trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3750 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:51:01 pm »
Popieram panów powyżej (może bez przesady z mailami codziennie). Bez obrazy, ale co to za pytanie? Takie zachowania świadczą o sprzedającym nie tylko jako o sprzedającym, ale też jako o człowieku.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3751 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:52:55 pm »
To może uargumentuj swoją opinię, bo jak dla mnie świadczą tak samo o kupującym który chce, by sprzedawca był stratny mimo, że niczym nie zawinił, wręcz przeciwnie, wysłał od razu poprzez formę wysyłki jaką sam kupujący wybrał.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3752 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:56:19 pm »
Daj już spokój i oddaj typowi pieniądze, nawet przed tym jak "zacznie się rzucać". Napisali Ci już inni powyżej dlaczego tak myślą, wskazując casus Fanty. Jak chcesz dalej rżnąć głupa, że nie wiesz o co chodzi, to chyba eot.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3753 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:56:42 pm »
Normalnie szok. Jak argumentacja ci potrzebna?

Offline LucasCorso

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3754 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:14:11 pm »
Jeżeli miałem wpływ oferując dwie opcje wyboru, to powiedz mi w jakiej sytuacji sprzedający nie ma wpływu?


Gdybyś zaproponował Pocztę Polską i DHL a klient by do Ciebie napisał, że kupi tylko jak wyślesz Impostem, to jest to jego wybór, którego mu nie proponowałeś, i jeśli tak wyślesz to on odpowiada, bo Ty mu Impostu nie sugerowałeś.

Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3755 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:16:37 pm »
Mógł napisać jeżeli chciał czymś innym, ale nie napisał, a to oznacza, że formy jakie zaproponowałem w pełni mu odpowiadały i w pełni je akceptował.


I weź mi powiedz jak to się logicznie klei, że byś nie kupił niczego jakby sprzedawca popełnił błąd by nie narażać sprzedawcy na straty, a jak sprzedawca nie popełnił błędu to wymagasz od niego poniesienia strat mimo, że w żaden sposób nie zawinił?

Offline LucasCorso

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3756 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:22:08 pm »
I weź mi powiedz jak to się logicznie klei, że byś nie kupił niczego jakby sprzedawca popełnił błąd by nie narażać sprzedawcy na straty, a jak sprzedawca nie popełnił błędu to wymagasz od niego poniesienia strat mimo, że w żaden sposób nie zawinił?

Ja bym nie kupił.
I bym nie żebrał.

Ale oczekiwałbym od sprzedawcy wywiązania się z umowy wobec innych, którzy by sobie tego życzyli.


Mając o nich jednocześnie jak najgorsze zdanie.


Takie samo jak o sklepie, który by w takiej sytuacji kręcił i kłamał
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3757 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:35:32 pm »
Widzę człowieku, że masz poważny problem ze zrozumieniem o co chodzi. A chodzi o elementarne poczucie elementarnej przyzwoitości i odpowiedzialności. Gość tobie zaufał, wpłacił pieniądze nie widząc towaru na oczy czyli wykonał 100% z tego co mógł i nie otrzymał tego co kupił. a ty mu napisałeś, żeby się cmoknął w pompę bo to nie twój problem. Smutny obraz "mężczyzny" XXI wieku zero poczuwania się do jakiegokolwiek obowiązku, allegro niech rozsądzi za mnie, co się będę przejmował i wysilał, żona pójdzie za mnie do pracy, matka wyniesie śmieci, siostra zatarga plecak do szkoły i tak to się buja. W googlach ci mówią, żebyś pieniędzy nie oddawał? Dzieci siedzące na google mają za drogowskaz robić? Raz miałem taką sytuację, tylko że to ja byłem kupujący i zwrot pieniędzy otrzymałem bez problemu, ale jakby było odwrotnie to nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby obarczyć tym problemem kupującego. Tak samo oddałbym pieniądze a później na własna rękę wyjaśniał z pocztą.

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3758 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:58:50 pm »
Mógł napisać jeżeli chciał czymś innym, ale nie napisał, a to oznacza, że formy jakie zaproponowałem w pełni mu odpowiadały i w pełni je akceptował.



O ile wiem, póki przesyłka nie dotrze do odbiorcy, to Ty za nią odpowiadasz (on nie może jej reklamować i domagać się zwrotu pieniędzy). I to wszystko.
Ty możesz domagać się zwrotu pieniędzy od InPostu. On może tylko od Ciebie.


Dodam jeszcze, że to Ty zaproponowałeś, w jaki sposób wyślesz przesyłkę. Ja mam w moich ofertach na allegro tylko takie opcje, które gwarantują mi kontrolę nad wysyłanym towarem. Trochę to droższe, ale unikam w ten sposób sytuacji, w jakiej się znalazłeś.
Owszem, klienci mają do mnie trochę pretensji, że drogo, ale lepsze to niż zwracanie pieniędzy za zgubioną przesyłkę.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 08:03:29 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3759 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:00:46 pm »
Wiem, tylko dopóki nie rozpatrzą pozytywnie reklamacji, to ja nawet nie mam pewności, że ta przesyłka nie dotarła.


I jakie to opcje gwarantują kontrolę nad towarem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 08:05:14 pm wysłana przez Szekak »

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3760 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:06:29 pm »
Wiem, tylko dopóki nie rozpatrzą pozytywnie reklamacji, to ja nawet nie mam pewności, że ta przesyłka nie dotarła.


Ale to nie jest wina klienta tylko tego, że Ty wybrałeś sobie taką opcję wysyłki, w której nie możesz tego sprawdzić.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3761 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:06:44 pm »
Nie przejmuj się do ciebie urazu nie mam, ty się raczej do tej grupy nie zaliczasz.

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3762 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:07:47 pm »



I jakie to opcje gwarantują kontrolę nad towarem?


Kurier. Minipaczka. List polecony.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3763 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:11:05 pm »

Ale to nie jest wina klienta tylko tego, że Ty wybrałeś sobie taką opcję wysyłki, w której nie możesz tego sprawdzić.
Mogę, normalnie jest status paczki, problem w tym, że tutaj status jest niewiadomy i droga paczki w pewnym momencie się urywa i poczta musi wyjaśnić co się z nią stalo. To nie jest wysyłką listem zwykłym tylko normalnie sledzona wysyłka z osobnym numerem. Ja nie wysyłam listem zwykłym, ale jak kupuje czasem coś taniego jak kabelek za 3zł to oczywistym jest dla mnie, że całe ryzyko za taką wysyłkę ponosze ja, czyli kupujący, mimo, że to sprzedawca ta formę zaproponował. A klient miał możliwość wyboru drozszej wysyłki kurierem, nie tylko paczkomat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 08:30:55 pm wysłana przez Szekak »

Offline adam and arluk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3764 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:38:24 pm »
...wtrącę się odrobinę. Warto w swoich ofertach zaproponować m.in. "wysyłkę ubezpieczoną", bez względu na dostawcę (niemal każdy takową oferuje). Będzie droższa, ale jeśli kupujący z niej nie skorzysta i wybierze tańszą, a przesyłka zaginie to wina moim zdaniem leży po stronie kupującego.
W przypadku zagubionych przesyłek poleconych, nieubezpieczonych np. Poczta Polska zwraca do równowartości 50 zł.