Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 581490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3735 dnia: Listopad 22, 2017, 12:09:37 am »
"MORBID TALES- Tribute to Celtic Frost" - czy ktoś z was zna może tę pozycję i mógłby o niej parę słów napisać?
http://corpseflowerrecords.storenvy.com/products/9837400-morbid-tales-book

Offline Nafciarz

« Odpowiedź #3736 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:18:49 am »
Czy ktos moglby pomoc swiezakowi z dopasowaniem koszulek ochronnych do komiksow? Jakie koszulki polecacie i skad najlepiej kupic? Szukam koszulek dla WKKDC, N52 Egmontowe, DC Odrodzenie, DC Deluxe, Marvel Now.

Offline laf

« Odpowiedź #3737 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:11:50 am »
Czy ktos moglby pomoc swiezakowi z dopasowaniem koszulek ochronnych do komiksow? Jakie koszulki polecacie i skad najlepiej kupic? Szukam koszulek dla WKKDC, N52 Egmontowe, DC Odrodzenie, DC Deluxe, Marvel Now.

Ja sam muszę w coś zainwestować, a ostatnio znalazłem coś takiego:
Na WKKM/WKKDC polecam - http://safetrade.pl/koszulki-na-komiksy-ultimate-guard-golden
Inne komiksy tak gdzieś do 250 stron max też wejdą.

szulig

• Gość
« Odpowiedź #3738 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:17:45 am »

jest temat do tego typu spraw http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1095.0.html

Offline akcent

« Odpowiedź #3739 dnia: Grudzień 04, 2017, 07:50:41 pm »
Czy jest coś takiego jak sklep z ebookami, wśród których są komiksy po polsku? Szukałem dziś i nie znalazłem.

Offline misiokles

« Odpowiedź #3740 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:00:31 pm »
Nie ma.

Offline mibartek

« Odpowiedź #3741 dnia: Grudzień 10, 2017, 04:29:45 pm »
mam pytanie - czytam sobie właśnie Kill or be Killed #14 i pod koniec zeszytu w momencie jak Kira czyta zapiski związane z bratem Dylana mam jeden dymek "rozmyty" (pół tekstu się jakby rozpływa) i następny dymek całkowicie pusty.
To bład w druku/koniec tuszu czy wszyscy tak mają?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 04:51:05 pm wysłana przez mibartek »

Offline 2rcfrt

« Odpowiedź #3742 dnia: Grudzień 10, 2017, 06:46:11 pm »
@mibartek, wszyscy tak mają, musiałeś zamyślić się w trakcie lektury, że się tym martwisz  :wink:

Offline Szekak

« Odpowiedź #3743 dnia: Grudzień 15, 2017, 01:21:06 pm »

Mam problem. :/

Sprzedałem komiks na allegro, wysyłki były możliwe dwie - kurier za 15zł i Inpost za 8,60. Kupiec wybrał Inpost za 8,60, paczka zaginęła, nigdzie jej nie ma i kupiec żąda ode mnie zwrotu pienięzy mówiąc, żebym ja się z pocztą rozliczał już w swoim zakresie. I teraz mam pytanie - jak to wygląda od strony prawnej? Ja mam mu zwrócić pieniądze i się bawić w reklamacje, czy on ma czekać na rozpatrzenie reklamacji i wtedy mam mu zwrócić jak zostanie uznana?

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #3744 dnia: Grudzień 15, 2017, 01:38:44 pm »
Zgodnie z prawem zgłosić reklamację mogą obie strony

DLatego moja odpowiedź będzie raczej w kategoriach "dobre obyczaje"

Uważam, że to Ty powinieneś się tym zająć
Stoisz w pozycji sklepu powiedzmy. Gdyby nie dotarła paczka od Gildii czy Bonito latałbyś reklamować czy pisał do sklepu?

No właśnie...
Nie ma znaczenia czy duży sklep, czy zwykły allegrowicz. Działa tak samo...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

« Odpowiedź #3745 dnia: Grudzień 15, 2017, 02:04:01 pm »
Tez tak mialem, ja reklamowalem jako sprzedajacy, a kase zwrocilem. Klient byl spoko i najpierw czekal ze 2 tyg czy inpost jej czasem nie znajdzie. Oczywiscie nie znalazl i po prawie 3 miesiacach i kilkunastu rozmowach z BOKiem, kilunastu mailach oddal mi szalone 56 zl - wartosc komiksu i wysylki.

Offline Szekak

« Odpowiedź #3746 dnia: Grudzień 15, 2017, 03:56:46 pm »
Zgodnie z prawem zgłosić reklamację mogą obie strony

DLatego moja odpowiedź będzie raczej w kategoriach "dobre obyczaje"

Uważam, że to Ty powinieneś się tym zająć
Stoisz w pozycji sklepu powiedzmy. Gdyby nie dotarła paczka od Gildii czy Bonito latałbyś reklamować czy pisał do sklepu?

No właśnie...
Nie ma znaczenia czy duży sklep, czy zwykły allegrowicz. Działa tak samo...
Tzn. ja oczywiscie będę to załatwiał, tylko zastanawiam się czy mu oddać z góry pieniądze i co wtedy jak moja reklamacja nie zostanie uznana i kasy mi nie zwrócą?

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #3747 dnia: Grudzień 15, 2017, 04:15:54 pm »
Tzn. ja oczywiscie będę to załatwiał, tylko zastanawiam się czy mu oddać z góry pieniądze i co wtedy jak moja reklamacja nie zostanie uznana i kasy mi nie zwrócą?

Jeden z was i tak będzie stratny
Czemu miałby to być akurat klient?

Takie ryzyko w biznesie.
Zapytaj, może poczeka. Ale jak poczeka i Ci nie oddadzą to co zrobisz? Nie oddasz kasy?
To by było nieuczciwe...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

« Odpowiedź #3748 dnia: Grudzień 15, 2017, 04:23:22 pm »
Możesz poprosić, żeby poczekał. Inpost odpisze Ci, że mają 14 dni na poszukiwanie paczki, które może zostać wydłużone do 28 dni (przynajmniej tak było na początku roku). W tym czasie zadzwonią do Ciebie i zapytają, czy na pewno nadałeś paczkę. Po czym Ci nie uwierzą i zadzwonią jeszcze ze 2 razy z tym samym pytaniem :roll: Po 28 dniach + ~miesiąc dostałem info, że reklamacja uznana i potem ponad miesiąc zwracali mi kasę.

Offline Szekak

« Odpowiedź #3749 dnia: Grudzień 15, 2017, 04:40:01 pm »

Zobacze czy się będzie rzucał, jak będzie to oddam mu kasę bo nie chce mi się wykłócać o kilka złotych.
LucasCorso, a czemu to mam być ja stratny? Już chyba wiem jak to z prawnego punktu wygląda:

Z prawnego punktu widzenia wygląda to tak, że ja swoje zobowiązanie spełniłem z chwilą wydania towaru przewoźnikowi i od momentu wydania towaru to już kupujący ponosi ryzyko. Tak przynajmniej to wynika z Art. 544. §1 kc, Art. 548. §1 kc.

anything