Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravenation

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1380 dnia: Styczeń 14, 2009, 04:29:41 pm »
Witam,

Czy ktoś posiada taki program teatralny  z komiksem Janusza Christy jak na załączonym zdjęciu ?


To jedyne zdjęcie jakie posiadam a ucięta jest informacja  o wydawcy ( prawy górny róg - Oficyna Wydawnicza .... )

Gdyby ktoś posiadał ten program to prosiłbym o informację co to była za Oficyna wydawnicza  na adres ravenation [małpa]gazeta.pl

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 08:00:08 pm wysłana przez ravenation »

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1381 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:56:54 am »
Czy ktoś posiada taki program teatralny  z komiksem Janusza Christy

Programu nie posiadam, ale zgodnie z informacja na stronie Relaxu, wydawca byl Olsztynski Teatr Lalek (1985)

Offline anakin

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1382 dnia: Styczeń 16, 2009, 01:55:02 pm »
zgodnie z informacja na stronie Relaxu, wydawca byl Olsztynski Teatr Lalek (1985)

Skoro już cytują Relax to dodam tylko, że zestawienie jest orientacyjne tzn wymienione są wszystkie programy Christy, ale nie uwzględniłem, że niektóre miały więcej niż jedno wydanie. A niestety nie mam wszystkich wydań, więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy to które jest na zdjęciu jest właśnie tym opisanym na stronie. Tak więc być może jest to właśnie wydanie Olsztynskiego Teatru Lalek z 1985.

P.S. Turu - zaktualizuj linki - www.relax.NAST.pl

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1383 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:08:02 pm »
Widzę na stronie Relaxu że te programy miały nakład 20 000-30 000 egz. Myślę że większość od razu po rozdaniu trafiła do kosza (bo to przecież tylko zwykły program a nie komiks który trzyma się na półce). Ciekawe ile osób zabierało te programy do domu aby je przechować. Pewnie mały procent. A dzisiaj po śmierci Christy szkoda każdego jednego z tych programów wyrzuconych wówczas do kosza...

Offline ravenation

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1384 dnia: Styczeń 17, 2009, 01:48:24 pm »
Programu nie posiadam, ale zgodnie z informacja na stronie Relaxu, wydawca byl Olsztynski Teatr Lalek (1985)

Przedstawiony na zdjęciu program to druga edycja, jeśli można to tak nazwać.  Wydane w postaci: komiks, kaseta i jak widać na zdjęciu kartka informacyjna - całość była zafoliowana.
To, że jest to Olsztyński Teatr Lalek można wywnioskować choćby z loga na okładce, ale mi chodzi o ten napis prawym górnym rogu- kto był wydawcą dołączonej kasety.

Offline Mefisto76

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1385 dnia: Styczeń 17, 2009, 03:25:29 pm »
 Posiadam 3 z 5-u programów, w tym i powyższy "drugi" rzut Kasi - zewnętrznie różni się od pierwszego bardziej wyraźną okładką - pierwszy miał ją delikatnie poruszoną i w bardziej czerwonym kolorze, z tego co pamiętam to także chyba logo Teatru było czerwone... Podejrzewam też, że w pierwszym w środku wymieniona była (jak to ma miejsce np. w programach "O dwóch takich...", czy "O straszliwym smoku...") obsada widowiska - ten egzemplarz ma pustą wewnętrzną część okładek. 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Volante

Sensacyjno-przygodowe
« Odpowiedź #1386 dnia: Styczeń 17, 2009, 04:35:03 pm »
Uszanowanie.

Chciałbym prosić Was o podanie tytułów komiksów, w stylu Figurki z Tilos czy Skradziony skarb.

Czyli konkretnie chodzi mi o wartką akcję i rysunki a la Jerzy Wróblewski. Z tym że nie muszą to być wyłącznie polskie komiksy.

Offline ravenation

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1387 dnia: Styczeń 17, 2009, 05:10:03 pm »
Posiadam 3 z 5-u programów, w tym i powyższy "drugi" rzut Kasi - zewnętrznie różni się od pierwszego bardziej wyraźną okładką - pierwszy miał ją delikatnie poruszoną i w bardziej czerwonym kolorze, z tego co pamiętam to także chyba logo Teatru było czerwone... Podejrzewam też, że w pierwszym w środku wymieniona była (jak to ma miejsce np. w programach "O dwóch takich...", czy "O straszliwym smoku...") obsada widowiska - ten egzemplarz ma pustą wewnętrzną część okładek. 

Dzięki, ale nie interesuje mnie sam komiks, ale ta nieszczesna kartka, która była dodana do tego wydania - konkretnie co to za Oficyna wydawnicza... której nazwa na zdjęciu w górnym prawym rogu jest ucięta  :)

Offline Mefisto76

Odp: Sensacyjno-przygodowe
« Odpowiedź #1388 dnia: Styczeń 17, 2009, 05:29:41 pm »
Uszanowanie.

Chciałbym prosić Was o podanie tytułów komiksów, w stylu Figurki z Tilos czy Skradziony skarb.

Czyli konkretnie chodzi mi o wartką akcję i rysunki a la Jerzy Wróblewski. Z tym że nie muszą to być wyłącznie polskie komiksy.

Czarna Róża - najlepszy polski komiks sensacyjny. Kropka.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Volante

Odp: Sensacyjno-przygodowe
« Odpowiedź #1389 dnia: Styczeń 17, 2009, 07:50:42 pm »
Czarna Róża - najlepszy polski komiks sensacyjny. Kropka.
OK. Do tego można wspomnieć jeszcze o Kapitanie Żbiku.
A może jakieś inne tytuły? Niekoniecznie polskie i niekoniecznie pana Wróblewskiego.

Offline pieniazk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1390 dnia: Styczeń 17, 2009, 09:17:26 pm »
Cykl Alpha 5 tomów wydanych przez Egmont
W kręgu podejrzeń 5 tomów wyd. Motopol 1-4 oraz Timof  t.5
Bloodline 3 tomy - Motopol
Milczenie i krew 3 tomy - Motopol
5 to liczba doskonała - wyd. Kultura Gniewu
Droga do zatracenia - Amber
z polskich komiksów to jeszcze cykl 48 stron - parodia kryminału, sensacji itp. :)

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1391 dnia: Styczeń 17, 2009, 09:32:16 pm »
Sensacja? Tylko "XIII"! "XIII" = sensacja a sensacja = "XIII"

Offline ljc

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1392 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:33:35 pm »
tamtam!

Offline Volante

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1393 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:10:24 pm »
Sensacja? Tylko "XIII"! "XIII" = sensacja a sensacja = "XIII"
Zgoda, XIII jest spoko. Co prawda znam tylko Dzień Czarnego Słońca, ale na pewno pozostałe epizody są świetne.
Bardzo podoba mi się komiks Figurki z Tilos - wartka akcja i egzotyczna lokalizacja. Coś jak Bond :)
Dlatego proszę Was o podanie podobnych tytułów. Wiem już o pozycjach Czarna Róża i Skradziony Skarb i teraz muszę je namierzyć.
Podsuńcie proszę jeszcze jakieś tytuły.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1394 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:18:42 pm »
Zgoda, XIII jest spoko. Co prawda znam tylko Dzień Czarnego Słońca, ale na pewno pozostałe epizody są świetne.

Dzień Czarnego Słońca to dopiero wprowadzenie, dalej jest ZNACZNIE lepiej. XIII to Ojciec Chrzestny komiksów sensacyjnych.