Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 934016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bociek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1890 dnia: Lipiec 31, 2010, 06:54:14 pm »
ja mam pytanie z innej beczki,
zawsze robiłem zakupy w komikslandii, płaciłem przez płatności.pl ale teraz jest nowa stronka (imo gorsza, mniej intuicyjna i trudniej w niej sie połapać) i takiej formy zapłaty nie widze (a byc powinna wg informacji na stronie). Ktoś może wie jak i gdzie tego szukać po skompletowaniu zamówienia i przejsciu do płacenia?

Pisałem mail do sklepu ale odpowiedzi brak.

Offline or1y

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1891 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:20:22 pm »
To ja mam pytanie z innej beczki.
Jaka czcionka zostala wykorzystana w "Wartosciach..." i innych pracach Michala Sledzinskiego? Czyzby to byla jakas samorobka?

Pozdrawiam.

Offline Jaszcząb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1892 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:05:32 am »
Cytuj

Jaka czcionka zostala wykorzystana w "Wartosciach..." i innych pracach Michala Sledzinskiego? Czyzby to byla jakas samorobka?

Tak, ten font to, jak to określiłeś, samoróbka.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1893 dnia: Sierpień 26, 2010, 01:33:49 pm »
Polecilibyście jakieś sopockie miejsca związane z komiksem?

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1894 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:09:22 pm »
Zestaw pytań : ) sporo kupuje, ale mało orientuje się w sytuacji na rynku, a robiłem ostatnio porządki i trochę rzeczy mnie ciekawi:
1. Y: Ostatni z mężczyzn - wydali 1 tomik, potem 2 i 3 hurtem a od dłuższego czasu nic nowego, wiadomo czy kiedykolwiek ta seria ruszy z miejsca?
2. DMZ - jw. kupiłem pierwszy tomik, seria mi sie spodobała, a patrzyłem po sklepach i więcej u nas nie wydali.
3. Kot Rabina, dodruk V jak Vendetta - pisałem kiedyś nawet mail do wydawnictwa, ale nie dostałem odpowiedzi a na stronie nic nie znalazłem
4. Fistaszki zebrane - tu też poszły dwa tomy i cisza
5. Authority - na Wraku, gdzie większość aktualizacji jest dość stara, widnieje data wydania w Polsce 5 tomu na 11.2008 :) seria umarła?
6. Planetary - jw.
7. Vampirella - poważnie :) wydali jeden tom, ale jest to dobre czytadło i chętnie bym więcej poczytał

pytam zbiorczo bo mnie to ciekawi. Trochę chodziłem po forum i wykreśliłem z listy kilka pytań - o wszystko z Mandragory, Ultimates i parę innych. Nie oczekują rozbudowanych informacji, no ale jednak chciałbym mieć świadomość na kontynuację których tytułów mogę liczyć. Wrzesień, znajomymi wracają z USA, wiedziałbym co im zlecać do zakupu ;)

Offline ljc

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1895 dnia: Sierpień 30, 2010, 07:33:56 am »
DMZ, Planetary, Authority i Igraki to Manzoku, a to milczy i sporo wskazuje na to, że nie przerwie tego milczenia
 
kot rabina i Vendetta to Post, który też w tym roku milczy (choć wydał przynajmniej jeden komiks)
tamtam!

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1896 dnia: Sierpień 30, 2010, 05:43:38 pm »
Też postram się co nieco odpowiedzieć dodając do tego co już zostało powiedziane:
1,2,5,6 - Manzoku. Czy to wydawnictwo jeszcze coś wyda? Raczej nie, ale zawsze można trzymać kciuki.
3 - Post. Wydawnictwo zawsze wydawało mało i nieczęsto, ale jak na razie nie przerwało kontynuacji serii. Warto poczekać.
4 - Nasza Księgarnia. Pierwszy tom zszedł średnio... Drugi pewnie nie lepiej, ale raczej mniej wydrukowano. Może będzie trzeci, ale nie spodziewajmy się częstszych wydań niż raz do roku. Poczekajmy więc do grudnia.
7 - Egmont, ale to był One-shot. Mało prawdopodobna kontynuacja, mimo, że teraz zdaje się bohaterka w USA "zmartwychwstała", dzięki zupełnie innemu wydawnictwu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1897 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:29:17 pm »
z tym Manzoku to smutna informacja, zwłaszcza, że wydawali sporo wg mnie fajnych tytułów. A o vampirelle pytałem, bo na grzbiecie ma taka soczystą czerwoną jedynkę, stąd moje podejrzenie o dalsze tomy.
Dzięki wielkie za pomoc.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1898 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:11:38 pm »
W tej wyliczance zawieszonych w próżni serii/tytułów bardzo brakuje mi "Epoki Brązu". Coraz mniej osób pamięta o komiksie Erica Shanowara (który teraz jest obsypywany Eisnerami za marvelowskie "Ozy"), do którego Egmont robił podchody podczas swojego największego prosperity. Niesłusznie, bo to znakomity, jeśli nie wybitny komiks!

Offline jakubg

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1899 dnia: Wrzesień 02, 2010, 10:38:35 pm »
Witam !

Koleżanka męczy mnie o pewien komiks, który widziała jakieś 2 miesiące w księgarni, sama nie wie jaki miał tytuł, ja po opisie też nie mam pojęcia o co chodzi. Z informacji od niej wiem, że komiks był niewielkiego formatu ( A5 może B5 ) poziomy. Raczej nie cienki, z białą okładką. Na której było MOŻE morze ( w każdym razie w środku na pewno było ładnie narysowane morze... ) albo motyw gałęzi. I że podobno występował tam jakiś ptaszek. Środek na pewno czarno-biały.

Macie jakieś pomysły co to mogło być ?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1900 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:51:52 pm »
To na pewno Kwapiszon i Tajemnicza Szkatulka.

Morze jest w odcinku Bardzo Mokra Przygoda, a "ptaszek" w odcinku "Kwapiszon i Tajemniczy Kluczyk". :) Motyw galezi zaraz na samym poczatku tez wystepuje.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jakubg

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1901 dnia: Wrzesień 03, 2010, 11:20:12 pm »
Okazuje się, że wcale nie o Kwapiszona chodzi, więc ja nie wiem już co to za komiks. Jak by ktoś miał jakieś pomysły i mógłby napisać to byłbym wdzięczny, no ! :) Bo wygląda na to, że MORZE,GAŁĘZIE I PTASZEK :) występują w jednym i jak napisałem - grubszym - komiksie.

Ale w każdym razie wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

Offline Damian xyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1902 dnia: Wrzesień 04, 2010, 09:11:30 am »
Kilka skojarzeń (choć nie do końca pasujących do Twojego opisu)
Pssst! - Jasona (jest ptaszek, gałąź i czerń i biel)
Morskie powietrze - Sieverta (dużo morza w środku, no i czerń i biel)
Żegnaj Chunky Rice (morze)
Siedem tygodni...
Nic więcej nie przychodzi mi dogłowy.
Może zapytaj o jakiego ptaszka jej chodziło  :biggrin:

Offline jakubg

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1903 dnia: Wrzesień 04, 2010, 11:24:08 am »
Właśnie wszystkie z tych propozycji jej podsunąłem no i NIC  nie pasowało. Naprawdę nie mam pojęcia o co może jej chodzić ;) Planuję na MFK rozejrzeć się po okładkach komiksów i może znajdę to o co chodzi.

Jeszcze raz dzięki za pomoc 8)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1904 dnia: Wrzesień 04, 2010, 01:51:32 pm »
a może "Gang Wąsaczy" ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....