką duuużą podkładką (tylko po cholerę ten kabelek w tej podkładce?) a rysownik weźmie piórko z taką gustowną podstawką (tylko gdzie mu się wkłada te naboje z tuszem?)
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Detka

Poszukiwani chętni komiksiarze i mangowcy!!!
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 01, 2008, 09:40:33 am »
Witam serdecznie :D

Poszukuję chętnych osób na prelekcje, wykłady, pokazy i zorganizowanie konkursów na konwencie ogólnofantastycznym Tarcon 2008. Jeśli znajdą się takie osoby, bardzo proszę o kontakt ze mną na maila bądź PW.

Konwent ma już swoją drugą edycję w tym roku i postanowiłam poszerzyć swój blok mangowo-animowy o komiksy wydane przez Marvela i DC (Batman, Superman, Spiderman, Hulk, X-Men itd.).
Odbywa się on od 4 do 6 lipca w Tarnowie (małopolskie)

Gorąco zachęcam :D
ttp://www.tarnowskafantastyka.fora.pl/