trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3165 dnia: Maj 31, 2015, 05:23:19 pm »
Skontaktuj się z nimi: http://www.polamerusa.com/
Korzystałem z ich usług prywatnie/osobiście (jak byłem w Stanach, a potem to mi wuj rzeczy przez nich przesyłał). Niby robią jakieś paczki na zamówienie do PL.
Daj znać co ustaliłeś, bo jeśli uda się coś takiego zorganizować przez nich to może i ja kiedyś w niedalekiej przyszłości bym z ich usług jeszcze skorzystał.


EDIT: zobacz jeszcze tutaj: http://polameronline.com/

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 05:26:48 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3166 dnia: Maj 31, 2015, 10:30:04 pm »
Sprawdziłem te strony i jest coś takiego, jak http://www.taniestany.com/. Zamawia się ze sklepu do nich i oni wysyłają to do Polski, tylko trzeba podać nadawcę, więc chyba trzeba wymyślić jakiś adres... Kosztuje to 100zł. Będę z tego korzystał, tylko muszę ogarnąć co z tym nadawcą.


Eh, wygląda na to, że tak się nie da, do tego czytałęm różne opinie na temat tej firmy, więc jestem w kropce i chyba będę się musiał pogodzić z tym, że nie kupię tej figurki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 09:21:02 am wysłana przez Szekak »

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3167 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:06:59 pm »
Skontaktuj się z nimi: http://www.polamerusa.com/
Korzystałem z ich usług prywatnie/osobiście (jak byłem w Stanach, a potem to mi wuj rzeczy przez nich przesyłał). Niby robią jakieś paczki na zamówienie do PL.
Daj znać co ustaliłeś, bo jeśli uda się coś takiego zorganizować przez nich to może i ja kiedyś w niedalekiej przyszłości bym z ich usług jeszcze skorzystał.


EDIT: zobacz jeszcze tutaj: http://polameronline.com/
Ok, jednak będę korzystał z tej firmy. Rozmawiałem przed chwilą z czymś na wzór obsługi klienta i wiem już co i jak wszystko. Poinformuję na forum co z tego wyszło. :biggrin:

Offline Blaksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3168 dnia: Czerwiec 05, 2015, 11:16:23 pm »
Czy ktoś wie co z wydawnictwem Post, można u nich na stronie coś zamówić ? W zapowiedziach kolejny Corto Maltese wisi już długo.  :???:

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3169 dnia: Czerwiec 05, 2015, 11:31:09 pm »
Czy ktoś wie co z wydawnictwem Post, można u nich na stronie coś zamówić ? W zapowiedziach kolejny Corto Maltese wisi już długo.  :???: ??: ??: ??:

moim zdaniem zwinęli jakąkolwiek działalność wydawniczą (w stylu manzoku) - ostatnia premiera pochodzi z maja 2013 roku (kukułki). trzymają chyba jeszcze stronę w celu sprzedaży resztek magazynowych. pewności nie ma, ale będę bardzo zdziwiony jeżeli jeszcze kiedykolwiek ujrzymy od nich jakiś tytuł.

Offline Blaksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3170 dnia: Czerwiec 08, 2015, 10:57:43 pm »
W kwietniu na facebook'u się ujawnili i tyle - może jednak się ruszą bo wydawali niezłe komiksy w dobrych cenach.

Offline birdie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3171 dnia: Czerwiec 24, 2015, 10:59:54 pm »
witam,
jestem nowa w komiksach, ale ostatnio przeczytałam serię Lucyfer (Mike Carey) i próbowałam znaleźć coś w podobnym guście (kreska, historia, demony, stworzenie, bogowie etc. :biggrin: tylko, że innego autora, hehe), ale mizernie mi szło...
może ktoś jest zaznajomiony z komiksami na tyle, że potrafi wskazać jakieś podobne tytuły?
ważne, aby komiks był 'poważny, dojrzały, z sensem i przekazem' :smile:

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3172 dnia: Czerwiec 24, 2015, 11:14:46 pm »
Sandman. :smile:
Zresztą Lucyfer jest właśnie postacią z tego Sandmana, ale dostał własną serię.

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3173 dnia: Czerwiec 24, 2015, 11:32:53 pm »
Hellblazer.
 :evil:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3174 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:44:26 am »
sandman. jako jedyny w historii zgarnął nagrodę literacką (zarezerwowaną dla słowa pisanego), w okresie kiedy komiks ciągle był traktowany po macoszemu.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3175 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:18:30 am »
sandman. jako jedyny w historii zgarnął nagrodę literacką (zarezerwowaną dla słowa pisanego), w okresie kiedy komiks ciągle był traktowany po macoszemu.

Z calym szacunkiem, ale co to za bzdura?  :roll:

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3176 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:32:59 am »

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3177 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:38:12 am »
https://en.wikipedia.org/wiki/World_Fantasy_Award

Super, czyli WFA jest jedyna nagroda literacka na swiecie, komiksy zaczeto doceniac dopiero w 1991 roku, a nagroda za krotki epizod jest rownowazna dla nagrody dla calosci?

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3178 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:40:34 am »
"z całym szacunkiem":
Super, czyli WFA jest jedyna nagroda literacka na swiecie
nigdzie czegoś tego nie napisałem. jeżeli znasz jeszcze przykład komiksu, podobnego klimatem, który w tamtym okresie zgarnął nagrodę o znaczącej renomie w kategorii zarezerwowanej dla słowa pisanego - pisz śmiało. pulitzer dla maus'a był później.
komiksy zaczeto doceniac dopiero w 1991 roku
w mainstreamie? nawet później.
nagroda za krotki epizod jest rownowazna dla nagrody dla calosci?
nigdzie czegoś takiego nie napisałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 09:46:31 am wysłana przez mgnesium »

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3179 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:03:01 am »
nigdzie czegoś tego nie napisałem.
 jeżeli znasz jeszcze przykład komiksu, który w tamtym okresie zgarnął nagrodę w kategorii zarezerwowanej dla słowa pisanego - pisz śmiało.
w mainstreamie? nawet później.
nigdzie czegoś takiego nie napisałem.

Napisales, ze Sandman, jako jedyny, dostal nagrode literacka.
To moze zastanowmy sie, co wlasciwie miales na mysli.
Bo, po pierwsze, nagrode dostal 19 zeszyt, nagroda byla w kategorii opowiadanie, i w dodatku nie przypominam sobie, zeby w 1991 roku literatura fantasy byla mainstreamem literatury (zreszta do dzisiaj jest traktowana jako gatunek poboczny).
Rok pozniej "Maus" dostaje (oprocz Pulitzera), literacka nagrode "Los Angeles Times", jako ksiazka, trzy lata pozniej "Flood!" Drookera American Book Award, czyli nagrody stricte mainstreamowe, jesli chodzi o literature.
Skoro komiks byl w tamtym okresie traktowany po macoszemu, to skad te nagrody, i skad np. Pulitzer przyznawany komiksom (w kilku kategoriach), od 1975 roku?